ТРИНЕФРОН-ЗДОРОВ’Я капсули

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

капсули блістер, №  10, №  30, №  60

Трава золототисячнику 18 мг
Листя розмарину 18 мг
Корінь любистку звичайного 18 мг

№ UA/11689/02/01 з 22.12.2016Без рецептуC

ДІАГНОЗИ

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

Сечокам’яна хвороба — це світова проблема, що виникає в людей протягом багатьох віків. Щорічна захворюваність на сечокам’яну хворобу в західних країнах становить близько 10–15%, а на Ближньому Сході коливається в межах 20–25% (Uthaya Chandirika Jayaraman et al., 2018).

Поширеність патології досить висока в державах з високим рівнем життя, наприклад — у Канаді, Швеції та Сполучених Штатах Америки (>10%) (Turk C. et al., 2016).

Сечокам’яна хвороба, або уролітіаз — це захворювання, яке характеризується порушенням обміну речовин і формуванням конкрементів у будь-якому з відділів сечовидільної системи. Вона виникає найчастіше як наслідок структурних і функціональних змін у сечовивідних шляхах, спадкової схильності, захворювань ендокринної системи (Alyaev Y.G. et al., 2014).

Сечовий камінь — це органічне утворення твердої консистенції, до його складу входять мінерали й солі, які утворюються в ренальній паренхімі, нирках та сечовому міхурі. Невеликі за розміром камені виводяться з організму з током сечі абсолютно безболісно для людини, але якщо розмір каменю більший, ніж просвіт сечоводу або уретри, — то він може травмувати їх стінки, викликати виражений больовий синдром, який називають «ниркова коліка». В окремих випадках камінь може зупинитися в просвіті сечоводу або уретри й викликати повну зупинку відтоку сечі — оклюзію сечовивідних шляхів. Такий стан вимагає негайного хірургічного втручання.

За локалізацією виділяють: камені чашечок, камені ниркових мисок, камені сечоводів, камені сечового міхура, камені уретри.

Камені можна поділити на групи за розмірами: А — до 5 мм; В — 5–10 мм; С — 10–20 мм; D — більше 20 мм. Їх також класифікують за способом утворення: інфекційної природи, неінфекційної природи, внаслідок спадкових станів (генетичні) або такі, що утворилися внаслідок прийому деяких лікарських препаратів (лікарські) (Türk C. et al., 2016).

До групи каменів неінфекційної природи входять оксалати кальцію, фосфати кальцію і камені сечової кислоти. Інфекційні камені містять: фосфат магнію та амонію, карбонатапатит, а також урат амонію. Камені, утворені з генетичних причин, — цистин, ксантин і 2,8-дігідроксіаденін.

Процес утворення каменю в сечовивідному тракті, як правило, займає не один рік.

Існує безліч теорій пускового механізму каменеутворення.

1. Матрична теорія — інфекційні процеси викликають активне відмирання епітеліальних клітин, на які адгезуются солі.

2. Колоїдна, або білкова теорія — захисні білки переходять з ліофільного стану (здатність притягувати рідину) у ліофобний (здатність відштовхувати рідину), створюючи сприятливі умови для кристалізації солей сечі.

3. Іонна теорія базується на недостатності протеолізу сечі, що в умовах зміненого рН призводить до каменеутворення.

4. Теорія преципітації й кристалізації розглядає утворення каменів при перенасиченні сечі іонами, що запускає процес кристалізації (Buck А., 1990).

5. Інгібіторна теорія пояснює утворення каменів порушенням балансу інгібіторів і промоторів, що підтримують стабільність однорідного складу сечі (Sommeren А., 1989; Alyaev Y.G. et al., 2014).

Проте подальший процес каменеутворення відбувається за одним сценарієм. Він складається з таких етапів:

1) нуклеація — об’єднання іонів у мікроскопічні частинки, або ж їх осадження на фрагментах епітелію та білка.

2) агрегація — це процес, за якого відбувається агломерація кристалів, які перетворюються у вільному розчині в більші багатокомпонентні частинки, з’єднання первинних кристалів між собою. Вони прикріплюються один до одного за рахунок білків, ліпідів, полісахаридів і т.д.

3) подальший ріст кристалів (Clin. Rev. Bone Miner., 2011).

Існують дві системи, які є антагоністами, — літогенна (спричиняє утворення каменів) і антилітогенна.

