• Кабинет
 • КАЛІЮ ЙОДИД* (KALII IODIDUM*)

  Опис активної речовини

  Фармакологічні властивості

  при надходженні до клітин епітелію фолікулів щитоподібної залози під впливом ферменту йодид-пероксидази відбувається окиснення йоду з утворенням елементарного йоду; речовина вступає в реакцію заміщення з ароматичним циклом тирозину, у результаті цього утворюються тироніни: 3,5-йод похідне (гормон тироксин — Т4) та 3-йод похідне (гормон трийодтиронін Т3); тироніни утворюють комплекс із білком тиреоглобуліном, який депонується у колоїді фолікула щитоподібної залози та зберігається у такому стані протягом кількох днів і тижнів; при дефіциті йоду цей процес порушується; йод, який надходить до організму у фізіологічних кількостях, запобігає розвитку ендемічного зоба, пов’язаного з нестачею цього елементу в їжі; нормалізує розміри щитоподібної залози у новонароджених, дітей і дорослих пацієнтів молодого віку; впливає на показники співвідношення Т3/Т4, рівень ТТГ. Важливими властивостями калію йодиду виявляється його здатність попереджувати накопичення радіоактивного йоду у щитовидній залозі та забезпечувати її захист від дії радіації.

  Показання КАЛІЮ ЙОДИД*

  профілактика розвитку дефіциту йоду, у т.ч. у період вагітності або годування груддю; профілактика рецидиву йод-дефіцитного зоба після хірургічного видалення, а також після завершення комплексного лікування препаратами гормонів щитоподібної залози; лікування дифузного еутиреоїдного зобу у дітей, у т.ч.у новонароджених та дорослих; профілактика під час ядерно-технічних аварій з метою запобігання опроміненню.

  Застосування КАЛІЮ ЙОДИД*

  профілактика дефіциту йоду та ендемічного зоба: немовлята та діти віком до 12 років: 50-100 мкг/добу; діти віком від 12 років та дорослі: 100-200 мкг/добу; у період вагітності або годування груддю: 200 мкг/добу; профілактика рецидиву зоба після хірургічного видалення або після завершення курсу лікування препаратами гормонів щитовидної залози: діти та дорослі: 100-200 мкг/добу; лікування еутиреоїдного зоба: немовлята, діти та підлітки: 100-200 мкг/добу; дорослі: 300-500 мкг/добу; добову дозу препарату слід приймати за один прийом після їди, запиваючи достатньою кількістю рідини; дітям до 3 років препарат можна давати у подрібненому вигляді з їжею, молоком, соком або водою; якщо препарат призначений немовлятам, його слід подрібнити і змішати з їжею; для лікування зоба у немовлят у більшості випадків достатньо 2-4 тижні, а у дітей та дорослих — 6-12 міс. або більше; питання про дозування та тривалість застосування препарату для профілактичних заходів або для лікування захворювань щитовидної залози вирішує лікар в індивідуальному порядку; при загрозі надходження в організм радіоактивного йоду для захисту від опромінення щитовидної залози призначати дорослим та дітям віком від 2 років по 125 мг (1/2 табл. 250 мг) 1 р/добу; половину табл. подрібнити і дати з невеликою кількістю солодкого чаю; застосовувати щодня до зникнення загрози надходження радіоактивного йоду в організм.

  Протипоказання

  гіперчутливість до йоду або до одного з інших компонентів препарату; маніфестний, виражений гіпертиреоз; застосування у дозах, що перевищують 150 мкг/добу при латентному гіпертиреозі; застосування у дозах 300 — 1000 мкг/добу при автономній аденомі, фокальних та дифузних автономних вогнищах щитоподібної залози, за винятком передопераційної йодотерапії з метою блокади щитоподібної залози за Пламером; туберкульоз легенів; геморагічний діатез; герпетиформний дерматит Дюринга (синдром Дюринга-Брока).

  Побічна дія

  при наявності великих вогнищ автономії щитоподібної залози і при призначенні йоду у добових дозах, що перевищують 150 мкг, можливий гіпертиреоз; гіперчутливість (риніт, спричинений йодом, бульозна або туберозна йододерма, ексфоліативний дерматит, ангіоневротичний набряк, гарячка, акне і припухлість слинних залоз); при терапії зоба у дорослих (добова доза 300 — 1000 мкг йоду) можливий розвиток гіпертиреозу, спричиненого йодом; прояви йодизму (набряк слизової оболонки носа, кропив’янка, набряк Квінке, шкірні висипання, свербіж, анафілактичний шок), еозинофілія, тахікардія, тремор, дратівливість, порушення сну, підвищене потовиділення, неприємні відчуття в епігастральній ділянці, діарея; при застосуванні у високих дозах може виникнути зоб і гіпотиреоз.

  Лікарські препарати які містять активну речовину КАЛІЮ ЙОДИД*

  АНТИСТРУМІН-ДАРНИЦЯ
  препарати йоду, що застосовуються при захворюваннях щитовидної залози
  ЙОДИД-ФАРМАК
  препарати йоду, що застосовуються при захворюваннях щитовидної залози
  ЙОДОМАРИН
  ЙОДОМАРИН
  Menarini Group
  препарати йоду, що застосовуються при захворюваннях щитовидної залози
  КАЛІЮ ЙОДИД краплі очні
  інші офтальмологічні засоби
  КАЛІЮ ЙОДИД краплі очні
  інші офтальмологічні засоби
  На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
  Developed by Maxim Levchenko