НОКСПРЕЙ ДИТЯЧИЙ / НОКСПРЕЙ МАЛЮК (NOXPREY DYTIACHYI / NOXPREY MALYUK)

Склад і форма випуску

НОКСПРЕЙ МАЛЮК
краплі назальні 0,01 % контейнер з кришкою-піпеткою 5 мл, № 1Ціни в аптеках
Оксиметазоліну гідрохлорид
0,01 %
Допоміжні речовини: бензалконію хлорид, натрію дигідрофосфат моногідрат, натрію гідрофосфат дигідрат, динатрію едетат, вода очищена.
№ UA/12781/01/01 від 08.12.2017
B
НОКСПРЕЙ ДИТЯЧИЙ
спрей назальний 0,025 % контейнер 15 мл, № 1Ціни в аптеках
Оксиметазоліну гідрохлорид
0,25 мг/1 г
Допоміжні речовини: бензалконію хлорид, пропіленгліколь, евкаліптол, натрію дигідрофосфат моногідрат, динатрію едетат, вода очищена.
№ UA/1703/01/02 від 30.05.2019
B

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Нокспрей — α-адреноміметик, похідне імідазолу, належить до групи місцевих судинозвужувальних засобів. Звужує судини в місці нанесення, зменшує набряк слизової оболонки носа та верхніх дихальних шляхів, зменшує виділення з носа. Відновлює носове дихання. Усунення набряку слизової носа сприяє відновленню аерації придаткових пазух, порожнини середнього вуха, що запобігає розвитку бактеріальних ускладнень. Оксиметазолін чинить противірусну, протизапальну, імуномодулювальну та антиоксидантну дію. Завдяки цьому комбінованому механізму дії спостерігалося швидше та ефективніше усунення симптомів гострого риніту (закладеності носа, ринореї, чхання, погіршеного самопочуття). При місцевому назальному застосуванні в терапевтичних концентраціях не подразнює слизової оболонки носа, не спричиняє гіперемії. Ефірні олії, що входять до складу препарату Нокспрей дитячий, сприяють усуненню відчуття подразнення слизової оболонки носа, захищають її від надмірного висихання.

Фармакокінетика. У разі застосування назальних крапель препарату дія оксиметазоліну починається впродовж декількох хвилин після закапування.

При місцевому назальному застосуванні в терапевтичних концентраціях не подразнює слизової оболонки носа, не спричинює гіперемії. Т½ становить близько 35 год після застосування препарату. 2,1% препарату виводиться нирками, близько 1,1% — з калом.

Дія препарату триває декілька годин (у середньому 6–8 год), максимально — до 12 год.

Показання НОКСПРЕЙ ДИТЯЧИЙ / НОКСПРЕЙ МАЛЮК

гострі респіраторні захворювання, що супроводжуються закладеністю носа.

Алергічний риніт.

Напади неінфекційного вазомоторного риніту.

Для відновлення дренажу та носового дихання при захворюваннях придаткових пазух порожнини носа, євстахіїті, пов’язаному з ринітом.

Для усунення набряку перед діагностичними маніпуляціями у носових ходах.

Застосування НОКСПРЕЙ ДИТЯЧИЙ / НОКСПРЕЙ МАЛЮК

Нокспрей Малюк призначений для застосування в ніс. Немовлятам віком до 4 тиж препарат застосовують по 1 краплі в кожний носовий хід 2–3 рази на добу. Дітям віком від 5 тиж до 1 року застосовують по 1–2 краплі в кожний носовий хід 2–3 рази на добу. Разову дозу слід застосовувати не більше 3 разів на добу. Ефект препарату досягається впродовж кількох хвилин після застосування та триває протягом кількох годин (у середньому 6–8 год, максимум — 12 год). Дози вищі, ніж рекомендовані, застосовувати тільки під наглядом лікаря. Нокспрей Малюк застосовують не довше 5–7 днів.

Нокспрей Дитячий: дітям віком 1–6 років — по 1 впорскуванню в кожен носовий хід 2–3 рази на добу. Разову дозу не слід застосовувати більше 3 разів на добу та довше 7 днів. Не слід застосовувати дози, вищі за рекомендовані.

Протипоказання

підвищена чутливість до компонентів препарату, атрофічний риніт.

Побічна дія

з боку дихальної системи, грудної клітки та середостіння: часто (≥1–<10%) — печіння або сухість слизових оболонок носа, чхання; нечасто (≥0,1–<1%) — збільшення набряку слизової оболонки, кровотеча з носа після припинення застосування; дуже рідко (<0,01%) — апное у новонароджених та дітей молодшого віку.

З боку скелетно-м’язової системи: дуже рідко (<0,01%) — судоми (переважно у дітей).

З боку нервової системи: дуже рідко (<0,01%) — неспокій, безсоння, втомлюваність (сонливість, седативний ефект), головний біль, галюцинації (особливо у дітей).

З боку серцево-судинної системи: рідко (≥0,01–<0,1%) — відчуття серцебиття, тахікардія, АГ; дуже рідко (<0,01%) — аритмія.

З боку імунної системи: нечасто (≥0,1–<1%) — реакції гіперчутливості (висип, свербіж, ангіоневротичний набряк).

Особливості застосування

кінчик насадки флакона вводити в кожен носовий хід і різко натискати 1 раз на флакон. Під час упорскування повітря втягувати носом. Не слід відхиляти голову назад і перевертати флакон при впорскуванні Нокспрея дитячого (флакон тримають строго вертикально). Для попередження поширення інфекції не слід користуватися одним флаконом кільком особам.

Слід уникати тривалого застосування та передозування препарату, особливо при призначенні дітям. Дози, що перевищують рекомендовані, слід застосовувати тільки під наглядом лікаря. Консервант (бензалконію хлорид), що міститься в препараті, може викликати набряк слизової оболонки носа, особливо при тривалому застосуванні. Медичне спостереження показане для недоношених новонароджених або немовлят зі зниженою масою тіла, щоб уникнути ризику передозування. Довготривале застосування та передозування протинабрякових засобів для носа може призвести до зниження ефективності препарату та мати схожу клінічну картину з вазомоторним ринітом. Зловживання цим засобом може спричинити медикаментозний риніт, атрофію слизової оболонки порожнини носа та реактивну гіперемію (зворотний ефект).

Слід уникати довготривалого застосування і передозування препарату. Довготривале застосування протинабрякового засобу для носа може призвести до послаблення дії препарату. Зловживання цим засобом може спричинити атрофічний риніт, атрофію слизової оболонки та реактивну гіперемію з медикаментозним ринітом. Після застосування препарату необхідне особливе спостереження за пацієнтами з хронічним ринітом та у випадку усунення набряку перед діагностичними маніпуляціями. Дози, вищі за рекомендовані, потрібно застосовувати тільки під наглядом лікаря.

Застосування у період вагітності або годування грудьми. Дані щодо впливу оригінального оксиметазоліну в обмеженої кількості жінок у І триместр вагітності не вказують на розвиток побічних реакцій, які б впливали на перебіг вагітності або на здоров’я плода/новонародженого. Інші епідеміологічні дані дотепер відсутні. Дослідження на тваринах показали репродуктивну токсичність при застосуванні доз, що перевищують терапевтичні. Слід з обережністю застосовувати препарат у період вагітності тільки після ретельної оцінки співвідношення ризику для плода та користі для матері. У період вагітності не слід перевищувати рекомендованого дозування, оскільки це може погіршити кровопостачання плода.

Дані щодо проникнення оксиметазоліну в грудне молоко невідомі. Препарат слід застосовувати в період годування грудьми у випадку ретельної оцінки співвідношення користь/ризик. У період годування грудьми не слід перевищувати рекомендоване дозування, оскільки це може зменшити кількість грудного молока у жінки.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Після тривалого застосування препарату в дозах, що перевищують рекомендовані, не можна виключити загального впливу на серцево-судинну та нервову системи. У таких випадках здатність керувати транспортним засобом може знизитися.

Діти. Нокспрей Малюк застосовують дітям віком до 1 року. Нокспрей Дитячий слід призначати дітям віком 1–6 років.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

препарат не слід застосовувати одночасно з іншими місцевими судинозвужувальними засобами та засобами, що вводяться інтраназально (підвищується частота розвитку побічних реакцій), з інгібіторами МАО транілципромінового типу, трициклічними антидепресантами та іншими засобами, які спричиняють підвищення АТ через ризик АГ.

При передозуванні оксиметазоліну або при його заковтуванні, або при застосуванні одночасно або одразу після трициклічних антидепресантів та/або МАО-інгібіторів можливе підвищення АТ.

Передозування

передозування може виникнути після назального або випадкового перорального застосування. Клінічна картина інтоксикації похідними імідазолу може бути невизначеною, оскільки періоди стимуляції можуть чергуватися з періодами пригнічення ЦНС, серцево-судинної та дихальної систем.

Стимуляція ЦНС може виявлятися у вигляді тривожності, ажитації, галюцинацій, судом.

Пригнічення ЦНС може виявлятися у вигляді зниження температури тіла, летаргії, сонливості, можливого розвитку коми.

Також можуть виникнути такі симптоми: міоз, мідріаз, підвищення температури тіла, підвищене потовиділення, блідість, ціаноз, прискорене серцебиття, тахікардія, брадикардія, аритмія, зупинка серця, артеріальна гіпертензія, артеріальна гіпотензія аж до розвитку шоку, нудота, блювання, дихальна недостатність та апное, психічні розлади.

Зокрема, у дітей передозування може спричинити переважно ефекти з боку ЦНС: судоми та розвиток коми, брадикардію, апное, а також АГ з можливим переходом в артеріальну гіпотензію.

Лікування. У випадках тяжкого передозування показана інтенсивна терапія. Рекомендується негайний прийом активованого вугілля (абсорбента), сульфату натрію (проносного засобу) або промивання шлунка (у випадку передозування великою кількістю препарату), оскільки оксиметазолін може швидко всмоктуватися. Протипоказано застосовувати вазопресорні засоби. Як антидот можна застосовувати неселективні блокатори α-адренорецепторів. При необхідності можна вжити заходів для зниження температури тіла, провести протисудомну терапію та вентиляцію легень.

Умови зберігання

Нокспрей Дитячий — при температурі не вище 30 °С, Нокспрей Малюк — при температурі не вище 25 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Діагнози, при яких застосовують НОКСПРЕЙ ДИТЯЧИЙ / НОКСПРЕЙ МАЛЮК

Гнійний гайморит МКХ J01.0
Гостра респіраторна вірусна інфекція МКХ J06.9
Гострий отит МКХ H65.1
Гострий риніт МКХ J00
Гострий риносинусит МКХ J01.8
Гострий ринофарингіт МКХ J00
Гострий середній серозний отит МКХ H65.0
Гострий синусит МКХ J01.9
Гострий трахеїт МКХ J04.1
Гострий фарингіт МКХ J02.9
Інші гострі негнійні середні отити МКХ H65.1
Катаральний риніт МКХ J00
Обструктивний бронхіт МКХ J40
Середній гнійний отит МКХ H66.4
Середній отит МКХ H66.9
Дата додавання: 06.12.2020 р.
© Компендіум 2019

Інструкція

Рекомендовані аналоги НОКСПРЕЙ ДИТЯЧИЙ / НОКСПРЕЙ МАЛЮК:

Аква спрей оксі
спрей назальний дозований 0,05 % флакон з розпилювачем 10 мл, № 1
протинабрякові та інші препарати для місцевого застосування у разі захворювань порожнини носа
ВІКС АКТИВ СИНЕКС
ВІКС АКТИВ СИНЕКС
спрей назальний 0,05 % флакон 15 мл, № 1
протинабрякові та інші препарати для місцевого застосування у разі захворювань порожнини носа
Лоратек
спрей назальний дозований 0,05 % флакон з розпилювачем 10 г пачка картонна, № 1
протинабрякові та інші препарати для місцевого застосування у разі захворювань порожнини носа
НАЗАЛОНГ
НАЗАЛОНГ
спрей назальний дозований 0,05 % флакон 10 г, № 1
протинабрякові та інші препарати для місцевого застосування у разі захворювань порожнини носа
НАЗИВІН
НАЗИВІН
краплі назальні 0,01 % флакон 5 мл, № 1
краплі назальні 0,025 % флакон 10 мл, № 1
краплі назальні 0,05 % флакон 10 мл, № 1
спрей назальний 0,05 % флакон 10 мл, № 1
протинабрякові та інші препарати для місцевого застосування у разі захворювань порожнини носа
НАЗИВІН СЕНСИТИВ
НАЗИВІН СЕНСИТИВ
краплі назальні 0,01 % флакон 5 мл, № 1
спрей назальний 0,025 % флакон 10 мл, № 1
спрей назальний 0,05 % флакон 10 мл, № 1
протинабрякові та інші препарати для місцевого застосування у разі захворювань порожнини носа
Назо бебі
НАЗО БЕБІ
краплі назальні 0,1 мг/мл флакон 8 мл, № 1
протинабрякові та інші препарати для місцевого застосування у разі захворювань порожнини носа
Назо краплі
краплі назальні, розчин 0,25 мг/мл флакон 8 мл, № 1
краплі назальні, розчин 0,5 мг/мл флакон 8 мл, № 1
протинабрякові та інші препарати для місцевого застосування у разі захворювань порожнини носа
НАЗО-СПРЕЙ
НАЗО-СПРЕЙ
спрей назальний 0,5 мг/мл контейнер 15 мл, № 1
протинабрякові та інші препарати для місцевого застосування у разі захворювань порожнини носа
НАЗО-СПРЕЙ БЕБІ
НАЗО-СПРЕЙ БЕБІ
спрей назальний, розчин 0,25 мг/мл флакон скляний 15 мл з назальною насадкою, № 1
протинабрякові та інші препарати для місцевого застосування у разі захворювань порожнини носа
НАЗО-СПРЕЙ З ЕКСТРАКТОМ АЛОЕ
НАЗО-СПРЕЙ З ЕКСТРАКТОМ АЛОЕ
спрей назальний 0,5 мг/мл флакон 15 мл, № 1
спрей назальний 0,5 мг/мл флакон 20 мл, № 1
протинабрякові та інші препарати для місцевого застосування у разі захворювань порожнини носа
НАЗОЛ
НАЗОЛ
спрей назальний 0,05 % флакон 10 мл з розпилювачем, № 1
протинабрякові та інші препарати для місцевого застосування у разі захворювань порожнини носа
НАЗОЛ АДВАНС
НАЗОЛ АДВАНС
спрей назальний 0,05 % флакон 10 мл з розпилювачем, № 1
протинабрякові та інші препарати для місцевого застосування у разі захворювань порожнини носа
НОКСПРЕЙ
НОКСПРЕЙ
спрей назальний 0,05 % контейнер 10 мл, № 1
спрей назальний 0,05 % контейнер 15 мл, № 1
спрей назальний 0,05 % контейнер 20 мл, № 1
НОКСПРЕЙ АКТИВ
спрей назальний 0,5 мг/мл контейнер 10 мл, № 1
протинабрякові та інші препарати для місцевого застосування у разі захворювань порожнини носа
РИНАЗОЛІН каплі 0,1 мг
РИНАЗОЛІН каплі 0,1 мг
краплі назальні 0,1 мг/мл флакон 10 мл, № 1
протинабрякові та інші препарати для місцевого застосування у разі захворювань порожнини носа
РИНАЗОЛІН краплі 0,25/0,5 мг та спрей
РИНАЗОЛІН краплі 0,25/0,5 мг та спрей
краплі назальні 0,25 мг/мл флакон з дозатором 10 мл, № 1
краплі назальні 0,5 мг/мл флакон з дозатором 10 мл, № 1
спрей назальний 0,5 мг/мл флакон 15 мл в пачці, № 1
протинабрякові та інші препарати для місцевого застосування у разі захворювань порожнини носа
РИНТ НАЗАЛЬНИЙ СПРЕЙ З МЕНТОЛОМ
РИНТ НАЗАЛЬНИЙ СПРЕЙ З МЕНТОЛОМ
спрей назальний 0,5 мг/г флакон з насосом-дозатором з розпилювачем 10 г в пачці, № 1
протинабрякові та інші препарати для місцевого застосування у разі захворювань порожнини носа
РИНТ НАЗАЛЬНИЙ СПРЕЙ ЗВОЛОЖУЮЧИЙ
РИНТ НАЗАЛЬНИЙ СПРЕЙ ЗВОЛОЖУЮЧИЙ
спрей назальний 0,5 мг/г флакон з насосом-дозатором з розпилювачем 10 г в пачці, № 1
протинабрякові та інші препарати для місцевого застосування у разі захворювань порожнини носа
РІНАЗАЛ ЕКСТРА
РІНАЗАЛ ЕКСТРА
спрей назальний дозований 0,5 мг/мл флакон з дозуючим насосом 10 мл, № 1
протинабрякові та інші препарати для місцевого застосування у разі захворювань порожнини носа
Синумакс
спрей назальний дозований 0,05 % флакон з розпилювачем 10 г, № 1
протинабрякові та інші препарати для місцевого застосування у разі захворювань порожнини носа

Ціни на НОКСПРЕЙ ДИТЯЧИЙ / НОКСПРЕЙ МАЛЮК в містах України

Вінниця 54.93 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Вінниця, шосе Хмельницьке, 88, тел.: +38093428384948.30 грн./уп.

Дніпро 52.72 грн./уп.

«МЕД-СЕРВІС» Дніпро, вул. Космічна, 1343.05 грн./уп.

Житомир 55.25 грн./уп.

«САНІТАС» Житомир, перехр. Київська / Небесної сотні, 52/20, тел.: +38041246304645.50 грн./уп.

Запоріжжя 52.32 грн./уп.

«МЕД-СЕРВІС» Запоріжжя, просп. Ювілейний, 29, тел.: +38061224940446.00 грн./уп.

Івано-Франківск 55.42 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Івано-Франківськ, вул. Галицька, 80Б, тел.: +38067312474449.50 грн./уп.

Київ 54.9 грн./уп.

«МЕД-СЕРВІС» Київ, вул. Мішуги Олександра, 3В, тел.: +38044575401440.05 грн./уп.

Кропивницький 54.17 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кропивницький, вул. Добровольского, 22А, тел.: +38052259699849.90 грн./уп.

Луцьк 55.91 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Луцьк, просп. Грушевського, 1448.90 грн./уп.

Львів 56.22 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Львів, вул. Мазепи, 11, тел.: +38067742562446.92 грн./уп.

Миколаїв 57.55 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Миколаїв, вул. Потьомкінська, 44А, тел.: +38063034590849.60 грн./уп.

Одеса 52.57 грн./уп.

«МЕД-СЕРВІС» Одеса, вул. Корольова Академіка, 3340.05 грн./уп.

Полтава 53.78 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Полтава, вул. Європейська, 147, тел.: +38067572674148.90 грн./уп.

Рівне 56.25 грн./уп.

«РІВНЕЛІКИ» Рівне, вул. Базарна, 8, тел.: +38050375587142.90 грн./уп.

Суми 54 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, просп. Лушпи Михайла, 22, тел.: +38054260407046.30 грн./уп.

Тернопіль 54.7 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Тернопіль, вул. Шептицького, 1, тел.: +38067429273748.71 грн./уп.

Ужгород 55.45 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Ужгород, вул. Капушанська, 1950.84 грн./уп.

Харків 55.29 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Харків, просп. Московський, 128А, тел.: +38067309816044.90 грн./уп.

Херсон 57.24 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Херсон, вул. Мира, 1051.50 грн./уп.

Хмельницький 56.23 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Хмельницький, вул. Свободи, 1А, тел.: +38068296125248.90 грн./уп.

Черкаси 55.53 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Черкаси, вул. Сумгаїтська, 39, тел.: +38067742610448.80 грн./уп.

Чернігів 53.02 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернігів, вул. Текстильщиків, 15, тел.: +38046294201946.90 грн./уп.

Чернівці 55.93 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Чернівці, вул. Героїв Майдану, 27, тел.: +38067742563251.50 грн./уп.

geoapteka.ua
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko