Пантенол-Тева (Panthenol-Teva) (338346) - інструкція із застосування ATC-класифікація

  • Про препарат
  • Ціни
  • Аналоги
  • Діагнози
Пантенол-Тева (Panthenol-Teva)

Пантенол-Тева інструкція із застосування

Склад

Декспантенол - 5 %

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Декспантенол — попередник пантотенової кислоти і чинить таку ж саму біологічну дію, як і пантотенова кислота. Пантотенова кислота та її похідні — це водорозчинні вітаміни, які є складовою частиною коферменту А, який у вигляді коферменту ацетил-КоА бере участь у клітинному метаболізмі. Пантотенова кислота необхідна для формування і регенерації шкіри і слизових оболонок. При зовнішньому застосуванні декспантенол/пантенол прискорює процеси епітелізації та рубцювання пошкодженої шкіри і слизових оболонок.
Пантотенова кислота та її похідні нетоксичні. Немає відомостей щодо мутагенної, тератогенної або канцерогенної дії препарату.
Фармакокінетика. Декспантенол добре проникає в клітини шкіри і слизової оболонки, де перетворюється на пантотенову кислоту. Пантотенова кислота, що потрапила у системний кровотік, накопичується в тканинах організму, не метаболізується і виводиться в незміненому вигляді (60–70% з сечею, решта — з калом).

Показання Пантенол-Тева

препарат застосовують у таких випадках:
– для прискорення загоєння та епітелізації шкіри при мікропошкодженнях (нетяжкі опіки та подряпини); при подразненнях шкіри (наприклад унаслідок радіотерапії, фототерапії або опромінення ультрафіолетовими променями); при хронічних виразках шкіри та пролежнях;
– для профілактики та лікування потрісканої або шершавої та сухої шкіри;
– для регулярного профілактичного догляду за молочними залозами жінок, які годують грудьми, та для лікування подразнень та тріщин сосків;
– для догляду за немовлятами: профілактика та лікування пелюшкового дерматиту;
– для обробки шкіри пацієнтів під час та після місцевого застосування кортикостероїдів.

Застосування Пантенол-Тева

лікування поверхневих ран будь-якого походження та профілактика потрісканої, сухої або шершавої шкіри: мазь наносити тонким шаром на уражені ділянки шкіри 1 або кілька разів на добу залежно від необхідності.
Догляд за молочними залозами у жінок, які годують грудьми: наносити мазь на соски після кожного годування грудьми.
Догляд за немовлятами: застосовувати мазь після кожної зміни підгузка (пелюшок).
Тривалість застосування визначає лікар індивідуально залежно від виду та перебігу захворювання.

Протипоказання

підвищена чутливість до діючої речовини або до інших компонентів препарату.

Побічна дія

у поодиноких випадках спостерігаються реакції підвищеної чутливості, включаючи алергічний дерматит, свербіж, еритему, екзантему, висипання, кропив’янку, подразнення шкіри, запалення та пухирці. Ланолін, калію сорбат та ланоліновий спирт, що містяться у складі препарату, можуть викликати місцеві алергічні реакції (наприклад контактний дерматит).

Особливості застосування

при застосуванні препарату слід уникати контакту з очами.
Мазь не можна наносити на мокнучі рани.
При застосуванні мазі на ділянки статевих органів і заднього проходу та одночасному використанні презерватива може зменшитися його міцність і, відповідно, ефективність застосування останнього.
Застосування у період вагітності або годування грудьми. Немає жодних підстав вважати, що застосування препарату нашкірно у період вагітності або годування грудьми є ризикованим. Протягом вагітності препарат слід застосовувати за призначенням лікаря.
При застосуванні препарату для лікування тріщин сосків перед годуванням дитини необхідно зібрати залишки засобу за допомогою серветки, промити сосок і шкіру навколо теплою кип’яченою водою.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Не впливає.
Діти. Препарат застосовують у дітей різних вікових груп, включаючи немовлят.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

декспантенол може посилювати дію деполяризуючих міорелаксантів (суксаметонію хлориду, декаметонію броміду) та послаблювати дію недеполяризуючих міорелаксантів завдяки здатності стимулювати синтез ацетилхоліну.

Передозування

декспантенол зазвичай добре переноситься і, таким чином, у спеціальній літературі розглядається як нетоксичний. Гіпервітаміноз не описаний.

Умови зберігання

при температурі не вище 25 °С у недоступному для дітей місці.