ВІТАМІН E (VITAMINUM E)

Склад і форма випуску

капсули м'які 100 мг блістер, № 10, 50, 60Ціни в аптеках
Альфа-токоферолу ацетат
100 мг
№ UA/0717/01/01 від 16.08.2018
C
капсули м'які 200 мг блістер, № 10, 30Ціни в аптеках
Альфа-токоферолу ацетат
200 мг
№ UA/0717/01/02 від 16.08.2018
C
капсули м'які 400 мг блістер, № 30Ціни в аптеках
Альфа-токоферолу ацетат
400 мг
№ UA/0717/01/03 від 16.08.2018
C

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Вітамін Е — жиророзчинний вітамін, який зумовлює значну антиоксидантну і радіопротекторну дію, бере участь у біосинтезі гема і білків, проліферації клітин та інших найважливіших процесах клітинного метаболізму.

Вітамін Е покращує споживання тканинами кисню. Зумовлює ангіопротекторну дію, впливаючи на тонус і проникність судин, стимулюючи утворення нових капілярів.

Імуномодулюючий ефект вітаміну Е зумовлений стимуляцією Т-клітинного та гуморального імунітету.

Токоферол є незамінним для нормальних репродуктивних процесів: запліднення, розвитку плода, формування та функціонування статевої системи.

При дефіциті вітаміну Е розвиваються гіпотонія та дистрофія скелетних м’язів, міокарда, підвищується проникність та ламкість капілярів, розвивається дегенерація фоторецепторів, яка спричиняє порушення зору. Розвивається зниження статевої функції у чоловіків та порушення менструального циклу, схильність до викиднів у жінок.

Дефіцит вітаміну Е може зумовити розвиток гемолітичної жовтяниці у новонароджених, а також синдром мальабсорбції, стеаторею.

Фармакокінетика. Після всмоктування у кишечнику більша частина токоферолу потрапляє у лімфу та кров, швидко розподіляється у тканинах організму з переважним накопиченням у печінці, м’язах, жировій тканині. Найвища концентрація спостерігається у надниркових залозах, гіпофізі, статевих залозах, міокарді. Більша частина лікарського засобу виводиться з організму з сечею, частково — з жовчю.

Показання ВІТАМІН E

гіповітаміноз та авітаміноз вітаміну Е. У комплексній антиоксидантній терапії, у період реконвалесценцiї після травм, тяжких соматичних захворювань, при фізичних перевантаженнях, при незбалансованому харчуванні.

У складі комплексної терапії:

— для запобігання патологіям ембріонального розвитку, вродженим аномаліям (вадам розвитку) плода;

— у разі загрози переривання вагітності;

— у разі порушень менструального циклу, краурозу вульви, клімактеричних розладів;

— у разі перцептивних розладів слуху;

— при атрофічних процесах у слизовій оболонці дихальних шляхів;

— у разі дегенеративних та проліферативних змін у суглобах та фіброзній тканині хребта і великих суглобів; слабкості м’язів унаслідок дискогенних блокад при захворюваннях міжхребцевого диска, склеродермії, червоного вовчака, ревматоїдного артриту, інших системних захворювань сполучної тканини;

— у разі неврастенії з виснаженням, переважно дистрофії м’язів та атрофії м’язів, вторинної м’язової слабкості та міопатії при хронічному артриті;

— у разі вегетативних розладів;

— у разі деяких ендокринних розладів;

— у разі деяких серцево-судинних хвороб;

— у разі атрофічних процесів у слизовій оболонці травної системи, розладів харчування, синдрому мальабсорбції, аліментарної анемії, хронічного гепатиту;

— у разі деяких пародонтопатій;

— при хворобах очей;

— при хворобах шкіри: дерматит, трофічні виразки, псоріаз, екзема;

— у разі пластичної індурації пеніса, баланіту, порушення лібідо, порушення функції статевих залоз у чоловіків, порушення сперматогенезу і потенції у чоловіків, безпліддя (в комбінації з вітаміном А).

Гіпервітаміноз А і D.

Застосування ВІТАМІН E

вітамін Е призначати внутрішньо після їди, дозу підбирати індивідуально, залежно від виду захворювання, перебігу хвороби, стану пацієнта. Капсулу слід ковтати цілою, запиваючи достатньою кількістю води.

Дозування для дорослих:

у комплексній антиоксидантній терапії: по 200–400 мг 1–2 рази на добу;

для запобігання патології ембріонального розвитку, вродженим аномаліям (вадам розвитку) плода: по 100–200 мг 1 раз на добу у І триместр вагітності;

при загрозі переривання вагітності: по 100 мг 1–2 рази на добу протягом 14 днів;

при порушеннях менструального циклу у комплексному лікуванні: 300–400 мг через добу, починаючи з 17-го дня циклу (повторити 5 циклів);

при порушеннях менструального циклу у разі застосування препарату до початку гормональної терапії: по 100 мг 1–2 рази на добу протягом 2–3 міс;

при ревматоїдному артриті: по 100–300 мг щоденно протягом кількох тижнів;

при м’язових дистрофіях, хворобах нервово-м’язового та сухожильно-суглобового апарату: по 100 мг 1–2 рази на добу протягом 30–60 днів, повторний курс — через 2–3 міс;

при неврастенії з виснаженням препарат приймати у дозі 100 мг 1 раз на добу протягом 30–60 днів;

при деяких ендокринних розладах: по 300–500 мг/добу;

при деяких серцево-судинних хворобах: по 100 мг щоденно;

при аліментарній анемії: по 300 мг/добу протягом 10 днів;

при хронічному гепатиті: протягом тривалого часу по 300 мг/добу;

при деяких пародонтопатіях: по 200–300 мг/добу;

при хворобах очей: по 100–200 мг 1–2 рази на добу протягом 1–3 тиж у комбінації з вітаміном А;

при хворобах шкіри: по 100–200 мг 1–2 рази на добу протягом 20–40 днів;

при пластичній індурації пеніса: по 300–400 мг щоденно протягом кількох тижнів, потім — за призначенням лікаря;

при порушеннях сперматогенезу та потенції у чоловіків: по 100–300 мг/добу в поєднанні з гормонотерапією протягом 30 днів.

В інших випадках дози і тривалість лікування визначає лікар.

Для дорослих разова середня доза становить 100 мг, найвища разова доза — 400 мг; добова середня доза становить 200 мг, найвища добова доза — 1000 мг.

Вітамін Е у дозі 100 мг можна призначати дітям віком від 12 років.

Діти. Лікарський засіб протипоказаний дітям віком до 12 років.

Протипоказання

підвищена індивідуальна чутливість до діючої речовини та до будь-яких компонентів лікарського засобу, виражений кардіосклероз, гострий інфаркт міокарда, тиреотоксикоз, гіпервітаміноз Е, дитячий вік до 12 років.

Побічна дія

при тривалому застосуванні у високих дозах (у межах 400–800 мг/добу) можливі: посилення гіпотромбінемії, зорові розлади, запаморочення, нудота, розвиток шлунково-кишкових кровотеч, діарея, біль у шлунку, збільшення печінки, креатинурія, розлади травлення, підвищена втомлюваність, загальна слабкість, головний біль. Можливі алергічні реакції, включаючи шкірні висипи, свербіж, почервоніння шкіри та підвищення температури тіла.

Особливості застосування

з обережністю призначати при атеросклерозі, підвищеному ризику розвитку тромбоемболії.

Рідко відзначаються креатинурія, підвищення активності креатинкінази, підвищення рівня ХС, тромбофлебіт, тромбоемболія легеневої артерії та тромбоз у пацієнтів, схильних до цього. При бульозному епідермолізі у місцях, вражених алопецією, може почати рости волосся білого кольору.

При застосуванні лікарського засобу необхідно дотримуватися дозування і тривалості курсу лікування, призначених лікарем, для запобігання передозуванню та виникненню гіпервітамінозу Е.

При тривалому застосуванні лікарського засобу у високих дозах необхідно контролювати час згортання крові.

У зв’язку з наявністю у складі лікарського засобу барвника кармоїзин (Е122) можливі алергічні реакції.

Застосування у період вагітності чи годування грудьми. Лікарський засіб можна застосовувати під контролем лікаря у рекомендованих дозах у період вагітності чи годування грудьми.

Препарат частково проникає крізь плацентарний бар’єр; вітамін Е потрапляє в організм плода, де його кількість становить 20–30% концентрації вітаміну Е у плазмі крові матері.

Вітамін Е також проникає у грудне молоко.

Здатність впливати на швидкість реакціϊ при керуванні транспортними засобами чи роботі з іншими механізмами. При виникненні запаморочення, затуманення зору слід утриматися від керування транспортними засобами чи роботи з іншими механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

вітамін Е не можна застосовувати разом із препаратами заліза, срібла, засобами, що мають лужне середовище (натрію гідрокарбонат, трисамін), антикоагулянтами непрямої дії (дикумарин, неодикумарин).

Вітамін Е посилює дію стероїдних та НПЗП (натрію диклофенак, ібупрофен, преднізолон); знижує токсичну дію серцевих глікозидів (дигітоксин, дигоксин), вітамінів А та D. Застосування вітаміну Е у високих дозах може спричинити дефіцит вітаміну А в організмі.

Вітамін Е та його метаболіти зумовлюють антагоністичну дію щодо вітаміну К.

Вітамін Е підвищує ефективність протиепілептичних лікарських засобів у хворих на епілепсію.

Холестирамін, колестипол, мінеральні масла знижують всмоктування вітаміну Е.

Передозування

симптоми. При прийомі препарату у рекомендованих дозах небажані реакції не проявляються. Застосування вітаміну Е у високих дозах (400–800 мг/добу протягом тривалого часу) може спричинити зорові розлади, діарею, запаморочення, головний біль, нудоту чи спазми у животі, дуже сильну втомлюваність або слабкість.

Застосування вітаміну Е в дуже високих дозах (>800 мг/добу протягом тривалого часу) може призвести до підвищення ризику кровотеч у пацієнтів із дефіцитом вітаміну К; порушення метаболізму гормонів щитовидної залози та підвищення ризику виникнення тромбофлебіту і тромбоемболії у чутливих пацієнтів, підвищення активності креатинкінази, збільшення концентрації ХС, ТГ у плазмі крові, підвищення вмісту естрогенів та андрогенів у сечі.

Лікування. Відміна лікарського засобу, симптоматична терапія.

Умови зберігання

при температурі не вище 25 °С.

Діагнози, при яких застосовують ВІТАМІН E

Дата додавання: 08.07.2020 р.
© Компендиум 2019

Інструкція

Ціни на ВІТАМІН E в містах України

Вінниця 116.66 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Вінниця, шосе Хмельницьке, 108А, тел.: +380981858361103.99 грн./уп.

Дніпро 113.41 грн./уп.

«ПОДОРОЖНИК» Дніпро, просп. Яворницького Дмитра, 123, тел.: +380676574941103.50 грн./уп.

Житомир 112.21 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Житомир, вул. Велика Бердичівська, 95, тел.: +380981858362102.50 грн./уп.

Запоріжжя 113 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Запоріжжя, вул. Чарівна, 68104.95 грн./уп.

Івано-Франківск 116.44 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Івано-Франківськ, вул. Галицька, 80Б, тел.: +380673124744105.50 грн./уп.

Київ 120.94 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Київ, вул. Багговутівська, 4, тел.: +380673348843103.50 грн./уп.

Кропивницький 112.97 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кропивницький, перехр. Героїв України / Жадова Генерала, 24/27106.95 грн./уп.

Луцьк 119.39 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Луцьк, просп. Грушевського, 31106.99 грн./уп.

Львів 122.61 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Львів, вул. Мазепи, 10, тел.: +38067753854391.50 грн./уп.

Миколаїв 118.32 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Миколаїв, вул. Космонавтів, 62, тел.: +380630231669104.50 грн./уп.

Одеса 125.52 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Одеса, вул. Пантелеймонівська, 70104.95 грн./уп.

Полтава 115.75 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Полтава, вул. Чураївни, 3/2, тел.: +380631867589106.50 грн./уп.

Рівне 119.52 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Рівне, вул. Бандери, 49, тел.: +380677713953103.50 грн./уп.

Суми 113.23 грн./уп.

«ПОДОРОЖНИК» Суми, просп. Курський, 115, тел.: +380682986891103.99 грн./уп.

Тернопіль 118.64 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Тернопіль, вул. Хмельницького Богдана, 11, тел.: +380632296447105.50 грн./уп.

Ужгород 117.93 грн./уп.

«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Ужгород, вул. Минайська, 29А, тел.: +380633431752106.91 грн./уп.

Харків 117.8 грн./уп.

«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Харків, вул. Космічна, 16106.91 грн./уп.

Херсон 115.78 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Херсон, вул. Лавренева, 3А107.95 грн./уп.

Хмельницький 120.26 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Хмельницький, шосе Старокостянтинівське, 17/1, тел.: +380981697933107.99 грн./уп.

Черкаси 113.86 грн./уп.

«ПОДОРОЖНИК» Черкаси, бульв. Шевченка Тараса, 345/10, тел.: +380676574229107.50 грн./уп.

Чернігів 112.22 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернігів, просп. Мира, 193, тел.: +380462253352102.50 грн./уп.

Чернівці 118.63 грн./уп.

«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Чернівці, вул. Ентузіастів, 2А, тел.: +380372907068106.91 грн./уп.

На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko