ЙОДОМАРИН® (IODOMARIN®)

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

ЙОДОМАРИН® 100

таблетки 100 мкг флакон, №  100

Калій йодид 131 мкг

Допоміжні речовини: лактози моногідрат, магнію карбонат легкий основний, желатин, натрію крохмалгліколят (тип а), кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат.

№  UA/0156/01/01 з 30.11.2018Без рецептуC

ЙОДОМАРИН® 200

таблетки 200 мкг, №  50

Калій йодид 262 мкг

Допоміжні речовини: лактози моногідрат, магнію карбонат легкий, желатин, натрію крохмалгліколят (тип а), кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат.

№  UA/0156/01/02 з 06.03.2018Без рецептуC

ДІАГНОЗИ

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

фармакодинамічні параметри.

Йодомарин® — лікарський засіб неорганічного йоду. Йод — життєво необхідний мікроелемент, що входить до складу гормонів щитоподібної залози — тироксину (Т4) та трийодтироніну (Т3) — та забезпечує її нормальне функціонування.

При надходженні солей йоду до епітеліальних клітин фолікулів щитоподібної залози за рахунок дії ферменту йодид-пероксидази окиснюється йод, у результаті цього процесу утворюється елементарний йод, який вступає в реакцію заміщення з ароматичним ланцюгом тирозину. Результатом цього процесу є утворення тиронів (тироксину (Т4) та трийодтироніну (Т3). Тироніни формують комплекс з білком тиреоглобуліном, що депонується у колоїді фолікула щитоподібної залози та зберігається у цій формі протягом кількох днів та тижнів. У разі дефіциту цей процес порушується. Йод, що надходить до організму у фізіологічній кількості, попереджує розвиток йододефіцитного зоба; нормалізує розмір щитоподібної залози у новонароджених, немовлят, дітей та дорослих пацієнтів; впливає на співвідношення Т34 та рівень тиреотропного гормону (ТТГ).

Фармакокінетичні параметри. Після прийому per os неорганічний йод майже повністю всмоктується у тонкій кишці.

Протягом 2 год після абсорбції він розподіляється у міжклітинному просторі; накопичується у щитоподібній залозі, нирках, шлунку, молочних та слинних залозах. Об’єм розподілу (Vd) у здорової людини = 23 л (38% маси тіла). Плазмова концентрація після застосування стандартної дози становить 10–50 нг/мл, при цьому вміст йоду у грудному молоці, слині, шлунковому соку у 30 разів вищий, ніж концентрація у плазмі крові. У щитоподібній залозі міститься ¾ (10–20 мг) усього йоду, що знаходиться в організмі. Йод в основному екскретується із сечею, меншою мірою — з калом та повітрям, що видихається. При досягненні рівноважної концентрації кількість йоду, що виводиться, пропорційна добовому надходженню йоду з їжею.

ПОКАЗАННЯ

 • профілактика йододефіциту, у тому числі в період вагітності або годування груддю;
 • профілактика рецидиву йододефіцитного зоба після хірургічного лікування, а також після завершення комплексного лікування лікарськими засобами гормонів щитоподібної залози;
 • лікування дифузного еутиреоїдного йододефіцитного зоба у дітей, у тому числі новонароджених і немовлят, та дорослих осіб молодого віку.

ЗАСТОСУВАННЯ

профілактика йододефіциту та ендемічного зоба у випадках, коли надходження йоду в організм дорослої людини <150–200 мкг/добу — необхідно додатково застосовувати таку його кількість:

 • новонароджені, немовлята, діти віком до 12 років — 50–100 мкг йоду на добу;
 • діти віком від 12 років та дорослі — 100–200 мкг йоду на добу;
 • період вагітності або годування груддю — 200 мкг йоду на добу.

Профілактика рецидиву йододефіцитного зоба після хірургічного лікування, а також після завершення комплексного лікування лікарськими засобами гормонів щитоподібної залози:.

діти та дорослі — 100–200 мкг йоду на добу.