До літогенної системи відносять концентрацію сечової кислоти і рН сечі.

Сечова кислота безпосередньо бере участь у процесі прикріплення оксалату кальцію до клітин епітелію.

рН сечі безпосередньо впливає на каменеутворення. Висококислотна сеча призводить до осадження кристалів сечової кислоти, а також стимулює кристалізацію оксалату кальцію. Сильнолужна сеча може осаджувати фосфат кальцію і тим самим спричиняти вторинну нуклеацію оксалату кальцію. Вважається, що ризик виникнення каменів мінімальний, коли pH сечі знаходиться в межах 5,8–6,2.

До антилітогенних факторів належать невеликі органічні аніони, такі як цитрат, пірофосфати, катіони магнію і білок Тамма–Хорсфалла (Clin. Rev. Bone Miner., 2011).

Деякі види каменів піддаються медикаментозній терапії, точніше хімічній елімінації, інші ж потрібно вилучати хірургічним шляхом. Тринефрон — полікомпонентний препарат. Трава золототисячника (Centaurium erythraea), корінь любистку звичайного (Levisticum officinale), листя розмарину (Rosmarinus officinalis) входять до його складу.

Тринефроном успішно проводиться профілактика і зменшення вираженості гестаційного пієлонефриту у вагітних (Medved V.I. et al., 2003). Крім цього, препарат Тринефрон активно призначається в схемах лікування сечокам’яної хвороби, а також для контролю рецидивів утворення каменів у сечовивідному тракті (Kurt G. Naber, 2013).

Основними діючими речовинами фітопрепарату Тринефрон є:

· фенольні глікозиди та фенолкарбонові кислоти (розмарин, любисток і золототисячник) — спазмолітичний і діуретичний ефекти, закислення сечі;

· фталіди (золототисячник) — спазмолітичний ефект;

· секоірідоїдні гіркоти (золототисячник) — судинорозширювальний ефект;

· ефірні олії — терпени (любисток, розмарин) — діуретичний ефект;

· флавоноїди (золототисячник, розмарин) — протизапальна, антибактеріальна, антиоксидантна дія (Kurt G. Naber, 2013).

Препарат має широкий спектр фармакологічних ефектів, зокрема діуретичний (сечогінний), спазмолітичний, протизапальний, судиннорозширювальний, антимікробний і нефропротекторний (Kurt G. Naber, 2013).

Рандомізоване проспективне дослідження, проведене Dudar et al., показало значне зниження частоти епізодів у осіб з рецидивуючим цистопієлітом (запальне захворювання сечового міхура і сечовивідних шляхів), які отримували рослинний препарат. До складу комплексу входили ті ж золототисячник, розмарин, а також любисток в аналогічних Тринефрону дозах. Препарат приймали в якості профілактики протягом 3 міс після стандартної терапії в порівнянні з профілактикою рецидивів з використанням трав’яного чаю. У пацієнтів, які приймали цей рослинний комплекс разом зі стандартною терапією, швидкість лікування була набагато вищою в порівнянні з хворими, які отримували тільки стандартну терапію (Kurt G. Naber, 2013).

При використанні будь-якого препарату в період вагітності безпека і переносимість завжди важливі. У 1762 вагітних, які отримували дози препарату, аналогічного за складом Тринефрону, не було зареєстровано побічних дій. Крім того, у двох дослідженнях було вивчено можливий вплив цього рослинного комплексу (препарату, аналогічного за складом Тринефрону) на ембріогенез і розвиток дітей після народження (Kurt G. Naber, 2013).

Нефропротекторний ефект препарату (аналогічного за складом Тринефрону) оцінено на прикладі штучно відтвореного гломерулонефриту Хеймана у щурів. Фітотерапія частково нормалізувала відтік сечі, прискорила клубочкову фільтрацію, незначно знизила рівень креатиніну в крові, а також істотно зменшила кількість лейкоцитів у сечі. Поєднання рослинного комплексу з преднізолоном позитивно впливало на імунну систему і нирки щурів. Комплексна дія преднізолону і рослинного комплексу проявилася в швидкому усуненні гематурії й зникненні лейкоцитів у сечі, зниженні рівня продуктів обміну в сечі й кріоглобулинів у крові, а також у збільшенні кількості CD8+-клітин (Sivak K.V. et al., 2017).

Тринефрон належить до групи препаратів, що застосовуються в урології.

Склад і форми випуску

1. Краплі для внутрішнього прийому Тринефрону у флаконах із затемненого скла з дозатором-пробкою, у прямокутній упаковці з картону знаходиться один флакон. У кожному флаконі міститься по 50 і по 100 мл препарату.

2. Тринефрон у вигляді капсул — щільні капсули з желатину, мають світло-помаранчевий колір. У капсулах містяться гранули та порошок коричневого кольору.

Усього по десять одиниць у блістері, упаковка з картону може містити або тридцять капсул — три блістерні упаковки, або шістдесят капсул — шість блістерних упаковок.

Препарат Тринефрон — це рослинний лікарський засіб з комбінованим складом.

Тринефрон має протизапальний потенціал, проявляє м’який сечогінний ефект без порушення водно-сольового балансу, стабілізує рН сечі, підкисляючи її. Таким чином, створюються несприятливі умови для розмноження патогенних мікроорганізмів у сечі. Він розслабляє гладкі м’язи сечовивідних шляхів, нормалізуючи відтік сечі, має антибактеріальну дію. Завдяки активним хімічних сполукам, які містяться в Тринефроні, знижується ризик утворення каменів.

Показання

1. Комбінована терапія гострих запальних процесів органів сечовидільного тракту:

гломерулонефрит — запалення клубочкового апарату нирки, і пієлонефрит — запалення ниркових мисок;

уретерит — запалення сечоводів різної етіології;

цистит — запальний процес у стінці або слизовій оболонці сечового міхура.

2. Профілактика загострень при хронічних запальних захворюваннях сечовидільної системи.

3. Профілактика появи каменів при сечокам’яній хворобі, у тому числі після вилучення конкрементів.

4. Профілактика вторинних ускладнень при вроджених захворюваннях сечовидільної системи.

5. Гестаційний пієлонефрит у вагітних.

Способи прийому і дози

Краплі

· Одноразовий прийом для дорослих, як правило, 50 крапель Тринефрону 3 р/добу.

· Одноразовий прийом для дітей віком старше 6 років, як правило, 25 крапель 3 р/добу.

· Одноразова доза для дитячого віку від 1 до 5 років — 15 крапель 3 р/добу. Після того як курс лікування закінчено, рекомендується продовжити прийом Тринефрону у якості підтримувальної терапії (4–6 тижнів) для профілактики рецидиву.

· При прийомі Тринефрону в краплях допускається його розведення в молоці, соці або іншому напої.

Капсули

Тринефрон у капсулах ковтають не розжовуючи, запиваючи невеликою кількістю рідини.

Дорослі — 2 капсули Тринефрону 3 р/добу.

Дітям старше 6 років — 1 капсула препарату 3 р/добу.

На тлі прийому препарату необхідна підтримка водного балансу.

Небажані ефекти включають явища диспепсії: нудота, блювання, діарея. Рідко спостерігається шкірний висип.

Під час проведення клінічних досліджень ліки не проявляли токсичних ефектів.

Протипоказання

1. Алергічні реакції на компоненти препарату.

2. Загострення виразкової хвороби шлунка або дванадцятипалої кишки.

3. Необхідність в обмеженні рідини внаслідок набряків нениркової етіології.

4. Лактозна непереносимість.

5. Не слід призначати як препарат першої лінії для лікування набряків.

Висновок

Тринефрон — багатокомпонентний препарат комплексної дії. При правильному курсовому прийомі в комплексі з вживанням значної кількості рідини він усуває чинники, що зумовлюють утворення каменів у сечовивідному тракті. Підходить для лікування захворювань сечовидільної системи у вагітних, це хороша альтернатива, оскільки Тринефрон не проявляє токсичності, а вагітним протипоказаний прийом багатьох антибіотиків.

Також варто відзначити той факт, що у світі швидко зростає відсоток бактерій, резистентних до антибіотиків, а Тринефрон демонструє хороші результати в якості терапії при безсимптомній бактеріурії без застосування антибактеріальних препаратів.

Тринефрон не показаний у якості основної терапії при гострому гломерулонефриті й пієлонефриті, а також не застосовується як препарат вибору при лікуванні ниркової недостатності. Неефективний для усунення вже утворених каменів, а працює тільки як фонова профілактика формування нових конкрементів. Не варто застосовувати ліки в якості діуретика.

Цей препарат, що відноситься до групи ліків рослинного походження, підходить для тривалого фонового прийому, працює для нормалізації складу й якості сечі.

ІНСТРУКЦІЯ МОЗ

Дата додавання: 12.07.2019 р. Версія для друку

Ціни на ТРИНЕФРОН-ЗДОРОВ’Я капсули в містах України

Вінниця 155.28 грн./уп.

капс. блістер № 60, Здоровье ..... 136.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Вінниця, вул. Київська, 51, тел.: +380432550303

Дніпро 155.08 грн./уп.

капс. блістер № 60, Здоровье ..... 137.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Дніпропетровськ, шосе Донецьке, 124, тел.: +380634570584

Житомир 145.11 грн./уп.

капс. блістер № 60, Здоровье ..... 139.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Житомир, вул. Київська, 102, тел.: +380634432527

Запоріжжя 152.57 грн./уп.

капс. блістер № 60, Здоровье ..... 135.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Запоріжжя, просп. Моторобудівників, 28, тел.: +380630308031

Івано-Франківск 147.84 грн./уп.

капс. блістер № 60, Здоровье ..... 139.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців, 52, тел.: +380342559348

Київ 162.72 грн./уп.

капс. блістер № 60, Здоровье ..... 121.016784 грн./уп.
«ФАРМАЦІЯ» Київ, вул. Кубанської України, 10, тел.: +380445196498

Кропивницький 149.04 грн./уп.

капс. блістер № 60, Здоровье ..... 140.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кіровоград, вул. Полтавська, 58, тел.: +380522374302

Луцьк 151.16 грн./уп.

капс. блістер № 60, Здоровье ..... 132.88 грн./уп.
«ВОЛИНЬФАРМ» Луцьк, вул. Крилова, 4, тел.: +380332724117

Львів 154.15 грн./уп.

капс. блістер № 60, Здоровье ..... 133.75 грн./уп.
«АПТЕКА ЗНАХАР» Львів, вул. Сихівська, 22, тел.: +380322975589

Миколаїв 155.42 грн./уп.

капс. блістер № 60, Здоровье ..... 134.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Миколаїв, вул. Південна, 39, тел.: +380512223196

Одеса 157.13 грн./уп.

капс. блістер № 60, Здоровье ..... 118.75 грн./уп.
«АПТЕКА ВІД СКЛАДУ» Лиманка, ж/м Радужный, 19/2, тел.: +380487057163

Полтава 149.62 грн./уп.

капс. блістер № 60, Здоровье ..... 139.99 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Полтава, вул. Чураївни, 3/2, тел.: +380631867589

Рівне 150.06 грн./уп.

капс. блістер № 60, Здоровье ..... 139.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Рівне, вул. Богоявлінська, 30, тел.: +380362460595

Суми 148.08 грн./уп.

капс. блістер № 60, Здоровье ..... 138.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, вул. Петропавлівська, 74, тел.: +380542610004

Тернопіль 154.06 грн./уп.

капс. блістер № 60, Здоровье ..... 142.08 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Тернопіль, вул. Купчинского, 14В, тел.: +380800505911

Ужгород 157.89 грн./уп.

капс. блістер № 60, Здоровье ..... 139.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Ужгород, вул. Легоцького, 7

Харків 144.67 грн./уп.

капс. блістер № 60, Здоровье ..... 131.82 грн./уп.
«ДОСВІД ДОВІРА ДОПОМОГА» Харків, просп. Ново-Баварський, 91, тел.: +380573764800

Херсон 149.84 грн./уп.

капс. блістер № 60, Здоровье ..... 140.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Херсон, вул. Шенгелія, 4, тел.: +380552471006

Хмельницький 156.42 грн./уп.

капс. блістер № 60, Здоровье ..... 140.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Хмельницький, вул. Проскурівського Підпілля, 71, тел.: +380382650845

Черкаси 148.81 грн./уп.

капс. блістер № 60, Здоровье ..... 136.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Черкаси, вул. Героїв Дніпра, 29, тел.: +380472725363

Чернігів 151.04 грн./уп.

капс. блістер № 60, Здоровье ..... 137.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернігів, просп. Перемоги, 18, тел.: +380462641094

Чернівці 161.11 грн./уп.

капс. блістер № 60, Здоровье ..... 141.53 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Чернівці, вул. Комарова, 13Б, тел.: +380372907069

Developed by Maxim Levchenko