0
UA | RU

Цеброфіт® (Cebrofit®)

Склад і форма випуску

1 капсула містить: активні інгредієнти: 150 мг екстракта (1:10) гериція гребінчастого (Hericium erinaceus).
Допоміжні речовини: крохмаль картопляний; склад капсули: желатин.
Без ГМО..

Характеристика

Цеброфіт® містить екстракт базидіоміцету Hericium erinaceus, який стимулює синтез фактора росту нейронів (NGF) у головному мозку. Цеброфіт® створено для сприяння поліпшенню пам’яті, мислення та зменшенню наслідків ішемії головного мозку у пацієнтів із хронічною цереброваскулярною недостатністю, наслідками інсульту та дисциркуляторною енцефалопатією.

Рекомендації по вживанню

Цеброфіт® може бути рекомендований лікарем у раціонах дієтичного харчування як додаткове джерело біологічно активних речовин природного походження: полісахаридів, ароматичних речовин і терпеноїдів (еринацину, гериценону, бета-D-глюкану, ергостеролу, похідних ціатану та інших) на фоні медикаментозного лікування гострого та/або хронічного порушення кровообігу головного мозку, станів гіпоксії та/або ішемії головного мозку, а також їх наслідків.

Цеброфіт® містить екстракт герицію гребінчастого (Hericium erinaceus) 1:10. Hericium erinaceus — їстівний лікарський гриб — базидіоміцет, що має широкий спектр позитивного впливу на діяльність органів і систем людини, зокрема імунну, травну і нервову.

2 капсули Цеброфіту містять кількість екстракту Hericium erinaceus, що еквівалентна 3 г сухого порошку герицію гребінчастого. Hericium erinaceus є джерелом полісахаридів, ароматичних речовин (гериценону), і терпеноїдів (еринацину). Еринацин — низькомолекулярна речовина, всмоктується у ШКТ, проходить через ГЕБ і потрапляє в головний мозок. Корисний вплив Hericium erinaceus на нервову систему використовується у традиційній японській фітотерапії кількасот років та пов’язується, зокрема, з дією еринацину. Додавання еринацину в їжу здатне стимулювати синтез нейронами головного мозку нейротрофінів: фактора росту нейронів (NGF — nerve growth factor) і нейротрофічного фактора головного мозку (BDNF — brain-derived neurotrophic factor). NGF був виділений у 1956 р. Ритою Леві-Монтальчині та Стенлі Коеном, їх відкриття було відзначено Нобелівською премією в 1986 р. Зі збільшенням вмісту NGF пов’язують виживання нейронів при ішемії (так звана нейропротекція), диференціацію, розвиток та оновлення нейронів після ішемічного ушкодження, а також каскад анаболічних процесів у ЦНС, що виявляються збільшенням розмірів тіла нейронів, розгалуженням (так званий спраутінг) відростків нейронів (аксонів і дендритів) і зростанням числа синаптичних зв’язків між нейронами. Зниження рівнів NGF відмічають при нейродегенеративних захворюваннях і депресії.

Спроби вводити NGF при ішемічному пошкодженні головного мозку, діабетичній нейропатії та хворобі Альцгеймера малоефективні, тому що NGF — великий білок і не проникає з кровотоку через ГЕБ у головний мозок.

Еринацин проникає через ГЕБ і стимулює синтез NGF шляхом взаємодії з мітогенактивованою протеїнкіназою нейронів.

Hericium erinaceus посилює синтез фактора росту нейронів. На даний момент накопичені дані про нейропротекторну, нейротрофічну, нейрорегенеративну активність та здатність Hericium erinaceus підвищувати нейротрансмісію.

Нейропротекторний ефект Hericium erinaceus в умовах ішемії головного мозку виявляється збереженням холінергічних нейронів, зменшенням розмірів ішемічного пошкодження і запобіганням неврологічного дефіциту.

Нейротрофічний, нейрорегенеративний ефекти та підвищення нейротрансмісії виявляються підвищенням концентрації катехоламінів (дофаміну і норадреналіну) у головному мозку за відсутності ішемії, прискоренням відновлення нейром’язової передачі та руху після травматичного пошкодження периферичних рухових нервів та збільшенням викиду нейротрансмітерів головного мозку.

Позитивний вплив на неврологічний статус при додаванні в їжу Hericium erinaceus підтверджено в клініках Японії: у 30 пацієнтів клініки Ісого з помірними когнітивними порушеннями й у 100 пацієнтів реабілітаційного центру з різними цереброваскулярними порушеннями достовірно виявлено поліпшення самопочуття, підвищення рівня самообслуговування та комунікації з оточуючими.

Спосіб споживання та рекомендована добова доза: вживати дорослим по 1 капсулі 2 рази на добу до прийому їжі протягом 1–3 міс. Використати капсулу відразу ж після її видалення з блістера. Капсулу проковтнути цілою та запити водою або висипати вміст капсули в їжу або воду.

Підходить для тривалого споживання.

Посилює синтез фактора росту нейронів.

Курс та термін споживання визначає лікар індивідуально.

Не слід перевищувати рекомендовану добову дозу.

Протипоказання

підвищена чутливість до окремих компонентів продукту.

Не рекомендовано вживати продукт у період вагітності та годування груддю та дітям віком до 3 років.

Особливості застосування

перед початком споживання рекомендована консультація лікаря.

При одночасному вживанні з будь-якими лікарськими засобами рекомендована попередня консультація лікаря.

Не слід використовувати як заміну повноцінного раціону харчування.

Умови зберігання

в оригінальній упаковці при температурі до 25 °C у сухому та недоступному для дітей місці.

Дата додавання: 14.09.2021 р.
© Компендіум 2020
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko