НОВІРИН

Київський вітамінний завод

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

табл. 500 мг блістер, в пачці, № 10, № 20, № 40

Інозин пранобекс 500 мг

№  UA/12436/01/01 з 12.04.2017 За рецептом C

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

фармакодинаміка. Новірин — імуностимулюючий препарат з противірусною дією. Являє собою комплекс, що містить інозин і сіль 4-ацетамідобензойної кислоти з N, N-диметиламіно-2-пропанолом в молярному співвідношенні 1:3.

Ефективність комплексу визначається наявністю інозину, другий компонент підвищує його доступність для лімфоцитів, блокує розмноження вірусних частинок шляхом пошкодження генетичного апарату, стимулює активність макрофагів, проліферацію лімфоцитів і утворення цитокінів.

Зменшує клінічні прояви вірусних захворювань, прискорює реконвалесценцію, підвищує резистентність організму.

При призначенні препарату Новірин як допоміжного лікарського засобу при інфекційному ураженні слизових оболонок і шкіри, викликаному вірусом Herpes simplex, відбувається більш швидке загоєння ураженої поверхні, ніж при лікуванні традиційним способом. Рідше виникають нові бульбашки, набряк, ерозії і рецидиви хвороби. При своєчасному застосуванні препарату знижуються частота виникнення вірусних інфекцій, тривалість і тяжкість захворювання.

Фармакокінетика

Всмоктування. Після прийому всередину препарат швидко і практично повністю (>90%) всмоктується і має хорошу біодоступність. При прийомі всередину в дозі 1500 мг Сmах інозину пранобекс досягається через 1 год і становить 600 мкг/мл. Не визначається в крові через 2 год після прийому.

Розподіл і метаболізм. Інозин пранобекс складається з інозину і солі п-ацетамідобензойної кислоти з N, N-диметиламіно-2-пропанолом. Кожен з компонентів інозину пранобекс швидко метаболізується. Практично 100% метаболітів виявляються в сечі в інтервалі від 8 до 24 год з моменту прийому. Інозин метаболізується за циклом, типовим для пуринових нуклеотидів, з утворенням сечової кислоти, концентрація якої в сироватці крові може підвищуватися. В результаті можливе утворення кристалів сечової кислоти в сечових шляхах. Підвищення концентрації сечової кислоти носить нелінійний характер і може змінюватися на ±10% протягом 1–3 год після прийому препарату всередину. В результаті метаболізму р-ацетамідобензойної кислоти утворюється о-ацилглюкуронід; N, N-диметиламіно-2-пропанол метаболізується до N-оксиду. AUC р-ацетамідобензойної кислоти >88%, AUC N, N-диметиламіно-2-пропанолу >77%. Накопичення лікарського засобу в організмі не виявлено.

Виведення. Інозин і його метаболіти виводяться з сечею. При досягненні стабільного рівня концентрації при прийомі щоденної дози 4 г добова екскреція з сечею п-ацетамідобензойної кислоти і її метаболітів становить близько 85% прийнятої дози; Т½ — 50 хв. Т½ N,N-диметиламіно-2-пропанолу — 3–5 год.

Повна елімінація інозину пранобекс і його метаболітів з організму настає протягом 48 год.

ПОКАЗАННЯ

– інфекційні захворювання вірусної етіології у пацієнтів із нормальним та зниженим імунним статусом (грип, парагрип, ГРВІ, епідемічний паротит, бронхіт вірусної етіології, кір, риновірусні та аденовірусні інфекції);

– захворювання, спричинені вірусами простого герпесу Herpes simplex I або II типу (герпес губів, шкіри обличчя, слизової оболонки порожнини рота, шкіри рук, офтальмогерпес), підгострий склерозуючий паненцефаліт, генітальний герпес; вірусом Varicella zoster (вітряна віспа та оперізуючий лишай, у тому числі рецидивуючий у хворих з імунодефіцитом); вірусом Епштейна — Барр (інфекційний мононуклеоз); цитомегаловірусом; папіломавірусом людини; гострий та хронічний вірусний гепатит В;

– хронічні рецидивуючі інфекції дихальних шляхів і сечостатевої системи у пацієнтів з ослабленим імунітетом (хламідіоз та інші захворювання, спричинені внутрішньоклітинними збудниками).

ЗАСТОСУВАННЯ

препарат приймають внутрішньо, краще після їди та через однакові проміжки часу. Тривалість лікування у середньому тривалість лікування становить 5–14 днів, при необхідності після 7–10-денної перерви курс лікування повторюють; лікування з перервами та підтримувальними дозами може тривати від 1 до 6 міс. Максимальна добова доза для дорослих — 8 таблеток (4 г).

Рекомендовані дози та схеми застосування препарату

Грип, парагрип, гострі респіраторні вірусні інфекції: дорослі — по 2 таблетки 3–4 рази на добу; діти — добова доза з розрахунку 50 мг/кг маси тіла за 3–4 прийоми протягом 5–7 днів; при необхідності лікування продовжити або повторити через 7–8 днів.

Бронхіт вірусної етіології: дорослі — по 2 таблетки 3 рази на добу, діти — добова доза з розрахунку 50 мг/кг за 3–4 прийоми протягом 2–4 тиж.

Епідемічний паротит: добова доза з розрахунку 70 мг/кг за 3–4 прийоми протягом 7–10 днів.

Кір: добова доза з розрахунку 100 мг/кг за 3–4 прийоми протягом 7–14 днів.

Афтозний стоматит: дорослі — по 2 таблетки 4 рази на добу, діти — добова доза з розрахунку 70 мг/кг маси тіла за 3–4 прийоми протягом 6–8 днів (гостра фаза), потім дорослі — по 2 таблетки 3 рази на добу, діти — 50 мг/кг маси тіла за 3–4 прийоми 2 рази на тиждень протягом 6 тиж.

Інфекційний мононуклеоз: добова доза з розрахунку 50 мг/кг маси тіла за 3–4 прийоми протягом 8 днів.

Цитомегаловірусна інфекція: добова доза з розрахунку 50 мг/кг маси тіла за 3–4 прийоми протягом 25–30 днів.

Оперізуючий лишай та лабіальний герпес: дорослі — по 2 таблетки 3–4 рази на добу; діти — добова доза з розрахунку 50 мг/кг маси тіла за 3–4 прийоми протягом 10–14 днів (до зникнення симптомів).

Генітальний герпес: у гострий період по 2 таблетки 3 рази на добу протягом 5–6 днів; у період ремісії підтримувальна доза — по 2 таблетки (1000 мг) 1 раз на добу — до 6 міс.

Підгострий склерозуючий паненцефаліт: добова доза з розрахунку 50–100 мг/кг за 6 прийомів (кожні 4 год) протягом 8–10 днів; після 8-денної перерви при легкому перебігу додатково ще 1–3 курси, при тяжкому перебігу — до 9 курсів.

Інфекції, спричинені Human papilloma virus (гострокінцеві кондиломи): по 2 таблетки 3 рази на добу, курс лікування — 14–28 днів.

Гепатит В: дорослі — по 2 таблетки 3–4 рази на добу протягом 15–30 днів; потім підтримувальна доза — по 2 таблетки (1000 мг) 1 раз на добу протягом 2–6 міс.

Хронічні рецидивуючі інфекції дихальних шляхів і сечостатевої системи у пацієнтів з ослабленим імунітетом (у комплексному лікуванні): дорослі — по 2 таблетки 3–4 рази на добу, курс лікування — від 2 тиж до 3 міс; діти — добова доза з розрахунку 50 мг/кг маси тіла за 3–4 прийоми протягом 21 дня (або 3 курси по 7–10 днів з такими ж перервами).

Для відновлення функції імунної системи та досягнення стійкого імуномодулювального ефекту у пацієнтів з ослабленим імунітетом курс лікування повинен тривати від 3 до 9 тиж.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

— подагра;

— сечокам’яна хвороба;

— аритмія;

— хронічна ниркова недостатність;

— дитячий вік до 3 років (маса тіла до 15–20 кг);

— період вагітності та годування груддю;

— підвищена чутливість до компонентів препарату.

