Умкалор® таблетки (Umckalor® tablets) (559147) - інструкція із застосування ATC-класифікація

  • Інструкція
  • Ціни
  • Карта
  • Аналоги
  • Діагнози
Умкалор<sup>&reg;</sup> таблетки (Umckalor<sup>&reg;</sup> tablets)

Умкалор таблетки інструкція із застосування

Склад

1 таблетка, вкрита плівковою оболонкою, містить 20 мг екстракту рідкого з коріння пеларгонії очиткової (Pelargonium sidoides) (EPs® 7630) (1:8‒10), висушеного (екстрагент: етанол 11% (м/м)).
Допоміжні речовини: мальтодекстрин, целюлоза мікрокристалічна, лактози моногідрат, натрію кроскармелоза, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат, гіпромелоза 5МПа, макрогол 1500, заліза оксид жовтий (Е172), заліза оксид червоний (Е172), титану діоксид (Е171), тальк, симетикон, метилцелюлоза, кислота сорбінова.

Екстракт корню Pelargonium sidoides (1:8-10) - 20 мг

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Лікарський засіб містить екстракт із коренів пеларгонії очиткової (Pelargonium sidoides), батьківщиною якої є Південна Африка.
У дослідженнях на тваринах після внутрішнього застосування екстракту у мишей були продемонстровані полегшення перебігу хвороби (неспецифічних симптомів хвороби в контексті інфекції) та антиоксидантні властивості.
В тестах in vitro підтверджено такі ефекти препарату Умкалор:
стимуляція неспецифічних захисних механізмів:
— стимуляція частоти скорочення миготливого епітелію;
— модуляція синтезу інтерферону і прозапальних цитокінів;
— стимулювання активності NK-клітин;
— стимуляція фагоцитів, експресія адгезії молекул, хемотаксис;
антимікробні ефекти:
— помірні прямі антибактеріальні та антивірусні властивості;
— зростання/інгібування адгезії А-стрептококів до десквамативних/живих епітеліальних клітин;
— інгібування бета-лактамази;
цитопротекторні властивості:
— пригнічення лейкоцитарної еластази людини;
— антиоксидантні властивості.
Фармакокінетика. Даних про фармакокінетику препарату поки що немає.

Показання Умкалор таблетки

гострі та хронічні інфекції дихальних шляхів і ЛОР-органів (бронхіт, синусит, тонзилярна ангіна, ринофарингіт).

Застосування Умкалор таблетки

дорослим і дітям віком від 12 років: по 1 таблетці 3 рази на добу (вранці, обід і ввечері); дітям віком 6–12 років: по 1 таблетці 2 рази на добу (вранці та ввечері).
Умкалор рекомендується приймати не розжовуючи, з невеликою кількістю рідини.
Крім того, з метою запобігання рецидиву лікування рекомендується продовжувати ще кілька днів після зникнення симптомів захворювання. Середня тривалість курсу лікування 7–10 днів.
Тривалість лікування не повинна перевищувати 3 тиж.
Якщо симптоми зберігаються довше 1 тиж без покращання під час застосування лікарського засобу, слід проконсультуватися з лікарем.
Діти. Призначають дітям віком від 6 років.

Протипоказання

гіперчутливість до одного з компонентів лікарського засобу; підвищена схильність до кровотеч, прийом лікарських засобів, які уповільнюють процес згортання крові. Тяжкі захворювання печінки і нирок.

Побічна дія

побічні реакції, про які повідомлялося під час застосування лікарського засобу, наведені нижче за системами та класами органів та за частотою виникнення: дуже часто (≥1/10), часто (від ≥1/100 до <1/10), нечасто (від ≥1/1000 до ≤1/100), рідко (від ≥1/10 000 до ≤1/1000), дуже рідко (≤1/10 000), невідомо (неможливо встановити на підставі наявних даних).
Шлунково-кишкові розлади: нечасто — розлади ШКТ (біль у животі, печія, нудота, діарея); рідко — слабка кровотеча з ясен.
З боку дихальної системи: рідко — слабкі носові кровотечі.
Розлади з боку шкіри та підшкірних тканин/розлади імунної системи: рідко — реакції гіперчутливості (висип, кропив’янка, свербіж); дуже рідко — тяжкі алергічні реакції (набряк обличчя, задишка, зниження АТ).
З боку гепатобіліарної системи: дуже рідко — порушення функції печінки різного походження, в тому числі підвищення рівня печінкових ферментів. Причинно-наслідковий зв’язок між підвищенням цих показників і застосуванням препарату не продемонстрований.
У разі виявлення будь-яких побічних реакцій необхідно припинити застосування лікарського засобу та звернутися за консультацією до лікаря.

Особливості застосування

якщо симптоми не зникли протягом тижня, підвищена температура тіла зберігається декілька днів або відмічаються задишка та кров’янисте мокротиння, рекомендується проконсультуватися з лікарем.
Надходили повідомлення про порушення функції печінки різного походження у зв’язку з прийомом препаратів, що містять екстракти пеларгонії очиткової.
У випадку виникнення симптомів порушення функції печінки необхідно негайно припинити прийом препарату і звернутися до лікаря.
У разі встановленої непереносимості деяких цукрів слід проконсультуватися з лікарем, перш ніж приймати цей лікарський засіб.
Застосування у період вагітності та годування грудьми. У зв’язку з відсутністю достатнього досвіду застосування препарату Умкалор його не рекомендується застосовувати у період вагітності або годування грудьми.
Дані про вплив на фертильність відсутні.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Немає жодних досліджень про вплив препарату на здатність керувати транспортними засобами або працювати з іншими механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

на сьогодні повідомлень про взаємодію з іншими засобами немає.
Через можливу дію препарату Умкалор на параметри згортання крові не виключено, що при одночасному застосуванні він може впливати на дію таких непрямих антикоагулянтів, як варфарин. При проведенні плацебо-контрольованого подвійного сліпого клінічного дослідження за участю здорових добровольців не виявлено жодних взаємодій препарату Умкалор із пеніциліном V.

Передозування

дотепер повідомлень про випадки передозування не надходило.

Умови зберігання

не потребує особливих умов зберігання.