ДІАЛІПОН® капсули (DIALIPON® capsules)

Склад і форма випуску

капсули 300 мг блістер в пачці, № 30
Ціни в аптеках
1 капсула містить альфа-ліпоєвої кислоти 300 мг (0,3 г);
допоміжні речовини: лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна, гіпромелоза (Е15), кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат..
№ UA/0794/02/01 від 21.03.2019
B За рецептом

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка.

Тіоктова кислота – це ендогенна речовина, що за дією подібна до вітамінів, виконує функцію коферменту та бере участь в окиснювальному декарбоксилюванні a-кетокислот. Унаслідок гіперглікемії, що виникає при цукровому діабеті, відбувається приєднання глюкози до матричних білків кровоносних судин та утворення так званих «кінцевих продуктів прискореного гліколізування». Цей процес призводить до зниження ендоневрального кровотоку та ендоневральної гіпоксії/ішемії, що, у свою чергу, призводить до посиленого утворення кисневмісних вільних радикалів, які пошкоджують периферичні нерви. Також було відзначено зниження рівня антиоксидантів, таких як глютатіон, у периферичних нервах.

Фармакокінетика.

Після перорального застосування тіоктова кислота швидко абсорбується. У результаті значного пресистемного метаболізму абсолютна біодоступність тіоктової кислоти становить приблизно 20%. Унаслідок швидкого розподілу у тканинах період напіврозпаду тіоктової кислоти у плазмі крові становить приблизно 25 хвилин. Відносна біодоступність тіоктової кислоти при пероральному застосуванні твердих лікарських форм становить понад 60% пропорційно до питного розчину. Максимальна концентрація у плазмі крові приблизно 4 мкг/мл була виміряна приблизно через 30 хвилин після перорального застосування 600 мг тіоктової кислоти. У сечі виявляється лише незначна кількість речовини у незміненому стані. Біотрансформація здійснюється за рахунок окиснювального скорочення бокового ланцюга (β-окиснення) та/або S-метилюванням відповідних тіолів. Тіоктова кислота in vitro реагує з комплексами іонів металів, наприклад з цисплатином, та утворює помірно розчинні комплекси з молекулами цукрів.

Показання ДІАЛІПОН капсули

профілактика і лікування діабетичної полінейропатії.

Застосування ДІАЛІПОН капсули

Дорослі. Добова доза становить 600 мг тіоктової кислоти (2 капсули препарату Діаліпон 300 мг), яку слід приймати одноразово за 30 хвилин до першого вживання їжі. Капсули не розжовують та запивають достатньою кількістю рідини.

При інтенсивних парестезіях бажано розпочинати лікування з парентерального введення препарату Діаліпон, розчину для ін’єкцій, протягом 2-4 тижнів. Надалі слід продовжити лікування з пероральним застосуванням препарату у дозі 600 мг 1 раз на добу.

Тривалість лікування визначає лікар залежно від характеру та перебігу захворювання.

Діти.

Препарат не слід призначати дітям, оскільки щодо цієї вікової категорії відсутній достатній досвід клінічного застосування.

Протипоказання

підвищена чутливість до тіоктової кислоти або до будь-якого іншого компонента препарату.

Побічна дія

з боку нервової системи: зміна або порушення смакових відчуттів.

З боку травного тракту: нудота, блювання, біль у животі та гастроінтестинальний біль, діарея.

З боку метаболізму: зниження рівня цукру в крові. Були повідомлення про скарги, які свідчать про гіпоглікемічні стани, а саме: запаморочення, підвищене потовиділення, головний біль та порушення зору.

З боку імунної системи: алергічні реакції, у тому числі шкірні висипання, кропив’янка (уртикарні висипання), свербіж, утруднене дихання.

Інші: екзема.

Особливості застосування

головний чинник ефективного лікування діабетичної полінейропатії – оптимальна корекція рівня цукру у крові хворого. На початку лікування полінейропатії через регенераційні процеси можливе короткочасне посилення парестезій з відчуттям «повзання мурашок».

При застосуванні тіоктової кислоти хворим на цукровий діабет необхідний частий контроль рівня глюкози у крові. В окремих випадках необхідно зменшити дози протидіабетичних препаратів, щоб запобігти розвитку гіпоглікемії.

Регулярне вживання алкогольних напоїв є значним фактором ризику розвитку та прогресування полінейропатії і може перешкоджати успіху в лікуванні, тому під час лікування і в періоди між курсами лікування слід уникати вживання алкоголю.

Препарат містить лактозу, тому при встановленій непереносимості деяких цукрів необхідно проконсультуватися з лікарем, перш ніж приймати цей лікарський засіб.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Застосування тіоктової кислоти у період вагітності не рекомендується через відсутність відповідних клінічних даних. Даних про проникнення тіоктової кислоти у грудне молоко немає, тому застосовувати її у період годування груддю не рекомендується.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Під час лікування необхідно дотримуватися обережності, керуючи автотранспортом, іншими механізмами або займаючись іншими потенційно небезпечними видами діяльності, що вимагають підвищеної уваги і швидкості психомоторних реакцій, через можливість виникнення таких побічних реакцій, як гіпоглікемія (запаморочення та порушення зору).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

ефективність цисплатину знижується при одночасному застосуванні з препаратом Діаліпон. Тіоктова кислота є комплексоутворювачем металів, і тому, за основними принципами фармакотерапії, її не слід застосовувати одночасно зі сполуками металів (наприклад, з харчовими добавками, що містять залізо або магній, з молочними продуктами, оскільки вони містять кальцій). Якщо загальну добову дозу препарату застосовувати за 30 хвилин до сніданку, то харчові добавки, що містять залізо та магній, слід застосовувати вдень або увечері.

При застосуванні тіоктової кислоти хворим на цукровий діабет можливе підсилення цукрознижувальної дії інсуліну та пероральних протидіабетичних засобів, тому, особливо на початковій стадії лікування, рекомендується ретельний контроль рівня цукру в крові. Для уникнення симптомів гіпоглікемії в окремих випадках може потребуватися зниження дози інсуліну або пероральних протидіабетичних засобів.

Передозування

при передозуванні можуть виникати нудота, блювання та головний біль. Після випадкового прийому або при спробі самогубства із пероральним застосуванням тіоктової кислоти у дозах від 10 г до 40 г у комбінації з алкоголем спостерігалися значні інтоксикації, у деяких випадках з летальним наслідком. На початковому етапі клінічна картина інтоксикації може проявлятися у психомоторному збудженні або у порушенні свідомості. У подальшому виникають генералізовані судоми та лактоацидоз. Крім цього, при інтоксикації великими дозами тіоктової кислоти були описані гіпоглікемія, шок, гострий некроз скелетних м’язів, гемоліз, синдром дисемінованого внутрішньосудинного згортання крові, пригнічення діяльності кісткового мозку та поліорганна недостатність.

Лікування. Навіть при підозрі на сильну інтоксикацію препаратом Діаліпон® (наприклад прийом понад 20 капсул по 300 мг для дорослих або доза понад 50 мг/кг маси тіла у дітей) рекомендується негайна госпіталізація та вживання заходів відповідно до загальних принципів при випадковому отруєнні (наприклад викликати блювання, промити шлунок, застосувати активоване вугілля). Симптоматичне лікування генералізованих судом, лактоацидозу та інших наслідків інтоксикації, що загрожують життю, слід проводити відповідно до принципів сучасної інтенсивної терапії. На цей час не підтверджена користь від застосування гемодіалізу, гемоперфузії або методів фільтрації з примусовим виведенням тіоктової кислоти.

Умови зберігання

в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Дата додавання: 08.07.2020 р.
© Компендіум 2018

Інструкція МОЗ

Діагнози, при яких застосовують ДІАЛІПОН капсули

Ангіопатія судин нижніх кінцівок МКХ I79.2
Гепатит МКХ K75.9
Діабетична ангіопатія МКХ E14.5
Діабетична ангіопатія нижніх кінцівок МКХ I79.2
Діабетична артропатія МКХ M14.2
Діабетична полінейропатія МКХ G63.2
Діабетична хайропатія (Синдром діабетичної руки) МКХ G63.2
Інші уточнені поліневропатії МКХ G62.8
Мікоз стоп МКХ B35.3
Невралгія після оперізуючого лишаю (постгерпетична) МКХ G53.0
Нейропатія МКХ G58.9
Параліч Белла МКХ G51.0
Поліневропатія МКХ G62.9
Ураження бічного підколінного нерва МКХ G57.3
Церебральний атеросклероз з гіпертензією МКХ I67.2
Цироз печінки МКХ K74.6
Цукровий діабет 2-го типу (ІНЦД) МКХ E11.8
Цукровий діабет 2-го типу (ІНЦД) без ускладнень МКХ E11.9
Цукровий діабет 2-го типу (ІНЦД) з неврологічними ускладненнями МКХ E11.4
Цукровий діабет 2-го типу (ІНЦД) з ускладненнями МКХ E11.8

Рекомендовані аналоги ДІАЛІПОН капсули:

БЕРЛІТІОН 600 КАПСУЛИ
Menarini Group
БЕРЛІТІОН 600 КАПСУЛИ
капсули м'які 600 мг блістер, № 30
інші засоби, що впливають на систему травлення та метаболічні процеси

Ціни на ДІАЛІПОН капсули в містах України

Вінниця 181.8 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Вінниця, шосе Хмельницьке, 108А, тел.: +380981858361162.50 грн./уп.

Дніпро 179.03 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Дніпро, вул. Мономаха Владимира, 15162.99 грн./уп.

Житомир 177.69 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Житомир, вул. Велика Бердичівська, 41, тел.: +380412551230156.90 грн./уп.

Запоріжжя 178.02 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Запоріжжя, вул. Щаслива, 7, тел.: +380673098198162.99 грн./уп.

Івано-Франківск 180.62 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 36167.50 грн./уп.

Київ 184.74 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Київ, перехр. Політехнічний / Перемоги, 1/33, тел.: +380635607418163.90 грн./уп.

Кропивницький 174.6 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кропивницький, перехр. Героїв України / Жадова Генерала, 24/27167.90 грн./уп.

Луцьк 181.11 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Луцьк, просп. Грушевського, 14164.99 грн./уп.

Львів 186.46 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Львів, вул. Петлюри, 2, тел.: +380322928619156.90 грн./уп.

Миколаїв 184.34 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Миколаїв, вул. Космонавтів, 130/7, тел.: +380630231696163.90 грн./уп.

Одеса 191.06 грн./уп.

«РИВ'ЄРА» Фонтанка, вул. Грецька, 2, тел.: +380504681950165.48 грн./уп.

Полтава 176.34 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Полтава, вул. Європейська, 147, тел.: +380675726741169.90 грн./уп.

Рівне 183.87 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Рівне, вул. Князя Романа, 9, тел.: +380672133195162.50 грн./уп.

Суми 175.56 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, вул. Ковпака, 59/4, тел.: +380542773780164.90 грн./уп.

Тернопіль 180.85 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Тернопіль, вул. Пирогова, 8, тел.: +380678031979162.99 грн./уп.

Ужгород 185.36 грн./уп.

«D.S.» Ужгород, вул. Минайська, 37Б, тел.: +380800302060169.73 грн./уп.

Харків 176.88 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Харків, просп. Московський, 128А, тел.: +380673098160158.99 грн./уп.

Херсон 185.38 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Херсон, вул. Мира, 10170.50 грн./уп.

Хмельницький 183.66 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Хмельницький, вул. Свободи, 1А, тел.: +380682961252165.99 грн./уп.

Черкаси 182.85 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Черкаси, вул. Самійла Кішки, 216167.50 грн./уп.

Чернігів 175.87 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернігів, вул. Текстильщиків, 15, тел.: +380462942019163.90 грн./уп.

Чернівці 184.22 грн./уп.

«D.S.» Чернівці, просп. Незалежності, 48, тел.: +380800302060153.02 грн./уп.

geoapteka.ua
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko