ВІТАМІН E (VITAMINUM E)

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

капсули м'які 100 мг блістер, № 10, 50, 60Ціни в аптеках
Альфа-токоферолу ацетат
100 мг
№ UA/0717/01/01 від 16.08.2018
C
капсули м'які 200 мг блістер, № 10, 30Ціни в аптеках
Альфа-токоферолу ацетат
200 мг
№ UA/0717/01/02 від 16.08.2018
C
капсули м'які 400 мг блістер, № 30Ціни в аптеках
Альфа-токоферолу ацетат
400 мг
№ UA/0717/01/03 від 16.08.2018
C

ДІАГНОЗИ

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

фармакодинаміка. Вітамін Е — жиророзчинний вітамін, який зумовлює значну антиоксидантну і радіопротекторну дію, бере участь у біосинтезі гема і білків, проліферації клітин та інших найважливіших процесах клітинного метаболізму.

Вітамін Е покращує споживання тканинами кисню. Зумовлює ангіопротекторну дію, впливаючи на тонус і проникність судин, стимулюючи утворення нових капілярів.

Імуномодулюючий ефект вітаміну Е зумовлений стимуляцією Т-клітинного та гуморального імунітету.

Токоферол є незамінним для нормальних репродуктивних процесів: запліднення, розвитку плода, формування та функціонування статевої системи.

При дефіциті вітаміну Е розвиваються гіпотонія та дистрофія скелетних м’язів, міокарда, підвищується проникність та ламкість капілярів, розвивається дегенерація фоторецепторів, яка спричиняє порушення зору. Розвивається зниження статевої функції у чоловіків та порушення менструального циклу, схильність до викиднів у жінок.

Дефіцит вітаміну Е може зумовити розвиток гемолітичної жовтяниці у новонароджених, а також синдром мальабсорбції, стеаторею.

Фармакокінетика. Після всмоктування у кишечнику більша частина токоферолу потрапляє у лімфу та кров, швидко розподіляється у тканинах організму з переважним накопиченням у печінці, м’язах, жировій тканині. Найвища концентрація спостерігається у надниркових залозах, гіпофізі, статевих залозах, міокарді. Більша частина лікарського засобу виводиться з організму з сечею, частково — з жовчю.

ПОКАЗАННЯ

гіповітаміноз та авітаміноз вітаміну Е. У комплексній антиоксидантній терапії, у період реконвалесценцiї після травм, тяжких соматичних захворювань, при фізичних перевантаженнях, при незбалансованому харчуванні.

У складі комплексної терапії:

— для запобігання патологіям ембріонального розвитку, вродженим аномаліям (вадам розвитку) плода;

— у разі загрози переривання вагітності;

— у разі порушень менструального циклу, краурозу вульви, клімактеричних розладів;

— у разі перцептивних розладів слуху;

— при атрофічних процесах у слизовій оболонці дихальних шляхів;

— у разі дегенеративних та проліферативних змін у суглобах та фіброзній тканині хребта і великих суглобів; слабкості м’язів унаслідок дискогенних блокад при захворюваннях міжхребцевого диска, склеродермії, червоного вовчака, ревматоїдного артриту, інших системних захворювань сполучної тканини;

— у разі неврастенії з виснаженням, переважно дистрофії м’язів та атрофії м’язів, вторинної м’язової слабкості та міопатії при хронічному артриті;

— у разі вегетативних розладів;

— у разі деяких ендокринних розладів;

— у разі деяких серцево-судинних хвороб;

— у разі атрофічних процесів у слизовій оболонці травної системи, розладів харчування, синдрому мальабсорбції, аліментарної анемії, хронічного гепатиту;

— у разі деяких пародонтопатій;

— при хворобах очей;

— при хворобах шкіри: дерматит, трофічні виразки, псоріаз, екзема;

— у разі пластичної індурації пеніса, баланіту, порушення лібідо, порушення функції статевих залоз у чоловіків, порушення сперматогенезу і потенції у чоловіків, безпліддя (в комбінації з вітаміном А).

Гіпервітаміноз А і D.

ЗАСТОСУВАННЯ

вітамін Е призначати внутрішньо після їди, дозу підбирати індивідуально, залежно від виду захворювання, перебігу хвороби, стану пацієнта. Капсулу слід ковтати цілою, запиваючи достатньою кількістю води.

Дозування для дорослих:

у комплексній антиоксидантній терапії: по 200–400 мг 1–2 рази на добу;

для запобігання патології ембріонального розвитку, вродженим аномаліям (вадам розвитку) плода: по 100–200 мг 1 раз на добу у І триместр вагітності;

при загрозі переривання вагітності: по 100 мг 1–2 рази на добу протягом 14 днів;

при порушеннях менструального циклу у комплексному лікуванні: 300–400 мг через добу, починаючи з 17-го дня циклу (повторити 5 циклів);

при порушеннях менструального циклу у разі застосування препарату до початку гормональної терапії: по 100 мг 1–2 рази на добу протягом 2–3 міс;

при ревматоїдному артриті: по 100–300 мг щоденно протягом кількох тижнів;

при м’язових дистрофіях, хворобах нервово-м’язового та сухожильно-суглобового апарату: по 100 мг 1–2 рази на добу протягом 30–60 днів, повторний курс — через 2–3 міс;

при неврастенії з виснаженням препарат приймати у дозі 100 мг 1 раз на добу протягом 30–60 днів;

при деяких ендокринних розладах: по 300–500 мг/добу;

при деяких серцево-судинних хворобах: по 100 мг щоденно;

при аліментарній анемії: по 300 мг/добу протягом 10 днів;

при хронічному гепатиті: протягом тривалого часу по 300 мг/добу;

при деяких пародонтопатіях: по 200–300 мг/добу;

при хворобах очей: по 100–200 мг 1–2 рази на добу протягом 1–3 тиж у комбінації з вітаміном А;

при хворобах шкіри: по 100–200 мг 1–2 рази на добу протягом 20–40 днів;

при пластичній індурації пеніса: по 300–400 мг щоденно протягом кількох тижнів, потім — за призначенням лікаря;

при порушеннях сперматогенезу та потенції у чоловіків: по 100–300 мг/добу в поєднанні з гормонотерапією протягом 30 днів.

В інших випадках дози і тривалість лікування визначає лікар.

Для дорослих разова середня доза становить 100 мг, найвища разова доза — 400 мг; добова середня доза становить 200 мг, найвища добова доза — 1000 мг.

Вітамін Е у дозі 100 мг можна призначати дітям віком від 12 років.

Діти. Лікарський засіб протипоказаний дітям віком до 12 років.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

підвищена індивідуальна чутливість до діючої речовини та до будь-яких компонентів лікарського засобу, виражений кардіосклероз, гострий інфаркт міокарда, тиреотоксикоз, гіпервітаміноз Е, дитячий вік до 12 років.

ПОБІЧНА ДІЯ

при тривалому застосуванні у високих дозах (у межах 400–800 мг/добу) можливі: посилення гіпотромбінемії, зорові розлади, запаморочення, нудота, розвиток шлунково-кишкових кровотеч, діарея, біль у шлунку, збільшення печінки, креатинурія, розлади травлення, підвищена втомлюваність, загальна слабкість, головний біль. Можливі алергічні реакції, включаючи шкірні висипи, свербіж, почервоніння шкіри та підвищення температури тіла.

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ

з обережністю призначати при атеросклерозі, підвищеному ризику розвитку тромбоемболії.

Рідко відзначаються креатинурія, підвищення активності креатинкінази, підвищення рівня ХС, тромбофлебіт, тромбоемболія легеневої артерії та тромбоз у пацієнтів, схильних до цього. При бульозному епідермолізі у місцях, вражених алопецією, може почати рости волосся білого кольору.

При застосуванні лікарського засобу необхідно дотримуватися дозування і тривалості курсу лікування, призначених лікарем, для запобігання передозуванню та виникненню гіпервітамінозу Е.

При тривалому застосуванні лікарського засобу у високих дозах необхідно контролювати час згортання крові.

У зв’язку з наявністю у складі лікарського засобу барвника кармоїзин (Е122) можливі алергічні реакції.

Застосування у період вагітності чи годування грудьми. Лікарський засіб можна застосовувати під контролем лікаря у рекомендованих дозах у період вагітності чи годування грудьми.

Препарат частково проникає крізь плацентарний бар’єр; вітамін Е потрапляє в організм плода, де його кількість становить 20–30% концентрації вітаміну Е у плазмі крові матері.

Вітамін Е також проникає у грудне молоко.

Здатність впливати на швидкість реакціϊ при керуванні транспортними засобами чи роботі з іншими механізмами. При виникненні запаморочення, затуманення зору слід утриматися від керування транспортними засобами чи роботи з іншими механізмами.

ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ

вітамін Е не можна застосовувати разом із препаратами заліза, срібла, засобами, що мають лужне середовище (натрію гідрокарбонат, трисамін), антикоагулянтами непрямої дії (дикумарин, неодикумарин).

Вітамін Е посилює дію стероїдних та НПЗП (натрію диклофенак, ібупрофен, преднізолон); знижує токсичну дію серцевих глікозидів (дигітоксин, дигоксин), вітамінів А та D. Застосування вітаміну Е у високих дозах може спричинити дефіцит вітаміну А в організмі.

Вітамін Е та його метаболіти зумовлюють антагоністичну дію щодо вітаміну К.

Вітамін Е підвищує ефективність протиепілептичних лікарських засобів у хворих на епілепсію.

Холестирамін, колестипол, мінеральні масла знижують всмоктування вітаміну Е.

ПЕРЕДОЗУВАННЯ

симптоми. При прийомі препарату у рекомендованих дозах небажані реакції не проявляються. Застосування вітаміну Е у високих дозах (400–800 мг/добу протягом тривалого часу) може спричинити зорові розлади, діарею, запаморочення, головний біль, нудоту чи спазми у животі, дуже сильну втомлюваність або слабкість.

Застосування вітаміну Е в дуже високих дозах (>800 мг/добу протягом тривалого часу) може призвести до підвищення ризику кровотеч у пацієнтів із дефіцитом вітаміну К; порушення метаболізму гормонів щитовидної залози та підвищення ризику виникнення тромбофлебіту і тромбоемболії у чутливих пацієнтів, підвищення активності креатинкінази, збільшення концентрації ХС, ТГ у плазмі крові, підвищення вмісту естрогенів та андрогенів у сечі.

Лікування. Відміна лікарського засобу, симптоматична терапія.

УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ

при температурі не вище 25 °С.

ІНСТРУКЦІЯ МОЗ

Дата додавання: 09.01.2020 р.

© Компендиум 2019

Ціни на ВІТАМІН E в містах України

Вінниця 122.2 грн./уп.

ВІТАМІН E капс. м'які 400 мг блістер № 30, Киевский витаминный завод ..... 105.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Вінниця, вул. Пирогова, 17, тел.: +380432562322

Дніпро 119.04 грн./уп.

ВІТАМІН E капс. м'які 400 мг блістер № 30, Киевский витаминный завод ..... 104.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Дніпро, вул. Тітова, 30, тел.: +380563721615

Житомир 118.5 грн./уп.

ВІТАМІН E капс. м'які 400 мг блістер № 30, Киевский витаминный завод ..... 103.98 грн./уп.
«АПТЕКА БАМ» Житомир, вул. Київська, 25, тел.: +380981699870

Запоріжжя 119.51 грн./уп.

ВІТАМІН E капс. м'які 400 мг блістер № 30, Киевский витаминный завод ..... 102.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Запоріжжя, просп. Соборний, 6, тел.: +380632276128

Івано-Франківск 122.18 грн./уп.

ВІТАМІН E капс. м'які 400 мг блістер № 30, Киевский витаминный завод ..... 105.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців, 52, тел.: +380342559348

Київ 129.49 грн./уп.

ВІТАМІН E капс. м'які 400 мг блістер № 30, Киевский витаминный завод ..... 98.99802 грн./уп.
«ФАРМАЦІЯ» Київ, вул. Щербаківського Данила, 32/38, тел.: +380444003390

Кропивницький 118.83 грн./уп.

ВІТАМІН E капс. м'які 400 мг блістер № 30, Киевский витаминный завод ..... 105.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кропивницький, вул. Добровольского, 22А, тел.: +380522596998

Луцьк 120.98 грн./уп.

ВІТАМІН E капс. м'які 400 мг блістер № 30, Киевский витаминный завод ..... 109.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Луцьк, просп. Соборності, 11А, тел.: +380948300443

Львів 128.78 грн./уп.

ВІТАМІН E капс. м'які 400 мг блістер № 30, Киевский витаминный завод ..... 82.7 грн./уп.
«ФАРМАТОН» Львів, вул. Дністровська, 17, тел.: +380322405747

Миколаїв 119.54 грн./уп.

ВІТАМІН E капс. м'які 400 мг блістер № 30, Киевский витаминный завод ..... 105.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Миколаїв, просп. Богоявленський, 21/5, тел.: +380630345903

Одеса 124.88 грн./уп.

ВІТАМІН E капс. м'які 400 мг блістер № 30, Киевский витаминный завод ..... 107.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Одеса, вул. Героїв оборони Одеси, 52А, тел.: +380487550055

Полтава 121.27 грн./уп.

ВІТАМІН E капс. м'які 400 мг блістер № 30, Киевский витаминный завод ..... 104.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Полтава, вул. Чураївни, 3/2, тел.: +380631867589

Рівне 122.4 грн./уп.

ВІТАМІН E капс. м'які 400 мг блістер № 30, Киевский витаминный завод ..... 106.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Рівне, вул. Петлюри, 19, тел.: +380362634497

Суми 116.78 грн./уп.

ВІТАМІН E капс. м'які 400 мг блістер № 30, Киевский витаминный завод ..... 102.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, вул. Петропавлівська, 74, тел.: +380542610004

Тернопіль 124.41 грн./уп.

ВІТАМІН E капс. м'які 400 мг блістер № 30, Киевский витаминный завод ..... 106.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Тернопіль, вул. Мира, 11, тел.: +380634851370

Ужгород 118.13 грн./уп.

ВІТАМІН E капс. м'які 400 мг блістер № 30, Киевский витаминный завод ..... 105.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Ужгород, вул. Линтура, 15

Харків 122.21 грн./уп.

ВІТАМІН E капс. м'які 400 мг блістер № 30, Киевский витаминный завод ..... 104.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Харків, перехр. Альошина Архітектора / Олександрівський, 21/138

Херсон 119.11 грн./уп.

ВІТАМІН E капс. м'які 400 мг блістер № 30, Киевский витаминный завод ..... 101.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Херсон, вул. Покришева, 18, тел.: +380552330005

Хмельницький 125.72 грн./уп.

ВІТАМІН E капс. м'які 400 мг блістер № 30, Киевский витаминный завод ..... 108.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Хмельницький, вул. Проскурівського Підпілля, 71, тел.: +380382650845

Черкаси 116.36 грн./уп.

ВІТАМІН E капс. м'які 400 мг блістер № 30, Киевский витаминный завод ..... 105.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Черкаси, вул. Небесної Сотні, 35, тел.: +380472321822

Чернігів 116.28 грн./уп.

ВІТАМІН E капс. м'які 400 мг блістер № 30, Киевский витаминный завод ..... 108.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернігів, вул. Текстильщиків, 15, тел.: +380462942019

Чернівці 121.31 грн./уп.

ВІТАМІН E капс. м'які 400 мг блістер № 30, Киевский витаминный завод ..... 107.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернівці, вул. Шевченка Тараса, 5, тел.: +380372523600

Developed by Maxim Levchenko