Сенадексин-форте (Senadexin-forte)

Склад і форма випуску

СЕНАДЕКСИН-ФОРТЕ
таблетки 140 мг блістер, № 100
Екстракт листя сени
140 мг
№ UA/16128/01/01 від 04.07.2017 до 04.07.2022
За рецептом
Дата додавання: 01.04.2021 р.
© Компендіум 2019

Інструкція МОЗ

СЕНАДЕКСИН-ФОРТЕ таблетки 140 мг, Лубнифарм АТ (Україна, Лубни)

Склад

діюча речовина: суми екстракту листя сени (сенозидiв кальцiю А i В);

1 таблетка містить суми екстракту листя сени (сенозидiв кальцiю А i В) у перерахуванні на 20% вміст сенозидів кальцію А i В 140 мг;

допоміжні речовини: лактоза, моногідрат; крохмаль кукурудзяний; ванiлiн; магнiю стеарат; кислота стеаринова; тальк.

Лікарська форма

Таблетки.

Основні фізико-хімічні властивості: цільні, правильні, круглі циліндри, верхня і нижня поверхні яких плоскі, краї поверхонь скошені, є риска для поділу, від світло-коричневого до темно-коричневого кольору з вкрапленнями, із запахом ваніліну.

Фармакотерапевтична група

Контактні проносні засоби. Глікозиди сени. Код АТХ А06А В06.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Проносний препарат рослинного походження (лист сени, або олександрійський лист, або лист касії гостролистої), який діє на моторику товстого кишечнику.

Фармакологічна дія обумовлена антраглікозидами (в основному сенозидами А та В), а також іншими глікозидами. При застосуванні внутрішньо глікозиди сени проходять через шлунок і тонкий кишечник у незміненому вигляді, не всмоктуючись. У товстому кишечнику антраглікозиди розщеплюються кишковими бактеріями на фармакологічно активні антрони та антраноли, які, подразнюючи інтерорецептори товстої кишки, посилюють перистальтику і прискорюють випорожнення кишечнику. Антрони та антраноли перешкоджають всмоктуванню води та електролітів, сприяють дифузії води в просвіт кишечнику. Внаслідок осмотичного ефекту відбувається збільшення об’єму калових мас, підвищення тиску наповнення, що сприяє стимуляції перистальтики.

Проносна дія виявляється через 6–12 годин. При тривалому застосуванні препарату інтенсивність його дії може знижуватись через зменшення вмісту калію в організмі.

Фармакокінетика.

Активні речовини — метаболіти антраглікозидів сени — практично не всмоктуються, в основному виводяться з калом, а також із сечею. Виділяються також з потом, невелика кількість їх потрапляє у грудне молоко.

Клінічні характеристика

Показання.

Запори, обумовлені атонією кишечнику різної етіології.

Підготовка до рентгенологічних досліджень.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до компонентів препарату. Нудота, блювання, гострі запальні захворювання травного тракту (хвороба Крона, коліти), недіагностовані захворювання травного тракту, які можуть бути результатом гострих кишкових захворювань або хірургічних втручань (дивертикуліт, апендицит, перитоніт, часта діарея), кишкова непрохідність, спастичний запор, защемлена грижа, шлунково-кишкові і маткові кровотечі, цистит, епігастральний біль невизначеного походження, спастичний біль, органічні ураження печінки, тяжкі порушення водно-сольового балансу (гіпокаліємія), ректальні геморагії.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

На сьогодні про випадки клінічно значущої лікарської взаємодії не повідомлялося.

Можливе зниження рівня діючих речовин у сироватці крові при одночасному застосуванні хінідину сульфату (антиаритмічного препарату) через конкуруючі властивості з антрахіноновими проносними засобами. Одночасне застосування із серцевими глікозидами внаслідок гіпокаліємії може спричинити серцеву аритмію. При одночасному застосуванні антиаритмічних засобів, діуретиків і кортикостероїдів розвивається м’язова слабкість. При тривалому застосуванні або застосуванні у високих дозах препарат порушує абсорбцію тетрациклінів. Знижує ефективність препаратів, які повільно всмоктуються у травному тракті.

Особливості застосування.

Препарат рекомендується застосовувати тільки тоді, коли нормалізації випорожнення кишечнику не вдається досягти зміною дієти; слід приймати мінімальну ефективну дозу, необхідну для відновлення нормальної функції кишечнику.

Пацієнтам, які приймають серцеві глікозиди, антиаритмічні засоби, препарати, що збільшують інтервал QT, діуретики, кортикостероїди або препарати на основі кореня солодки, слід до початку застосування препарату проконсультуватися з лікарем.

Якщо причина запору невідома або є скарги з боку травного тракту (біль у животі, нудота і блювання), то перед початком прийому проносних засобів необхідно, щоб лікар встановив причину запору, оскільки ці симптоми можуть бути ознаками непрохідності кишечнику, що починається або вже є.

Препарат призначений для епізодичного застосування, тому з обережністю і після попередньої консультації з лікарем приймають препарат, якщо застосування препарату триває більше 1 тижня, оскільки тривале застосування проносних засобів, які стимулюють діяльність кишечнику, може призвести до посилення атонії кишечнику.

Препарат не слід застосовувати протягом 2 годин після застосування інших лікарських засобів або у дозах, що перевищують рекомендовані.

Дорослим, які страждають від нетримання калу (інконтиненції), при прийомі препарату слід уникати тривалого контакту шкіри з калом шляхом зміни прокладок (серветок).

З обережністю слід застосовувати препарат пацієнтам із захворюваннями печінки або нирок, із хронічними запальними захворюваннями кишечнику.

Препарат містить лактозу, що слід враховувати пацієнтам із рідкісними спадковими формами непереносимості лактози, недостатністю лактази, синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Хоча застосування препарату вагітним жінкам не протипоказано, однак застосовувати його рекомендовано тільки під спостереженням лікаря. Застосування препарату вагітним пов’язано з більш високою імовірністю розвитку побічних ефектів (абдомінальні болі, діарея).

На час лікування препаратом годування груддю рекомендується припинити, тому що компоненти препарату можуть проникати у грудне молоко і спричиняти часті рідкі випорожнення у дитини. У той же час за умови належного дозування виникнення небажаних ефектів у дитини є малоймовірним.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або з іншими механізмами.

Препарат зазвичай не впливає на керування транспортними засобами і виконання робіт, що вимагають підвищеної уваги, швидкості психічних і рухових реакцій. Проте необхідно перевірити індивідуальну реакцію на препарат.

Спосіб застосування та дози.

Препарат приймають внутрішньо, запиваючи невеликою кількістю рідини, зазвичай перед сном або вранці.

Дорослим і дітям віком від 12 років рекомендується приймати по 1 таблетці 1–2 рази на добу. Максимальна добова доза — 2 таблетки.

Пацієнтам літнього віку варто розпочинати лікування з дози 1/2 таблетки.

Діти.

Не рекомендовано для застосування дітям віком до 12 років.

Передозування

При передозуванні може розвинутися діарея, що спричинює порушення водно-сольового балансу, кишкові коліки, подразнення органів травного тракту, нудоту, епігастральний біль, судоми, погіршення функції кишечнику, судинний колапс та метаболічний ацидоз.

Лікування симптоматичне, включаючи промивання шлунка. Якщо існує небезпека серйозної діареї, рекомендована регідратація (прийом великої кількості води).

Побічні реакції

Препарат зазвичай добре переноситься, але рідко можливі побічні ефекти, які зазвичай є оборотними і швидко минають після припинення прийому препарату або зменшення його дози.

З боку травного тракту: у поодиноких випадках можливі анорексія, біль у ділянці живота, діарея; при тривалому застосуванні/зловживанні — нудота, блювання, метеоризм, псевдомеланоз кишечнику, атонія товстого кишечнику, порушення травлення, коліки, втрата маси тіла.

З боку сечовидільної системи: зміна забарвлення сечі (червона або коричнева залежно від показника рН, що не має клінічного значення); при тривалому застосуванні/зловживанні — протеїнурія, гематурія.

З боку обміну речовин і метаболізму: тривале застосування/зловживання проносних засобів може призвести до втрати електролітів, головним чином калію, що може викликати порушення серцевої діяльності, колапс, відчуття втоми, м’язову слабкість, судоми.

З боку імунної системи: можуть спостерігатися алергічні реакції (шкірні висипання, свербіж, кропив’янка, локальна або генералізована екзантема).

Термін придатності.

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 10 таблеток у блістері, по 2 блістери або 10 блістерів у пачці.

Категорія відпуску

Без рецепта: таблетки № 10, № 20 (10×2).

За рецептом: таблетки № 100 (10×10).

Виробник

АТ «Лубнифарм».

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності

Україна, 37500, Полтавська обл., м. Лубни, вул. Барвінкова, 16.

Рекомендовані аналоги Сенадексин-форте:

СЕНАДЕ
Ципла
СЕНАДЕ
таблетки 13,5 мг блістер, № 500
лікарські засобі, що застосовуються для лікування закрепів
СЕНАДЕКСИН
Лубнифарм
Сенадексин
таблетки 70 мг блістер, № 10
СЕНАДЕКСИН
Аптека 283
таблетки 250 мг, № 10
СЕНАДЕКСИН "TABULA VITA"
Здравофарм
таблетки 350 мг, № 12
таблетки 350 мг, № 120
СЕНАДЕКСИН АНАНТА
Ananta Medicare
Сенадексин
таблетки, № 500
дієтичні добавки, що підтримують моторно-евакуаторну функцію шкт
СЕНАДЕКСИН-ЗДОРОВ'Я
Здоров'я
СЕНАДЕКСИН-ЗДОРОВ'Я
таблетки 70 мг блістер, № 10, 20
лікарські засобі, що застосовуються для лікування закрепів

Ціни на Сенадексин-форте в містах України

Вінниця 154.47 грн./уп.

«АПТЕКА НИЗЬКИХ ЦІН» Вінниця, просп. Коцюбинського Михайла, 5, тел.: +380432612918137.26 грн./уп.

Дніпро 144.02 грн./уп.

«АПТЕКА НА ТІТОВА» Дніпро, вул. Тітова, 16, тел.: +380986525305129.00 грн./уп.

Житомир 137.9 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Житомир, пл. Перемоги, 13А, тел.: +380632088337132.90 грн./уп.

Запоріжжя 142.59 грн./уп.

«АПТЕКА НИЗЬКИХ ЦІН» Запоріжжя, вул. Новокузнецька, 16А, тел.: +380617074702108.75 грн./уп.

Івано-Франківск 148.07 грн./уп.

«АПТЕКА НИЗЬКИХ ЦІН» Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 36, тел.: +380342537406147.24 грн./уп.

Київ 197.21 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Київ, вул. Кирилівська, 109В/1, тел.: +38044468611099.50 грн./уп.

Кропивницький 140.96 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кропивницький, вул. Попова Космонавта, 9, тел.: +380630346068135.90 грн./уп.

Луцьк 149.27 грн./уп.

«АПТЕКА НИЗЬКИХ ЦІН» Луцьк, просп. Грушевського, 19, тел.: +380332740219137.75 грн./уп.

Львів 142.91 грн./уп.

«АПТЕКА КОПІЙКА» Львів, просп. Червоної Калини, 64, тел.: +380322211819132.41 грн./уп.

Миколаїв 142.53 грн./уп.

«АПТЕКА НИЗЬКИХ ЦІН» Миколаїв, вул. Будівельників, 12В/1, тел.: +380512584507110.25 грн./уп.

Одеса 146.21 грн./уп.

«АПТЕКА TAS» Одеса, вул. Троїцька, 39, тел.: +380672235428118.51 грн./уп.

Полтава 146.02 грн./уп.

«АПТЕКА НИЗЬКИХ ЦІН» Полтава, вул. Чураївни, 3/2, тел.: +380532697041137.26 грн./уп.

Рівне 145.87 грн./уп.

«АПТЕКА НИЗЬКИХ ЦІН» Рівне, вул. Князя Романа, 1, тел.: +380362651766140.52 грн./уп.

Суми 145.93 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, вул. Шевченка, 17, тел.: +380542632312135.90 грн./уп.

Тернопіль 143.19 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Тернопіль, вул. Тарнавського Генерала, 32138.90 грн./уп.

Ужгород 151.36 грн./уп.

«АПТЕКА НИЗЬКИХ ЦІН» Ужгород, пл. Корятовича, 22, тел.: +380312613022151.36 грн./уп.

Харків 218.08 грн./уп.

«АПТЕКА КОПІЙКА» Харків, шосе Салтівське, 262Б, тел.: +380634461979118.75 грн./уп.

Херсон 144.22 грн./уп.

«АПТЕКА ШАР@» Херсон, просп. Святих Кирила і Мефодія, 23, тел.: +380552381024129.42 грн./уп.

Хмельницький 137.26 грн./уп.

«АПТЕКА КОПІЙКА» Хмельницький, вул. Проскурівського Підпілля, 16, тел.: +380382656840137.26 грн./уп.

Черкаси 136.77 грн./уп.

«ВІТАМІН» Черкаси, просп. Хіміків, 30/4А136.77 грн./уп.

Чернігів 127.9 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернігів, вул. Літня, 19, тел.: +380462256294115.90 грн./уп.

Чернівці 138.49 грн./уп.

«АПТЕКА ДОБРОГО ДНЯ» Чернівці, пл. Центральна, 5, тел.: +380630355113118.60 грн./уп.

geoapteka.ua
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko