Київ

Дифузний спазм стравоходу

Содержание

Дифузний спазм стравоходу: що робити?

Прояв інтенсивних та десинхронізованих спазматичних рухів м’язових волокон стравоходу, що виникають одночасно, але на різних його ділянках, часом залишається медичною загадкою, оскільки їх етіологія досі не визначена.

Симптоми

Симптоми дифузного спазму стравоходу можуть виявлятися у різні періоди життя, хоча найчастіше подібні прояви починаються після 40-річного віку. Основними ознаками цього стану є біль у грудях, який часто локалізується в ділянці за грудиною, та проблеми з ковтанням, або дисфагія. Біль може з’являтися як при ковтанні їжі, так і незалежно від її прийому. За наявності сильно вираженої дисфагії, можливий розвиток виснаження організму.

Діагностика

Що стосується діагностування, воно ґрунтується на рентгенівському дослідженні стравоходу з використанням контрастного засобу. При цьому можуть бути виявлені проблеми з проходженням контрасту, гвинтоподібні зміни та інтенсивні спазми, які можуть імітувати дивертикули. Манометрія стравоходу є також важливою частиною процесу діагностики. Безумовно, необхідно провести ендоскопічне обстеження, щоб унеможливити органічні причини дисфагії та додаткові перевірки для виключення ішемічної патології серця.

Лікування

Найчастіше при дифузному спазмі стравоходу здійснюють фармакологічне лікування, аналогічне тому, що застосовують при ахалазії. У разі необхідності можуть застосовувати блокатори кальцієвих каналів, наприклад ніфедипін, або нітрати, такі як нітрогліцерин та ізосорбіду динітрат. Для багатьох пацієнтів необхідно пригнітити вироблення шлункового соку із застосуванням інгібіторів протонної помпи. Однак ефективність хірургічного підходу до лікування досі не підтверджена.