• Кабинет
 • ВІТАМІН E (VITAMINUM E)

  Склад і форма випуску

  капсули м'які 100 мг блістер, № 10, 50, 60Ціни в аптеках
  Альфа-токоферолу ацетат
  100 мг
  № UA/0717/01/01 від 16.08.2018
  C
  капсули м'які 200 мг блістер, № 10, 30Ціни в аптеках
  Альфа-токоферолу ацетат
  200 мг
  № UA/0717/01/02 від 16.08.2018
  C
  капсули м'які 400 мг блістер, № 30Ціни в аптеках
  Альфа-токоферолу ацетат
  400 мг
  № UA/0717/01/03 від 16.08.2018
  C

  Фармакологічні властивості

  фармакодинаміка. Вітамін Е — жиророзчинний вітамін, який зумовлює значну антиоксидантну і радіопротекторну дію, бере участь у біосинтезі гема і білків, проліферації клітин та інших найважливіших процесах клітинного метаболізму.

  Вітамін Е покращує споживання тканинами кисню. Зумовлює ангіопротекторну дію, впливаючи на тонус і проникність судин, стимулюючи утворення нових капілярів.

  Імуномодулюючий ефект вітаміну Е зумовлений стимуляцією Т-клітинного та гуморального імунітету.

  Токоферол є незамінним для нормальних репродуктивних процесів: запліднення, розвитку плода, формування та функціонування статевої системи.

  При дефіциті вітаміну Е розвиваються гіпотонія та дистрофія скелетних м’язів, міокарда, підвищується проникність та ламкість капілярів, розвивається дегенерація фоторецепторів, яка спричиняє порушення зору. Розвивається зниження статевої функції у чоловіків та порушення менструального циклу, схильність до викиднів у жінок.

  Дефіцит вітаміну Е може зумовити розвиток гемолітичної жовтяниці у новонароджених, а також синдром мальабсорбції, стеаторею.

  Фармакокінетика. Після всмоктування у кишечнику більша частина токоферолу потрапляє у лімфу та кров, швидко розподіляється у тканинах організму з переважним накопиченням у печінці, м’язах, жировій тканині. Найвища концентрація спостерігається у надниркових залозах, гіпофізі, статевих залозах, міокарді. Більша частина лікарського засобу виводиться з організму з сечею, частково — з жовчю.

  Показання ВІТАМІН E

  гіповітаміноз та авітаміноз вітаміну Е. У комплексній антиоксидантній терапії, у період реконвалесценцiї після травм, тяжких соматичних захворювань, при фізичних перевантаженнях, при незбалансованому харчуванні.

  У складі комплексної терапії:

  — для запобігання патологіям ембріонального розвитку, вродженим аномаліям (вадам розвитку) плода;

  — у разі загрози переривання вагітності;

  — у разі порушень менструального циклу, краурозу вульви, клімактеричних розладів;

  — у разі перцептивних розладів слуху;

  — при атрофічних процесах у слизовій оболонці дихальних шляхів;

  — у разі дегенеративних та проліферативних змін у суглобах та фіброзній тканині хребта і великих суглобів; слабкості м’язів унаслідок дискогенних блокад при захворюваннях міжхребцевого диска, склеродермії, червоного вовчака, ревматоїдного артриту, інших системних захворювань сполучної тканини;

  — у разі неврастенії з виснаженням, переважно дистрофії м’язів та атрофії м’язів, вторинної м’язової слабкості та міопатії при хронічному артриті;

  — у разі вегетативних розладів;

  — у разі деяких ендокринних розладів;

  — у разі деяких серцево-судинних хвороб;

  — у разі атрофічних процесів у слизовій оболонці травної системи, розладів харчування, синдрому мальабсорбції, аліментарної анемії, хронічного гепатиту;

  — у разі деяких пародонтопатій;

  — при хворобах очей;

  — при хворобах шкіри: дерматит, трофічні виразки, псоріаз, екзема;

  — у разі пластичної індурації пеніса, баланіту, порушення лібідо, порушення функції статевих залоз у чоловіків, порушення сперматогенезу і потенції у чоловіків, безпліддя (в комбінації з вітаміном А).

  Гіпервітаміноз А і D.

  Застосування ВІТАМІН E

  вітамін Е призначати внутрішньо після їди, дозу підбирати індивідуально, залежно від виду захворювання, перебігу хвороби, стану пацієнта. Капсулу слід ковтати цілою, запиваючи достатньою кількістю води.

  Дозування для дорослих:

  у комплексній антиоксидантній терапії: по 200–400 мг 1–2 рази на добу;

  для запобігання патології ембріонального розвитку, вродженим аномаліям (вадам розвитку) плода: по 100–200 мг 1 раз на добу у І триместр вагітності;

  при загрозі переривання вагітності: по 100 мг 1–2 рази на добу протягом 14 днів;

  при порушеннях менструального циклу у комплексному лікуванні: 300–400 мг через добу, починаючи з 17-го дня циклу (повторити 5 циклів);

  при порушеннях менструального циклу у разі застосування препарату до початку гормональної терапії: по 100 мг 1–2 рази на добу протягом 2–3 міс;

  при ревматоїдному артриті: по 100–300 мг щоденно протягом кількох тижнів;

  при м’язових дистрофіях, хворобах нервово-м’язового та сухожильно-суглобового апарату: по 100 мг 1–2 рази на добу протягом 30–60 днів, повторний курс — через 2–3 міс;

  при неврастенії з виснаженням препарат приймати у дозі 100 мг 1 раз на добу протягом 30–60 днів;

  при деяких ендокринних розладах: по 300–500 мг/добу;

  при деяких серцево-судинних хворобах: по 100 мг щоденно;

  при аліментарній анемії: по 300 мг/добу протягом 10 днів;

  при хронічному гепатиті: протягом тривалого часу по 300 мг/добу;

  при деяких пародонтопатіях: по 200–300 мг/добу;

  при хворобах очей: по 100–200 мг 1–2 рази на добу протягом 1–3 тиж у комбінації з вітаміном А;

  при хворобах шкіри: по 100–200 мг 1–2 рази на добу протягом 20–40 днів;

  при пластичній індурації пеніса: по 300–400 мг щоденно протягом кількох тижнів, потім — за призначенням лікаря;

  при порушеннях сперматогенезу та потенції у чоловіків: по 100–300 мг/добу в поєднанні з гормонотерапією протягом 30 днів.

  В інших випадках дози і тривалість лікування визначає лікар.

  Для дорослих разова середня доза становить 100 мг, найвища разова доза — 400 мг; добова середня доза становить 200 мг, найвища добова доза — 1000 мг.

  Вітамін Е у дозі 100 мг можна призначати дітям віком від 12 років.

  Діти. Лікарський засіб протипоказаний дітям віком до 12 років.

  Протипоказання

  підвищена індивідуальна чутливість до діючої речовини та до будь-яких компонентів лікарського засобу, виражений кардіосклероз, гострий інфаркт міокарда, тиреотоксикоз, гіпервітаміноз Е, дитячий вік до 12 років.

  Побічна дія

  при тривалому застосуванні у високих дозах (у межах 400–800 мг/добу) можливі: посилення гіпотромбінемії, зорові розлади, запаморочення, нудота, розвиток шлунково-кишкових кровотеч, діарея, біль у шлунку, збільшення печінки, креатинурія, розлади травлення, підвищена втомлюваність, загальна слабкість, головний біль. Можливі алергічні реакції, включаючи шкірні висипи, свербіж, почервоніння шкіри та підвищення температури тіла.

  Особливості застосування

  з обережністю призначати при атеросклерозі, підвищеному ризику розвитку тромбоемболії.

  Рідко відзначаються креатинурія, підвищення активності креатинкінази, підвищення рівня ХС, тромбофлебіт, тромбоемболія легеневої артерії та тромбоз у пацієнтів, схильних до цього. При бульозному епідермолізі у місцях, вражених алопецією, може почати рости волосся білого кольору.

  При застосуванні лікарського засобу необхідно дотримуватися дозування і тривалості курсу лікування, призначених лікарем, для запобігання передозуванню та виникненню гіпервітамінозу Е.

  При тривалому застосуванні лікарського засобу у високих дозах необхідно контролювати час згортання крові.

  У зв’язку з наявністю у складі лікарського засобу барвника кармоїзин (Е122) можливі алергічні реакції.

  Застосування у період вагітності чи годування грудьми. Лікарський засіб можна застосовувати під контролем лікаря у рекомендованих дозах у період вагітності чи годування грудьми.

  Препарат частково проникає крізь плацентарний бар’єр; вітамін Е потрапляє в організм плода, де його кількість становить 20–30% концентрації вітаміну Е у плазмі крові матері.

  Вітамін Е також проникає у грудне молоко.

  Здатність впливати на швидкість реакціϊ при керуванні транспортними засобами чи роботі з іншими механізмами. При виникненні запаморочення, затуманення зору слід утриматися від керування транспортними засобами чи роботи з іншими механізмами.

  Взаємодія з іншими лікарськими засобами

  вітамін Е не можна застосовувати разом із препаратами заліза, срібла, засобами, що мають лужне середовище (натрію гідрокарбонат, трисамін), антикоагулянтами непрямої дії (дикумарин, неодикумарин).

  Вітамін Е посилює дію стероїдних та НПЗП (натрію диклофенак, ібупрофен, преднізолон); знижує токсичну дію серцевих глікозидів (дигітоксин, дигоксин), вітамінів А та D. Застосування вітаміну Е у високих дозах може спричинити дефіцит вітаміну А в організмі.

  Вітамін Е та його метаболіти зумовлюють антагоністичну дію щодо вітаміну К.

  Вітамін Е підвищує ефективність протиепілептичних лікарських засобів у хворих на епілепсію.

  Холестирамін, колестипол, мінеральні масла знижують всмоктування вітаміну Е.

  Передозування

  симптоми. При прийомі препарату у рекомендованих дозах небажані реакції не проявляються. Застосування вітаміну Е у високих дозах (400–800 мг/добу протягом тривалого часу) може спричинити зорові розлади, діарею, запаморочення, головний біль, нудоту чи спазми у животі, дуже сильну втомлюваність або слабкість.

  Застосування вітаміну Е в дуже високих дозах (>800 мг/добу протягом тривалого часу) може призвести до підвищення ризику кровотеч у пацієнтів із дефіцитом вітаміну К; порушення метаболізму гормонів щитовидної залози та підвищення ризику виникнення тромбофлебіту і тромбоемболії у чутливих пацієнтів, підвищення активності креатинкінази, збільшення концентрації ХС, ТГ у плазмі крові, підвищення вмісту естрогенів та андрогенів у сечі.

  Лікування. Відміна лікарського засобу, симптоматична терапія.

  Умови зберігання

  при температурі не вище 25 °С.

  Діагнози, при яких застосовують ВІТАМІН E

  Дата додавання: 08.07.2020 р.
  © Компендиум 2019

  Інструкція МОЗ

  Ціни на ВІТАМІН E в містах України

  Вінниця 118.04 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Вінниця, шосе Хмельницьке, 108А, тел.: +380981858361103.50 грн./уп.

  Дніпро 113.91 грн./уп.

  «1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Дніпро, вул. Пастера Луї, 6А109.44 грн./уп.

  Житомир 113.37 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Житомир, вул. Велика Бердичівська, 95, тел.: +380412430045101.95 грн./уп.

  Запоріжжя 114.9 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Запоріжжя, вул. Синенка Сергія, 77А, тел.: +380612207306108.50 грн./уп.

  Івано-Франківск 118.63 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Івано-Франківськ, вул. Федьковича, 7Б, тел.: +380672132987104.50 грн./уп.

  Київ 124.36 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Київ, просп. Мінський, 4, тел.: +380445920948102.95 грн./уп.

  Кропивницький 113.57 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кропивницький, вул. Полтавська, 58, тел.: +380522374302106.95 грн./уп.

  Луцьк 120.87 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Луцьк, просп. Відродження, 26А, тел.: +380676532022105.99 грн./уп.

  Львів 126.23 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Львів, вул. Стрийська, 51, тел.: +38067312478692.50 грн./уп.

  Миколаїв 120.87 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Миколаїв, вул. Миколаївська, 15, тел.: +380512214072107.50 грн./уп.

  Одеса 127.14 грн./уп.

  «ПОЛІМЕД» Одеса, вул. Ільфа і Петрова, 11А, тел.: +380487886012105.26 грн./уп.

  Полтава 114.89 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Полтава, вул. Алмазна, 6/11, тел.: +380677210370103.50 грн./уп.

  Рівне 119.75 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Рівне, вул. Бандери, 49, тел.: +380677713953107.50 грн./уп.

  Суми 112.91 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, вул. Шевченка, 17, тел.: +380542632312105.95 грн./уп.

  Тернопіль 121.47 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Тернопіль, вул. Шептицького, 1, тел.: +380674292737104.50 грн./уп.

  Ужгород 118.19 грн./уп.

  «1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Ужгород, вул. Минайська, 29А, тел.: +380633431752109.44 грн./уп.

  Харків 115.28 грн./уп.

  «1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Харків, вул. Валентинівська, 35/81, тел.: +380633432133109.44 грн./уп.

  Херсон 114.47 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Херсон, просп. Святих Кирила і Мефодія, 19, тел.: +380552380948106.95 грн./уп.

  Хмельницький 121.51 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Хмельницький, вул. Проскурівського Підпілля, 71, тел.: +380382650845105.95 грн./уп.

  Черкаси 115.32 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Черкаси, вул. 30 Років Перемоги, 6, тел.: +380632391083107.95 грн./уп.

  Чернігів 113.19 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Чернігів, просп. Перемоги, 14, тел.: +380677210430106.50 грн./уп.

  Чернівці 119.65 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернівці, вул. Шевченка Тараса, 5, тел.: +380372523600108.95 грн./уп.

  На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
  Developed by Maxim Levchenko