0
UA | RU

БЕТАКСОЛОЛ (BETAXOLOLUM)

Опис активної речовини

Склад і форма випуску

CAS №: 63659-18-7 C18H29NO3

RTECS: 1-(4-(2-(циклопропілметоксі)етил)феноксі)-3-((1-метилетил)аміно)-2-пропанол.

Mm = 307,44 Да. Точка плавлення — 70–72 °C; log P (октанол-вода) = 2,81; розчинність в воді — 451 мг/л при температурі 25 °C. Бетаксолол (у формі гідрохлориду) — білий кристалічний порошок. Розчинний у воді, етиловому і метиловому спирті, хлороформі.

Лікарські препарати які містять активну речовину БЕТАКСОЛОЛ

блокатори бета-адренорецепторів
протиглаукомні препарати і міотичні засоби
протиглаукомні препарати і міотичні засоби
протиглаукомні препарати і міотичні засоби
блокатори бета-адренорецепторів

Фармакологічні властивості

кардіоселективна β-адреноблокуюча дія; відсутність часткової агоністичної активності (тобто не проявляє власної симпатоміметичної активності); слабкий мембраностабілізуючий ефект (подібно до хінідину або до місцевих анестетиків) у концентраціях, які перевищують рекомендовані терапевтичні дози.

Показання БЕТАКСОЛОЛ

АГ профілактика нападів стенокардії напруження.

Застосування БЕТАКСОЛОЛ

звичайна доза — по 20 мг/добу при АГ та з метою профілактики нападів стенокардії напруження.

Протипоказання

тяжкі форми БА та ХОЗЛ; СН, яка не контролюється лікуванням; кардіогенний шок; AV-блокада ІІ та ІІІ ступеня у хворих, які не мають водія ритму; стенокардія Принцметала (протипоказана монотерапія препаратом при ізольованій/типовій формі цього захворювання); дисфункція синусового вузла (включаючи СА блокаду); брадикардія (<45-50 уд/хв); тяжкі форми с-му Рейно та інших порушень периферичного кровообігу; нелікована феохромоцитома; артеріальна гіпотензія; гіперчутливість до бетаксололу; анафілактичні р-ції в анамнезі; метаболічний ацидоз; препарат протипоказаний для застосування у комбінації з флоктафеніном та сультопридом; не рекомендується у комбінації з аміодароном, бепридилом, дилтіаземом і верапамілом; у зв’язку з наявністю лактози цей ЛЗ протипоказаний пацієнтам із вродженою галактоземією, мальабсорбцією глюкози/галактози або с-мом дефіциту лактази.

Побічна дія

шкірні реакції, включаючи псоріазоподібні висипання або загострення псоріазу, кропив’янка, свербіж, гіпергідроз, запаморочення, головний біль, дистальна парестезія, летаргія, відчуття сухості в очах, порушення гостроти зору, астенія, безсоння, втома, депресія, нічні кошмари, сплутаність свідомості, галюцинації, шлунково-кишкові розлади (біль у животі, діарея, нудота та блювання), гіпоглікемія, гіперглікемія, брадикардія (можливо, тяжка), уповільнення AV-провідності або посилення існуючої AV-блокади, СН, зниження АТ, похолодання кінцівок, с-м Рейно, погіршення переміжної кульгавості, бронхоспазм, диспное, імпотенція, поява антинуклеарних а/т, клінічні прояви типу системного червоного вовчака.

Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko