1 САШЕ МIСТИТЬ
три активні компоненти
  • Проти жару Парацетамол 750 мг
  • Покращує носове дихання Фенілефрину гідрохлорид 10 мг
  • Активує імунну систему, регулює проникність судин Кислота аскорбінова 60 мг
ГРИПГО ХОТМИКС

ГРИПГО ХОТМІКС® (GRIPGO HOTMIX®)

Склад і форма випуску

гранули для орального розчину саше 5 г зі смаком лимону, № 5, 10, 20, 50
Парацетамол
750 мг
Фенілефрину гідрохлорид
10 мг
Кислота аскорбінова
60 мг
№ UA/16502/01/01 від 22.12.2017 до 22.12.2022
гранули для орального розчину саше 5 г зі смаком полуниці, № 5, 10, 20, 50
Парацетамол
750 мг
Фенілефрину гідрохлорид
10 мг
Кислота аскорбінова
60 мг
№ UA/16501/01/01 від 22.12.2017 до 22.12.2022
гранули для орального розчину саше 5 г зі смаком чорної смородини, № 10
Парацетамол
750 мг
Фенілефрину гідрохлорид
10 мг
Кислота аскорбінова
60 мг
№ UA/17055/01/01 від 26.11.2018 до 26.11.2023

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка

Грипго Хотмікс ― це комбінований лікарський засіб, дія якого зумовлена компонентами, що входять до його складу.

Парацетамол ― це анальгетик-антипіретик, який має жарознижувальні і знеболювальні властивості, що пов’язано з впливом парацетамолу на гіпоталамічний центр терморегуляції і його можливістю інгібувати синтез простагландинів.

Фенілефрину гідрохлорид ― симпатоміметичний засіб, який зменшує набряк слизової оболонки носа і придаткових пазух, вираженість ексудативних проявів, що сприяє покращенню носового дихання. Стимулює переважно α-адренорецептори, завдяки чому відбувається звуження периферичних судин і зменшення їх проникності, зменшується утворення слизового секрету.

Аскорбінова кислота є життєво необхідним вітаміном, що додається до складу препарату для компенсації втрати вітаміну С, яка може виникнути на початку розвитку вірусної інфекції. Аскорбінова кислота бере активну участь в окисно-відновних реакціях організму. Вона стимулює тканинне дихання, окиснювальне фосфорилювання у печінці, активує протеолітичні і мікросомальні ферменти, сприяє переходу фолієвої кислоти у фолінієву. Аскорбінова кислота потрібна для синтезу стероїдних гормонів і проколагену. Вона регулює проникність стінки судин, згортання крові, сприяє процесам регенерації, впливає на утворення опорних тканин. Аскорбінова кислота сприяє активації імунної системи, поповнює підвищену потребу у вітаміні С при грипі і застудних захворюваннях, посилює захисні механізми організму.

Фармакокінетика. Відсутні відповідні фармакокінетичні дані.

Показання ГРИПГО ХОТМІКС

короткотермінове зменшення вираженості симптомів застудних захворювань та грипу, включаючи головний біль, гарячку, закладеність носа, синусити та біль, пов’язаний з ними, біль у горлі, біль у тілі.

Застосування ГРИПГО ХОТМІКС

препарат призначений для прийому внутрішньо. Висипати вміст одного пакетика у склянку і додати півсклянки гарячої води, добре перемішати, за необхідності додати холодну воду. Вживати в теплому вигляді.

Дорослим та дітям віком від 12 років: разова доза ― 1 пакетик. У разі необхідності дозу можна повторювати через кожні 4–6 год. Не приймати більше 4 пакетиків на добу.

Інтервал між прийомами становить не менше 4 год.

Курс лікування — не більше 3–5 діб. Тривалість лікування визначає лікар.

Не перевищувати рекомендовану дозу.

Не приймати разом з іншими лікарськими засобами, що містять парацетамол.

Протипоказання

гіперчутливість до будь-якого з компонентів препарату.

Тяжкі порушення функції печінки, вроджена гіпербілірубінемія, гострий гепатит, синдром Жильбера.

Захворювання крові, дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, лейкопенія, анемія, тромбоз, тромбофлебіт.

Рідкісні спадкові стани інтолерантності до фруктози, порушення всмоктування глюкози-галактози або недостатності цукрози-ізомальтози.

Тяжкі захворювання серцево-судинної системи, включаючи тяжку АГ, виражений атеросклероз, ІХС, декомпенсовану серцеву недостатність; порушення провідності; схильність до спазму судин.

Тяжкі порушення функції нирок, гіпертрофія передміхурової залози з утрудненим сечовипусканням.

Стани підвищеного збудження, порушення сну, епілепсія.

Гіпертиреоз, тяжкі форми цукрового діабету, фенілкетонурія.

Гострий панкреатит.

Закритокутова глаукома.

Алкоголізм.

Вік до 12 років; літній вік.

Період вагітності або годування грудьми.

Одночасний прийом з:

— інгібіторами МАО та протягом 2 тиж після припинення застосування інгібіторів МАО;

— трициклічними антидепресантами;

— блокаторами β-адренорецепторов або іншими антигіпертензивними лікарськими засобами;

— препаратами, що пригнічують або підвищують апетит;

— амфетаміноподібними психостимуляторами.

Побічна дія

з боку імунної системи: реакції гіперчутливості, включаючи анафілаксію, анафілактичний шок.

З боку шкіри та підшкірної клітковини: алергічний дерматит, свербіж, висипання на шкірі і слизових оболонках (зазвичай еритематозні, кропив’янка), ангіоневротичний набряк, мультиформна ексудативна еритема (включаючи синдром Стівенса — Джонсона), токсичний епідермальний некроліз (синдром Лайєлла), пурпура, крововиливи.

З боку нервової системи: головний біль, тремор, парестезії, відчуття страху, занепокоєність, нервове збудження, дратливість, сплутаність свідомості, порушення сну, безсоння, сонливість, седативний стан, депресії, галюцинації, тривожність, шум у вухах, вертиго, загальна слабкість, запаморочення, збудження; порушення концентрації уваги протягом наступного дня, особливо при недостатній тривалості сну після прийому препарату.

З боку ШКТ: нудота, блювання, дискомфорт та біль в епігастрії, печія, зниження апетиту, запор, діарея, метеоризм, сухість у роті, виразки слизової оболонки рота, гіперсалівація, геморагії.

З боку гепатобіліарної системи: підвищення активності печінкових ферментів, як правило, без розвитку жовтяниці, гепатонекроз (дозозалежний ефект), порушення функції печінки.

З боку ендокринної системи: гіпоглікемія, аж до гіпоглікемічної коми.

З боку органів зору: мідріаз, порушення зору та акомодації, підвищення внутрішньоочного тиску.

З боку системи крові та лімфатичної системи: анемія, сульфгемоглобінемія і метгемоглобінемія (ціаноз, задишка, біль у ділянці серця), гемолітична анемія, тромбоцитопенія, синці або кровотечі, агранулоцитоз.

З боку нирок та сечовидільної системи: (при прийомі в високих дозах) — порушення сечовиділення, нефротоксичність (ниркова коліка, інтерстиціальний нефрит, папілярний некроз), олігурія, асептична піурія.

З боку серцево-судинної системи: підвищення АТ, біль у серці, відчуття серцебиття, синусова тахікардія, задишка, набряки, рефлекторна брадикардія.

З боку дихальної системи, органів грудної клітки та середостіння: бронхоспазм у пацієнтів, чутливих до ацетилсаліцилової кислоти та до інших НПЗП.

Препарат може мати незначний проносний ефект.

Особливості застосування

не перевищувати зазначених доз.

Слід уникати одночасного застосування з іншими препаратами, призначеними для симптоматичного лікування застуди та грипу, судинозвужувальними препаратами для лікування риніту, а також лікарськими засобами, що містять парацетамол.

Необхідно порадитися з лікарем стосовно можливості застосування препарату у пацієнтів з порушеннями функцій нирок і печінки.

Небезпека передозування виникає у хворих із нециротичним алкогольним захворюванням печінки. Протягом курсу лікування уникати вживання алкоголю.

Враховувати, що у хворих з алкогольним ураженням печінки підвищується ризик гепатотоксичної дії парацетамолу; препарат може впливати на результати лабораторних досліджень щодо вмісту в крові глюкози та сечової кислоти.

Пацієнтам, які приймають анальгетики кожного дня при артритах легкої форми, необхідно проконсультуватися з лікарем.

Перед застосуванням препарату необхідно порадитися з лікарем, якщо пацієнт застосовує варфарин або подібні препарати, які мають антикоагулянтний ефект.

Застосування препарату у осіб, які голодують, може спричинити ризик ушкодження печінки.

Препарат застосовувати з обережністю у пацієнтів, схильних до підвищення АТ, хворим на БА.

З обережністю застосовувати у пацієнтів літнього віку, з утрудненим сечовипусканням, хворобою Рейно (що може проявлятися виникненням болю у пальцях рук та ніг у відповідь на холод або стрес). Фенілефрин, що входить до складу препарату, може спричинити напади стенокардії.

Якщо за рекомендацією лікаря препарат застосовувати протягом тривалого періоду, необхідно здійснювати контроль функціонального стану печінки та периферичної крові.

У пацієнтів з тяжкими інфекціями, такими як сепсис, які супроводжуються зниженням рівня глутатіону, при прийомі парацетамолу підвищується ризик виникнення метаболічного ацидозу. Симптомами метаболічного ацидозу є глибоке, прискорене або утруднене дихання, нудота, блювання, втрата апетиту. Слід негайно звернутися до лікаря у разі появи цих симптомів.

Якщо головний біль стає постійним, слід звернутися до лікаря.

Якщо ознаки захворювання не почнуть зникати впродовж 3 днів лікування препаратом або ж, навпаки, стан здоров’я погіршиться, необхідно звернутися до лікаря.

Зберігати препарат поза полем зору дітей та в недоступному для дітей місці.

Допоміжні речовини. До складу препарату входить сахароза. Якщо у пацієнта встановлена непереносимість деяких цукрів, слід проконсультуватися з лікарем, перш ніж приймати цей лікарський засіб.

Препарат містить понсо 4R (Е124), тому може спричинити алергічні реакції.

Застосування у період вагітності або годування грудьми. Призначення препарату у ці періоди протипоказане.

Діти. Препарат протипоказаний дітям віком до 12 років.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Під час лікування препаратом слід утримуватися від керування автомобілем або технікою, що потребує підвищеної концентрації уваги.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

слід уникати одночасного застосування препарату з іншими лікарськими засобами, що містять парацетамол або інші діючі речовини, які входять до складу препарату Грипго Хотмікс.

Особливості взаємодії препарату зумовлені властивостями його складових.

Парацетамол. Швидкість всмоктування парацетамолу може підвищуватися при одночасному застосуванні з метоклопрамідом та домперидоном і знижуватися ― з холестираміном. Антикоагулянтний ефект варфарину та інших кумаринів може бути посилений з підвищенням ризику кровотечі при одночасному довготривалому регулярному щоденному застосуванні парацетамолу. При нетривалому застосуванні згідно з рекомендованим режимом вказані взаємодії не мають клінічного значення.

Барбітурати зменшують жарознижувальний ефект парацетамолу.

Антисудомні препарати (включаючи фенітоїн, барбітурати, карбамазепін), що стимулюють активність мікросомальних ферментів печінки, можуть посилювати токсичний вплив парацетамолу на печінку внаслідок підвищення ступеня перетворення препарату на гепатотоксичні метаболіти.

Одночасне застосування високих доз парацетамолу з ізоніазидом підвищує ризик розвитку гепатотоксичного синдрому. При одночасному застосуванні парацетамолу з гепатотоксичними засобами підвищується токсичний вплив препаратів на печінку.

Парацетамол знижує ефективність діуретиків. Не застосовувати одночасно з алкоголем.

Фенілефрину гідрохлорид. Взаємодія фенілефрину з інгібіторами МАО спричиняє гіпертензивний ефект, з трициклічними антидепресантами (наприклад амітриптиліном) ― підвищує ризик виникнення кардіоваскулярних побічних ефектів, з дигоксином і серцевими глікозидами ― призводить до порушення серцебиття або інфаркту міокарда. Фенілефрин з іншими симпатоміметиками підвищує ризик виникнення побічних реакцій з боку серцево-судинної системи. Фенілефрин може знижувати ефективність блокаторів β-адренорецепторів та інших антигіпертензивних препаратів (резерпіну, метилдопи) з підвищенням ризику виникнення АГ та інших побічних реакцій з боку серцево-судинної системи. Блокатори α-адренорецепторів (фентоламін), фенотіазини, фуросемід та інші діуретики перешкоджають вазоконстрикції. Алкалоїди раувольфії знижують терапевтичний ефект фенілефрину гідрохлориду.

Аскорбінова кислота (вітамін С). Аскорбінова кислота при пероральному прийомі посилює всмоктування пеніциліну, заліза, знижує ефективність гепарину та непрямих антикоагулянтів, підвищує ризик розвитку кристалурії при лікуванні саліцилатами. Антидепресанти, протипаркінсонічні та антипсихотичні препарати, фенотіазинові похідні підвищують ризик розвитку затримки сечі, сухості у роті, запорів. ГКС підвищують ризик розвитку глаукоми.

Абсорбція вітаміну С знижується при одночасному застосуванні пероральних контрацептивних засобів, вживанні фруктових або овочевих соків, лужного пиття. Одночасний прийом вітаміну С і дефероксаміну підвищує тканинну токсичність заліза, особливо у серцевому м’язі, що може призвести до декомпенсації системи кровообігу. Вітамін С можна приймати лише через 2 год після ін’єкції дефероксаміну. Тривалий прийом у високих дозах особами, які лікуються дисульфірамом, гальмує реакцію дисульфірам-алкоголь. Високі дози препарату знижують ефективність трициклічних депресантів. Високі дози лікарського засобу знижують ефективність нейролептиків ― похідних фенотіазину, канальцеву реабсорбцію амфетаміну, порушують виведення мексилетину нирками, впливають на резорбцію вітаміну В12. Аскорбінова кислота при пероральному застосуванні сприяє всмоктуванню алюмінію в кишечнику, що слід враховувати при одночасному лікуванні антацидами, що містять алюміній.

Передозування

симптоми.Ознаки і симптоми передозування окремих компонентів препарату Грипго Хотмікс можна розподілити наступним чином.

Пов’язані з парацетамолом. Ураження печінки можливе у дорослих, які прийняли 10 г і більше парацетамолу, та у дітей, які прийняли більше 150 мг/кг маси тіла. У пацієнтів з факторами ризику (тривалий прийом карбамазепіну, фенобарбітону, фенітоїну, примідону, рифампіцину, звіробою або інших препаратів, що індукують печінкові ферменти; зловживання алкоголем; недостатність глутатіонової системи, наприклад: розлади травлення, ВІЛ-інфекція, голодування, муковісцидоз, кахексія) прийом 5 г або більше парацетамолу може призвести до ураження печінки.

Симптоми передозування у перші 24 год: блідість, нудота, блювання, втрата апетиту та абдомінальний біль. Ураження печінки може стати явним через 12–48 год після передозування. Можуть виникати порушення метаболізму глюкози та метаболічний ацидоз. При тяжкому отруєнні печінкова недостатність може прогресувати до енцефалопатії, крововиливів, гіпоглікемії, коми та мати летальний наслідок. Гостра ниркова недостатність із гострим некрозом канальців може проявлятися сильним поперековим болем, гематурією, протеїнурією і розвинутися навіть при відсутності тяжкого ураження печінки. Відзначалися також серцева аритмія та панкреатит.

При тривалому застосуванні препарату у високих дозах з боку органів кровотворення може розвинутись апластична анемія, панцитопенія, агранулоцитоз, нейтропенія, лейкопенія, тромбоцитопенія. При прийомі у високих дозах з боку ЦНС можливе запаморочення, психомоторне збудження і порушення орієнтації; з боку сечовидільної системи ― нефротоксичність (ниркова коліка, інтерстиціальний нефрит, капілярний некроз).

Пов’язані з фенілефрину гідрохлоридом. Передозування, зумовлене дією фенілефрину, може спричинити підвищене потовиділення, психомоторне збудження або пригнічення ЦНС, головний біль, запаморочення, сонливість, порушення свідомості, порушення серцевого ритму, тахікардію, екстрасистолію, тремор, гіперрефлексію, судоми, нудоту, блювання, дратівливість, неспокій, підвищення АТ, галюцинації.

Пов’язані з аскорбіновою кислотою. Передозування, зумовлене дією аскорбінової кислоти, може проявитися нудотою, блюванням, здуттям та болем у животі, свербежем, висипанням на шкірі, підвищеною збудливістю. Високі дози аскорбінової кислоти (понад 3000 мг) можуть спричинити тимчасову осмотичну діарею та шлунково-кишкові розлади, порушення обміну цинку, міді, глюкозурію, кристалурію, утворення конкрементів у нирках.

Лікування. При передозуванні необхідна швидка медична допомога. Пацієнта слід негайно доставити у лікарню, навіть якщо відсутні ранні симптоми передозування. Симптоми можуть бути обмежені нудотою та блюванням або можуть не відображати тяжкості передозування чи ризику ураження органів. Слід розглянути лікування активованим вугіллям, якщо надмірна доза препарату була прийнята в межах 1 год. Концентрацію парацетамолу у плазмі крові слід вимірювати через 4 год або пізніше після прийому (більш ранні концентрації є недостовірними). Лікування N-ацетилцистеїном може бути застосовано протягом 24 год після прийому препарату, але максимальний захисний ефект настає при його застосуванні протягом 8 год після прийому.

Ефективність антидоту різко знижується після цього часу. У разі необхідності пацієнту в/в слід вводити N-ацетилцистеїн згідно з чинними рекомендаціями. За відсутності блювання можна застосувати перорально метіонін як відповідну альтернативу у віддалених районах поза лікарнею.

Крім вищезазначеного, рекомендується проводити симптоматичну або підтримувальну терапію.

Умови зберігання

в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Дата додавання: 01.04.2021 р.
© Компендіум 2020

Інструкція МОЗ

Діагнози, при яких застосовують ГРИПГО ХОТМІКС

Гостра респіраторна вірусна інфекція МКХ J06.9
Катаральний риніт МКХ J00

Ціни на ГРИПГО ХОТМІКС в містах України

Вінниця 163.81 грн./уп.

«АПТЕКА НИЗЬКИХ ЦІН» Вінниця, просп. Коцюбинського Михайла, 5, тел.: +380432612918154.94 грн./уп.

Дніпро 167.73 грн./уп.

«РЕЦЕПТІКА» Дніпро, вул. Коробова, 1М, тел.: +380675233077129.10 грн./уп.

Житомир 153.6 грн./уп.

«АПТЕКА НИЗЬКИХ ЦІН» Житомир, вул. Небесної Сотні, 12, тел.: +380412471798140.10 грн./уп.

Запоріжжя 161.35 грн./уп.

«АПТЕКА БЛАГОДІЯ» Запоріжжя, просп. Соборний, 3, тел.: +380634697424156.10 грн./уп.

Івано-Франківск 153.02 грн./уп.

«ПОДОРОЖНИК» Івано-Франківськ, вул. Коновальця, 146, тел.: +380677403016125.50 грн./уп.

Київ 155.86 грн./уп.

«АПТЕКА НИЗЬКИХ ЦІН» Київ, просп. Лобановського, 196, тел.: +380442574033130.60 грн./уп.

Кропивницький 158.91 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Кропивницький, вул. Пашутинська, 75, тел.: +380677196874147.50 грн./уп.

Луцьк 162.69 грн./уп.

«ВОЛИНЬФАРМ» Луцьк, просп. Грушевського, 28153.14 грн./уп.

Львів 163.94 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Львів, вул. Володимира Великого, 27, тел.: +380677982975132.99 грн./уп.

Миколаїв 161.17 грн./уп.

«МЕДПРЕПАРАТИ» Миколаїв, вул. Космонавтів, 55/5, тел.: +380512449528148.35 грн./уп.

Одеса 165.98 грн./уп.

«АПТЕКА АКС СОЦІАЛЬНА» Одеса, вул. Петрова Генерала, 46, тел.: +380487621015153.00 грн./уп.

Полтава 158.48 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Полтава, вул. Алмазна, 6/11, тел.: +380677210370146.50 грн./уп.

Рівне 160.97 грн./уп.

«РІВНЕЛІКИ» Рівне, вул. Бандери, 57, тел.: +380503755842156.28 грн./уп.

Суми 157.94 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, вул. Харківська, 32150.90 грн./уп.

Тернопіль 166.55 грн./уп.

«РЕЦЕПТІКА» Тернопіль, вул. Київська, 7Д163.20 грн./уп.

Ужгород 156.24 грн./уп.

«АПТЕКА КОПІЙКА» Ужгород, вул. Капушанська, 19, тел.: +380312615861142.49 грн./уп.

Харків 161.12 грн./уп.

«АПТЕКА НИЗЬКИХ ЦІН» Харків, пл. Захисників України, 7/8, тел.: +380577816265151.16 грн./уп.

Херсон 159.81 грн./уп.

«МЕДПРЕПАРАТИ» Херсон, вул. Куліка Ілюші, 139/4, тел.: +380552519120151.80 грн./уп.

Хмельницький 162.91 грн./уп.

«ПРО 100 АПТЕКА» Хмельницький, вул. Чорновола В'ячеслава, 25/1А, тел.: +380382730657150.70 грн./уп.

Черкаси 158.39 грн./уп.

«АПТЕКА НИЗЬКИХ ЦІН» Черкаси, вул. Сумгаїтська, 39, тел.: +380472386350136.74 грн./уп.

Чернігів 156.89 грн./уп.

«АПТЕКА НИЗЬКИХ ЦІН» Чернігів, вул. Рокоссовського, 62, тел.: +380462616202140.10 грн./уп.

Чернівці 158.56 грн./уп.

«АПТЕКА ШАР@» Чернівці, вул. Героїв Майдану, 27, тел.: +380372571108158.56 грн./уп.

geoapteka.ua
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko