Гліцин таблетки сублінгвальні 100 мг №50

Ціни в Київ
від 50,50 грн
В 380 аптеках
Знайти в аптеках
Форма випуску
Таблетки сублінгвальні
Таблетки
Таблетки для розсмоктування
Капсули
Дозування
0,1 г
0,101 г
0,25 г
100 мг
1000 мг
125 мг
150 мг
250 мг
300 мг
80 мг
Кількість в упаковці, шт.
100
30
40
50
60
90
Характеристики
Виробник
Гледекс
Форма випуску
Таблетки сублінгвальні
Умови продажу
Без рецепта
Дозування
100 мг
Кількість штук в упаковці
50 шт.
Реєстрація
UA/14604/01/01 від 09.09.2020
Міжнародна назва
Glycinum (Гліцин)
Гліцин інструкція із застосування
Склад

діюча речовина: glycine;

1 таблетка сублінгвальна містить гліцину 100 мг;

допоміжні речовини: повідон, віск монтановий гліколевий, амонійно-метакрилатний сополімер (тип А), кальцію стеарат.

Лікарська форма

Таблетки сублінгвальні.

Основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору з фаскою і рискою.

Фармакотерапевтична група

Засоби, що діють на нервову систему.

Код АТХ N07X X.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Гліцин належить до замінних амінокислот. Гліцин легко проникає у більшість біологічних рідин і тканин організму, у т. ч. головний мозок, метаболізується; накопичення його в тканинах не відбувається. Швидко руйнується у печінці гліциноксидазою до води і вуглекислого газу.

Фармококінетика.

Гліцин є центральним нейромедіатором, який регулює обмін речовин; нормалізує і активує процеси захисного гальмування в центральній нервовій системі. Покращує метаболічні процеси в тканинах мозку, чинить антидепресивну та седативну дію. Чинить гліцин і ГАМК-ергічну, α1-адреноблокуючу, антиоксидантну, антитоксичну дію; регулює діяльність глутаматних (NMDA) рецепторів, за рахунок чого зменшує психоемоційне напруження, агресивність і конфліктність; підвищує соціальну адаптацію, покращує настрій; полегшує засинання і нормалізує сон, підвищує розумову працездатність, зменшує вираженість вегетосудинних порушень.

L-гліцин (глікакол) бере участь у синтезі найважливіших для організму речовин: нуклеїнових кислот, глутатіону, жовчних кислот тощо. Гліцин використовується в синтезі порфірину — попередника гема в молекулі гемоглобіну, а також пуринових основ — найважливіших елементів нуклеїнових кислот. Гліцин входить у структуру глутатіоновмісних речовин, що відіграє особливу роль в системі антирадіального захисту.

Гліцин бере участь у реакціях дезінтоксикації, включаючись до складу гіпурової кислоти, а також у синтезі жовчних кислот (глікохолева кислота). Крім того, гліцин має велике значення для процесів біосинтезу щавлевої кислоти.

Показання

Зниження розумової працездатності. При стресових ситуаціях і психоемоційному напруженні (у період екзаменів, при конфліктних ситуаціях). Девіантні форми поведінки дітей та дорослих.

Функціональні та органічні захворювання нервової системи (неврози, неврозоподібні стани, вегето-судинні дистонії, наслідки нейроінфекції та черепно-мозкової травми, перинатальні та інші форми енцефалопатії, у тому числі алкогольного генезу), які супроводжуються підвищеною збудливістю, емоційною нестабільністю, зниженням розумової працездатності, порушенням сну.

Ішемічний інсульт та порушення мозкового кровообігу.

Як допоміжний засіб при лікуванні алкоголізму.

Протипоказання

Індивідуальна непереносимість лікарського засобу та підвищена чутливість до окремих його компонентів; артеріальна гіпотензія. Дитячий вік до 3 років.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Гліцин знижує токсичність антиконвульсантів, антипсихотичних засобів, антидепресантів, проти- судомних засобів. При поєднанні зі снодійними, транквілізаторами та антипсихотичними засобами посилюється ефект гальмування центральної нервової системи.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Вплив Гліцину на організм у період вагітності або годування груддю детально не досліджувався, тому застосування препарату не рекомендується.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Необхідно дотримуватись обережності при керуванні автотранспортом чи роботі з іншими механізмами, а також при потенційно небезпечних видах діяльності.

Спосіб застосування та дози

Гліцин застосовується трансбукально або сублінгвально (у таблетках у вигляді порошку після подрібнення таблетки).

Дітям віком від 3 років, підліткам, дорослим при зниженні розумової працездатності, пам’яті, уваги, при затримці розумового розвитку, при психоемоційному напруженні, при девіантних формах поведінки Гліцин призначають по 1 таблетці (100 мг) 2–3 рази на добу протягом 14–30 днів.

Максимальна добова доза 300 мг.

Дітям віком від 3 років та дорослим при функціональних та органічних захворюваннях нервової системи (неврози, неврозоподібні стани, вегето-судинні дистонії, наслідки нейроінфекції та черепно-мозкової травми, перинатальні та інші форми енцефалопатії) призначають по 1 таблетці 2–3 рази на добу, курс лікування — 7–14 днів. За необхідності курс лікування повторюють.

При порушеннях сну призначають по 50–100 мг за 20 хв до сну або безпосередньо перед сном.

При ішемічному мозковому інсульті та порушеннях мозкового кровообігу призначають 1 г препарату трансбукально або сублінгвально (за необхідності таблетку розтерти) протягом перших 3–6 годин від розвитку інсульту, далі — протягом 1–5 діб — по 1 г на добу, потім — протягом 6–30 діб — по 1–2 таблетки 3 рази на добу.

При лікуванні алкоголізму препарат призначають як допоміжний засіб по 1 таблетці 2–3 рази на добу протягом 14–30 днів. За необхідності курс лікування повторюють 4–6 разів на рік.

Діти

Лікарський засіб застосовують дітям віком від 3 років.

Передозування

Про клінічні прояви передозування відомостей немає.

Побічні реакції

В окремих випадках при індивідуальній підвищеній чутливості можливий розвиток алергічних реакцій, а саме: риніт, кон’юнктивіт, кропив’янка, подразнення в горлі, слабкість.

З боку шлунково-кишкового тракту можливий розвиток диспептичних явищ, у тому числі біль в епігастрії, нудота.

З боку нервової системи спостерігалися поодинокі випадки погіршення концентрації уваги, головного болю, напруженості, дратівливості.

Термін придатності

3 роки.

Не застосовувати після закінчення терміну придатності.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці в недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С.

Упаковка

По 50 таблеток сублінгвальних у блістері. По 1 блістеру в картонній коробці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

ТОВ «Арпімед».

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності

Республіка Вірменія, Котайкська обл., м. Абовян, 2-й мікрорайон, буд. 19.