АРМАДИН® ЛОНГ (ARMADIN LONG)

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

таблетки пролонгованої дії 300 мг банка, № 40Ціни в аптеках
2-етил-6-метил-3-гідроксипіридину сукцинат
300 мг
№ UA/12306/01/01 від 03.01.2019
B За рецептом
таблетки пролонгованої дії 500 мг банка, № 40Ціни в аптеках
2-етил-6-метил-3-гідроксипіридину сукцинат
500 мг
Допоміжні речовини: гідроксипропілцелюлоза, гіпромелоза (гідроксипропілметилцелюлоза), кремнію діоксид колоїдний безводний, кислота янтарна, магнію стеарат, тальк, титану діоксид (Е171)..
№ UA/12306/01/02 від 03.04.2019
B За рецептом

ДІАГНОЗИ

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

фармакодинаміка. Етилметилгідроксипіридину сукцинат належить до гетероароматичних антиоксидантів. Він має широкий спектр фармакологічної дії: підвищує стійкість організму до стресу, чинить анксіолітичну дію, яка не супроводжується сонливістю та міорелаксуючим ефектом; має ноотропні властивості, запобігає та зменшує порушення пам’яті, що виникають у зв’язку зі старінням та під впливом різних патогенних факторів, зумовлює протисудомну дію; виявляє антиоксидантні та антигіпоксичні властивості; підвищує концентрацію уваги та працездатність; послаблює токсичну дію алкоголю. Препарат покращує метаболізм тканин мозку та їх кровозабезпечення, покращує мікроциркуляцію та реологічні властивості крові, зменшує агрегацію тромбоцитів. Стабілізує мембранні структури клітин крові (еритроцитів і тромбоцитів); знижує вміст загального холестерину та ліпопротеїнів низької щільності.

Механізм дії зумовлений його антиоксидантною та мембранопротекторною активністю. Він інгібує перекисне окиснення ліпідів, підвищує активність супероксидоксидази, підвищує співвідношення ліпід/білок, зменшує в’язкість мембрани. Модулює активність мембранозв’язаних ферментів (кальційнезалежної фосфодіестерази, аденілатциклази, ацетилхолінестерази), рецепторних комплексів (бензодіазепінового, γ-аміномасляної кислоти, ацетилхолінового), що посилює їхню здатність зв’язуватися з лігандами, сприяє збереженню структурно-функціональної організації біомембран, транспортуванню нейромедіаторів і покращенню синаптичної передачі. Етилметилгідроксипіридину сукцинат підвищує вміст дофаміну в головному мозку. В умовах ішемії тканин посилює компенсаторну активацію аеробного гліколізу та знижує ступінь пригнічення окисних процесів у циклі Кребса.

Фармакокінетика. Армадин Лонг — лікарська форма пролонгованої дії, забезпечує рівномірне вивільнення діючої речовини протягом 10–12 год і знижує імовірність виникнення побічних ефектів внаслідок різкого підвищення її вмісту у плазмі крові. Дія лікарського засобу починає проявлятися через 3–4 год після прийому, коли концентрація діючої речовини у плазмі крові досягає терапевтичного рівня, стійке поліпшення стану відзначається через 2–3 дні при встановленні стаціонарного рівня фармакокінетичних показників. Після відміни препарату його дія зберігається ще протягом 3–5 днів.

Всмоктування препарату починається у шлунку і відбувається в тонкій і товстій кишці. Швидкість вивільнення та абсорбції активної речовини з таблеток Армадин Лонг практично не залежить від ділянки ШКТ, рН і складу хімусу.

Етилметилгідроксипіридину сукцинат в організмі людини метаболізується головним чином у печінці шляхом інтенсивної кон’югації з глюкуроновою кислотою і виводиться з сечею як у незміненому стані, так і у вигляді глюкуронкон’югатів. Показники ниркової екскреції незміненого препарату та його кон’югованих метаболітів характеризуються значною індивідуальною варіабельністю.

ПОКАЗАННЯ

 • наслідки гострого порушення мозкового кровообігу;
 • невротичні та неврозоподібні стани із симптомами тривоги;
 • нейроциркуляторна дистонія;
 • легкі когнітивні розлади різного генезу (при психоорганічному синдромі та астенічних порушеннях, зумовлених гострими та хронічними порушеннями мозкового кровообігу, черепно-мозковими травмами, нейроінфекціями та інтоксикацією, сенільними та атрофічними процесами);
 • енцефалопатії різного генезу (дисциркуляторні, дисметаболічні, посттравматичні, змішані);
 • легка черепно-мозкова травма, наслідки черепно-мозкових травм;
 • порушення пам’яті та інтелектуальна недостатність у людей літнього віку;
 • астенічні стани, вплив екстремальних (стресових) факторів;
 • ІХС (у складі комплексної терапії);
 • абстинентний синдром при алкоголізмі з переважанням неврозоподібних та нейроциркуляторних порушень;
 • стани після інтоксикації антипсихотропними засобами.

ЗАСТОСУВАННЯ

призначають дорослим внутрішньо, незалежно від прийому їжі. Для забезпечення поступового та рівномірного вивільнення діючої речовини з таблетки її слід ковтати цілою, запиваючи склянкою води.

У зв’язку з технологією виробництва пролонгованої форми разом з каловими масами виводиться м’яка, желеподібна основа, яка за формою нагадує таблетку, але не містить діючої речовини.

Дози і тривалість лікування встановлюють із врахуванням чутливості хворих до препарату і медичних показань.

У перші 2–3 дні Армадин Лонг призначають по 1 таблетці по 300 або 500 мг, надалі добову дозу підвищують до 600 мг. Препарат приймають по 1 таблетці кожні 12 год.

При ІХС Армадин Лонг застосовують протягом 2–3 міс.

Хворі з тривожними станами, нейроциркуляторними дисфункціями та когнітивними порушеннями приймають Армадин Лонг протягом 2–6 тиж.

Для купірування алкогольного абстинентного синдрому препарат застосовують протягом 5–7 днів.

Курсову терапію препаратом Армадин Лонг закінчують поступово, знижуючи дозу протягом 2–3 діб.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

гостра печінкова чи ниркова недостатність, підвищена індивідуальна чутливість до компонентів препарату, дитячий вік, період вагітності та годування грудьми.

ПОБІЧНА ДІЯ

з боку серцево-судинної системи: підвищення АТ, зниження АТ.

З боку нервової системи: сонливість, порушення процесу засинання, відчуття тривоги, емоційна реактивність, головний біль, порушення координації.

З боку ШКТ: нудота, сухість слизової оболонки рота.

З боку імунної системи: алергічні реакції, у тому числі гіперемія, висипання на шкірі, свербіж.

Інші: дистальний гіпергідроз.

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ

в окремих випадках можливий розвиток тяжких реакцій гіперчутливості, особливо у пацієнтів з БА, при пiдвищенiй чутливості до сульфітів.

З обережністю слід застосовувати хворим на діабетичну ретинопатію (курс не повинен перевищувати 7–10 днів) у зв’язку із властивістю потенціювати проліферативні процеси.

Застосування у період вагітності або годування грудьми. Суворо контрольованих клінічних досліджень безпеки застосування лікарського засобу у період вагітності та годування грудьми не проводилося, тому Армадин Лонг протипоказано застосовувати у ці періоди.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. У період лікування необхідно бути обережним при керуванні транспортними засобами або роботі зі складними механізмами, враховуючи ймовірність побічних ефектів, що можуть впливати на швидкість реакції та здатність концентрувати увагу.

Діти. Суворо контрольованих клінічних досліджень безпеки застосування препарату у дітей не проводилося, тому Армадин Лонг протипоказано застосовувати цій категорії пацієнтів.

ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ

Армадин Лонг підсилює дію бензодіазепінових анксіолітиків, протипаркінсонічних засобів і карбамазепіну, потенціює дію протисудомних засобів, транквілізаторів та анальгетиків. Армадин Лонг зменшує токсичну дію етилового спирту. Підвищує гіпотензивну активність інгібіторів АПФ, блокаторів β-адренорецепторів. Підвищує антиангінальну активність нітропрепаратів. Під впливом препарату посилюється дія заспокійливих, нейролептичних, антидепресивних, снодійних і протисудомних засобів, що дає можливість знизити їх дози і зменшити вираженість побічних ефектів.

ПЕРЕДОЗУВАННЯ

при передозуванні можливе виникнення сонливості й седації. Лікування — дезінтоксикаційна терапія, симптоматична терапія.

УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ

при температурі не вище 30 °С в оригінальній упаковці. Зберігати у недоступному для дітей місці.

ІНСТРУКЦІЯ МОЗ

Дата додавання: 28.02.2020 р.

© Компендиум 2019

Ціни на АРМАДИН® ЛОНГ в містах України

Вінниця 407.43 грн./уп.

АРМАДИН® ЛОНГ табл. пролонг. дії 500 мг банка № 40, Микрохим ..... 364.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Вінниця, шосе Хмельницьке, 88, тел.: +380432511253

Дніпро 410.04 грн./уп.

АРМАДИН® ЛОНГ табл. пролонг. дії 500 мг банка № 40, Микрохим ..... 367.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Дніпро, шосе Донецьке, 124, тел.: +380634570584

Житомир 402.29 грн./уп.

АРМАДИН® ЛОНГ табл. пролонг. дії 500 мг банка № 40, Микрохим ..... 354.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Житомир, вул. Вітрука, 32, тел.: +380632088085

Запоріжжя 418.1 грн./уп.

АРМАДИН® ЛОНГ табл. пролонг. дії 500 мг банка № 40, Микрохим ..... 361.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Запоріжжя, перехр. Космічна / Чумаченко, 124/1, тел.: +380630307817

Івано-Франківск 423.7 грн./уп.

АРМАДИН® ЛОНГ табл. пролонг. дії 500 мг банка № 40, Микрохим ..... 389.44 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Івано-Франківськ, вул. Хоткевича, 65А

Київ 442.33 грн./уп.

АРМАДИН® ЛОНГ табл. пролонг. дії 500 мг банка № 40, Микрохим ..... 360.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Київ, вул. Декабристів, 6, тел.: +380630345917

Кропивницький 402.99 грн./уп.

АРМАДИН® ЛОНГ табл. пролонг. дії 500 мг банка № 40, Микрохим ..... 360.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кропивницький, вул. Попова Космонавта, 9, тел.: +380630346068

Луцьк 398.22 грн./уп.

АРМАДИН® ЛОНГ табл. пролонг. дії 500 мг банка № 40, Микрохим ..... 328.9 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Луцьк, вул. Львівська, 63, тел.: +380332767481

Львів 439.35 грн./уп.

АРМАДИН® ЛОНГ табл. пролонг. дії 500 мг банка № 40, Микрохим ..... 353.9 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Львів, вул. Чернігівська, 6, тел.: +380322600953

Миколаїв 413.79 грн./уп.

АРМАДИН® ЛОНГ табл. пролонг. дії 500 мг банка № 40, Микрохим ..... 364.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Миколаїв, просп. Богоявленський, 21/5, тел.: +380630345903

Одеса 434.61 грн./уп.

АРМАДИН® ЛОНГ табл. пролонг. дії 500 мг банка № 40, Микрохим ..... 370.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Одеса, бульв. італьїанський, 11

Полтава 414.3 грн./уп.

АРМАДИН® ЛОНГ табл. пролонг. дії 500 мг банка № 40, Микрохим ..... 367.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Полтава, вул. Соборності, 76, тел.: +380631867592

Рівне 417.11 грн./уп.

АРМАДИН® ЛОНГ табл. пролонг. дії 500 мг банка № 40, Микрохим ..... 362.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Рівне, вул. Петлюри, 19, тел.: +380362634497

Суми 393.64 грн./уп.

АРМАДИН® ЛОНГ табл. пролонг. дії 500 мг банка № 40, Микрохим ..... 354.9 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, вул. Леваневського, 26, тел.: +380630346070

Тернопіль 426.99 грн./уп.

АРМАДИН® ЛОНГ табл. пролонг. дії 500 мг банка № 40, Микрохим ..... 359.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Тернопіль, вул. Мира, 11, тел.: +380634851370

Ужгород 418.73 грн./уп.

АРМАДИН® ЛОНГ табл. пролонг. дії 500 мг банка № 40, Микрохим ..... 329.9 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Ужгород, вул. 8-го Березня, 30, тел.: +380312662062

Харків 414.15 грн./уп.

АРМАДИН® ЛОНГ табл. пролонг. дії 500 мг банка № 40, Микрохим ..... 357.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Пісочин, вул. Квартальная, 14, тел.: +380577422380

Херсон 415.37 грн./уп.

АРМАДИН® ЛОНГ табл. пролонг. дії 500 мг банка № 40, Микрохим ..... 356.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Херсон, вул. Покришева, 18, тел.: +380552330005

Хмельницький 427.42 грн./уп.

АРМАДИН® ЛОНГ табл. пролонг. дії 500 мг банка № 40, Микрохим ..... 360.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Хмельницький, просп. Мира, 66, тел.: +380382612411

Черкаси 393.66 грн./уп.

АРМАДИН® ЛОНГ табл. пролонг. дії 500 мг банка № 40, Микрохим ..... 344.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Червона Слобода, вул. Чигиринський шлях, 48А

Чернігів 406 грн./уп.

АРМАДИН® ЛОНГ табл. пролонг. дії 500 мг банка № 40, Микрохим ..... 371.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернігів, просп. Перемоги, 18, тел.: +380462641094

Чернівці 423.02 грн./уп.

АРМАДИН® ЛОНГ табл. пролонг. дії 500 мг банка № 40, Микрохим ..... 373.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернівці, вул. Шевченка Тараса, 5, тел.: +380372523600

Developed by Maxim Levchenko