Всі працюючі аптеки України
Можна сплатити ліки карткою підтримка
0
UA | RU

Новірин таблетки

(Novirin tablets)
Виробник:

Склад і форма випуску

Допоміжні речовини: крохмаль картопляний, повідон, магнію стеарат.
Можна сплатити ліки карткою підтримка
Класифікація
Лікарські засоби
Активна речовина

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Діюча речовина — інозин пранобекс (молекулярний комплекс інозин: п-ацетамідобензойна кислота: N,N-диметиламіно-2-пропанол у співвідношенні 1:3:3) чинить пряму противірусну та імуномодулюючу дію. Пряма противірусна дія зумовлена зв’язуванням з рибосомами вражених вірусом клітин, що уповільнює синтез вірусної і-РНК (порушення транскрипції та трансляції) та призводить до пригнічення реплікації РНК- та ДНК-геномних вірусів; опосередкована дія пояснюється потужною індукцією інтерфероноутворення.

Імуномодулюючий ефект зумовлений впливом на Т-лімфоцити (активізація синтезу цитокінів) та підвищенням фагоцитарної активності макрофагів. Під впливом препарату посилюється диференціація пре-Т-лімфоцитів, стимулюється індукована мітогенами проліферація Т- і В-лімфоцитів, підвищується функціональна активність Т-лімфоцитів, у тому числі їх здатність до утворення лімфокінів, нормалізується співвідношення між субпопуляціями Т-хелперів та Т-супресорів (відновлюється імунорегуляторний індекс CD4/CD8). Лікарський засіб значно посилює продукування інтерлейкіну-2 лімфоцитами та сприяє експресії рецепторів для цього інтерлейкіну на лімфоїдних клітинах; стимулює також активність натуральних кілерів (NK-клітин) навіть у здорових людей; стимулює активність макрофагів до фагоцитозу, процесингу та презентації антигену, що сприяє збільшенню кількості антитілопродукуючих клітин в організмі вже з перших днів лікування.

Стимулює також синтез інтерлейкіну-1, мікробіцидність, експресію мембранних рецепторів та здатність реагувати на лімфокіни та хемотаксичні фактори. При герпетичній інфекції значно прискорюється утворення специфічних протигерпетичних антитіл, зменшуються клінічні прояви та частота рецидивів.

Лікарський засіб також запобігає поствірусному послабленню клітинного синтезу РНК та білка в клітинах, які були інфіковані, і це особливо важливо щодо клітин, які зайняті в процесах імунного захисту організму. У результаті такої комплексної дії знижується вірусне навантаження на організм, нормалізується діяльність імунної системи, значно активізується синтез власних інтерферонів, що сприяє стійкості до інфекційних захворювань та швидкій локалізації вогнища інфекції у випадку його виникнення.

Фармакокінетика. Лікарський засіб має високу біологічну доступність, після прийому внутрішньо швидко всмоктується, Cmax інозину у плазмі крові досягається через 1 год; фармакологічна дія проявляється приблизно через 30 хв та утримується до 6 год.

Інозин метаболізується за циклом, типовим для пуринових нуклеозидів з утворенням сечової кислоти; інші компоненти виводяться нирками у формі глюкуронових та оксидованих похідних, а також у незміненому вигляді. Кумуляції в організмі не виявлено. Повне виведення лікарського засобу та його метаболітів настає через 48 год.

Показання Новірин таблетки

– інфекційні захворювання вірусної етіології у пацієнтів з нормальним та зниженим імунним статусом: грип, парагрип, ГРВІ, бронхіт вірусної етіології, риновірусні та аденовірусні інфекції; епідемічний паротит, кір;

– захворювання, спричинені: вірусами простого герпесу Herpes simplex I або II типу (герпес губ, шкіри обличчя, слизової оболонки порожнини рота, шкіри рук, офтальмогерпес), підгострий склерозуючий паненцефаліт, генітальний герпес; вірусом Varicella zoster (вітряна віспа та оперізувальний лишай, у тому числі рецидивуючий у хворих з імунодефіцитом); вірусом Епштейна — Барр (інфекційний мононуклеоз); цитомегаловірусом; папіломавірусом людини; гострий та хронічний вірусний гепатит В;

– хронічні рецидивуючі інфекції дихальних шляхів і сечостатевої системи у пацієнтів з ослабленим імунітетом (хламідіоз та інші захворювання, спричинені внутрішньоклітинними збудниками).

Застосування Новірин таблетки

лікарський засіб приймати внутрішньо, краще після їди та через однакові проміжки часу; за необхідності таблетку можна розжувати, подрібнити та/або розчинити в невеликій кількості води безпосередньо перед застосуванням. Тривалість лікування визначає лікар індивідуально залежно від нозологічної форми, тяжкості перебігу і частоти рецидивів; у середньому тривалість лікування становить 5–14 днів, у разі необхідності після 7–10-денної перерви курс лікування повторити; лікування без перерви може тривати до 3 міс, а з перервами та підтримувальними дозами може тривати до 6 міс.

Рекомендовані дози та схеми застосування лікарського засобу

Грип, парагрип, ГРВІ:

дорослі — по 2 таблетки 3–4 рази на добу;

діти — добова доза з розрахунку 50 мг/кг маси тіла за 3–4 прийоми протягом 5–7 днів; у разі необхідності лікування продовжити або повторити через 7–8 днів. Для досягнення найвищої ефективності при ГРВІ лікування краще починати при перших симптомах хвороби або з першої доби захворювання. Як правило, лікарський засіб слід приймати ще 1–2 дні після зникнення симптомів.

Бронхіт вірусної етіології:

дорослі — по 2 таблетки 3 рази на добу;

діти — добова доза з розрахунку 50 мг/кг за 3–4 прийоми протягом 2–4 тиж.

Епідемічний паротит: добова доза з розрахунку 70 мг/кг за 3–4 прийоми протягом 7–10 днів.

Кір: добова доза з розрахунку 100 мг/кг за 3–4 прийоми протягом 7–14 днів.

Рецидивуюча герпесвірусна інфекція I та II типу: дорослі — із розрахунку 100 мг/кг на добу протягом 14 днів, потім із розрахунку 50 мг/кг на добу до 3 міс.

Афтозний стоматит:

дорослі — по 2 таблетки 4 рази на добу, діти — добова доза з розрахунку 70 мг/кг за 3–4 прийоми протягом 6–8 днів (гостра фаза), потім дорослі — по 2 таблетки 3 рази на добу, діти — 50 мг/кг за 3–4 прийоми 2 рази на тиждень протягом 6 тиж.

Інфекційний мононуклеоз: добова доза з розрахунку 50 мг/кг за 3–4 прийоми протягом 8 днів.

Цитомегаловірусна інфекція: добова доза з розрахунку 50 мг/кг за 3–4 прийоми протягом 25–30 днів.

Оперізувальний лишай та лабіальний герпес:

дорослі — по 2 таблетки 3–4 рази на добу;

діти — добова доза з розрахунку 50 мг/кг за 3–4 прийоми протягом 10–14 днів (до зникнення симптомів).

Генітальний герпес: у гострий період по 2 таблетки 3 рази на добу протягом 5–6 днів; у період ремісії підтримувальна доза — по 2 таблетки (1000 мг) 1 раз на добу — до 6 міс.

Підгострий склерозуючий паненцефаліт: добова доза з розрахунку 50–100 мг/кг за 6 прийомів (кожні 4 год) протягом 8–10 днів; після 8-денної перерви при легкому перебігу додатково ще 1–3 курси, при тяжкому перебігу — до 9 курсів.

Інфекції, спричинені Human papilloma virus (гострокінцеві кондиломи): по 2 таблетки 3 рази на добу, курс лікування — 14–28 днів; при комбінації з кріотерапією або CO2-лазерною терапією — по 2 таблетки 3 рази на добу протягом 5 днів, 3 курси з інтервалом 1 міс.

Гепатит В: дорослі — по 2 таблетки 3–4 рази на добу протягом 15–30 днів; потім підтримувальна доза — по 2 таблетки (1000 мг) 1 раз на добу протягом 2–6 міс.

Хронічні рецидивуючі інфекції дихальних шляхів і сечостатевої системи у пацієнтів з ослабленим імунітетом (у комплексному лікуванні):

дорослі — по 2 таблетки 3–4 рази на добу, курс лікування — від 2 тиж до 3 міс;

діти — добова доза з розрахунку 50 мг/кг за 3–4 прийоми протягом 21 дня (або 3 курси по 7–10 днів з такими ж перервами).

Для відновлення функції імунної системи та досягнення стійкого імуномодулювального ефекту у пацієнтів з ослабленим імунітетом курс лікування має тривати 3–9 тиж.

Пацієнти літнього віку. Лікарський засіб можна застосовувати у звичайних дозах для дорослих, необхідності в корекції дози немає.

Діти. Лікарський засіб застосовувати у дітей віком від 1 року.

Протипоказання

підвищена чутливість до інозину пранобексу та до інших компонентів лікарського засобу; подагра, сечокам’яна хвороба, тяжка ниркова недостатність III ступеня, гіперурикемія.

Побічна дія

лікарський засіб, як правило, добре переноситься навіть при довготривалому застосуванні. Найчастішою побічною реакцією є короткочасне та незначне (зазвичай у межах норми) підвищення концентрації сечової кислоти в сироватці крові й у сечі (спричинене метаболізмом інозину), яке нормалізується через декілька днів після закінчення застосування лікарського засобу.

Лабораторні дослідження: підвищення рівня сечової кислоти у крові, підвищення рівня сечової кислоти в сечі, підвищення рівня азоту сечовини в крові, підвищення рівнів трансаміназ, підвищення рівнів ЛФ у крові.

З боку нервової системи: головний біль, запаморочення, підвищена втомлюваність, нездужання, розлади сну.

З боку травного тракту: нудота, блювання, біль у надчеревній ділянці, діарея, запор, відсутність апетиту.

З боку шкіри та підшкірної тканини: свербіж, шкірні висипання, кропив’янка.

З боку імунної системи: реакції гіперчутливості (включаючи ангіоневротичний набряк).

Психічні розлади: знервованість.

З боку печінки та жовчовивідних шляхів: підвищення рівня трансаміназ, ЛФ або азоту сечовини в крові.

З боку скелетно-м’язової та сполучної тканин: біль у суглобах.

З боку нирок та сечовивідних шляхів: поліурія (збільшення об’єму сечі).

Наявна інформація, що протягом постмаркетингового дослідження були зареєстровані побічні реакції, частоту виникнення яких неможливо встановити за наявними даними:

з боку травного тракту: біль у животі (у верхній частині живота);

з боку імунної системи: анафілактичні реакції, анафілактичний шок, ангіоневротичний набряк, гіперчутливість, кропив’янка;

з боку шкіри і підшкірної клітковини: еритема.

Особливості застосування

слід пам’ятати, що Новірин, як і інші противірусні засоби, при гострих вірусних інфекціях найбільш ефективний, якщо лікування розпочато на ранній стадії хвороби (краще в першу добу). Лікарський засіб застосовувати як для монотерапії, так і в комплексному лікуванні антибіотиками, противірусними та іншими етіотропними засобами.

Діюча речовина лікарського засобу метаболізується до сечової кислоти та може спричинити значне підвищення її концентрації в сечі. У зв’язку із цим Новірин з обережністю застосовувати у пацієнтів з подагрою та гіперурикемією в анамнезі, уролітіазом та нирковою недостатністю. У разі необхідності застосування лікарського засобу у таких пацієнтів необхідно ретельно контролювати концентрацію сечової кислоти. При довготривалому застосуванні (3 міс або довше) доцільно щомісяця контролювати концентрацію сечової кислоти в сироватці крові та в сечі, функцію печінки, склад периферичної крові й параметри функції нирок.

У деяких осіб можуть виникати гострі реакції підвищеної чутливості (ангіоневротичний набряк, анафілактичний шок, кропив’янка). У таких випадках терапію лікарським засобом слід припинити.

У разі тривалого застосування лікарського засобу існує ризик розвитку нефролітіазу.

Пацієнти літнього віку. Немає необхідності змінювати дози, лікарський засіб застосовувати в дозах для дорослих. В осіб літнього віку частіше, ніж в осіб середнього віку, спостерігається підвищення рівня сечової кислоти в сироватці крові та сечі.

Застосування у період вагітності або годування грудьми. Дослідження стану плода та порушення фертильності у людей відсутні. Невідомо, чи проникає інозину пранобекс у грудне молоко. У разі відсутності досліджень з безпеки лікарського засобу не рекомендується призначати його в період вагітності або годування грудьми.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Вплив лікарського засобу на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або роботі з іншими механізмами не досліджувався. Однак для прийняття рішення щодо керування автомобілем або роботи з іншими механізмами необхідно враховувати, що лікарський засіб може спричинити запаморочення або інші побічні реакції з боку нервової системи (див. ПОБІЧНА ДІЯ).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

не слід приймати лікарський засіб одночасно з імунодепресантами. З обережністю застосовувати у пацієнтів, які приймають інгібітори ксантиноксидази (наприклад алопуринол) та засоби, які посилюють виведення сечової кислоти із сечею, включаючи тіазидні діуретики (наприклад гідрохлоротіазид, хлорталідон, індапамід) та петльові діуретики (фуросемід, торасемід, етакринова кислота).

При одночасному застосуванні з азидотимідином підвищується утворення нуклеотиду внаслідок збільшення біодоступності азидотимідину у плазмі крові та збільшення внутрішньоклітинного фосфорилювання в моноцитах крові людини.

Передозування

випадки передозування не спостерігалися. Передозування може спричинити підвищення концентрації сечової кислоти в сироватці крові й сечі. У разі передозування показані промивання шлунка та симптоматична терапія.

Умови зберігання

в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °C у недоступному для дітей місці.

Інструкція МОЗ

Діагнози, при яких застосовують Новірин таблетки

Haemophilus influenzae як причина інших хвороб МКХ B96.3
Вітряна віспа без ускладнень МКХ B01.9
Герпетичний везикулярний дерматит МКХ B00.1
Герпетичний гінгівостоматит і фаринготонзиліт МКХ B00.2
Гостра респіраторна вірусна інфекція МКХ J06.9
Гостра респіраторна інфекція нижніх дихальних шляхів МКХ J22
Гострий алергічний бронхіт МКХ J20.9
Гострий трахеїт МКХ J04.1
Гострий фарингіт, спричинений іншими уточненими збудниками МКХ J02.8
Гострі інфекції верхніх дихальних шляхів множинної локалізації МКХ J06.8
Захворювання носа МКХ J01.9
Інша вірусна пневмонія МКХ J12.8
Інший гострий синусит МКХ J01.8
Інші гострі кон'юнктивіти МКХ H10.2
Інші форми герпетичних інфекцій МКХ B00.8
Катаральний риніт МКХ J00
Коронавирусная инфекция COVID-19 МКХ U07.1
Обструктивний бронхіт МКХ J40
Фаринголарінгіт МКХ J02.9
Хвороба верхніх дихальних шляхів МКХ J39.9
Дата додавання: 03.05.2022 р.
© Компендіум 2021

Коментарі

Юлия Владимировна Топузлиева 14.08.2020 11:34
Новірин, лікарська форма таблетки та сироп, містить у якості діючої речовини інозин пранобекс. За класифікацією АТС це препарат прямої противірусної дії, проте при цьому препарату характерні імуномоделюючі властивості. У 1969 р. інозин пранобекс вперше був запатентований у США (Савенкова М.С. и соавт., 2017). Інозин за своєю хімічною структурою відноситься до пуринів. Імуномоделюючі ефекти сполук цього класу були описані ще у середині ХХ ст. (Савенкова М.С. и соавт., 2017). Саме інозин є основною фармакологічно активною субстанцією препарату, тоді як п-ацетамідобензойна кислота та N,N-диметиламіно-2-пропанол є допоміжними молекулами, які сприяють підвищенню проникності клітинних мембран для інозину, таким чином підвищуючи його концентрацію у лімфоцитах (Караулов А.В., 2015). Новірин знайшов широке застосування при ГРВІ у дітей, що часто хворіють, а також при наявності супутніх алергічних захворювань. Близько 80% загострень БА у дітей викликаються риновірусами (Караулов А.В., 2015). Тривало персистуючі інфекції сприяють розвитку атопії (Исаков В.А. И соавт., 2015). Ці фактори свідчать про необхідність застосування імуномодулюючих препаратів з метою профілактики ГРВІ. Інозин володіє додатковими протизапальними, анаболічними, антигіпоксичними та антиаритмічними властивостями, а також антиоксидантним ефектом (інгібує продукцію супероксидних радикалів нейтрофілами). Високий профіль безпеки препарату підтверджений у багатьох дослідженнях (Караулов А.В., 2015).
Филипп Александрович Бекало 03.09.2020 2:09
Препарати, в складі яких активною речовиною виступає інозин пранобекс, широко застосовуються у педіатричній практиці. Діюча речовина є пуриновою основою з імуномодулюючими властивостями – вона стимулює активність клітин імунної системи, синтез інтерферону, а також регенеративні та репаративні процеси. Інозин пранобекс демонструє неспецифічну противірусну активність, однак краще за все вивчена його активність у відношенні грипу, інших ГРВІ (парагрип, риновірус, РС-вірус, коронавірус, метапневмовірус), вірусів сімейства герпесу (Савенкова М.С., 2017). Встановлено, що застосування препаратів інозину пранобексу з першого дня ГРВІ сприяє скороченню загальної тривалості лікування в середньому на 1,5 доби та попередженню розвитку ускладнень (Чудакова Т.К., 2017). Новірин зарекомендував себе як ефективний засіб для лікування вірусних діарей у дитячому віці. Незалежно від етіології вірусної діареї (ротавірусна, аденовірусна, норовірусна, мікст-інфекція), при включенні у схему лікування Новірину відмічається більш швидкий регрес таких симптомів, як блювання, водяниста діарея, лихоманка та загальна інтоксикація. При цьому препарат хараеткризується гарною переносимістю та відсутністю побічних ефектів (Крамарев С.А., 2015).
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko