ПАНТЕНОЛ (PANTHENOL)

Склад і форма випуску

таблетки 100 мг флакон, № 20, 50, 100Ціни в аптеках
Декспантенол
100 мг
№ UA/11523/01/01 від 04.05.2016 до 04.05.2021
B За рецептом

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

ПАНТЕНОЛ

Склад:

діюча речовина: декспантенол;

1 таблетка містить 100 мг декспантенолу;

допоміжні речовини: кремнію діоксид, сахароза, сахарин натрію, желатин, крохмаль картопляний, гліцерин 85%, тальк, магнію стеарат, ароматизатор «Лимон».

Лікарська форма.

Таблетки.

Основні фізико-хімічні властивості: білого кольору круглі, пласкі з двох сторін таблетки без тиснення, зі скошеною кромкою і розподільчою рискою, зі слабким ароматом лимона.

Фармакотерапевтична група.

Прості препарати вітамінів. Декспантенол.

Код ATХ A11H A30.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Декспантенол — аналог пантотенової кислоти, який у процесі метаболізму в організмі забезпечує такі ж самі біологічні ефекти. Пантотенова кислота, а також її солі є вітамінами, які відіграють важливу роль у процесах ацетилювання та окислення, беруть участь у вуглеводному, жировому та енергетичному обмінах як коензим А. Є синергістом інших вітамінів групи В. Декспантенол бере участь в утворенні та функціонуванні епітеліальної тканини, у синтезі білка — колагену, таким чином позитивно впливаючи на структуру шкіри та її придатків (волосся, нігтів). Завдяки цьому збільшується кількість мітозів при дефектах шкіри, а також підвищується здатність клітин епідермісу до поділу, що має потужний репаративний ефект. Чинить слабку протизапальну дію, зменшує свербіж.

Фармакокінетика.

Біологічна доступність пантотенової кислоти, що надходить в організм з їжею, становить понад 50%. Транспортування в організмі здійснюється шляхом утворення зв’язків з білками плазми крові. Близько 70% в незміненому вигляді виводиться із сечею, решта — з калом.

Клінічні характеристики.

Показання.

У комплексній терапії як репаративний засіб при запальних захворюваннях ротової порожнини та горла (стоматити, ерозії, афти, стан після тонзилектомії, травматичні ушкодження).

Лікування станів, пов’язаних з дефіцитом пантотенової кислоти, яких не можна усунути за допомогою дієти (наприклад, усунення дефіциту у пацієнтів, які перебувають на хронічному діалізі); парестезії і болю у нижніх кінцівках (синдром «пекучих ніг»).

В якості репаративного засобу для прискорення епітелізації при захворюваннях та пошкодженнях шкіри та слизових оболонок.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до компонентів препарату. Гемофілія, непрохідність кишечнику, дитячий вік. Рідкісні випадки спадкової непереносимості фруктози, мальабсорбція глюкози-галактози або дефіцит сахарази-ізомальтази.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Наявні дані про подовження ефекту сукцинілхоліну.

Особливості застосування.

Пацієнтам, хворим на цукровий діабет, слід враховувати, що 1 таблетка містить менше 0,03 хлібної одиниці (ХО).

З обережністю приймати пацієнтам з хронічною печінковою недостатністю, а також з хронічною нирковою недостатністю, оскільки основний шлях виведення препарату з організму людини — нирки.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Пантенол проникає крізь плаценту та в грудне молоко пропорційно до прийнятої дози. У період вагітності застосовувати у випадках, якщо, на думку лікаря, очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода/дитини.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Не впливає.

Спосіб застосування та дози.

У комплексній терапії запальних захворювань слизових оболонок ротової порожнини та горла: 1 таблетка 3 рази на добу; таблетку необхідно повільно розсмоктувати у роті. Для усунення дефіциту пантотенової кислоти: дорослим — 1 таблетка на добу внутрішньо, запиваючи рідиною, незалежно від прийому їжі. Тривалість застосування залежить від перебігу захворювання та визначається лікарем індивідуально.

Діти.

Дані щодо застосування препарату дітям відсутні.

Передозування.

При пероральному прийомі пантотенової кислоти та її похідних дотепер токсичного впливу не спостерігалося. При випадковому прийомі більшої кількості таблеток, ніж призначено, рекомендовано звернутися до лікаря. Лікування симптоматичне.

Побічні реакції.

Можливі алергічні реакції (шкірне висипання, почервоніння, свербіж), також можуть спостерігатися диспепсичні розлади. У разі появи будь-яких небажаних реакцій слід звернутися до лікаря.

Термін придатності.

2 роки.

Умови зберігання.

Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С.

Упаковка.

Скляний флакон по 20, або по 50, або по 100 таблеток у картонній пачці з інструкцією для медичного застосування.

Категорія відпуску.

Без рецепта.

Виробник.

мібе ГмбХ Арцнайміттель.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

Мюнхенерштрассе 15, Брена, Саксонія-Анхальт, 06796, Німеччина.

Дата додавання: 11.01.2021 р.
© Компендіум 2019
geoapteka.ua
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko