• Кабинет
 • ПРОСПАН® (PROSPAN®)

  Склад і форма випуску

  ПРОСПАН® ФОРТЕ ТАБЛЕТКИ ШИПУЧІ ВІД КАШЛЮ
  таблетки шипучі 65 мг саше у коробці, № 10Ціни в аптеках
  Сухий екстракт листя плюща (5-7,5:1)
  65 мг
  № UA/12942/01/01 від 21.03.2019
  C
  ПРОСПАН® СИРОП ВІД КАШЛЮ
  сироп флакон 100 мл з мірною чашкою, № 1Ціни в аптеках
  Сухий екстракт листя плюща (5-7,5:1)
  7 мг/мл
  сироп флакон 200 мл з мірною чашкою, № 1Ціни в аптеках
  Сухий екстракт листя плюща (5-7,5:1)
  7 мг/мл
  № UA/0672/02/01 від 25.07.2017 до 25.07.2022
  C
  ПРОСПАН® РОЗЧИН ВІД КАШЛЮ
  розчин оральний 35 мг/5 мл стік, № 21Ціни в аптеках
  Сухий екстракт листя плюща (5-7,5:1)
  35 мг/5 мл
  № UA/0672/03/01 від 06.02.2020
  C
  ПРОСПАН® КРАПЛІ ВІД КАШЛЮ
  краплі 20 мг/мл флакон 20 мл, № 1Ціни в аптеках
  Сухий екстракт листя плюща (5-7,5:1)
  20 мг/мл
  № UA/0672/04/01 від 13.09.2019
  C
  ПРОСПАН® ПАСТИЛКИ ДЛЯ РОЗСМОКТУВАННЯ ВІД КАШЛЮ
  пастилки смоктальні 26 мг блістер, № 20Ціни в аптеках
  Сухий екстракт листя плюща (5-7,5:1)
  26 мг
  № UA/0672/05/01 від 16.08.2019
  C

  Фармакологічні властивості

  Проспан ― препарат рослинного походження, містить глікозидні сапоніни, що зумовлюють відхаркувальну, муколітичну та спазмолітичну дію. Знижує в’язкість мокротиння та сприяє його відходженню.

  У клінічному дослідженні відмічено бронхолітичну дію препарату. Випробування на тваринах продемонстрували спазмолітичний ефект препарату.

  Припускається, що секретолітичний ефект спричинений подразненням слизової оболонки шлунка шляхом рефлекторної стимуляції слизових залоз бронхів через сенсорні парасимпатолітичні волокна.

  Імуногістохімічні й біофізичні дослідження in vitro показали пригнічення поглинання β2-рецепторів α-хедерином ― навіть в умовах сильної стимуляції ― в альвеолярних клітинах епітелію II типу.

  Показання ПРОСПАН

  гострі запальні захворювання дихальних шляхів, які супроводжуються кашлем; симптоматичне лікування хронічних запальних захворювань бронхів.

  Застосування ПРОСПАН

  Проспан форте таблетки шипучі від кашлю дорослим і дітям старше 12 років призначають по 1 таблетці вранці та ½ таблетки шипучої ввечері (97,5 мг сухого екстракту листя плюща на добу), дітям віком від 6 до 12 років ― по ½ таблетки шипучої 2 рази на добу (65 мг сухого екстракту листя плюща на добу).

  Таблетки шипучі приймають вранці (вдень) і ввечері, попередньо розчинивши їх у склянці води (приблизно 100‒200 мл). Для розчинення таблеток можна використовувати як гарячу, так і холодну воду.

  Тривалість лікування визначає лікар у кожному конкретному випадку, враховуючи характер і тяжкість перебігу захворювання.

  Діти. Препарат не рекомендується застосовувати дітям віком до 6 років.

  Проспан сироп від кашлю застосовують внутрішньо у немовлят та дітей віком від 1 до 6 років по 2,5 мл 2 рази на добу, дітей від 6 до 12 років ― по 5 мл 2 рази на добу, дорослих та дітей віком від 12 років ― по 5 мл 3 рази на добу за допомогою мірної чашки, що додається.

  Сироп слід застосовувати вранці, вдень і ввечері. Перед кожним застосуванням необхідно ретельно збовтувати флакон!

  Тривалість лікування визначає лікар індивідуально. У нескладних випадках тривалість лікування становить 1 тиж. Для досягнення стійкого терапевтичного ефекту рекомендують продовжити терапію ще 2‒3 доби після поліпшення стану пацієнта.

  Якщо покращання стану пацієнта не настає, слід звернутися до лікаря щодо подальшого лікування.

  Діти. Препарат застосовується у педіатричній практиці.

  Проспан розчин від кашлю дорослим і дітям віком від 12 років приймати по 1 стику (5 мл) 3 рази на добу, що відповідає 105 мг сухого екстракту листя плюща; дітям віком 6‒12 років ― по 1 стику (5 мл) 2 рази на добу, що відповідає 70 мг сухого екстракту листя плюща. Перед застосуванням стик слід злегка розім’яти. Розчин приймати нерозбавленим вранці (в обід) і ввечері.

  Тривалість лікування залежить від характеру і тяжкості симптомів захворювання і становить, як правило, 1 тиж, навіть у разі легкого запалення дихальних шляхів.

  Для досягнення стійкого терапевтичного ефекту рекомендується продовжувати лікування ще 2‒3 доби після поліпшення стану пацієнта.

  Діти. У даній лікарській формі препарат можна застосовувати у дітей віком від 6 років.

  Проспан краплі від кашлю дорослим і дітям віком від 10 років призначають по 24 краплі 3 рази на добу; дітям віком від 4 до 10 років ― по 16 крапель 3 рази на добу; дітям віком від 1 до 4 років ― по 12 крапель 3 рази на добу.

  Краплі слід застосовувати перед прийомом їжі. Дітям рекомендується давати краплі з невеликою кількістю фруктового соку.

  Тривалість лікування визначає лікар індивідуально. Зазвичай курс лікування становить 7 діб. З метою досягнення стійкого терапевтичного ефекту лікування за допомогою препарату рекомендується продовжувати ще 2–3 доби після зникнення симптомів захворювання. Якщо симптоми захворювання не зникають або, навпаки, стан погіршується, слід проконсультуватися з лікарем.

  Діти. Лікарський засіб не рекомендовано застосовувати дітям віком до 2 років (через ризик посилення респіраторних симптомів).

  Проспан пастилки для розсмоктування від кашлю дорослим і дітям віком від 12 років приймати по 1 пастилці 4 рази на добу, розсмоктуючи в ротовій порожнині (104 мг сухого екстракту листя плюща на добу), дітям віком від 6 до 12 років ― по 1 пастилці (52 мг сухого екстракту листя плюща) 2 рази на добу.

  Тривалість лікування залежить від характеру й тяжкості симптомів захворювання і становить, як правило, 1 тиж, навіть у разі легкого запалення дихальних шляхів.

  Для досягнення стійкого терапевтичного ефекту рекомендується продовжувати лікування ще 2–3 доби після поліпшення стану пацієнта.

  Діти. Препарат не рекомендується застосовувати дітям до 6 років.

  Протипоказання

  підвищена чутливість до діючої речовини або до будь-якого компонента препарату. Проспан сироп від кашлю ― непереносимість фруктози. Проспан краплі від кашлю ― алкоголізм та інші стани, при яких протипоказаний прийом алкоголю.

  Побічна дія

  дуже рідко (<1 випадку на 10 000) може проявлятися проносний ефект (у зв’язку з вмістом сорбіту), дуже рідко (<1 випадку на 10 000) можуть спостерігатися алергічні реакції: задишка, набряк слизових оболонок, висипання на шкірі, кропив’янка, свербіж. У пацієнтів з підвищеною чутливістю можуть спостерігатися шлунково-кишкові розлади, включаючи нудоту, блювання, діарею, біль у животі.

  У разі появи будь-яких небажаних реакцій слід припинити лікування та проконсультуватися з лікарем.

  Особливості застосування

  у випадку, якщо симптоми захворювання зберігаються протягом тривалого часу, а також у разі появи ядухи, пропасниці та мокротиння з гноєм або кров’ю хворому слід негайно звернутися до лікаря.

  Одночасне застосування Проспан форте таблетки шипучі від кашлю з опіатними протикашльовими засобами, такими як кодеїн або декстрометорфан, не рекомендовано без медичної консультації.

  Слід застосовувати Проспан форте таблетки шипучі від кашлю з обережністю пацієнтам з гастритом або виразковою хворобою шлунка.

  Кожна таблетка Проспан форте таблетки шипучі від кашлю містить 6,58 ммоль (або 151,33 мг) натрію. Це слід враховувати в разі застосування препарату у пацієнтів, які перебувають на дієті з обмеженням іонів натрію (низький вміст натрію/низький вміст кухонної солі).

  Ароматизатор, що входить до складу Проспан форте таблетки шипучі від кашлю, містить лактозу (29,7 мг в одній таблетці шипучій). Пацієнтам із рідкісною спадковою непереносимістю галактози, дефіцитом лактази і мальабсорбцією глюкози-галактози не слід приймати цей препарат.

  При непереносимості фруктози лікування препаратом Проспан форте таблетки шипучі від кашлю слід проводити лише після консультації з лікарем.

  1 таблетка шипуча містить 382 мг вуглеводів (відповідає 0,03 хлібної одиниці), що слід враховувати хворим на цукровий діабет.

  Пацієнтам із рідкісною спадковою непереносимістю фруктози не слід приймати Проспан пастилки для розсмоктування від кашлю. 1 пастилка містить 0,53 г мальтиту та 0,53 г сорбіту, що еквівалентно приблизно 0,09 хлібної одиниці, що слід враховувати хворим на цукровий діабет.

  Діти віком до 2 років повинні приймати Проспан сироп від кашлю лише під ретельним наглядом лікаря в умовах стаціонару. Тривалий чи рецидивуючий кашель у дітей віком до 4 років вимагає медичного діагностування перед лікуванням. Якщо симптоми захворювання не зникають або з’являється задишка, гарячка, пропасниця, а також мокротиння з вмістом гною або крові при відкашлюванні, слід негайно проконсультуватися з лікарем. Супутнє застосування засобів від кашлю, таких як кодеїн чи декстрометорфан, не рекомендоване без медичної консультації. З обережністю застосовувати у пацієнтів з гастритом чи виразковою хворобою шлунка.

  Проспан розчин від кашлю містить сорбіт. Якщо його застосовувати згідно з інструкцією, пацієнт отримуватиме до 1,9 г сорбіту при кожному прийомі. Існує ризик для пацієнтів з вродженою непереносимістю фруктози. У такому разі лікування слід проводити лише після консультації з лікарем. Не слід перевищувати рекомендовану добову дозу препарату.

  Проспан краплі від кашлю містить 47 об. % алкоголю. Не слід перевищувати рекомендовану добову дозу.

  Застосування у період вагітності або годування грудьми. У період вагітності або годування грудьми препарат застосовують лише після ретельної оцінки лікарем співвідношення користь для матері/ризик для плода (дитини).

  Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або роботі з іншими механізмами. Не впливає.

  Взаємодія з іншими лікарськими засобами

  дослідження щодо взаємодії не проводилися. Дотепер взаємодія невідома.

  При одночасному застосуванні препарату Проспан сироп від кашлю та інших лікарських засобів побічної дії препарату не спостерігалося. Тому препарат можна застосовувати разом з іншими лікарськими засобами, наприклад з антибіотиками.

  Передозування

  не слід перевищувати рекомендовану добову дозу. Проковтування великої кількості лікарського засобу (більше трьох добових доз) може спричинити нудоту, блювання і діарею,препарату Проспан сироп від кашлю також ― тривожне збудження.

  Лікування симптоматичне.

  Умови зберігання

  при температурі не вище 25 °С в недоступному для дітей місці.

  Проспан пастилки для розсмоктування від кашлю зберігати в захищеному від вологи місці.

  У процесі зберігання препарату Проспан сироп від кашлю можливе легке помутніння та незначна зміна присмаку сиропу, що не впливає на терапевтичні властивості препарату.

  Діагнози, при яких застосовують ПРОСПАН

  Дата додавання: 05.08.2020 р.
  © Компендиум 2019

  Інструкція

  Ціни на ПРОСПАН в містах України

  Вінниця 163.51 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Вінниця, вул. Київська, 51, тел.: +380432550303135.95 грн./уп.

  Дніпро 162.2 грн./уп.

  «ПОДОРОЖНИК» Дніпро, просп. Яворницького Дмитра, 123, тел.: +380676574941134.50 грн./уп.

  Житомир 159.18 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Житомир, вул. Велика Бердичівська, 95, тел.: +380412430045133.95 грн./уп.

  Запоріжжя 158.52 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Запоріжжя, просп. Соборний, 6, тел.: +380632276128137.95 грн./уп.

  Івано-Франківск 166.89 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Івано-Франківськ, вул. Тичини Павла, 1, тел.: +380342730623140.95 грн./уп.

  Київ 166.01 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Київ, просп. Порика Василя, 13, тел.: +380444626078135.95 грн./уп.

  Кропивницький 160.69 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кропивницький, вул. Добровольского, 22А, тел.: +380522596998136.95 грн./уп.

  Луцьк 171.37 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Луцьк, просп. Соборності, 11А, тел.: +380948300443141.95 грн./уп.

  Львів 175.94 грн./уп.

  «ПОДОРОЖНИК» Львів, вул. ШИРОКА, 64, тел.: +380978509025125.99 грн./уп.

  Миколаїв 167.98 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Миколаїв, вул. Космонавтів, 62, тел.: +380630231669138.98 грн./уп.

  Одеса 166.99 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Одеса, вул. Пантелеймонівська, 70136.95 грн./уп.

  Полтава 159.6 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Полтава, вул. Соборності, 76, тел.: +380631867592136.95 грн./уп.

  Рівне 169.01 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Рівне, вул. Богоявлінська, 30, тел.: +380362460595140.95 грн./уп.

  Суми 156.47 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, просп. Курський, 105, тел.: +380542774403135.95 грн./уп.

  Тернопіль 169.82 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Тернопіль, вул. Шептицького, 15, тел.: +380635608049136.95 грн./уп.

  Ужгород 179.93 грн./уп.

  «1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Ужгород, вул. Минайська, 29А, тел.: +380633431752153.06 грн./уп.

  Харків 172.78 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Харків, вул. Харьківських Дивізій, 14136.95 грн./уп.

  Херсон 167.8 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Херсон, вул. Грецька, 40, тел.: +380552495106155.95 грн./уп.

  Хмельницький 170.32 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Хмельницький, вул. Кам'янецька, 69, тел.: +380675785320140.95 грн./уп.

  Черкаси 163.14 грн./уп.

  «МЕДІТ-М» Черкаси, вул. Сумгаїтська, 24, тел.: +380472654360136.90 грн./уп.

  Чернігів 153.93 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернігів, просп. Перемоги, 18, тел.: +380462641094137.95 грн./уп.

  Чернівці 175.85 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернівці, вул. Комарова, 13Б, тел.: +380372514777140.95 грн./уп.

  На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
  Developed by Maxim Levchenko