Всі працюючі аптеки України
Можна сплатити ліки карткою підтримка
0
UA | RU

Сорбекс®

(Sorbex®)

Склад і форма випуску

Можна сплатити ліки карткою підтримка
Класифікація

Діагнози, при яких застосовують Сорбекс

Алергічна кропив'янка МКХ L50.0
Необструктивний хронічний пієлонефрит, пов'язаний з рефлюксом МКХ N11.0
Первинний біліарний цироз МКХ K74.3
Токсичне ураження печінки з холестазом МКХ K71.0
Хронічний активний гепатит МКХ K73.2
Дата додавання: 03.05.2022 р.
© Компендіум 2019

Рекомендовані аналоги Сорбекс:

Вугілля активоване
таблетки 250 мг контурна безчарункова упаковка, № 10
Борщагівський ХФЗ
Вугілля активоване
таблетки 0,25 г блістер, № 10
Червона зірка
Вугілля активоване
таблетки 0,25 г блістер, № 100
Червона зірка
Вугілля активоване екстра
таблетки тм Моя Аптечка, № 20
різних виробників
Вугілля активоване
таблетки 0,25 г, № 10
Здравофарм
Вугілля активоване
таблетки 0,25 г, № 10
Фармаком
Вугілля активоване з пектином
таблетки 0.28 г, № 10
Євро плюс
Вугілля активоване справжнє
таблетки 250 мг блістер, № 10
Фармаком

Коментарі

Алексей Музыченко 01.06.2021 12:00

В справочнику «Компендіум» 2017 року по препарату СОРБЕКС® (SORBEX®) була представлена наступна інформація

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ:

фармакодинаміка. Ентеросорбент Сорбекс чинить детоксикаційну дію.
Активна речовина лікарського засобу Сорбекс — вугілля активоване рослинного походження з розвиненою активною поверхнею, здатне адсорбувати гази та рідкі токсичні сполуки, що утворюються і накопичуються у надмірній кількості при гострих та хронічних захворюваннях або потрапляють в організм іззовні.
Фармакокінетика. Вугілля активоване є нетоксичною інертною речовиною. Під час перебування в організмі воно не зазнає хімічних змін та метаболічних перетворень, не всмоктується із просвіту кишечнику, не потрапляє за межі ШКТ, не виявляється у будь-яких концентраціях у біологічних рідинах і видаляється з організму через кишечник.

ПОКАЗАННЯ:

Сорбекс застосовують:
– при хронічних отруєннях побутовими і промисловими токсинами (алкалоїдами, солями важких металів, іншими речовинами), продуктами харчування, лікарськими препаратами; при алкогольно-харчових перевантаженнях з метою зменшення поглинання, запобігання подальшому всмоктуванню і прискоренню видалення з організму токсичних речовин;
– при проживанні у несприятливих екологічних умовах або дії шкідливих виробничих чинників, зміні звичайного способу харчування під час відпустки, відрядження, подорожей;
як допоміжної терапії:
– при розладах та інфекційних захворюваннях ШКТ (диспепсія, метеоризм, кишкові інфекції, гострі та хронічні вірусні гепатити);
– при захворюваннях, що супроводжуються синдромом ендогенної інтоксикації: гострих та хронічних ураженнях печінки, нирок, алергічних, аутоімунних та онкологічних захворюваннях, а також при підвищеному вмісті ХС.

ЗАСТОСУВАННЯ:

при метеоризмі та диспепсії дорослим застосовувати по 1–3 капсули 3–4 рази на добу.
При отруєннях та інтоксикаціях дорослим застосовувати по 2–6 капсул 3 рази на добу.
Дітям віком від 7 років застосовувати по 1–3 капсули 3–4 рази на добу.
Препарат застосовувати за 1,5–2 год до або після їди чи прийому лікарських засобів, запиваючи водою.
Курс лікування при гострих станах становить до 3–5 днів, при хронічних захворюваннях, спричинених ендогенними інтоксикаціями, — до 10–15 днів.

ПРОТИПОКАЗАННЯ:

індивідуальна підвищена чутливість до сорбенту. Виразкові та ерозивні ураження ШКТ у стадії загострення, шлунково-кишкова кровотеча, кишкова непрохідність.

ПОБІЧНА ДІЯ:

можливі нудота, блювання та прояви підвищеної чутливості. Тривале застосування може супроводжуватися розладами функцій кишечнику (діарея, запор), що легко усуваються припиненням прийому препарату і застосуванням симптоматичної терапії. Тривалий прийом (понад 15 діб) може супроводжуватися порушеннями всмоктування та спричиняти в організмі дефіцит вітамінів, гормонів, жирів, білків, що потребує відповідної лікарської або аліментарної корекції.
При появі будь-яких побічних ефектів, про які не зазначено в інструкції для застосування, необхідно терміново повідомити про це лікаря.

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ:

жінкам, які приймають протизаплідні препарати, рекомендується у період лікування препаратом Сорбекс застосовувати інші протизаплідні засоби.
Одночасний прийом препарату та їжі знижує адсорбційну активність лікарського засобу, тому Сорбекс приймають за 1–1,5 год до або після вживання їжі.
Тривалий прийом (понад 15 діб) може супроводжуватися порушеннями всмоктування та спричиняти в організмі дефіцит вітамінів, гормонів, жирів, білків, що потребує відповідної лікарської або аліментарної корекції.
Кал після прийому лікарського засобу Сорбекс забарвлюється у чорний колір.
За наявності гіповітамінозу, яким може супроводжуватися тривале застосування вугілля активованого, необхідно призначати полівітаміни.
До складу капсул лікарського засобу Сорбекс входить барвник діамантовий чорний (Е151), який може спричиняти алергічні реакції.
Застосування у період вагітності чи годування грудьми. Даних про негативний вплив лікарського засобу Сорбекс у період вагітності чи годування грудьми немає.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або роботі з іншими механізмами. Сорбекс не протипоказаний при керуванні транспортними засобами або роботі з іншими механізмами.
Діти. Дітям віком до 7 років недоцільно застосовувати препарат у цій лікарській формі.

ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ:

маючи адсорбуючі властивості, вугілля активоване здатне знижувати ефективність лікарських засобів, які приймають одночасно з ним. Тому при супутній фармакотерапії Сорбекс приймають за 1–1,5 год до або після прийому інших лікарських засобів.
За умови дотримання способу застосування препарат можна використовувати в комплексній терапії іншими лікарськими засобами.

ПЕРЕДОЗУВАННЯ:

значне перевищення максимальних разових доз може призвести до побічної дії: нудоти, блювання, запору.

УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ:

в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С. Зберігати окремо від речовин та матеріалів, які виділяють гази та пари. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko