Все аптеки Украины
Киев (адрес не указан)
Лікарські препаратиКолломак® М (Collomak® M)

Колломак® М (Collomak® M) Лікарські препарати

  • Інструкція
  • Ціни
  • Карта
  • Аналоги
  • Діагнози
Колломак<sup>&reg;</sup> М (Collomak<sup>&reg;</sup> M)
Форма випуску
Розчин нашкірний
Дозування
167 мг/г
Об'єм
10 мл
Виробник
Сертифікат
UA/17397/01/01 від 17.05.2019

Колломак М інструкція із застосування

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Колломак® М — кератолітичний засіб. Саліцилова кислота чинить кератолітичну та помірну антисептичну дію: пом’якшує та усуває зроговілий шар шкіри, підвищуючи ендогенну гідратацію, пом’якшуючи шкіру і знижуючи рН. Чинить помірну протигрибкову та антибактеріальну дію.
Фармакокінетика. Саліцилова кислота абсорбується через шкіру та повільно виводиться з сечею.

Показання Колломак М

лікування таких захворювань, як:
• звичайні бородавки,
• плоскі бородавки,
• юнацькі бородавки,
• підошовні бородавки,
• шкірні мозолі,
• обмежені ділянки вираженого гіперкератозу, у тому числі на долонях і підошвах,
• папіломи шкіри.

Застосування Колломак М

Колломак® М призначений виключно для зовнішнього застосування.
Перед застосуванням препарату потримати уражену ділянку в гарячій воді протягом 5 хв, після чого обережно протерти м’яким рушником.
• При першому відкритті флакону злити 1-шу та 2-гу краплі р-ну, оскільки їх об’єм більший, ніж необхідно.
• Нанести 1–2 краплі Колломак® М у центр ураженої ділянки, уникаючи його контакту зі здоровою шкірою (можна нанести невелику кількість жирного крему на шкіру навколо ураженої ділянки, що забезпечить уникнення контакту здорової шкіри з препаратом), і дати висохнути протягом декількох хвилин до утворення еластичної плівки.
• На уражену ділянку накласти пов’язку або бактерицидний пластир та залишити на 24 год, запобігаючи її контакту з водою.
• Через 24 год зняти пов’язку, оброблену ділянку шкіри промити теплою водою, видалити плівку та зчистити ушкоджений фрагмент шкіри.
• Повторювати процедуру щодня, поки бородавка або мозоль не зникнуть повністю, що може тривати 6–12 тиж для бородавок. Однак якщо з’являється подразнення шкіри, необхідно припинити застосування препарату на 2–3 дні, поки не зникне запалення.
Діти. Препарат не слід застосовувати у дітей віком до 2 років.
Дітям віком до 12 років слід застосовувати препарат під контролем дорослих.

Протипоказання

підвищена чутливість до компонентів препарату.
Діабетична мікроангіопатія.
Бородавки на обличчі, волосаті бородавки та аногенітальні бородавки.
Пошкоджена шкіра, родимки або родимі плями.
Категорично протипоказано застосовувати на слизові оболонки!
Дитячий вік до 2 років.

Побічна дія

за результатами післяреєстраційного спостереження повідомлялося про такі побічні реакції: відчуття печіння, біль, еритема, знебарвлення шкіри, свербіж, лущення, кровоточивість, запалення, контактний дерматит та набряк, реакції гіперчутливості, включаючи шкірний висип.
У разі появи будь-яких небажаних явищ необхідно звернутися до лікаря.

Особливості застосування

Колломак® М призначений виключно для зовнішнього застосування.
Колломак® М не повинен потрапляти на здорову шкіру навколо ураженої ділянки. У разі подразнення шкіри слід припинити застосування препарату і проконсультуватися з лікарем. Слід уникати потрапляння препарату в очі і на слизові оболонки. У разі потрапляння р-ну в очі або на слизові оболонки необхідно промивати уражені ділянки водою протягом 15 хв. Уникати вдихання випарів лікарського засобу.
Бородавки можуть бути заразливі, тому пацієнту необхідно користуватися індивідуальними засобами гігієни.
Уникати потрапляння на одяг, предмети з пластику, дерева та інших матеріалів, оскільки це може призвести до їх псування.
Колломак® М — легкозаймистий препарат, тому його слід застосовувати та зберігати подалі від вогню та нагрівальних приладів.
Застосування у період вагітності або годування грудьми. У період вагітності та годування грудьми застосування можливе після консультації з лікарем, коли користь для жінки перевищує потенційний ризик для плода або дитини.
У період вагітності Колломак® М допускається наносити лише на невеликі ділянки шкіри (не більше 5 см2) для видалення бородавок і гіперкератозу.
При застосуванні Колломаку® М за призначенням лікаря можливе продовження годування грудьми під час лікування препаратом. Не допускати випадкового потрапляння препарату в організм немовляти при контакті з обробленими поверхнями тіла матері.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Не впливає на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

саліцилова кислота може підвищити проникність шкіри для інших лікарських засобів для місцевого застосування і тим самим збільшити їх потрапляння в організм. Крім того, саліцилова кислота може посилити небажану дію метотрексату і гіпоглікемічну дію пероральних протидіабетичних препаратів, які є похідними сульфонілсечовини.

Передозування

якщо Колломак® М тривало наносити на значну ділянку шкіри у великій кількості, це може призвести до подразнення шкіри, утворення кірки та відчуття печіння. У такому випадку необхідно припинити лікування та звернутися за допомогою до лікаря.

Умови зберігання

у недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С в оригінальній упаковці.
Легкозаймистий препарат. Зберігати щільно закритим.