Лікування дифузного еутиреоїдного йододефіцитного зоба:

новонароджені, немовлята та діти — 100–200 мкг йоду на добу;

дорослі особи молодого віку — 300–500 мкг йоду на добу.

Спосіб застосування. Препарат приймати після їди та запивати достатньою кількістю рідини (наприклад склянкою води).

Немовлятам та дітям віком до 3 років лікарський засіб можна давати у подрібненому вигляді.

Профілактика за допомогою калію йодиду проводиться протягом кількох місяців або років, а частіше — протягом усього життя. Для лікування зоба у новонароджених та немовлят у більшості випадків достатньо 2–4 тиж, у дітей та дорослих — 6–12 міс або більше. Питання про дозування та тривалість застосування лікарського засобу з метою профілактики або для лікування захворювань щитоподібної залози вирішує лікар в індивідуальному порядку.

Діти. Лікарський засіб слід застосовувати у дітей будь-якого віку у разі показань.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

гіперчутливість до діючої речовини або будь-якого з допоміжних компонентів препарату.

Виражений гіпертиреоз.

Дози >150 мкг/добу йоду протипоказані за наявності у пацієнта латентного гіпертиреозу.

Дози 300—1000 мкг/добу йоду протипоказані за наявності у пацієнта автономної аденоми, а також фокальних та дифузних автономних вогнищ у щитоподібній залозі (за винятком проведення йодотерапії перед оперативним втручанням з метою блокади щитоподібної залози за Пламмером).

Туберкульоз легень.

Геморагічний діатез.

Герпетиформний дерматит Дюринга.

ПОБІЧНА ДІЯ

при профілактиці калію йодидом у пацієнтів різних вікових груп, а також при терапії у новонароджених, немовлят та дітей старшого віку побічних ефектів не реєстрували. Проте у разі наявності великих автономних вогнищ у щитоподібній залозі та призначені >150 мг/добу йоду повністю виключити можливість розвитку вираженого гіпертиреозу неможливо.

Наведені нижче побічні реакції виникали з такою частотою:

 • дуже часто (≥1/10);
 • часто (від ≥1/100 до <1/10);
 • нечасто (від ≥1/1000 до <1/100);
 • рідко (від ≥1/10 000 до <1/1000);
 • дуже рідко (<1/10 000);
 • невідомо (оцінка неможлива на підставі наявних даних).

Імунна система: дуже рідко — реакції гіперчутливості.

Ендокринна система: дуже рідко — при дифузному еутиреоїдному зобі, спричиненому дефіцитом йоду, у дорослих пацієнтів, гіпертиреоз, викликаний прийомом йоду.

У більшості випадків передумовою для цього є наявність дифузних або обмежених автономних вогнищ у щитоподібній залозі.

Також можливі прояви йодизму (набряк слизової оболонки носа, кропив’янка, набряк Квінке, шкірний висип, свербіж, у поодиноких випадках — анафілактичний шок), еозинофілія, тахікардія, тремор, дратівливість, порушення сну, підвищене потовиділення, неприємні відчуття в епігастральній ділянці, діарея.

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ

калію йодид не слід призначати при гіпотиреозі, за винятком випадків, коли вказана патологія спричинена йододефіцитом. Йодотерапії слід уникати при терапії радіоактивним йодом, наявності раку щитоподібної залози або при підозрі щодо його наявності.

При призначенні препарату у пацієнтів з нирковою недостатністю можливий розвиток гіперкаліємії.

Препарат містить лактозу. Пацієнтам з рідкісною спадковою формою непереносимістю галактози, дефіцитом лактази або синдромом мальабсорбції глюкози та галактози не слід приймати препарат.

Застосування в період вагітності та годування грудьми. Добова потреба в йоді у вагітних та жінок, що годують грудьми, підвищена, тому надходження достатньої кількості йоду до організму є вкрай важливим. У зв’язку зі здатністю йоду проникати через плаценту та чутливістю плода до фармакологічно активних доз йоду його слід призначати тільки в рекомендованих дозах. Це стосується також годування грудьми, оскільки концентрація йоду в грудному молоці в 30 разів вища, ніж у плазмі крові.

Винятком є профілактика високими дозами йоду, що проводиться після ядерно-технічних аварій.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або роботі з механізмами. Не впливає.

ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ

йододефіцит підсилює реакцію на терапію тиреостатичними препаратами, тоді як надлишок йоду її знижує. Враховуючи вищезазначене, слід уникати прийому йодовмісних препаратів перед та під час терапії гіпертиреозу. Тиреостатичні препарати гальмують перехід йоду в органічні сполуки в щитоподібній залозі та можуть спричинити розвиток зоба.

Речовини, що поглинаються щитоподібною залозою аналогічно йоду, можуть конкурентно інгібувати поглинання йоду щитоподібною залозою (наприклад перхлорат).

Поглинання йоду щитоподібною залозою та метаболізм йоду в залозі стимулюються ендогенним та екзогенним ТТГ.

Одночасне лікування високими дозами йоду, що пригнічують інкрецію гормонів щитоподібної залози, та солями літію може призвести до розвитку зоба та гіпотиреозу.

Високі дози калію йодиду у поєднанні з калійзберігаючими діуретиками можуть викликати гіперкаліємію.

При одночасному застосуванні підсилюється вплив хінідину на серце у зв’язку з підвищенням концентрації калію в плазмі крові.

Одночасне застосування з рослинними алкалоїдами та солями важких металів може привести до утворення нерозчинного осаду та пригнічення всмоктування йоду.

ПЕРЕДОЗУВАННЯ

симптоми інтоксикації: забарвлення слизових оболонок у коричневий колір, рефлекторне блювання (синій колір блювотних мас за наявності крохмалю в їжі), абдомінальний біль, діарея (можлива наявність крові в калі), дегідратація та шок.

Вкрай рідко — можливий розвиток стенозу стравоходу. Спостерігалися поодинокі випадки смерті. В окремих випадках хронічне передозування викликає розвиток інтоксикації йодом (йодизму).

Симптомами йодизму є металевий присмак у роті, набряк та запалення слизових оболонок (нежить, кон’юнктивіт, гастроентерит, бронхіт). Калію йодид може активізувати латентні запальні процеси, такі як туберкульоз. Можливий розвиток набряків, еритем, вугрового та бульозного висипу, геморагій, лихоманки та нервового збудження.

Терапія гострої інтоксикації: промивання шлунка розчином крохмалю, білка або 5% розчином натрію тіосульфату до видалення всіх слідів йоду. Проведення симптоматичної терапії з метою усунення порушень водного та електролітного балансу, а в разі необхідності — протишокова терапія.

Терапія хронічної інтоксикації: відміна препаратів йоду.

Терапія гіпотиреозу, спричиненого прийомом йоду: відміна препаратів йоду, призначення гормонів щитоподібної залози з метою нормалізації обміну речовин.

УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ

Йодомарин 100: при температурі не вище 30 °С.

Йодомарин 200: упаковку, що містить ПВХ/алюмінієвий блістер, зберігати при температурі не вище 25 °С. Для упаковки, що містить алюміній/алюмінієвий блістер, спеціальних умов зберігання не потрібно.

ІНСТРУКЦІЯ МОЗ

Дата додавання: 06.07.2019 р. Версія для друку

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте першим

Додати свій

Ціни на ЙОДОМАРИН® в містах України

Вінниця 103.59 грн./уп.

табл. 200 мкг № 50, Menarini Group ..... 92.56 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Вінниця, просп. Юності, 20/73, тел.: +380800505911

Дніпро 104.71 грн./уп.

табл. 200 мкг № 50, Menarini Group ..... 92.56 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Дніпропетровськ, пров. Крушельницької, 6А, тел.: +380800505911

Житомир 97.09 грн./уп.

табл. 200 мкг № 50, Menarini Group ..... 92.56 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Житомир, вул. Велика Бердичівська, 67, тел.: +380800505911

Запоріжжя 101.48 грн./уп.

табл. 200 мкг № 50, Menarini Group ..... 92.56 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Запоріжжя, вул. Новокузнецька, 20, тел.: +380800505911

Івано-Франківск 104.09 грн./уп.

табл. 200 мкг № 50, Menarini Group ..... 92.56 грн./уп.
«АПТЕКА 03» Івано-Франківськ, вул. Мазепи Гетьмана, 177, тел.: +380800505911

Київ 103.61 грн./уп.

табл. 200 мкг № 50, Menarini Group ..... 92.56 грн./уп.
«АПТЕКА 03» Київ, бульв. Шевченка Тараса, 17, тел.: +380800505911

Кропивницький 101.6 грн./уп.

табл. 200 мкг № 50, Menarini Group ..... 92.56 грн./уп.
«АПТЕКА НИЗЬКІ ЦІНИ №1» Кіровоград, вул. Преображенська, 16Р, тел.: +380800505911

Луцьк 109.17 грн./уп.

табл. 200 мкг № 50, Menarini Group ..... 92.56 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Луцьк, просп. Волі, 5/1, тел.: +380800505911

Львів 108.2 грн./уп.

табл. 200 мкг № 50, Menarini Group ..... 93.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Львів, вул. Симоненка Василя, 7, тел.: +380322340971

Миколаїв 108.38 грн./уп.

табл. 200 мкг № 50, Menarini Group ..... 92.56 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Миколаїв, просп. Центральний, 148А/2, тел.: +380800505911

Одеса 105.13 грн./уп.

табл. 200 мкг № 50, Menarini Group ..... 91.4 грн./уп.
«FARMACIA» Одеса, вул. Малиновського Маршала, 57, тел.: +380482647676

Полтава 99.46 грн./уп.

табл. 200 мкг № 50, Menarini Group ..... 92.56 грн./уп.
«АПТЕКА ПРАНА» Полтава, вул. Мазепи Івана, 49, тел.: +380532692627

Рівне 104.74 грн./уп.

табл. 200 мкг № 50, Menarini Group ..... 92.56 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Рівне, вул. Соборна, 336, тел.: +380800505911

Суми 99.3 грн./уп.

табл. 200 мкг № 50, Menarini Group ..... 92.56 грн./уп.
«АПТЕКА ПРАНА» Суми, вул. Кондратьєва Герасима, 181, тел.: +380542617307

Тернопіль 105.45 грн./уп.

табл. 200 мкг № 50, Menarini Group ..... 92.56 грн./уп.
«ЗДОРОВЕНЬКІ БУЛИ» Тернопіль, вул. Руська, 21, тел.: +380800505911

Ужгород 112.49 грн./уп.

табл. 200 мкг № 50, Menarini Group ..... 96.78 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Ужгород, вул. Минайська, 29А, тел.: +380633431752

Харків 95.71 грн./уп.

табл. 200 мкг № 50, Menarini Group ..... 92.56 грн./уп.
«АПТЕКА 9-1-1» Покотилівка, вул. Незалежності, 58, тел.: +380800505911

Херсон 102.44 грн./уп.

табл. 200 мкг № 50, Menarini Group ..... 92.56 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Херсон, вул. Гончара Олеся, 19, тел.: +380800505911

Хмельницький 108.22 грн./уп.

табл. 200 мкг № 50, Menarini Group ..... 92.56 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Хмельницький, вул. Пілотська, 1, тел.: +380800505911

Черкаси 102.58 грн./уп.

табл. 200 мкг № 50, Menarini Group ..... 92.56 грн./уп.
«АПТЕКА НИЗЬКІ ЦІНИ №1» Черкаси, вул. Смілянська, 40, тел.: +380800505911

Чернігів 102 грн./уп.

табл. 200 мкг № 50, Menarini Group ..... 92.56 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Чернігів, вул. Музична, 2, тел.: +380800505911

Чернівці 109.57 грн./уп.

табл. 200 мкг № 50, Menarini Group ..... 95.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернівці, вул. Шевченка Тараса, 5, тел.: +380372523600

Developed by Maxim Levchenko