0
UA | RU

Армадин® Лонг

(Armadin Long)
Класифікація
Лікарські засоби
Активна речовина

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Етилметилгідроксипіридину сукцинат належить до гетероароматичних антиоксидантів. Він має широкий спектр фармакологічної дії: підвищує стійкість організму до стресу, чинить анксіолітичну дію, яка не супроводжується сонливістю та міорелаксуючим ефектом; має ноотропні властивості, запобігає та зменшує порушення пам’яті, що виникають у зв’язку зі старінням та під впливом різних патогенних факторів, зумовлює протисудомну дію; виявляє антиоксидантні та антигіпоксичні властивості; підвищує концентрацію уваги та працездатність; послаблює токсичну дію алкоголю. Препарат покращує метаболізм тканин мозку та їх кровозабезпечення, покращує мікроциркуляцію та реологічні властивості крові, зменшує агрегацію тромбоцитів. Стабілізує мембранні структури клітин крові (еритроцитів і тромбоцитів); знижує вміст загального ХС та ЛПНЩ.

Механізм дії зумовлений його антиоксидантною та мембранопротекторною активністю. Він інгібує перекисне окиснення ліпідів, підвищує активність супероксидоксидази, підвищує співвідношення ліпід/білок, зменшує в’язкість мембрани. Модулює активність мембранозв’язаних ферментів (кальційнезалежної фосфодіестерази, аденілатциклази, ацетилхолінестерази), рецепторних комплексів (бензодіазепінового, ГАМК, ацетилхолінового), що посилює їхню здатність зв’язуватися з лігандами, сприяє збереженню структурно-функціональної організації біомембран, транспортуванню нейромедіаторів і покращенню синаптичної передачі. Етилметилгідроксипіридину сукцинат підвищує вміст дофаміну в головному мозку. В умовах ішемії тканин посилює компенсаторну активацію аеробного гліколізу та знижує ступінь пригнічення окисних процесів у циклі Кребса.

Фармакокінетика. Армадин Лонг — лікарська форма пролонгованої дії, забезпечує рівномірне вивільнення діючої речовини протягом 10–12 год і знижує імовірність виникнення побічних ефектів внаслідок різкого підвищення її вмісту у плазмі крові. Дія лікарського засобу починає проявлятися через 3–4 год після прийому, коли концентрація діючої речовини у плазмі крові досягає терапевтичного рівня, стійке поліпшення стану відзначається через 2–3 дні при встановленні стаціонарного рівня фармакокінетичних показників. Після відміни препарату його дія зберігається ще протягом 3–5 днів.

Всмоктування препарату починається у шлунку і відбувається в тонкій і товстій кишці. Швидкість вивільнення та абсорбції активної речовини з таблеток Армадин Лонг практично не залежить від ділянки ШКТ, рН і складу хімусу.

Етилметилгідроксипіридину сукцинат в організмі людини метаболізується головним чином у печінці шляхом інтенсивної кон’югації з глюкуроновою кислотою і виводиться з сечею як у незміненому стані, так і у вигляді глюкуронкон’югатів. Показники ниркової екскреції незміненого препарату та його кон’югованих метаболітів характеризуються значною індивідуальною варіабельністю.

Показання Армадин Лонг

 • наслідки гострого порушення мозкового кровообігу;
 • невротичні та неврозоподібні стани із симптомами тривоги;
 • нейроциркуляторна дистонія;
 • легкі когнітивні розлади різного генезу (при психоорганічному синдромі та астенічних порушеннях, зумовлених гострими та хронічними порушеннями мозкового кровообігу, черепно-мозковими травмами, нейроінфекціями та інтоксикацією, сенільними та атрофічними процесами);
 • енцефалопатії різного генезу (дисциркуляторні, дисметаболічні, посттравматичні, змішані);
 • легка черепно-мозкова травма, наслідки черепно-мозкових травм;
 • порушення пам’яті та інтелектуальна недостатність у людей літнього віку;
 • астенічні стани, вплив екстремальних (стресових) факторів;
 • ІХС (у складі комплексної терапії);
 • абстинентний синдром при алкоголізмі з переважанням неврозоподібних та нейроциркуляторних порушень;
 • стани після інтоксикації антипсихотропними засобами.

Застосування Армадин Лонг

призначають дорослим внутрішньо, незалежно від прийому їжі. Для забезпечення поступового та рівномірного вивільнення діючої речовини з таблетки її слід ковтати цілою, запиваючи склянкою води.

У зв’язку з технологією виробництва пролонгованої форми разом з каловими масами виводиться м’яка, желеподібна основа, яка за формою нагадує таблетку, але не містить діючої речовини.

Дози і тривалість лікування встановлюють із врахуванням чутливості хворих до препарату і медичних показань.

У перші 2–3 дні Армадин Лонг призначають по 1 таблетці по 300 або 500 мг, надалі добову дозу підвищують до 600 мг. Препарат приймають по 1 таблетці кожні 12 год.

При ІХС Армадин Лонг застосовують протягом 2–3 міс.

Хворі з тривожними станами, нейроциркуляторними дисфункціями та когнітивними порушеннями приймають Армадин Лонг протягом 2–6 тиж.

Для купірування алкогольного абстинентного синдрому препарат застосовують протягом 5–7 днів.

Курсову терапію препаратом Армадин Лонг закінчують поступово, знижуючи дозу протягом 2–3 діб.

Протипоказання

гостра печінкова чи ниркова недостатність, підвищена індивідуальна чутливість до компонентів препарату, дитячий вік, період вагітності та годування грудьми.

Побічна дія

з боку серцево-судинної системи: підвищення АТ, зниження АТ.

З боку нервової системи: сонливість, порушення процесу засинання, відчуття тривоги, емоційна реактивність, головний біль, порушення координації.

З боку ШКТ: нудота, сухість слизової оболонки рота.

З боку імунної системи: алергічні реакції, у тому числі гіперемія, висипання на шкірі, свербіж.

Інші: дистальний гіпергідроз.

Особливості застосування

в окремих випадках можливий розвиток тяжких реакцій гіперчутливості, особливо у пацієнтів з БА, при пiдвищенiй чутливості до сульфітів.

З обережністю слід застосовувати хворим на діабетичну ретинопатію (курс не повинен перевищувати 7–10 днів) у зв’язку із властивістю потенціювати проліферативні процеси.

Застосування у період вагітності або годування грудьми. Суворо контрольованих клінічних досліджень безпеки застосування лікарського засобу у період вагітності та годування грудьми не проводилося, тому Армадин Лонг протипоказано застосовувати у ці періоди.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. У період лікування необхідно бути обережним при керуванні транспортними засобами або роботі зі складними механізмами, враховуючи ймовірність побічних ефектів, що можуть впливати на швидкість реакції та здатність концентрувати увагу.

Діти. Суворо контрольованих клінічних досліджень безпеки застосування препарату у дітей не проводилося, тому Армадин Лонг протипоказано застосовувати цій категорії пацієнтів.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Армадин Лонг підсилює дію бензодіазепінових анксіолітиків, протипаркінсонічних засобів і карбамазепіну, потенціює дію протисудомних засобів, транквілізаторів та анальгетиків. Армадин Лонг зменшує токсичну дію етилового спирту. Підвищує гіпотензивну активність інгібіторів АПФ, блокаторів β-адренорецепторів. Підвищує антиангінальну активність нітропрепаратів. Під впливом препарату посилюється дія заспокійливих, нейролептичних, антидепресивних, снодійних і протисудомних засобів, що дає можливість знизити їх дози і зменшити вираженість побічних ефектів.

Передозування

при передозуванні можливе виникнення сонливості й седації. Лікування — дезінтоксикаційна терапія, симптоматична терапія.

Умови зберігання

при температурі не вище 30 °С в оригінальній упаковці. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Дата додавання: 20.10.2021 р.
© Компендіум 2021

Діагнози, при яких застосовують Армадин Лонг

Вазомоторна краніалгія МКХ G44.2
Вегетосудинна дистонія (ВСД) вертеброгенного генезу МКХ G90.9
Вторинний паркінсонізм неуточнений МКХ G21.9
Гіпертензивна [гіпертонічна] хвороба з переважним ураженням серця без (застійної) серцевої недостатності МКХ I11.9
Гіпертензивна енцефалопатія МКХ I67.4
Дистонія МКХ G24.9
Діабетична ретинопатія МКХ H36.0
Закупорка і стеноз задньої мозкової артерії МКХ I66.2
Змішаний тривожний і депресивний розлад МКХ F41.2
Інші розлади вегетативної нервової системи МКХ G90.8
Ішемічна хвороба серця з гіпертонічною хворобою (ІХС з ГХ) МКХ I25.9
Ішемічна хвороба серця зі стенокардією МКХ I25.0
Кардіоміопатія неуточнена МКХ I42.9
Наслідки інфаркту мозку МКХ I69.3
Синдром стомлюваності після перенесеної вірусної хвороби МКХ G93.3
Хвороба Паркінсона МКХ G20
Хоріоїдальная неоваскуляризація (ХНВ) МКХ H35.3
Хронічний посттравматичний головний біль МКХ G44.3
Хронічний холецистит МКХ K81.1
Цереброваскулярна хвороба, неуточнена МКХ I67.9
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko