Все аптеки Украины
Киев (адрес не указан)
Лікарські препаратиЛарнамін розчин (Larnamin solution)

Ларнамін розчин (Larnamin solution)

  • Інструкція
  • Ціни
  • Карта
  • Діагнози
  • Аналоги
Ларнамін <I>розчин</I> (Larnamin <I>solution</I>)

Форми випуску та упаковки

Ларнамін® концентрат для розчину для інфузій від Фармак
500 мг/мл, №10
від 1216,00 грн
Класифікація
Активна речовина
ORNITHINUM (ОРНІТИН)
Лікарські засоби
A05B A06 Орнітин оксоглурат
Форми випуску за NFC
FQA Ампули для інфузій

фармакодинаміка. In vivo дія L-орнітину-L-аспартату зумовлена амінокислотами орнітином та аспартатом за допомогою двох ключових методів детоксикації аміаку: синтезу сечовини і синтезу глутаміну.
Синтез сечовини відбувається в навколопортальних гепатоцитах, де орнітин виступає як активатор двох ферментів: орнітину карбамоїлтрансферази й карбамоїлфосфатсинтетази, а також як субстрат для синтезу сечовини.
Синтез глутаміну відбувається в навколовенозних гепатоцитах. Зокрема, за патологічних умов аспартат і дикарбоксилат, включаючи продукти метаболізму орнітину, абсорбуються в клітинах і використовуються там для зв’язування аміаку у формі глутаміну.
Глутамат – це амінокислота, яка зв’язує аміак як за фізіологічних, так і за патологічних умов. Отримана амінокислота – глутамін – є не лише не токсичною формою для виведення аміаку, але й активує важливий цикл сечовини (внутрішньоклітинний обмін глутаміну).
За фізіологічних умов орнітин і аспартат не лімітують синтез сечовини.
Експериментальні дослідження на тваринах показали, що властивість L-орнітину-L-аспартату знижувати рівень аміаку зумовлена прискореним синтезом глутаміну. В окремих клінічних дослідженнях було показано це поліпшення відносно розгалуженого ланцюга амінокислот/ароматичних амінокислот.
Фармакокінетика. Період напіввиведення і орнітину, і аспартату короткий – 0,3-0,4 години. Незначна частина аспартату виводиться з сечею в незміненому вигляді.

лікування супутніх захворювань і ускладнень, спричинених порушенням детоксикаційної функції печінки (наприклад, при цирозі печінки) з симптомами латентної або вираженої печінкової енцефалопатії, особливо порушень свідомості (прекома, кома).

якщо не призначено інакше, можна застосовувати до 4 ампул (40 мл) на добу.
У разі прекоми або коми вводять до 8 ампул (80 мл) протягом 24 годин залежно від тяжкості стану.
Перед введенням вміст ампул додають до 500 мл інфузійного розчину, але не слід розчиняти більше 6 ампул в 500 мл інфузійного розчину.
Максимальна швидкість введення Ларнаміну становить 5 г/год (що відповідає вмісту 1 ампули).
Курс лікування регламентується клінічним станом хворого

гіперчутливість до L-орнітину-L-аспартату.
Тяжка ниркова недостатність (кліренс креатиніну вище 3 мг/100 мл розглядається як орієнтовна величина).

шлунково-кишкові розлади: нудота, блювання.
Зазвичай, ці симптоми є короткочасними і не потребують обов’язкового припинення лікування лікарським засобом. Вони зникають при зменшенні дози або швидкості введення препарату.
Можливі алергічні реакції.

Ларнамін, концентрат для розчину для інфузій, не слід вводити в артерію.
При введенні високих доз препарату Ларнамін необхідно контролювати рівень сечовини в плазмі крові і сечі.
При істотному порушенні функції печінки швидкість інфузії необхідно відрегулювати відповідно до індивідуального стану хворого, щоб запобігти нудоті та блюванню.
Застосування у період вагітності або годування груддю.
Дані щодо застосування L-орнітину-L-аспартату під час вагітності відсутні, тому слід уникати його застосування в цей період.
Проте якщо лікування препаратом Ларнамін вважається необхідним за життєвими показаннями, слід уважно розглянути співвідношення ризик/користь.
Невідомо, чи потрапляє L-орнітину-L-аспартат у грудне молоко. Отже слід уникати застосування препарату у період годування груддю.
Діти.
Досвід застосування дітям обмежений, тому препарат не застосовують у педіатричній практиці.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.
Внаслідок захворювання здатність керувати автотранспортом або працювати з іншими механізмами може бути погіршена під час лікування препаратом Ларнамін, тому слід уникати такого виду діяльності в період лікування.

дослідження щодо взаємодії не проводилися. Дані відсутні.

дотепер ознак інтоксикації внаслідок передозування L-орнітину-L-аспартату не спостерігалося. У разі передозування рекомендується симптоматичне лікування.

при температурі не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.