Все аптеки Украины
Киев (адрес не указан)
Лікарські препаратиАцикловір (Aciclovir)

Ацикловір (Aciclovir)

  • Інструкція
  • Ціни
  • Карта
  • Діагнози
  • Аналоги
Ацикловір (Aciclovir)

Форми випуску та упаковки

Ацикловір мазь від ООО "ДКП "Фармацевтическая фабрика"
2,5 %, №1
від 69,54 грн
Ацикловір мазь від ООО "ДКП "Фармацевтическая фабрика"
2,5 %, №1
від 93,08 грн
Ацикловір мазь від ООО "ДКП "Фармацевтическая фабрика"
2,5 %, №1
від 105,20 грн
Ацикловір мазь від ООО "ДКП "Фармацевтическая фабрика"
2,5 %, №1
від 95,00 грн
Ацикловір мазь від ООО "ДКП "Фармацевтическая фабрика"
2,5 %, №1
від 59,80 грн
Ацикловір мазь від ООО "ДКП "Фармацевтическая фабрика"
2,5 %, №1
Немає в наявності
Класифікація
Категорія відпуску
Без рецепта
Активна речовина
Aciclovirum (Ацикловір)
Лікарські засоби
D06B B03 Ацикловір
Форми випуску за NFC
MSA Мазі

діюча речовина: acіclovir;

1 г мазі містить ацикловіру 25 мг;

допоміжні речовини: поліетиленгліколь 1500, поліетиленгліколь 400, пропіленгліколь, емульгатор № 1.

Мазь.

Основні фізико-хімічні властивості: мазь білого кольору.

Противірусні засоби. Код АТХ D06B B03.

Фармакодинаміка.

Ацикловір — це противірусний препарат, який має високу активність in vitro проти вірусу простого герпесу I та II типів. Токсична дія відносно клітин організму господаря мінімальна. Потрапляючи у клітини, інфіковані вірусом герпесу, ацикловір фосфорилюється з утворенням активної сполуки — трифосфату ацикловіру. Перший етап цього процесу залежить від наявності вірусокодованої тимідинкінази. Трифосфат ацикловіру діє як інгібітор та субстрат для вірусної ДНК-полімерази, запобігаючи подальшому синтезу вірусної ДНК, не впливаючи на звичайні клітинні процеси.

Фармакокінетика.

Рівень системної абсорбції ацикловіру після повторного місцевого застосування мазі мінімальний.

Клінічні характеристики

Інфекції губ та обличчя, спричинені вірусом простого герпесу (Herpes labialis).

Гіперчутливість до ацикловіру, валацикловіру, пропіленгліколю або до інших компонентів препарату.

Взаємодії не виявлено.

Слід уникати випадкового потрапляння мазі в очі.

Осіб, хворих на герпес губ, потрібно застерегти від контактної передачі вірусу іншим людям, особливо при наявності відкритих уражень.

Препарат необхідно застосовувати лише для лікування герпесу на губах та обличчі. Не рекомендується наносити мазь на слизові оболонки ротової порожнини, очей та застосовувати його для лікування генітального герпесу. Особи з особливо тяжкими проявами Herpes labialis потребують консультації лікаря.

Не рекомендується застосовувати особам з імунодефіцитом без консультації лікаря. Такі пацієнти потребують консультації лікаря стосовно лікування будь-якої інфекції.

Вагітним та жінкам, які годують груддю, препарат рекомендується застосовувати тільки у випадках, коли користь, на думку лікаря, перевищує ризик.

Даних немає.

Препарат призначений лише для зовнішнього застосування.

Дітям віком від 12 років та дорослим мазь слід наносити 5 разів на добу приблизно з 4-годинними інтервалами, за винятком нічного часу. Важливо розпочати лікування якнайшвидше на початку інфекції, найкраще — під час продромального періоду або на стадії еритеми. Можна почати лікування і на пізніх стадіях — папули або пухиря.

Лікування повинно тривати щонайменше 4 дні. Якщо загоєння не відбулося, можна продовжити лікування до 10 днів. Якщо симптоми захворювання не зникають після 10 днів лікування, хворому необхідно звернутися до лікаря. Слід вимити руки до та після використання мазі, та уникати зайвого тертя або торкання рушником уражених ділянок, щоб запобігти загостренню або передачі інфекції.

Даних щодо безпеки застосування препарату дітям віком до 12 років недостатньо, тому не рекомендується застосовувати його дітям даної вікової категорії.

При пероральному або місцевому застосуванні всієї туби мазі несприятливої дії виявлено не було через мінімальний системний вплив. У випадку підозри на передозування необхідно звернутися за медичною допомогою.

У деяких пацієнтів при застосуванні мазі може з’явитися тимчасовий швидкоминучий гострий або пекучий біль. Приблизно у 5% пацієнтів відбувалося незначне висушування та лущення шкіри. У невеликої частини пацієнтів спостерігалися еритема (почервоніння) та свербіж. Дуже рідко повідомлялося про випадки контактного дерматиту після застосування препаратів ацикловіру, однак ці випадки частіше були пов’язані з компонентами мазевої основи, а не з ацикловіром. Є поодинокі повідомлення про реакції негайної гіперчутливості, включаючи ангіоневротичний набряк, унаслідок місцевого застосування ацикловіру.

3 роки.

Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Зберігати при температурі не вище 25 ºС у недоступному для дітей місці.

По 5 г або по 10 г у тубі в пачці.

Без рецепта.

ТОВ «ДКП «Фармацевтична фабрика».

Україна, 12430, Житомирська обл., Житомирський р-н, с. Станишівка, вул. Корольова, б. 4.