НОВІРИН (NOVIRIN)

Київський вітамінний завод

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

таблетки 500 мг блістер, в пачці, №  10, №  20, №  40

Інозин пранобекс 500 мг

№ UA/12436/01/01 з 12.04.2017За рецептомC

ДІАГНОЗИ

Аденовірусна інфекція

Бактеріальна пневмонія неуточнена

Вірусна пневмонія

Вірусний кон'юнктивіт неуточнений

Вірусний фарингокон'юнктивіт

Герпетичний гінгівостоматит і фаринготонзиліт

Гостра респіраторна вірусна інфекція

Гостра респіраторна інфекція нижніх дихальних шляхів

Гострий алергічний бронхіт

Ентеровірусна інфекція

Епідемічний паротит

Інші поверхневі кератити без кон'юнктивіту

Катаральний риніт

Обструктивний бронхіт

Фаринголарінгіт

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

фармакодинаміка. Новірин — імуностимулюючий препарат з противірусною дією. Являє собою комплекс, що містить інозин і сіль 4-ацетамідобензойної кислоти з N, N-диметиламіно-2-пропанолом в молярному співвідношенні 1:3.

Ефективність комплексу визначається наявністю інозину, другий компонент підвищує його доступність для лімфоцитів, блокує розмноження вірусних частинок шляхом пошкодження генетичного апарату, стимулює активність макрофагів, проліферацію лімфоцитів і утворення цитокінів.

Зменшує клінічні прояви вірусних захворювань, прискорює реконвалесценцію, підвищує резистентність організму.

При призначенні препарату Новірин як допоміжного лікарського засобу при інфекційному ураженні слизових оболонок і шкіри, викликаному вірусом Herpes simplex, відбувається більш швидке загоєння ураженої поверхні, ніж при лікуванні традиційним способом. Рідше виникають нові бульбашки, набряк, ерозії і рецидиви хвороби. При своєчасному застосуванні препарату знижуються частота виникнення вірусних інфекцій, тривалість і тяжкість захворювання.

Фармакокінетика

Всмоктування. Після прийому всередину препарат швидко і практично повністю (>90%) всмоктується і має хорошу біодоступність. При прийомі всередину в дозі 1500 мг Сmах інозину пранобекс досягається через 1 год і становить 600 мкг/мл. Не визначається в крові через 2 год після прийому.

Розподіл і метаболізм. Інозин пранобекс складається з інозину і солі п-ацетамідобензойної кислоти з N, N-диметиламіно-2-пропанолом. Кожен з компонентів інозину пранобекс швидко метаболізується. Практично 100% метаболітів виявляються в сечі в інтервалі від 8 до 24 год з моменту прийому. Інозин метаболізується за циклом, типовим для пуринових нуклеотидів, з утворенням сечової кислоти, концентрація якої в сироватці крові може підвищуватися. В результаті можливе утворення кристалів сечової кислоти в сечових шляхах. Підвищення концентрації сечової кислоти носить нелінійний характер і може змінюватися на ±10% протягом 1–3 год після прийому препарату всередину. В результаті метаболізму р-ацетамідобензойної кислоти утворюється о-ацилглюкуронід; N, N-диметиламіно-2-пропанол метаболізується до N-оксиду. AUC р-ацетамідобензойної кислоти >88%, AUC N, N-диметиламіно-2-пропанолу >77%. Накопичення лікарського засобу в організмі не виявлено.

Виведення. Інозин і його метаболіти виводяться з сечею. При досягненні стабільного рівня концентрації при прийомі щоденної дози 4 г добова екскреція з сечею п-ацетамідобензойної кислоти і її метаболітів становить близько 85% прийнятої дози; Т½ — 50 хв. Т½ N,N-диметиламіно-2-пропанолу — 3–5 год.

Повна елімінація інозину пранобекс і його метаболітів з організму настає протягом 48 год.

ПОКАЗАННЯ

– інфекційні захворювання вірусної етіології у пацієнтів із нормальним та зниженим імунним статусом (грип, парагрип, ГРВІ, епідемічний паротит, бронхіт вірусної етіології, кір, риновірусні та аденовірусні інфекції);

– захворювання, спричинені вірусами простого герпесу Herpes simplex I або II типу (герпес губів, шкіри обличчя, слизової оболонки порожнини рота, шкіри рук, офтальмогерпес), підгострий склерозуючий паненцефаліт, генітальний герпес; вірусом Varicella zoster (вітряна віспа та оперізуючий лишай, у тому числі рецидивуючий у хворих з імунодефіцитом); вірусом Епштейна — Барр (інфекційний мононуклеоз); цитомегаловірусом; папіломавірусом людини; гострий та хронічний вірусний гепатит В;

– хронічні рецидивуючі інфекції дихальних шляхів і сечостатевої системи у пацієнтів з ослабленим імунітетом (хламідіоз та інші захворювання, спричинені внутрішньоклітинними збудниками).

ЗАСТОСУВАННЯ

препарат приймають внутрішньо, краще після їди та через однакові проміжки часу. Тривалість лікування у середньому тривалість лікування становить 5–14 днів, при необхідності після 7–10-денної перерви курс лікування повторюють; лікування з перервами та підтримувальними дозами може тривати від 1 до 6 міс. Максимальна добова доза для дорослих — 8 таблеток (4 г).

Рекомендовані дози та схеми застосування препарату

Грип, парагрип, гострі респіраторні вірусні інфекції: дорослі — по 2 таблетки 3–4 рази на добу; діти — добова доза з розрахунку 50 мг/кг маси тіла за 3–4 прийоми протягом 5–7 днів; при необхідності лікування продовжити або повторити через 7–8 днів.

Бронхіт вірусної етіології: дорослі — по 2 таблетки 3 рази на добу, діти — добова доза з розрахунку 50 мг/кг за 3–4 прийоми протягом 2–4 тиж.

Епідемічний паротит: добова доза з розрахунку 70 мг/кг за 3–4 прийоми протягом 7–10 днів.

Кір: добова доза з розрахунку 100 мг/кг за 3–4 прийоми протягом 7–14 днів.

Афтозний стоматит: дорослі — по 2 таблетки 4 рази на добу, діти — добова доза з розрахунку 70 мг/кг маси тіла за 3–4 прийоми протягом 6–8 днів (гостра фаза), потім дорослі — по 2 таблетки 3 рази на добу, діти — 50 мг/кг маси тіла за 3–4 прийоми 2 рази на тиждень протягом 6 тиж.

Інфекційний мононуклеоз: добова доза з розрахунку 50 мг/кг маси тіла за 3–4 прийоми протягом 8 днів.

Цитомегаловірусна інфекція: добова доза з розрахунку 50 мг/кг маси тіла за 3–4 прийоми протягом 25–30 днів.

Оперізуючий лишай та лабіальний герпес: дорослі — по 2 таблетки 3–4 рази на добу; діти — добова доза з розрахунку 50 мг/кг маси тіла за 3–4 прийоми протягом 10–14 днів (до зникнення симптомів).

Генітальний герпес: у гострий період по 2 таблетки 3 рази на добу протягом 5–6 днів; у період ремісії підтримувальна доза — по 2 таблетки (1000 мг) 1 раз на добу — до 6 міс.

Підгострий склерозуючий паненцефаліт: добова доза з розрахунку 50–100 мг/кг за 6 прийомів (кожні 4 год) протягом 8–10 днів; після 8-денної перерви при легкому перебігу додатково ще 1–3 курси, при тяжкому перебігу — до 9 курсів.

Інфекції, спричинені Human papilloma virus (гострокінцеві кондиломи): по 2 таблетки 3 рази на добу, курс лікування — 14–28 днів.

Гепатит В: дорослі — по 2 таблетки 3–4 рази на добу протягом 15–30 днів; потім підтримувальна доза — по 2 таблетки (1000 мг) 1 раз на добу протягом 2–6 міс.

Хронічні рецидивуючі інфекції дихальних шляхів і сечостатевої системи у пацієнтів з ослабленим імунітетом (у комплексному лікуванні): дорослі — по 2 таблетки 3–4 рази на добу, курс лікування — від 2 тиж до 3 міс; діти — добова доза з розрахунку 50 мг/кг маси тіла за 3–4 прийоми протягом 21 дня (або 3 курси по 7–10 днів з такими ж перервами).

Для відновлення функції імунної системи та досягнення стійкого імуномодулювального ефекту у пацієнтів з ослабленим імунітетом курс лікування повинен тривати від 3 до 9 тиж.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

— подагра;

— сечокам’яна хвороба;

— аритмія;

— хронічна ниркова недостатність;

— дитячий вік до 3 років (маса тіла до 15–20 кг);

— період вагітності та годування груддю;

— підвищена чутливість до компонентів препарату.

ПОБІЧНА ДІЯ

побічна дія визначається як часто (>1/100 і <1/10) і нечасто (>1/1000 і <1/1000).

З боку нервової системи: головний біль, запаморочення, стомлюваність, погане самопочуття, нервозність, сонливість, безсоння.

З боку шлунково-кишкового тракту: зниження апетиту, нудота, блювання, біль в епігастрії, діарея, запор.

З боку печінки: підвищення активності печінкових ферментів, ЛФ.

З боку шкіри і підшкірно-жирової клітковини: свербіж, висип.

З боку нирок і сечовивідних шляхів: поліурія.

Алергічні реакції: плямисто-папульозний висип, кропив’янка, ангіоневротичний набряк.

З боку кістково-м’язової системи: біль в суглобах, загострення подагри.

Інші: підвищення концентрації азоту сечовини крові.

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ

препарат Новірин, як і інші противірусні засоби, найбільш ефективний при гострих вірусних інфекціях, якщо лікування розпочато на ранній стадії хвороби (краще з першої доби).

Оскільки інозин виводиться з організму в формі сечової кислоти, при тривалому застосуванні рекомендується періодично контролювати концентрацію сечової кислоти в сироватці крові та сечі. Пацієнти зі значно підвищеною концентрацією сечової кислоти в організмі можуть одночасно приймати препарати, що знижують її концентрацію.

Необхідно контролювати концентрацію сечової кислоти в сироватці крові при призначенні Новірину одночасно з препаратами, що підвищують концентрацію сечової кислоти, або препаратами, що порушують функцію нирок.

Препарат Новірин слід з обережністю застосовувати у пацієнтів з гострою печінковою недостатністю, оскільки препарат піддається метаболізму в печінці.

Вплив на здатність керувати транспортними засобами та механізмами. Вплив препарату Новірин на психомоторні функції організму і здатність керувати транспортними засобами та іншими механізмами не досліджували. При застосуванні препарату слід враховувати можливість виникнення запаморочення і сонливості.

Застосування в період вагітності та годуванні груддю. Препарат протипоказаний при вагітності та в періодгрудного вигодовування, тому що його безпеку у даної категорії пацієнтів не встановлено.

ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ

препарат Новірин слід застосовувати з обережністю у пацієнтів, які приймають одночасно інгібітори ксантиноксидази (алопуринол) або петльові діуретики (фуросемід, торасемід, етакринова кислота), тому що це може призводити до підвищення концентрації сечової кислоти в сироватці крові.

ПЕРЕДОЗУВАННЯ

при передозуванні показані промивання шлунка і симптоматична терапія.

УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ

при температурі не вище 25 °С.

ІНСТРУКЦІЯ МОЗ

Дата додавання: 22.05.2019 р. Версія для друку

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте першим

Додати свій

Ціни на НОВІРИН в містах України

Вінниця 210.59 грн./уп.

табл. 500 мг блістер № 40, Киевский витаминный завод ..... 178.98 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Вінниця, вул. Київська, 51, тел.: +380432550303

Дніпро 203.04 грн./уп.

табл. 500 мг блістер № 40, Киевский витаминный завод ..... 168 грн./уп.
«АННУШКА» Дніпропетровськ, вул. Калинова, 9А, тел.: +380567859690

Житомир 192.03 грн./уп.

табл. 500 мг блістер № 40, Киевский витаминный завод ..... 182.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Житомир, вул. Велика Бердичівська, 95, тел.: +380412430045

Запоріжжя 200.23 грн./уп.

табл. 500 мг блістер № 40, Киевский витаминный завод ..... 183.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Запоріжжя, вул. Ентузіастів, 3, тел.: +380612772929

Івано-Франківск 196.88 грн./уп.

табл. 500 мг блістер № 40, Киевский витаминный завод ..... 182.78 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Івано-Франківськ, вул. Галицька, 28А, тел.: +380634601836

Київ 207 грн./уп.

табл. 500 мг блістер № 40, Киевский витаминный завод ..... 164.8 грн./уп.
«НЕЗАБУДКА» Київ, вул. Ломоносова, 50/2, тел.: +380996568468

Кропивницький 198.51 грн./уп.

табл. 500 мг блістер № 40, Киевский витаминный завод ..... 184.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кіровоград, перехр. Героїв України / Жадова Генерала, 24/27

Луцьк 199.16 грн./уп.

табл. 500 мг блістер № 40, Киевский витаминный завод ..... 187.35 грн./уп.
«ВОЛИНЬФАРМ» Луцьк, вул. Медведєва, 13, тел.: +380503787275

Львів 204.56 грн./уп.

табл. 500 мг блістер № 40, Киевский витаминный завод ..... 162.6 грн./уп.
«АПТЕКА ЗНАХАР» Львів, вул. Сихівська, 22, тел.: +380322975589

Миколаїв 207.06 грн./уп.

табл. 500 мг блістер № 40, Киевский витаминный завод ..... 184.6 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Миколаїв, вул. Погранична, 246, тел.: +380634601950

Одеса 202.29 грн./уп.

табл. 500 мг блістер № 40, Киевский витаминный завод ..... 168 грн./уп.
«АННУШКА» Лиманка, ж/м Радужный, 20, тел.: +380677417731

Полтава 207.61 грн./уп.

табл. 500 мг блістер № 40, Киевский витаминный завод ..... 182.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Полтава, вул. Великотирнівська, 39А, тел.: +380631867581

Рівне 201.78 грн./уп.

табл. 500 мг блістер № 40, Киевский витаминный завод ..... 184.6 грн./уп.
«ПЕРША СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Рівне, вул. Дубенська, 44

Суми 199.86 грн./уп.

табл. 500 мг блістер № 40, Киевский витаминный завод ..... 181.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, вул. Петропавлівська, 74, тел.: +380542610004

Тернопіль 209.63 грн./уп.

табл. 500 мг блістер № 40, Киевский витаминный завод ..... 184.6 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Тернопіль, пл. Героїв Євромайдану, 9

Ужгород 208.41 грн./уп.

табл. 500 мг блістер № 40, Киевский витаминный завод ..... 172.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Ужгород, вул. Легоцького, 7

Харків 195.7 грн./уп.

табл. 500 мг блістер № 40, Киевский витаминный завод ..... 173.3 грн./уп.
«АПТЕКА ВАШ КОНСУЛЬТАНТ» Харків, просп. Незалежності, 13, тел.: +380577584169

Херсон 204.44 грн./уп.

табл. 500 мг блістер № 40, Киевский витаминный завод ..... 181.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Херсон, вул. Потьомкінська, 103

Хмельницький 209.93 грн./уп.

табл. 500 мг блістер № 40, Киевский витаминный завод ..... 184.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Хмельницький, просп. Мира, 66, тел.: +380382612411

Черкаси 197.12 грн./уп.

табл. 500 мг блістер № 40, Киевский витаминный завод ..... 181.9 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Черкаси, вул. Нижня Горова, 98, тел.: +380472721043

Чернігів 200.86 грн./уп.

табл. 500 мг блістер № 40, Киевский витаминный завод ..... 176.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернігів, просп. Мира, 193, тел.: +380462253352

Чернівці 201.28 грн./уп.

табл. 500 мг блістер № 40, Киевский витаминный завод ..... 184.6 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Чернівці, вул. Ентузіастів, 2А, тел.: +380372907068

Developed by Maxim Levchenko