Всі працюючі аптеки України
Можна сплатити ліки карткою підтримка
0
UA | RU

Лаферон-Фармбіотек™ супозиторії

(Laferon-Pharmbiotec® suppositories)
Виробник:

Склад і форма випуску

Класифікація
Лікарські засоби
Активна речовина

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Лаферон-ФармБіотек має широкий спектр біологічної активності. Першорядне значення має виражена противірусна та імуностимулююча дія, а також активація протипухлинного захисту. Інтерферони (ІФН) регулюють взаємозв’язки між ланками клітинного й гуморального імунітету. Під впливом ІФН підвищується диференціація та активність клітин природних кілерів і Т-лімфоцитів, що визначає активний перебіг реакцій клітинного імунітету. ІФН регулюють продукцію медіаторів запалення, впливають на міграцію клітин запалення в патологічне вогнище, стимулюють фагоцитоз та інші реакції бактерицидності, нормалізуючи динаміку запального процесу. ІФН також безпосередньо інгібують реплікацію і транскрипцію вірусів; впливають на основні етапи реплікації внутрішньоклітинних збудників, припиняючи їх розмноження, забезпечують ефективний лізис інфекційних агентів. ІФН характеризуються високою противірусною та антихламідійною активністю.

Застосування препарату Лаферон-ФармБіотек у складі комплексного лікування при хронічних інфекційно-запальних захворюваннях дає змогу підвищити ефективність антибактеріальних та інших препаратів, які застосовуються для лікування, а також зменшити їх системну токсичну дію, скоротити тривалість лікування.

Фармакокінетика. Не вивчалася.

Показання Лаферон-Фармбіотек супозиторії

Лаферон-ФармБіотек, супозиторії ректальні, застосовують дітям і дорослим як монотерапію та в комплексному лікуванні при різних вірусних та вірусно-бактеріальних інфекціях. Препарат показаний для застосування при:

– грипі та ГРВІ;

– вірусно-бактеріальних інфекціях респіраторного тракту;

– дитячих вірусних інфекційних хворобах (епідемічний паротит, кір, краснуха, вітряна віспа, мононуклеоз);

– ротавірусній інфекції;

– хронічному вірусному гепатиті В у дітей;

– внутрішньоутробних інфекціях (TORCH-інфекції), пневмонії, сепсисі, менінгіті у дітей;

– дисплазіях шийки матки, асоційованих із вірусом папіломи людини;

– хронічних інфекційно-запальних захворюваннях урогенітального тракту.

Препарат застосовують із метою реабілітації дітей, які часто хворіють на респіраторні інфекції.

Застосування Лаферон-Фармбіотек супозиторії

препарат застосовують ректально.

У лікуванні при захворюваннях із тривалим перебігом курс лікування препаратом Лаферон-ФармБіотек встановлюється індивідуально, з урахуванням клінічної картини та динаміки захворювання.

У комплексній терапії грипу та ГРВІ:

– дітям віком від 0 до 1 року, в тому числі недоношеним, застосовують Лаферон-ФармБіотек по 250 тис. МО 2 рази на добу протягом 5 днів;

– дітям віком від 1 до 7 років застосовують Лаферон-ФармБіотек по 250 тис. МО 2 рази на добу протягом 5 днів;

– дітям віком від 7 років та дорослим застосовують Лаферон-ФармБіотек по 500 тис. МО 2 рази на добу протягом 5 днів.

У разі необхідності курс лікування можна повторювати з інтервалом 5 днів.

При тяжкому перебігу ГРВІ й грипу разову дозу подвоюють.

У комплексній терапії при вірусно-бактеріальних інфекціях респіраторного тракту:

– дітям віком від 1 до 7 років застосовують препарат Лаферон-ФармБіотек по 250 тис. МО 2 рази на добу протягом 10 днів;

– дітям віком від 7 років і дорослим застосовують Лаферон-ФармБіотек по 500 тис. МО 2 рази на добу протягом 10 днів.

Надалі можна призначити підтримувальне лікування препаратом інтерферону протягом 1–12 міс за індивідуальною схемою.

Для лікування при дитячих вірусних інфекційних хворобах (епідемічний паротит, кір, краснуха, вітряна віспа, мононуклеоз):

– дітям віком до 7 років застосовують Лаферон-ФармБіотек по 250 тис. МО 2 рази на добу протягом 5 днів;

– дітям віком від 7 років застосовують Лаферон-ФармБіотек по 500 тис. МО 2 рази на добу протягом 5 днів.

Для лікування ротавірусної інфекції:

– дітям віком до 1 року застосовують Лаферон-ФармБіотек по 250 тис. МО 1 раз на добу;

– дітям віком від 1 до 3 років застосовують Лаферон-ФармБіотек по 500 тис. МО 1 раз на добу;

– дітям віком від 3 до 7 років застосовують Лаферон-ФармБіотек по 500 тис. МО 2 рази на добу.

Тривалість лікування становить 5 днів.

У комплексній терапії при хронічному вірусному гепатиті В дітям застосовують Лаферон-ФармБіотек в добовій дозі 3 млн МО/м2 поверхні тіла протягом 10 днів щоденно, надалі — 3 рази на тиждень протягом 6–12 міс. Тривалість лікування визначають індивідуально за клініко-вірусологічними показниками.

У комплексній терапії різних інфекційно-запальних захворювань (внутрішньоутробні інфекції, пневмонія, сепсис, менінгіт тощо) дітям від 0 до 1 року, в тому числі недоношеним, застосовують Лаферон-ФармБіотек по 250 тис. МО 2 рази на добу протягом 5 днів. У разі необхідності курс лікування можна повторювати з інтервалом 5 днів.

У комплексному лікуванні при дисплазії шийки матки застосовують Лаферон-ФармБіотек по 3 млн МО щодня протягом 10 днів на етапі санації, а також після проведення деструкції шийки матки в період реабілітації в тій же дозі з 7–10-го дня протягом 10 днів.

У комплексному лікуванні при хронічних інфекційно-запальних захворюваннях урогенітального тракту дорослим застосовують Лаферон-ФармБіотек по 1 млн МО 1 раз на добу протягом 10 днів. Лікування проводять обом статевим партнерам.

З метою реабілітації дітей віком від 1 до 7 років, які часто хворіють на рецидивуючі вірусно-бактеріальні інфекції респіраторного тракту, ЛОР-органів, на рецидивуючий герпес 1-го типу, супозиторії Лаферон-ФармБіотек застосовують за такою схемою:

— по 250 тис. МО 2 рази на добу протягом 10 днів;

— далі по 250 тис. МО 2 рази на добу 3 рази на тиждень протягом 2 тиж;

— далі по 250 тис. МО 2 рази на добу 2 рази на тиждень протягом 2 тиж;

— далі по 250 тис. МО 1 раз на ніч 2 рази на тиждень протягом 2 тиж;

— далі по 250 тис. МО 1 раз на ніч 1 раз на тиждень протягом 2 тиж.

Дітям віком від 7 до 14 років терапію проводять по тій самій схемі, застосовуючи лікувальну дозу 500 тис. МО.

Загальна тривалість курсу становить 2 міс.

Протипоказання

індивідуальна непереносимість інтерферону альфа-2b та інших компонентів, що входять до складу препарату, тяжкі форми алергічних захворювань в анамнезі. Період вагітності чи годування грудьми.

Побічна дія

при базових курсах лікування супозиторіями Лаферон-ФармБіотек у рекомендованих дозах побічні ефекти не спостерігаються. Ректальний спосіб введення препарату не супроводжується вираженими побічними проявами, які зазвичай спостерігаються при парентеральному введенні препаратів інтерферону. В окремих випадках у перші дні лікування можуть виникати грипоподібні симптоми, вираженість яких надалі зменшується і вони зникають. Для запобігання їм можна застосовувати препарати парацетамолу у дозах відповідно до віку пацієнта.

При застосуванні інтерферону альфа-2b можливі такі побічні ефекти.

Загальні порушення: грипоподібні симптоми — озноб, підвищення температури тіла, млявість, головний біль, біль у м’язах, суглобах; рідко — блювання, запаморочення, припливи. Можливе виникнення реакцій гіперчутливості.

Порушення з боку системи кровотворення: при тривалому застосуванні можливі лейко- і тромбоцитопенія, анемія, що усуваються зниженням дози.

Порушення з боку ШКТ, печінки: при тривалому застосуванні можливі підвищення рівнів АлАТ та АсАТ, підвищення рівня ЛФ, втрата апетиту.

Ендокринні порушення: при тривалому застосуванні можливі порушення функції щитовидної залози.

Порушення з боку ЦНС та периферичної нервової системи: при тривалому застосуванні можливі запаморочення, порушення сну, сплутаність свідомості, тривожні та депресивні стани, підвищена збудливість, сонливість, атаксія, парестезії.

Порушення з боку серцево-судинної системи: можлива АГ чи артеріальна гіпотензія; рідко — тахікардія.

Порушення з боку шкіри та підшкірних тканин: алергічні реакції, включаючи висипання, свербіж, гіперемію, кропив’янку, анафілактичний шок.

Порушення дихальної системи: при тривалому застосуванні — кашель.

Інше: зміни у місці введення, при тривалому застосуванні можливі порушення зору, порушення функції нирок, порушення електролітного балансу.

Особливості застосування

Лаферон-ФармБіотек слід застосовувати під наглядом лікаря. Пацієнтів необхідно проінформувати про переваги цієї терапії та можливі побічні реакції.

При лікуванні препаратом вживання алкоголю має бути виключено.

З обережністю слід призначати препарат за наявності в анамнезі таких захворювань, як цукровий діабет з епізодами кетоацидозу та ХОЗЛ, при порушеннях згортання крові, при вираженій мієлосупресії.

Застосування у пацієнтів літнього віку. Не існує явного впливу віку пацієнта на фармакокінетику інтерферону альфа-2b. У разі непереносимості лікарського засобу його слід відмінити. Оскільки люди літнього віку зазвичай отримують лікарські засоби для лікування супутніх захворювань, а інтерферон альфа-2b, як відомо, може змінювати клітинний метаболізм, існує потенційна можливість модифікації дії інших лікарських засобів (див. ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ). Це необхідно враховувати при лікуванні цих пацієнтів, а також проводити моніторинг їх стану здоров’я у зв’язку з недостатньою кількістю даних щодо застосування інтерферону альфа-2b у осіб літнього віку.

Застосування у період вагітності чи годування грудьми. Недостатньо даних щодо застосування препарату у період вагітності чи годування грудьми. Застосування протипоказане.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або роботі з іншими механізмами. Не досліджувалася.

Діти. Лаферон-ФармБіотек у супозиторіях застосовують у педіатричній практиці, в тому числі немовлятам (див. ЗАСТОСУВАННЯ). Однак всебічних досліджень застосування у недоношених немовлят не проводилося. Тому перед початком лікування недоношених немовлят слід ретельно оцінити потенціальну користь та можливий ризик терапії.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Лаферон-ФармБіотек сумісний з антибіотиками, гормонами, які застосовують при вірусних, вірусно-бактеріальних, аутоімунних захворюваннях.

Оскільки інтерферон альфа змінює клітинний метаболізм, існує потенційна можливість модифікації дії інших лікарських засобів. Інтерферон альфа може змінювати окисні метаболічні процеси, що потрібно враховувати при одночасному призначенні лікарських засобів, які метаболізуються цим шляхом (циметидин, фенітоїн, варфарин, теофілін, амінофілін, діазепам, пропранолол).

З обережністю слід застосовувати препарат одночасно з опіоїдними лікарськими засобами, анальгетиками, снодійними та седативними препаратами (потенційно спричиняють мієлосупресивний ефект).

Передозування

випадків гострого передозування препарату не відзначалося.

Умови зберігання

в оригінальній упаковці при температурі 2–8 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Інструкція МОЗ

Діагнози, при яких застосовують Лаферон-Фармбіотек супозиторії

Дата додавання: 03.05.2022 р.
© Компендіум 2019

Рекомендовані аналоги Лаферон-Фармбіотек супозиторії:

Альфарекін<sup>®</sup> <I>супозиторії</I>
супозиторії ректальні 1000000 МО стрип, № 10
ВАЛАРТІН ФАРМА
Альфарекін<sup>®</sup> <I>супозиторії</I>
супозиторії ректальні 3000000 МО стрип, № 10
ВАЛАРТІН ФАРМА
Лаферобіон <i>супозиторії ректальні</i>
супозиторії 150000 МО контурна чарункова упаковка в пачці, № 10
ФЗ "Біофарма"
Лаферобіон <i>супозиторії ректальні</i>
супозиторії 500000 МО контурна чарункова упаковка в пачці, № 10
ФЗ "Біофарма"
Лаферомакс
супозиторії 1000000 МО контурна чарункова упаковка, № 10
ФЗ "Біофарма"
Лаферомакс
супозиторії 3000000 МО контурна чарункова упаковка, № 10
ФЗ "Біофарма"
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko