0
UA | RU

Тринефрон-Здоров’я (Trinephron-Zdorovye)

Здоров'я

Склад і форма випуску

РечовинаКількість
Трава золототисячнику18 мг
Листя розмарину18 мг
Корінь любистку звичайного18 мг
№ UA/11689/02/01 від 22.12.2016
РечовинаКількість
Трава золототисячнику
Корінь любистку звичайного
Листя розмарину
№ UA/11689/01/01 від 02.06.2021
РечовинаКількість
Трава золототисячнику
Корінь любистку звичайного
Листя розмарину
№ UA/11689/01/01 від 02.06.2021
Класифікація
Лікарські засоби

Актуальна інформація

Сечокам’яна хвороба — це світова проблема, що виникає в людей протягом багатьох віків. Щорічна захворюваність на сечокам’яну хворобу в західних країнах становить близько 10–15%, а на Ближньому Сході коливається в межах 20–25% (Uthaya Chandirika Jayaraman et al., 2018).

Поширеність патології досить висока в державах з високим рівнем життя, наприклад — у Канаді, Швеції та Сполучених Штатах Америки (>10%) (Turk C. et al., 2016).

Сечокам’яна хвороба, або уролітіаз — це захворювання, яке характеризується порушенням обміну речовин і формуванням конкрементів у будь-якому з відділів сечовидільної системи. Вона виникає найчастіше як наслідок структурних і функціональних змін у сечовивідних шляхах, спадкової схильності, захворювань ендокринної системи (Alyaev Y.G. et al., 2014).

Сечовий камінь — це органічне утворення твердої консистенції, до його складу входять мінерали й солі, які утворюються в ренальній паренхімі, нирках та сечовому міхурі. Невеликі за розміром камені виводяться з організму з током сечі абсолютно безболісно для людини, але якщо розмір каменю більший, ніж просвіт сечоводу або уретри, — то він може травмувати їх стінки, викликати виражений больовий синдром, який називають «ниркова коліка». В окремих випадках камінь може зупинитися в просвіті сечоводу або уретри й викликати повну зупинку відтоку сечі — оклюзію сечовивідних шляхів. Такий стан вимагає негайного хірургічного втручання.

За локалізацією виділяють: камені чашечок, камені ниркових мисок, камені сечоводів, камені сечового міхура, камені уретри.

Камені можна поділити на групи за розмірами: А — до 5 мм; В — 5–10 мм; С — 10–20 мм; D — більше 20 мм. Їх також класифікують за способом утворення: інфекційної природи, неінфекційної природи, внаслідок спадкових станів (генетичні) або такі, що утворилися внаслідок прийому деяких лікарських препаратів (лікарські) (Türk C. et al., 2016).

До групи каменів неінфекційної природи входять оксалати кальцію, фосфати кальцію і камені сечової кислоти. Інфекційні камені містять: фосфат магнію та амонію, карбонатапатит, а також урат амонію. Камені, утворені з генетичних причин, — цистин, ксантин і 2,8-дігідроксіаденін.

Процес утворення каменю в сечовивідному тракті, як правило, займає не один рік.

Існує безліч теорій пускового механізму каменеутворення.

1. Матрична теорія — інфекційні процеси викликають активне відмирання епітеліальних клітин, на які адгезуются солі.

2. Колоїдна, або білкова теорія — захисні білки переходять з ліофільного стану (здатність притягувати рідину) у ліофобний (здатність відштовхувати рідину), створюючи сприятливі умови для кристалізації солей сечі.

3. Іонна теорія базується на недостатності протеолізу сечі, що в умовах зміненого рН призводить до каменеутворення.

4. Теорія преципітації й кристалізації розглядає утворення каменів при перенасиченні сечі іонами, що запускає процес кристалізації (Buck А., 1990).

5. Інгібіторна теорія пояснює утворення каменів порушенням балансу інгібіторів і промоторів, що підтримують стабільність однорідного складу сечі (Sommeren А., 1989; Alyaev Y.G. et al., 2014).

Проте подальший процес каменеутворення відбувається за одним сценарієм. Він складається з таких етапів:

1) нуклеація — об’єднання іонів у мікроскопічні частинки, або ж їх осадження на фрагментах епітелію та білка.

2) агрегація — це процес, за якого відбувається агломерація кристалів, які перетворюються у вільному розчині в більші багатокомпонентні частинки, з’єднання первинних кристалів між собою. Вони прикріплюються один до одного за рахунок білків, ліпідів, полісахаридів і т.д.

3) подальший ріст кристалів (Clin. Rev. Bone Miner., 2011).

Існують дві системи, які є антагоністами, — літогенна (спричиняє утворення каменів) і антилітогенна.

До літогенної системи відносять концентрацію сечової кислоти і рН сечі.

Сечова кислота безпосередньо бере участь у процесі прикріплення оксалату кальцію до клітин епітелію.

рН сечі безпосередньо впливає на каменеутворення. Висококислотна сеча призводить до осадження кристалів сечової кислоти, а також стимулює кристалізацію оксалату кальцію. Сильнолужна сеча може осаджувати фосфат кальцію і тим самим спричиняти вторинну нуклеацію оксалату кальцію. Вважається, що ризик виникнення каменів мінімальний, коли pH сечі знаходиться в межах 5,8–6,2.

До антилітогенних факторів належать невеликі органічні аніони, такі як цитрат, пірофосфати, катіони магнію і білок Тамма–Хорсфалла (Clin. Rev. Bone Miner., 2011).

Деякі види каменів піддаються медикаментозній терапії, точніше хімічній елімінації, інші ж потрібно вилучати хірургічним шляхом. Тринефрон — полікомпонентний препарат. Трава золототисячника (Centaurium erythraea), корінь любистку звичайного (Levisticum officinale), листя розмарину (Rosmarinus officinalis) входять до його складу.

Тринефроном успішно проводиться профілактика і зменшення вираженості гестаційного пієлонефриту у вагітних. Крім цього, препарат Тринефрон активно призначається в схемах лікування сечокам’яної хвороби, а також для контролю рецидивів утворення каменів у сечовивідному тракті.

Основними діючими речовинами фітопрепарату Тринефрон є:

· фенольні глікозиди та фенолкарбонові кислоти (розмарин, любисток і золототисячник) — спазмолітичний і діуретичний ефекти, закислення сечі;

· фталіди (золототисячник) — спазмолітичний ефект;

· секоірідоїдні гіркоти (золототисячник) — судинорозширювальний ефект;

· ефірні олії — терпени (любисток, розмарин) — діуретичний ефект;

· флавоноїди (золототисячник, розмарин) — протизапальна, антибактеріальна, антиоксидантна дія.

Препарат має широкий спектр фармакологічних ефектів, зокрема діуретичний (сечогінний), спазмолітичний, протизапальний, судиннорозширювальний, антимікробний і нефропротекторний.

Тринефрон належить до групи препаратів, що застосовуються в урології.

Склад і форми випуску

1. Краплі для внутрішнього прийому Тринефрону у флаконах із затемненого скла з дозатором-пробкою, у прямокутній упаковці з картону знаходиться один флакон. У кожному флаконі міститься по 50 і по 100 мл препарату.

2. Тринефрон у вигляді капсул — щільні капсули з желатину, мають світло-помаранчевий колір. У капсулах містяться гранули та порошок коричневого кольору.

Усього по десять одиниць у блістері, упаковка з картону може містити або тридцять капсул — три блістерні упаковки, або шістдесят капсул — шість блістерних упаковок.

Препарат Тринефрон — це рослинний лікарський засіб з комбінованим складом.

Тринефрон має протизапальний потенціал, проявляє м’який сечогінний ефект без порушення водно-сольового балансу, стабілізує рН сечі, підкисляючи її. Таким чином, створюються несприятливі умови для розмноження патогенних мікроорганізмів у сечі. Він розслабляє гладкі м’язи сечовивідних шляхів, нормалізуючи відтік сечі, має антибактеріальну дію. Завдяки активним хімічних сполукам, які містяться в Тринефроні, знижується ризик утворення каменів.

Показання

1. Комбінована терапія гострих запальних процесів органів сечовидільного тракту:

гломерулонефрит — запалення клубочкового апарату нирки, і пієлонефрит — запалення ниркових мисок;

уретерит — запалення сечоводів різної етіології;

цистит — запальний процес у стінці або слизовій оболонці сечового міхура.

2. Профілактика загострень при хронічних запальних захворюваннях сечовидільної системи.

3. Профілактика появи каменів при сечокам’яній хворобі, у тому числі після вилучення конкрементів.

4. Профілактика вторинних ускладнень при вроджених захворюваннях сечовидільної системи.

5. Гестаційний пієлонефрит у вагітних.

Способи прийому і дози

Краплі

· Одноразовий прийом для дорослих і дітей віком старше 12 років, як правило, 50 крапель Тринефрону 3 р/добу.

·Капсули

Тринефрон у капсулах ковтають не розжовуючи, запиваючи достатньоюкількістю рідини.

Дорослі — 2 капсули Тринефрону 3 р/добу.

На тлі прийому препарату необхідна підтримка водного балансу.

Небажані ефекти включають явища диспепсії: нудота, блювання, діарея. Рідко спостерігається шкірний висип.

Під час проведення клінічних досліджень ліки не проявляли токсичних ефектів.

Протипоказання

1. Алергічні реакції на компоненти препарату.

2. Загострення виразкової хвороби шлунка або дванадцятипалої кишки.

3. Необхідність в обмеженні рідини внаслідок набряків нениркової етіології.

4. Лактозна непереносимість.

5. Не слід призначати як препарат першої лінії для лікування набряків.

Висновок

Тринефрон — багатокомпонентний препарат комплексної дії. При правильному курсовому прийомі в комплексі з вживанням значної кількості рідини він усуває чинники, що зумовлюють утворення каменів у сечовивідному тракті. Тринефрон не показаний у якості основної терапії при гострому гломерулонефриті й пієлонефриті, а також не застосовується як препарат вибору при лікуванні ниркової недостатності. Неефективний для усунення вже утворених каменів, а працює тільки як фонова профілактика формування нових конкрементів. Не варто застосовувати ліки в якості діуретика.

Цей препарат, що відноситься до групи ліків рослинного походження, підходить для тривалого фонового прийому, працює для нормалізації складу й якості сечі.

Інструкція МОЗ

Тринефрон-Здоров'я капсули, Здоров'я ФК ТОВ (Україна, Харків)

Склад

діючі речовини: 1 капсула містить подрібненої лікарської рослинної сировини:

золототисячника (Centaurii herba) 18 мг;

розмарину листя (Rosmarini folium) 18 мг;

любистку кореня (Levistici radix) 18 мг;

допоміжні речовини: лактози моногідрат; повідон; крохмаль кукурудзяний; кремнію діоксид колоїдний безводний; магнію стеарат; оболонка капсули, що містить жовтий захід FCF (Е 110), титану діоксид (Е 171), желатин, чорнила чорні (у разі нанесення товарного знаку підприємства — ЗТ; містять шелак Glaze 45% розчин в етанолі, заліза оксид чорний (Е 172), пропіленгліколь, аміаку розчин концентрований).

Лікарська форма

Капсули.

Основні фізико-хімічні властивості: тверді желатинові капсули оранжевого кольору. Вміст капсул — суміш, що містить гранули та порошок від світло-коричневого до коричневого кольору. Допускається наявність агломератів часток. На капсулу допускається наносити товарний знак підприємства — ЗТ.

Фармакотерапевтична група

Засоби, що застосовуються в урології. Код АТХ G04B X50.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Компоненти, що входять до складу рослинного лікарського засобу, проявляють комплексну активність, що проявляється у протизапальній, антиоксидантній, спазмолітичній та знеболювальній дії. Також препарат має антибактеріальний і діуретичний ефекти, які зумовлені речовинами, що містяться у рослинних компонентах препарату.

Клінічні характеристики

Показання

Для комплексного лікування запальних захворювань сечовивідних шляхів.

Профілактика утворення сечових каменів, у тому числі і після їх видалення.

Протипоказання

Підвищена індивідуальна чутливість до будь-якого компонента препарату або до інших рослин сімейства Зонтичні (Apiaceae), наприклад аніс, фенхель, та до анетолу (тобто компонента ефірних масел, що містять, наприклад, аніс і фенхель).

Пептична виразка у стадії загострення.

Набряки внаслідок серцевої недостатності або порушення функції нирок та/або рекомендація лікаря щодо обмеження споживання рідини.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Невідома.

У разі необхідності одночасного застосування будь-яких інших лікарських засобів слід проконсультуватися з лікарем.

Особливості застосування.

У випадку подовження гарячки, спазмів, появі крові у сечі, розладів сечовипускання та гострої затримки сечі необхідно негайно звернутися до лікаря.

Якщо у пацієнта встановлена непереносимість деяких цукрів, необхідно проконсультуватися з лікарем, перш ніж приймати цей лікарський засіб.

До складу препарату входить барвник Жовтий захід FCF (Е110), який може спричинити алергічні реакції.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність

Досвід спостережень за вагітними жінками вказує на відсутність ризику розвитку вад плоду або фетальної/неонатальної токсичності капсул. Відомо, що в експериментальних дослідженнях не отримано жодних ознак репродуктивної токсичності. Застосування препарату під час вагітності можливе, після консультації з лікарем.

Годування груддю

У зв’язку з відсутністю даних стосовно потрапляння препарату або його метаболітів у молоко матері, ризик для немовлят не може бути виключений. Тому препарат не слід застосовувати під час годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Препарат не впливає на здатність керувати автотранспортом або працювати з іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози

Якщо лікар не призначив інакше, препарат слід приймати дорослим та дітям віком від 12 років — по 2 капсули 3 рази на добу (загальна добова доза — 6 капсул). Капсули слід ковтати, не розжовуючи, з достатньою кількістю рідини (наприклад склянка води). Одночасно з прийомом препарату необхідно забезпечити вживання достатньої кількості рідини.

Тривалість лікування визначає лікар індивідуально. Якщо препарат переноситься добре, його можна призначати на тривалий термін.

Діти.

Препарат не рекомендується застосовувати дітям віком до 12 років.

Передозування

Випадки отруєння препаратом внаслідок його передозування невідомі.

Терапія: симптоматична.

Побічні реакції

Часто виникають порушення з боку травного тракту (нудота, блювання, діарея). Можуть виникати алергічні реакції у разі підвищеної чутливості до складових компонентів препарату, включаючи кропив’янку, свербіж, гіперемію шкіри.

У разі виникнення будь-яких небажаних реакцій слід припинити застосування препарату та звернутися до лікаря.

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка

Капсули №30 (№10х3), №60 (№10х6) у блістерах у коробці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

Товариство з обмеженою відповідальністю «Фармацевтична компанія «Здоров’я».

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності

Україна, 61013, Харківська обл., місто Харків, вулиця Шевченка, будинок 22.

Тринефрон-Здоров'я краплі оральні, Здоров'я ФК ТОВ (Україна, Харків)

Склад

діюча речовина: 1 г (27 крапель) препарату містить екстракту рідкого з лікарської рослинної сировини: золототисячника трави (Herba Centaurii), розма­рину лікарського листя (Folia Rosmarini officinalis), любистку лікарського кореня (Radix Levistici officinalis) (1:1:1) (1:16) (екстрагент: етанол 59%), — 290 мг;

допоміжна речовина (крім екстрагенту): вода очищена.

Лікарська форма

Краплі оральні.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора, злегка мутна рідина жовто-коричневого кольору зі специфічним запахом. Допускається легка опалесценція або випадіння незначного осаду у процесі зберігання.

Фармакотерапевтична група

Засоби, що застосовуються в урології.

Код АТХ G04В Х.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Компоненти, що входять до складу рослинного лікарського засобу, виявляють комплексну активність, що проявляється у протизапальній, антиоксидантній, спазмолітичній та знеболювальній дії. Також препарат має антибактеріальний та діуретичний ефекти, які зумовлені речовинами, що містяться у рослинних компонентах препарату.

Клінічні характеристики

Показання

Для комплексного лікування запальних захворювань сечовивідних шляхів.

Профілактика утворення сечових каменів, у тому числі і після їх видалення.

Протипоказання

Підвищена індивідуальна чутливість до будь-якого компонента препарату або до інших рослин сімейства Зонтичні (Apiaceae), наприклад, аніс, фенхель, та до анетолу (тобто компонента ефірних масел, що містять, наприклад, аніс і фенхель).

Пептична виразка у стадії загострення.

Набряки внаслідок серцевої недостатності або порушення функції нирок та/або якщо було рекомендовано зменшене споживання рідини.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

У разі необхідності одночасного застосування будь-яких інших лікарських засобів слід проконсультуватися з лікарем.

Особливості застосування

Під час зберігання препарату можливе помутніння або випадання осаду, проте це не впливає на дію препарату.

У випадку продовження гарячки, спазмів, появи крові у сечі, розладів сечовипускання та гострої затримки сечі необхідно негайно звернутися до лікаря.

Цей лікарський засіб містить 13,73–14,92% етанолу (алкоголю), тобто 254–276 мг/дозу. Препарат не слід приймати пацієнтам, які страждають на алкоголізм, а також пацієнтам, які завершили лікування від алкоголізму. Вміст алкоголю у препараті необхідно враховувати при застосуванні пацієнтам з високим ризиком, таким як захворювання печінки, епілепсія, захворювання мозку. З обережністю застосовувати дітям.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Вагітність

Експериментальних негативних результатів безпосередньої або непрямої дії препарату не виявлено. На даний час існує обмежений досвід застосування препарату вагітним жінкам. Тому з міркувань безпеки слід уникати застосування препарату у період вагітності.

Годування груддю

У зв’язку з відсутністю даних стосовно потрапляння препарату або його метаболітів у молоко матері, ризик для немовлят не може бути виключений. Тому препарат не слід застосовувати у період годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Препарат у рекомендованих дозах не впливає на здатність керувати транспортом і працювати з іншими механізмами, але слід враховувати, що препарат містить етанол.

Спосіб застосування та дози

Якщо лікар не призначив інакше, препарат слід приймати дорослим та дітям віком від 12 років по 50 крапель 3 рази на добу (загальна добова доза — 150 крапель).

Дорослим пацієнтам краплі приймати у нерозведеному вигляді. Якщо необхідно (наприклад: гіркий смак для дітей), краплі приймати з додаванням будь-якої рідини. Перед вживанням збовтати! При накапуванні препарату флакон слід тримати вертикально.

Одночасно з прийомом препарату необхідно забезпечити вживання достатньої кількості рідини.

Тривалість лікування визначає лікар індивідуально. Якщо препарат переноситься добре, його можна призначати на тривалий термін.

Діти

Препарат не слід застосовувати дітям віком до 12 років.

Передозування

Випадки отруєння препаратом внаслідок його передозування невідомі. Терапія симптоматична.

Побічні реакції

Часто трапляються порушення з боку травного тракту (нудота, блювання, діарея). Можуть виникати алергічні реакції у разі підвищеної чутливості до складових компонентів препарату, включаючи висипання, кропив’янку, свербіж, гіперемію шкіри.

У разі виникнення будь-яких небажаних реакцій слід припинити застосування препарату і звернутися до лікаря.

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Термін придатності препарату після розкриття флакона — 6 місяців.

Упаковка

По 50 мл або 100 мл у флаконі, закупореному пробкою-крапельницею та кришкою, у коробці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

Товариство з обмеженою відповідальністю «Фармацевтична компанія «Здоров’я».

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності

Україна, 61013, Харківська обл., місто Харків, вулиця Шевченка, будинок 22.

Дата додавання: 19.10.2021 р.
© Компендіум 2019

Діагнози, при яких застосовують Тринефрон-Здоров’я

Гіперплазія передміхурової залози МКХ N40
Гострий тубулоінтерстиціальний нефрит МКХ N10
Гострий цистит МКХ N30.0
Інфекція інших відділів сечових шляхів при вагітності МКХ O23.3
Інший хронічний цистит МКХ N30.2
Інші камені в нижніх відділах сечових шляхів МКХ N21.8
Інші цистити МКХ N30.8
Камені нирки МКХ N20.0
Необструктивний хронічний пієлонефрит, пов'язаний з рефлюксом МКХ N11.0
Неспецифічний уретрит МКХ N34.1
Ниркова колька МКХ N23
Пієліт вагітних (гестаційний) МКХ O23.0
Хронічний інтерстиціальний цистит МКХ N30.1
Хронічний обструктивний пієлонефрит МКХ N11.1
Хронічний пієлонефрит МКХ N11.9
Цистит МКХ N30.9

Рекомендовані аналоги Тринефрон-Здоров’я:

засоби, що застосовуються в урології
засоби, що застосовуються в урології
засоби, що застосовуються в урології
засоби, що застосовуються в урології
засоби, що застосовуються в урології
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko