ЙОДОМАРИН® (IODOMARIN®)

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

ЙОДОМАРИН® 100
таблетки 100 мкг флакон, № 100Ціни в аптеках
Калій йодид
131 мкг
Допоміжні речовини: лактози моногідрат, магнію карбонат легкий основний, желатин, натрію крохмалгліколят (тип а), кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат.
№ UA/0156/01/01 від 30.11.2018
C
ЙОДОМАРИН® 200
таблетки 200 мкг, № 50Ціни в аптеках
Калій йодид
262 мкг
Допоміжні речовини: лактози моногідрат, магнію карбонат легкий, желатин, натрію крохмалгліколят (тип а), кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат.
№ UA/0156/01/02 від 06.03.2018
C

ДІАГНОЗИ

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

фармакодинамічні параметри.

Йодомарин® — лікарський засіб неорганічного йоду. Йод — життєво необхідний мікроелемент, що входить до складу гормонів щитоподібної залози — тироксину (Т4) та трийодтироніну (Т3) — та забезпечує її нормальне функціонування.

При надходженні солей йоду до епітеліальних клітин фолікулів щитоподібної залози за рахунок дії ферменту йодид-пероксидази окиснюється йод, у результаті цього процесу утворюється елементарний йод, який вступає в реакцію заміщення з ароматичним ланцюгом тирозину. Результатом цього процесу є утворення тиронів (тироксину (Т4) та трийодтироніну (Т3). Тироніни формують комплекс з білком тиреоглобуліном, що депонується у колоїді фолікула щитоподібної залози та зберігається у цій формі протягом кількох днів та тижнів. У разі дефіциту цей процес порушується. Йод, що надходить до організму у фізіологічній кількості, попереджує розвиток йододефіцитного зоба; нормалізує розмір щитоподібної залози у новонароджених, немовлят, дітей та дорослих пацієнтів; впливає на співвідношення Т34 та рівень тиреотропного гормону (ТТГ).

Фармакокінетичні параметри. Після прийому per os неорганічний йод майже повністю всмоктується у тонкій кишці.

Протягом 2 год після абсорбції він розподіляється у міжклітинному просторі; накопичується у щитоподібній залозі, нирках, шлунку, молочних та слинних залозах. Об’єм розподілу (Vd) у здорової людини = 23 л (38% маси тіла). Плазмова концентрація після застосування стандартної дози становить 10–50 нг/мл, при цьому вміст йоду у грудному молоці, слині, шлунковому соку у 30 разів вищий, ніж концентрація у плазмі крові. У щитоподібній залозі міститься ¾ (10–20 мг) усього йоду, що знаходиться в організмі. Йод в основному екскретується із сечею, меншою мірою — з калом та повітрям, що видихається. При досягненні рівноважної концентрації кількість йоду, що виводиться, пропорційна добовому надходженню йоду з їжею.

ПОКАЗАННЯ

 • профілактика йододефіциту, у тому числі в період вагітності або годування груддю;
 • профілактика рецидиву йододефіцитного зоба після хірургічного лікування, а також після завершення комплексного лікування лікарськими засобами гормонів щитоподібної залози;
 • лікування дифузного еутиреоїдного йододефіцитного зоба у дітей, у тому числі новонароджених і немовлят, та дорослих осіб молодого віку.

ЗАСТОСУВАННЯ

профілактика йододефіциту та ендемічного зоба у випадках, коли надходження йоду в організм дорослої людини <150–200 мкг/добу — необхідно додатково застосовувати таку його кількість:

 • новонароджені, немовлята, діти віком до 12 років — 50–100 мкг йоду на добу;
 • діти віком від 12 років та дорослі — 100–200 мкг йоду на добу;
 • період вагітності або годування груддю — 200 мкг йоду на добу.

Профілактика рецидиву йододефіцитного зоба після хірургічного лікування, а також після завершення комплексного лікування лікарськими засобами гормонів щитоподібної залози:.

діти та дорослі — 100–200 мкг йоду на добу.

Лікування дифузного еутиреоїдного йододефіцитного зоба:

новонароджені, немовлята та діти — 100–200 мкг йоду на добу;

дорослі особи молодого віку — 300–500 мкг йоду на добу.

Спосіб застосування. Препарат приймати після їди та запивати достатньою кількістю рідини (наприклад склянкою води).

Немовлятам та дітям віком до 3 років лікарський засіб можна давати у подрібненому вигляді.

Профілактика за допомогою калію йодиду проводиться протягом кількох місяців або років, а частіше — протягом усього життя. Для лікування зоба у новонароджених та немовлят у більшості випадків достатньо 2–4 тиж, у дітей та дорослих — 6–12 міс або більше. Питання про дозування та тривалість застосування лікарського засобу з метою профілактики або для лікування захворювань щитоподібної залози вирішує лікар в індивідуальному порядку.

Діти. Лікарський засіб слід застосовувати у дітей будь-якого віку у разі показань.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

гіперчутливість до діючої речовини або будь-якого з допоміжних компонентів препарату.

Виражений гіпертиреоз.

Дози >150 мкг/добу йоду протипоказані за наявності у пацієнта латентного гіпертиреозу.

Дози 300—1000 мкг/добу йоду протипоказані за наявності у пацієнта автономної аденоми, а також фокальних та дифузних автономних вогнищ у щитоподібній залозі (за винятком проведення йодотерапії перед оперативним втручанням з метою блокади щитоподібної залози за Пламмером).

Туберкульоз легень.

Геморагічний діатез.

Герпетиформний дерматит Дюринга.

ПОБІЧНА ДІЯ

при профілактиці калію йодидом у пацієнтів різних вікових груп, а також при терапії у новонароджених, немовлят та дітей старшого віку побічних ефектів не реєстрували. Проте у разі наявності великих автономних вогнищ у щитоподібній залозі та призначені >150 мг/добу йоду повністю виключити можливість розвитку вираженого гіпертиреозу неможливо.

Наведені нижче побічні реакції виникали з такою частотою:

 • дуже часто (≥1/10);
 • часто (від ≥1/100 до <1/10);
 • нечасто (від ≥1/1000 до <1/100);
 • рідко (від ≥1/10 000 до <1/1000);
 • дуже рідко (<1/10 000);
 • невідомо (оцінка неможлива на підставі наявних даних).

Імунна система: дуже рідко — реакції гіперчутливості.

Ендокринна система: дуже рідко — при дифузному еутиреоїдному зобі, спричиненому дефіцитом йоду, у дорослих пацієнтів, гіпертиреоз, викликаний прийомом йоду.

У більшості випадків передумовою для цього є наявність дифузних або обмежених автономних вогнищ у щитоподібній залозі.

Також можливі прояви йодизму (набряк слизової оболонки носа, кропив’янка, набряк Квінке, шкірний висип, свербіж, у поодиноких випадках — анафілактичний шок), еозинофілія, тахікардія, тремор, дратівливість, порушення сну, підвищене потовиділення, неприємні відчуття в епігастральній ділянці, діарея.

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ

калію йодид не слід призначати при гіпотиреозі, за винятком випадків, коли вказана патологія спричинена йододефіцитом. Йодотерапії слід уникати при терапії радіоактивним йодом, наявності раку щитоподібної залози або при підозрі щодо його наявності.

При призначенні препарату у пацієнтів з нирковою недостатністю можливий розвиток гіперкаліємії.

Препарат містить лактозу. Пацієнтам з рідкісною спадковою формою непереносимістю галактози, дефіцитом лактази або синдромом мальабсорбції глюкози та галактози не слід приймати препарат.

Застосування в період вагітності та годування грудьми. Добова потреба в йоді у вагітних та жінок, що годують грудьми, підвищена, тому надходження достатньої кількості йоду до організму є вкрай важливим. У зв’язку зі здатністю йоду проникати через плаценту та чутливістю плода до фармакологічно активних доз йоду його слід призначати тільки в рекомендованих дозах. Це стосується також годування грудьми, оскільки концентрація йоду в грудному молоці в 30 разів вища, ніж у плазмі крові.

Винятком є профілактика високими дозами йоду, що проводиться після ядерно-технічних аварій.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або роботі з механізмами. Не впливає.

ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ

йододефіцит підсилює реакцію на терапію тиреостатичними препаратами, тоді як надлишок йоду її знижує. Враховуючи вищезазначене, слід уникати прийому йодовмісних препаратів перед та під час терапії гіпертиреозу. Тиреостатичні препарати гальмують перехід йоду в органічні сполуки в щитоподібній залозі та можуть спричинити розвиток зоба.

Речовини, що поглинаються щитоподібною залозою аналогічно йоду, можуть конкурентно інгібувати поглинання йоду щитоподібною залозою (наприклад перхлорат).

Поглинання йоду щитоподібною залозою та метаболізм йоду в залозі стимулюються ендогенним та екзогенним ТТГ.

Одночасне лікування високими дозами йоду, що пригнічують інкрецію гормонів щитоподібної залози, та солями літію може призвести до розвитку зоба та гіпотиреозу.

Високі дози калію йодиду у поєднанні з калійзберігаючими діуретиками можуть викликати гіперкаліємію.

При одночасному застосуванні підсилюється вплив хінідину на серце у зв’язку з підвищенням концентрації калію в плазмі крові.

Одночасне застосування з рослинними алкалоїдами та солями важких металів може привести до утворення нерозчинного осаду та пригнічення всмоктування йоду.

ПЕРЕДОЗУВАННЯ

симптоми інтоксикації: забарвлення слизових оболонок у коричневий колір, рефлекторне блювання (синій колір блювотних мас за наявності крохмалю в їжі), абдомінальний біль, діарея (можлива наявність крові в калі), дегідратація та шок.

Вкрай рідко — можливий розвиток стенозу стравоходу. Спостерігалися поодинокі випадки смерті. В окремих випадках хронічне передозування викликає розвиток інтоксикації йодом (йодизму).

Симптомами йодизму є металевий присмак у роті, набряк та запалення слизових оболонок (нежить, кон’юнктивіт, гастроентерит, бронхіт). Калію йодид може активізувати латентні запальні процеси, такі як туберкульоз. Можливий розвиток набряків, еритем, вугрового та бульозного висипу, геморагій, лихоманки та нервового збудження.

Терапія гострої інтоксикації: промивання шлунка розчином крохмалю, білка або 5% розчином натрію тіосульфату до видалення всіх слідів йоду. Проведення симптоматичної терапії з метою усунення порушень водного та електролітного балансу, а в разі необхідності — протишокова терапія.

Терапія хронічної інтоксикації: відміна препаратів йоду.

Терапія гіпотиреозу, спричиненого прийомом йоду: відміна препаратів йоду, призначення гормонів щитоподібної залози з метою нормалізації обміну речовин.

УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ

Йодомарин 100: при температурі не вище 30 °С.

Йодомарин 200: упаковку, що містить ПВХ/алюмінієвий блістер, зберігати при температурі не вище 25 °С. Для упаковки, що містить алюміній/алюмінієвий блістер, спеціальних умов зберігання не потрібно.

ІНСТРУКЦІЯ МОЗ

Дата додавання: 13.11.2019 р.

© Компендиум 2019

Ціни на ЙОДОМАРИН® в містах України

Вінниця 95 грн./уп.

ЙОДОМАРИН® 200 табл. 200 мкг № 50, Menarini Group ..... 84.99 грн./уп.
«АПТЕКА БАМ» Вінниця, вул. Грибоєдова, 3, тел.: +380672132986

Дніпро 94.43 грн./уп.

ЙОДОМАРИН® 200 табл. 200 мкг № 50, Menarini Group ..... 85.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Дніпро, шосе Донецьке, 124, тел.: +380634570584

Житомир 90.46 грн./уп.

ЙОДОМАРИН® 200 табл. 200 мкг № 50, Menarini Group ..... 84.99 грн./уп.
«АПТЕКА БАМ» Житомир, вул. Київська, 25, тел.: +380981699870

Запоріжжя 92.52 грн./уп.

ЙОДОМАРИН® 200 табл. 200 мкг № 50, Menarini Group ..... 86.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Запоріжжя, перехр. Космічна / Чумаченко, 124/1, тел.: +380630307817

Івано-Франківск 96.76 грн./уп.

ЙОДОМАРИН® 200 табл. 200 мкг № 50, Menarini Group ..... 85.5 грн./уп.
«АПТЕКА БАМ» Івано-Франківськ, вул. Галицька, 80Б, тел.: +380673124744

Київ 96.92 грн./уп.

ЙОДОМАРИН® 200 табл. 200 мкг № 50, Menarini Group ..... 85.5 грн./уп.
«АПТЕКА БАМ» Київ, просп. Перемоги, 100А

Кропивницький 93.78 грн./уп.

ЙОДОМАРИН® 200 табл. 200 мкг № 50, Menarini Group ..... 84.99 грн./уп.
«ПОДОРОЖНИК» Кропивницький, вул. Пашутинська, 75, тел.: +380677196874

Луцьк 101.82 грн./уп.

ЙОДОМАРИН® 200 табл. 200 мкг № 50, Menarini Group ..... 84.99 грн./уп.
«АПТЕКА БАМ» Луцьк, просп. Відродження, 26А, тел.: +380676532022

Львів 99.61 грн./уп.

ЙОДОМАРИН® 200 табл. 200 мкг № 50, Menarini Group ..... 85.99 грн./уп.
«АПТЕКА БАМ» Львів, вул. Стрийська, 51, тел.: +380673124786

Миколаїв 96.46 грн./уп.

ЙОДОМАРИН® 200 табл. 200 мкг № 50, Menarini Group ..... 84.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Миколаїв, вул. Космонавтів, 62, тел.: +380630231669

Одеса 96.85 грн./уп.

ЙОДОМАРИН® 200 табл. 200 мкг № 50, Menarini Group ..... 88.25 грн./уп.
«АПТЕКА ВІД СКЛАДУ» Одеса, вул. Варненська, 6, тел.: +380487530557

Полтава 91.33 грн./уп.

ЙОДОМАРИН® 200 табл. 200 мкг № 50, Menarini Group ..... 86.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Полтава, вул. Соборності, 76, тел.: +380631867592

Рівне 96.4 грн./уп.

ЙОДОМАРИН® 200 табл. 200 мкг № 50, Menarini Group ..... 85.5 грн./уп.
«ПОДОРОЖНИК» Рівне, вул. Бандери, 49, тел.: +380677713953

Суми 91.65 грн./уп.

ЙОДОМАРИН® 200 табл. 200 мкг № 50, Menarini Group ..... 83.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, вул. Леваневського, 26, тел.: +380630346070

Тернопіль 95.07 грн./уп.

ЙОДОМАРИН® 200 табл. 200 мкг № 50, Menarini Group ..... 86.5 грн./уп.
«АПТЕКА БАМ» Тернопіль, вул. Шептицького, 1, тел.: +380674292737

Ужгород 102.17 грн./уп.

ЙОДОМАРИН® 200 табл. 200 мкг № 50, Menarini Group ..... 88.99 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Ужгород, вул. Линтура, 15

Харків 90.63 грн./уп.

ЙОДОМАРИН® 200 табл. 200 мкг № 50, Menarini Group ..... 85.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Харків, просп. Ювілейний, 89, тел.: +380630346066

Херсон 95.2 грн./уп.

ЙОДОМАРИН® 200 табл. 200 мкг № 50, Menarini Group ..... 83.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Херсон, вул. Покришева, 18, тел.: +380552330005

Хмельницький 98.65 грн./уп.

ЙОДОМАРИН® 200 табл. 200 мкг № 50, Menarini Group ..... 84.99 грн./уп.
«АПТЕКА БАМ» Хмельницький, вул. Свободи, 1А, тел.: +380682961252

Черкаси 91.52 грн./уп.

ЙОДОМАРИН® 200 табл. 200 мкг № 50, Menarini Group ..... 86.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Черкаси, вул. Надпільна, 353, тел.: +380472312312

Чернігів 92.4 грн./уп.

ЙОДОМАРИН® 200 табл. 200 мкг № 50, Menarini Group ..... 85.5 грн./уп.
«ПОДОРОЖНИК» Чернігів, просп. Перемоги, 14, тел.: +380677210430

Чернівці 99.67 грн./уп.

ЙОДОМАРИН® 200 табл. 200 мкг № 50, Menarini Group ..... 83.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернівці, вул. Головна, 11

Developed by Maxim Levchenko