• Кабинет
 • ТРИНЕФРОН-ЗДОРОВ’Я (TRINEPHRON-ZDOROVYE)

  Склад і форма випуску

  капсули блістер, № 60Ціни в аптеках
  Трава золототисячнику
  18 мг
  Листя розмарину
  18 мг
  Корінь любистку звичайного
  18 мг
  № UA/11689/02/01 від 22.12.2016
  C
  краплі оральні флакон 50 мл, № 1Ціни в аптеках
  краплі оральні флакон 100 мл, № 1Ціни в аптеках
  Трава золототисячнику
  Корінь любистку звичайного
  Листя розмарину
  № UA/11689/01/01 від 26.08.2016 до 26.08.2021
  C

  Актуальна інформація

  Сечокам’яна хвороба — це світова проблема, що виникає в людей протягом багатьох віків. Щорічна захворюваність на сечокам’яну хворобу в західних країнах становить близько 10–15%, а на Ближньому Сході коливається в межах 20–25% (Uthaya Chandirika Jayaraman et al., 2018).

  Поширеність патології досить висока в державах з високим рівнем життя, наприклад — у Канаді, Швеції та Сполучених Штатах Америки (>10%) (Turk C. et al., 2016).

  Сечокам’яна хвороба, або уролітіаз — це захворювання, яке характеризується порушенням обміну речовин і формуванням конкрементів у будь-якому з відділів сечовидільної системи. Вона виникає найчастіше як наслідок структурних і функціональних змін у сечовивідних шляхах, спадкової схильності, захворювань ендокринної системи (Alyaev Y.G. et al., 2014).

  Сечовий камінь — це органічне утворення твердої консистенції, до його складу входять мінерали й солі, які утворюються в ренальній паренхімі, нирках та сечовому міхурі. Невеликі за розміром камені виводяться з організму з током сечі абсолютно безболісно для людини, але якщо розмір каменю більший, ніж просвіт сечоводу або уретри, — то він може травмувати їх стінки, викликати виражений больовий синдром, який називають «ниркова коліка». В окремих випадках камінь може зупинитися в просвіті сечоводу або уретри й викликати повну зупинку відтоку сечі — оклюзію сечовивідних шляхів. Такий стан вимагає негайного хірургічного втручання.

  За локалізацією виділяють: камені чашечок, камені ниркових мисок, камені сечоводів, камені сечового міхура, камені уретри.

  Камені можна поділити на групи за розмірами: А — до 5 мм; В — 5–10 мм; С — 10–20 мм; D — більше 20 мм. Їх також класифікують за способом утворення: інфекційної природи, неінфекційної природи, внаслідок спадкових станів (генетичні) або такі, що утворилися внаслідок прийому деяких лікарських препаратів (лікарські) (Türk C. et al., 2016).

  До групи каменів неінфекційної природи входять оксалати кальцію, фосфати кальцію і камені сечової кислоти. Інфекційні камені містять: фосфат магнію та амонію, карбонатапатит, а також урат амонію. Камені, утворені з генетичних причин, — цистин, ксантин і 2,8-дігідроксіаденін.

  Процес утворення каменю в сечовивідному тракті, як правило, займає не один рік.

  Існує безліч теорій пускового механізму каменеутворення.

  1. Матрична теорія — інфекційні процеси викликають активне відмирання епітеліальних клітин, на які адгезуются солі.

  2. Колоїдна, або білкова теорія — захисні білки переходять з ліофільного стану (здатність притягувати рідину) у ліофобний (здатність відштовхувати рідину), створюючи сприятливі умови для кристалізації солей сечі.

  3. Іонна теорія базується на недостатності протеолізу сечі, що в умовах зміненого рН призводить до каменеутворення.

  4. Теорія преципітації й кристалізації розглядає утворення каменів при перенасиченні сечі іонами, що запускає процес кристалізації (Buck А., 1990).

  5. Інгібіторна теорія пояснює утворення каменів порушенням балансу інгібіторів і промоторів, що підтримують стабільність однорідного складу сечі (Sommeren А., 1989; Alyaev Y.G. et al., 2014).

  Проте подальший процес каменеутворення відбувається за одним сценарієм. Він складається з таких етапів:

  1) нуклеація — об’єднання іонів у мікроскопічні частинки, або ж їх осадження на фрагментах епітелію та білка.

  2) агрегація — це процес, за якого відбувається агломерація кристалів, які перетворюються у вільному розчині в більші багатокомпонентні частинки, з’єднання первинних кристалів між собою. Вони прикріплюються один до одного за рахунок білків, ліпідів, полісахаридів і т.д.

  3) подальший ріст кристалів (Clin. Rev. Bone Miner., 2011).

  Існують дві системи, які є антагоністами, — літогенна (спричиняє утворення каменів) і антилітогенна.

  До літогенної системи відносять концентрацію сечової кислоти і рН сечі.

  Сечова кислота безпосередньо бере участь у процесі прикріплення оксалату кальцію до клітин епітелію.

  рН сечі безпосередньо впливає на каменеутворення. Висококислотна сеча призводить до осадження кристалів сечової кислоти, а також стимулює кристалізацію оксалату кальцію. Сильнолужна сеча може осаджувати фосфат кальцію і тим самим спричиняти вторинну нуклеацію оксалату кальцію. Вважається, що ризик виникнення каменів мінімальний, коли pH сечі знаходиться в межах 5,8–6,2.

  До антилітогенних факторів належать невеликі органічні аніони, такі як цитрат, пірофосфати, катіони магнію і білок Тамма–Хорсфалла (Clin. Rev. Bone Miner., 2011).

  Деякі види каменів піддаються медикаментозній терапії, точніше хімічній елімінації, інші ж потрібно вилучати хірургічним шляхом. Тринефрон — полікомпонентний препарат. Трава золототисячника (Centaurium erythraea), корінь любистку звичайного (Levisticum officinale), листя розмарину (Rosmarinus officinalis) входять до його складу.

  Тринефроном успішно проводиться профілактика і зменшення вираженості гестаційного пієлонефриту у вагітних. Крім цього, препарат Тринефрон активно призначається в схемах лікування сечокам’яної хвороби, а також для контролю рецидивів утворення каменів у сечовивідному тракті.

  Основними діючими речовинами фітопрепарату Тринефрон є:

  · фенольні глікозиди та фенолкарбонові кислоти (розмарин, любисток і золототисячник) — спазмолітичний і діуретичний ефекти, закислення сечі;

  · фталіди (золототисячник) — спазмолітичний ефект;

  · секоірідоїдні гіркоти (золототисячник) — судинорозширювальний ефект;

  · ефірні олії — терпени (любисток, розмарин) — діуретичний ефект;

  · флавоноїди (золототисячник, розмарин) — протизапальна, антибактеріальна, антиоксидантна дія.

  Препарат має широкий спектр фармакологічних ефектів, зокрема діуретичний (сечогінний), спазмолітичний, протизапальний, судиннорозширювальний, антимікробний і нефропротекторний.

  Рандомізоване проспективне дослідження, проведене Dudar et al., показало значне зниження частоти епізодів у осіб з рецидивуючим цистопієлітом (запальне захворювання сечового міхура і сечовивідних шляхів), які отримували рослинний препарат. До складу комплексу входили ті ж золототисячник, розмарин, а також любисток в аналогічних Тринефрону дозах. Препарат приймали в якості профілактики протягом 3 міс після стандартної терапії в порівнянні з профілактикою рецидивів з використанням трав’яного чаю. У пацієнтів, які приймали цей рослинний комплекс разом зі стандартною терапією, швидкість лікування була набагато вищою в порівнянні з хворими, які отримували тільки стандартну терапію (Kurt G. Naber, 2013).

  При використанні будь-якого препарату в період вагітності безпека і переносимість завжди важливі. У 1762 вагітних, які отримували дози препарату, аналогічного за складом Тринефрону, не було зареєстровано побічних дій. Крім того, у двох дослідженнях було вивчено можливий вплив цього рослинного комплексу (препарату, аналогічного за складом Тринефрону) на ембріогенез і розвиток дітей після народження (Kurt G. Naber, 2013).

  Нефропротекторний ефект препарату (аналогічного за складом Тринефрону) оцінено на прикладі штучно відтвореного гломерулонефриту Хеймана у щурів. Фітотерапія частково нормалізувала відтік сечі, прискорила клубочкову фільтрацію, незначно знизила рівень креатиніну в крові, а також істотно зменшила кількість лейкоцитів у сечі. Поєднання рослинного комплексу з преднізолоном позитивно впливало на імунну систему і нирки щурів. Комплексна дія преднізолону і рослинного комплексу проявилася в швидкому усуненні гематурії й зникненні лейкоцитів у сечі, зниженні рівня продуктів обміну в сечі й кріоглобулинів у крові, а також у збільшенні кількості CD8+-клітин (Sivak K.V. et al., 2017).

  Тринефрон належить до групи препаратів, що застосовуються в урології.

  Склад і форми випуску

  1. Краплі для внутрішнього прийому Тринефрону у флаконах із затемненого скла з дозатором-пробкою, у прямокутній упаковці з картону знаходиться один флакон. У кожному флаконі міститься по 50 і по 100 мл препарату.

  2. Тринефрон у вигляді капсул — щільні капсули з желатину, мають світло-помаранчевий колір. У капсулах містяться гранули та порошок коричневого кольору.

  Усього по десять одиниць у блістері, упаковка з картону може містити або тридцять капсул — три блістерні упаковки, або шістдесят капсул — шість блістерних упаковок.

  Препарат Тринефрон — це рослинний лікарський засіб з комбінованим складом.

  Тринефрон має протизапальний потенціал, проявляє м’який сечогінний ефект без порушення водно-сольового балансу, стабілізує рН сечі, підкисляючи її. Таким чином, створюються несприятливі умови для розмноження патогенних мікроорганізмів у сечі. Він розслабляє гладкі м’язи сечовивідних шляхів, нормалізуючи відтік сечі, має антибактеріальну дію. Завдяки активним хімічних сполукам, які містяться в Тринефроні, знижується ризик утворення каменів.

  Показання

  1. Комбінована терапія гострих запальних процесів органів сечовидільного тракту:

  гломерулонефрит — запалення клубочкового апарату нирки, і пієлонефрит — запалення ниркових мисок;

  уретерит — запалення сечоводів різної етіології;

  цистит — запальний процес у стінці або слизовій оболонці сечового міхура.

  2. Профілактика загострень при хронічних запальних захворюваннях сечовидільної системи.

  3. Профілактика появи каменів при сечокам’яній хворобі, у тому числі після вилучення конкрементів.

  4. Профілактика вторинних ускладнень при вроджених захворюваннях сечовидільної системи.

  5. Гестаційний пієлонефрит у вагітних.

  Способи прийому і дози

  Краплі

  · Одноразовий прийом для дорослих, як правило, 50 крапель Тринефрону 3 р/добу.

  · Одноразовий прийом для дітей віком старше 6 років, як правило, 25 крапель 3 р/добу.

  · Одноразова доза для дитячого віку від 1 до 5 років — 15 крапель 3 р/добу. Після того як курс лікування закінчено, рекомендується продовжити прийом Тринефрону у якості підтримувальної терапії (4–6 тижнів) для профілактики рецидиву.

  · При прийомі Тринефрону в краплях допускається його розведення в молоці, соці або іншому напої.

  Капсули

  Тринефрон у капсулах ковтають не розжовуючи, запиваючи невеликою кількістю рідини.

  Дорослі — 2 капсули Тринефрону 3 р/добу.

  Дітям старше 6 років — 1 капсула препарату 3 р/добу.

  На тлі прийому препарату необхідна підтримка водного балансу.

  Небажані ефекти включають явища диспепсії: нудота, блювання, діарея. Рідко спостерігається шкірний висип.

  Під час проведення клінічних досліджень ліки не проявляли токсичних ефектів.

  Протипоказання

  1. Алергічні реакції на компоненти препарату.

  2. Загострення виразкової хвороби шлунка або дванадцятипалої кишки.

  3. Необхідність в обмеженні рідини внаслідок набряків нениркової етіології.

  4. Лактозна непереносимість.

  5. Не слід призначати як препарат першої лінії для лікування набряків.

  Висновок

  Тринефрон — багатокомпонентний препарат комплексної дії. При правильному курсовому прийомі в комплексі з вживанням значної кількості рідини він усуває чинники, що зумовлюють утворення каменів у сечовивідному тракті. Підходить для лікування захворювань сечовидільної системи у вагітних, це хороша альтернатива, оскільки Тринефрон не проявляє токсичності, а вагітним протипоказаний прийом багатьох антибіотиків.

  Також варто відзначити той факт, що у світі швидко зростає відсоток бактерій, резистентних до антибіотиків, а Тринефрон демонструє хороші результати в якості терапії при безсимптомній бактеріурії без застосування антибактеріальних препаратів.

  Тринефрон не показаний у якості основної терапії при гострому гломерулонефриті й пієлонефриті, а також не застосовується як препарат вибору при лікуванні ниркової недостатності. Неефективний для усунення вже утворених каменів, а працює тільки як фонова профілактика формування нових конкрементів. Не варто застосовувати ліки в якості діуретика.

  Цей препарат, що відноситься до групи ліків рослинного походження, підходить для тривалого фонового прийому, працює для нормалізації складу й якості сечі.

  Діагнози, при яких застосовують ТРИНЕФРОН-ЗДОРОВ’Я

  Дата додавання: 08.07.2020 р.
  © Компендиум 2019

  Інструкція

  Ціни на ТРИНЕФРОН-ЗДОРОВ’Я в містах України

  Вінниця 170.2 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Вінниця, шосе Хмельницьке, 108А, тел.: +380981858361146.99 грн./уп.

  Дніпро 159.32 грн./уп.

  «АПТЕКИ МЕДИЧНОЇ АКАДЕМІЇ» Дніпро, вул. Сурікова, 36143.50 грн./уп.

  Житомир 165.01 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Житомир, вул. Велика Бердичівська, 95, тел.: +380412430045146.97 грн./уп.

  Запоріжжя 160.9 грн./уп.

  «РЕЦЕПТІКА» Запоріжжя, вул. Північно-Кільцева, 10А141.70 грн./уп.

  Івано-Франківск 166.45 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Івано-Франківськ, вул. Федьковича, 7Б, тел.: +380672132987148.99 грн./уп.

  Київ 170.66 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Київ, вул. Мукачівська, 5А, тел.: +380444851267148.95 грн./уп.

  Кропивницький 162.02 грн./уп.

  «МЕД-СЕРВІС» Кропивницький, вул. Соборна, 27Б150.25 грн./уп.

  Луцьк 167.98 грн./уп.

  «ПАНІ АПТЕКА» Луцьк, просп. Відродження, 2153.28 грн./уп.

  Львів 174.84 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Львів, вул. Стрийська, 51, тел.: +380673124786147.99 грн./уп.

  Миколаїв 163.61 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Миколаїв, вул. Космонавтів, 62, тел.: +380630231669152.95 грн./уп.

  Одеса 172.21 грн./уп.

  «ПОЛІМЕД» Одеса, вул. Палія Семена, 72, тел.: +380487115400147.65 грн./уп.

  Полтава 165.08 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Полтава, вул. Алмазна, 6/11, тел.: +380677210370152.50 грн./уп.

  Рівне 169.33 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Рівне, вул. Бандери, 49, тел.: +380677713953153.99 грн./уп.

  Суми 160.99 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, просп. Курський, 105, тел.: +380542774403149.95 грн./уп.

  Тернопіль 168.92 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Тернопіль, вул. Хмельницького Богдана, 11, тел.: +380632296447149.95 грн./уп.

  Ужгород 174.74 грн./уп.

  «1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Ужгород, вул. Минайська, 29А, тел.: +380633431752153.20 грн./уп.

  Харків 167.3 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Харків, вул. Харьківських Дивізій, 14149.95 грн./уп.

  Херсон 165.4 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Херсон, просп. Святих Кирила і Мефодія, 19, тел.: +380552380948156.95 грн./уп.

  Хмельницький 170.72 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Хмельницький, шосе Старокостянтинівське, 17/1, тел.: +380981697933151.99 грн./уп.

  Черкаси 165.82 грн./уп.

  «МЕДІТ-М» Черкаси, бульв. Шевченка Тараса, 205, тел.: +380472336927144.60 грн./уп.

  Чернігів 160.18 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернігів, просп. Мира, 193, тел.: +380462253352148.95 грн./уп.

  Чернівці 172.79 грн./уп.

  «1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Чернівці, вул. Ентузіастів, 2А, тел.: +380372907068153.20 грн./уп.

  На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
  Developed by Maxim Levchenko