ПОБІЧНА ДІЯ

побічна дія визначається як часто (>1/100 і <1/10) і нечасто (>1/1000 і <1/1000).

З боку нервової системи: головний біль, запаморочення, стомлюваність, погане самопочуття, нервозність, сонливість, безсоння.

З боку шлунково-кишкового тракту: зниження апетиту, нудота, блювання, біль в епігастрії, діарея, запор.

З боку печінки: підвищення активності печінкових ферментів, ЛФ.

З боку шкіри і підшкірно-жирової клітковини: свербіж, висип.

З боку нирок і сечовивідних шляхів: поліурія.

Алергічні реакції: плямисто-папульозний висип, кропив’янка, ангіоневротичний набряк.

З боку кістково-м’язової системи: біль в суглобах, загострення подагри.

Інші: підвищення концентрації азоту сечовини крові.

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ

препарат Новірин, як і інші противірусні засоби, найбільш ефективний при гострих вірусних інфекціях, якщо лікування розпочато на ранній стадії хвороби (краще з першої доби).

Оскільки інозин виводиться з організму в формі сечової кислоти, при тривалому застосуванні рекомендується періодично контролювати концентрацію сечової кислоти в сироватці крові та сечі. Пацієнти зі значно підвищеною концентрацією сечової кислоти в організмі можуть одночасно приймати препарати, що знижують її концентрацію.

Необхідно контролювати концентрацію сечової кислоти в сироватці крові при призначенні Новірину одночасно з препаратами, що підвищують концентрацію сечової кислоти, або препаратами, що порушують функцію нирок.

Препарат Новірин слід з обережністю застосовувати у пацієнтів з гострою печінковою недостатністю, оскільки препарат піддається метаболізму в печінці.

Вплив на здатність керувати транспортними засобами та механізмами. Вплив препарату Новірин на психомоторні функції організму і здатність керувати транспортними засобами та іншими механізмами не досліджували. При застосуванні препарату слід враховувати можливість виникнення запаморочення і сонливості.

Застосування в період вагітності та годуванні груддю. Препарат протипоказаний при вагітності та в періодгрудного вигодовування, тому що його безпеку у даної категорії пацієнтів не встановлено.

ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ

препарат Новірин слід застосовувати з обережністю у пацієнтів, які приймають одночасно інгібітори ксантиноксидази (алопуринол) або петльові діуретики (фуросемід, торасемід, етакринова кислота), тому що це може призводити до підвищення концентрації сечової кислоти в сироватці крові.

ПЕРЕДОЗУВАННЯ

при передозуванні показані промивання шлунка і симптоматична терапія.

УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ

при температурі не вище 25 °С.

ІНСТРУКЦІЯ МОЗ

Дата додавання: 22.08.2018 р.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте першим

Додати свій

Ціни на НОВІРИН в містах України

Вінниця 201.46 грн./уп.

НОВІРИН табл. 500 мг блістер № 40, Киевский витаминный завод ..... 170.75 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Вінниця, просп. Коцюбинського Михайла, 37

Дніпро 193.64 грн./уп.

НОВІРИН табл. 500 мг блістер № 40, Киевский витаминный завод ..... 166.8 грн./уп.
«АПТЕКИ МЕДИЧНОЇ АКАДЕМІЇ» Дніпропетровськ, просп. Гагаріна Юрія, 99, тел.: +380563711208

Житомир 176.75 грн./уп.

НОВІРИН табл. 500 мг блістер № 40, Киевский витаминный завод ..... 158.7 грн./уп.
«САНІТАС» Житомир, вул. Київська, 52, тел.: +380412463046

Запоріжжя 192.14 грн./уп.

НОВІРИН табл. 500 мг блістер № 40, Киевский витаминный завод ..... 170.75 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Запоріжжя, вул. Запорізького Козацтва, 27, тел.: +380632011838

Івано-Франківск 179.55 грн./уп.

НОВІРИН табл. 500 мг блістер № 40, Киевский витаминный завод ..... 167.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Івано-Франківськ, вул. Тичини Павла, 1, тел.: +380342730623

Київ 199.43 грн./уп.

НОВІРИН табл. 500 мг блістер № 40, Киевский витаминный завод ..... 161.43 грн./уп.
«САНІТАС» Київ, вул. Кибальчича Миколи, 19В, тел.: +380443324125

Кропивницький 189.4 грн./уп.

НОВІРИН табл. 500 мг блістер № 40, Киевский витаминный завод ..... 171.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кіровоград, вул. Тельнова Євгена, 2, тел.: +380522371019

Луцьк 178.93 грн./уп.

НОВІРИН табл. 500 мг блістер № 40, Киевский витаминный завод ..... 169 грн./уп.
«D.S.» Ківерці, вул. Філатова Академіка, 6, тел.: +380676733804

Львів 183.13 грн./уп.

НОВІРИН табл. 500 мг блістер № 40, Киевский витаминный завод ..... 161.7 грн./уп.
«АПТЕКА ЗІ» Львів, вул. Любінська, 104, тел.: +380325764644

Миколаїв 194.06 грн./уп.

НОВІРИН табл. 500 мг блістер № 40, Киевский витаминный завод ..... 169 грн./уп.
«D.S.» Миколаїв, вул. Космонавтів, 97, тел.: +380512444687

Одеса 195.28 грн./уп.

НОВІРИН табл. 500 мг блістер № 40, Киевский витаминный завод ..... 168.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Одеса, просп. Глушка Академіка, 22, тел.: +380935043543

Полтава 200.32 грн./уп.

НОВІРИН табл. 500 мг блістер № 40, Киевский витаминный завод ..... 166.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Полтава, вул. Степового Фронту, 48, тел.: +380532631263

Рівне 187.8 грн./уп.

НОВІРИН табл. 500 мг блістер № 40, Киевский витаминный завод ..... 161.15 грн./уп.
«АВК ФАРМ» Рівне, вул. Шевченка Тараса, 18, тел.: +380362262963

Суми 187.61 грн./уп.

НОВІРИН табл. 500 мг блістер № 40, Киевский витаминный завод ..... 166.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, вул. Петропавлівська, 74, тел.: +380542610004

Тернопіль 190.45 грн./уп.

НОВІРИН табл. 500 мг блістер № 40, Киевский витаминный завод ..... 165.9 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Тернопіль, просп. Злуки, 4, тел.: +380352423685

Ужгород 180.13 грн./уп.

НОВІРИН табл. 500 мг блістер № 40, Киевский витаминный завод ..... 169 грн./уп.
«D.S.» Ужгород, вул. Минайська, 35А, тел.: +380312671099

Харків 190.58 грн./уп.

НОВІРИН табл. 500 мг блістер № 40, Киевский витаминный завод ..... 165.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Пісочин, вул. Квартальная, 14, тел.: +380577422380

Херсон 191.98 грн./уп.

НОВІРИН табл. 500 мг блістер № 40, Киевский витаминный завод ..... 170.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Херсон, просп. 200 років Херсона, 20, тел.: +380552334421

Хмельницький 186.27 грн./уп.

НОВІРИН табл. 500 мг блістер № 40, Киевский витаминный завод ..... 166.15 грн./уп.
«СВК ФАРМ» Хмельницький, вул. Повстанська, 42/2, тел.: +380685465101

Черкаси 187.33 грн./уп.

НОВІРИН табл. 500 мг блістер № 40, Киевский витаминный завод ..... 168.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Черкаси, вул. Гагаріна Юрія, 29, тел.: +380632391077

Чернігів 187.87 грн./уп.

НОВІРИН табл. 500 мг блістер № 40, Киевский витаминный завод ..... 165.9 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернігів, вул. Козацька, 3А, тел.: +380462605142

Чернівці 181.51 грн./уп.

НОВІРИН табл. 500 мг блістер № 40, Киевский витаминный завод ..... 169 грн./уп.
«D.S.» Чернівці, вул. Руська, 252