ВІТРУМ® ЮНІОР ПЛЮС (VITRUM® JUNIOR PLUS)

Склад і форма випуску

Ціни в аптеках
1 таблетка містить: вітамін А — 0,466 мг, вітамін B1 — 1,466 мг, вітамін В2 — 1,6 мг, вітамін В3 — 20,0 мг, вітамін В6 — 2,0 мг, вітамін В12 — 2,6 мкг, фолієва кислота — 266,0 мкг, пантотенова кислота — 4,0 мг, вітамін D3 — 6,6 мкг, D-біотин — 26,0 мкг, вітамін C — 80,0 мг, вітамін Е — 13,3 мг, вітамін К1 — 0,01 мг, йод — 75,0 мкг, кальцій — 160,0 мг, магній — 45,0 мг, залізо — 9,6 мг, мідь — 0,56 мг, цинк — 8,0 мг, марганець — 1,0 мг..
Ціни в аптеках

Характеристика

науково підтверджені властивості вітамінів та мінералів

Вітамін А необхідний для нормального перебігу метаболічних процесів, у тому числі для регуляції росту та розвитку організму. Забезпечує нормальну функцію органа зору, структурну цілісність тканин, підвищує резистентність організму до дії шкідливих чинників зовнішнього середовища.

Вітамін Е є активним антиоксидантом, гальмує ПОЛ, яке посилюється при багатьох захворюваннях, запобігає пошкодженню клітинних структур вільними радикалами. Бере участь у процесах тканинного дихання, біосинтезу гема та білків, обміну жирів та вуглеводів, проліферації клітин та в інших метаболічних процесах.

Вітамін D3 посилює всмоктування кальцію в кишечнику та реабсорбцію фосфору в ниркових канальцях, нормалізує формування кісткового скелета та зубів у дітей, сприяє збереженню структури кісток.

Вітамін С має виражені відновні властивості. Бере участь в окисно-відновних процесах, регуляції вуглеводного обміну, впливає на обмін амінокислот ароматичного ряду, метаболізм тироксину, біосинтез катехоламінів, стероїдних гормонів та інсуліну; необхідний для згортання крові, синтезу колагену та проколагену, регенерації сполучної та кісткової тканин. Нормалізує проникність капілярів. Сприяє абсорбції заліза в кишечнику та бере участь у синтезі гемоглобіну. Підвищує неспецифічну резистентність організму, має антиоксидантні властивості.

Вітамін B1 необхідний для нормального функціонування нервової, травної систем, серцевої діяльності та ендокринних залоз.

Вітамін В2 бере участь у процесах росту. Підтримує процес фагоцитозу, впливає на морфологію та функцію ЦНС та вегетативної нервової системи, відіграє важливу роль у підтримці нормальної зорової функції ока та в синтезі еритропоетину, гемоглобіну. Підвищує секреторну функцію шлунка, покращує жовчовиділення, полегшує всмоктування вуглеводів у тонкій кишці, необхідний для підтримки нормальної мікрофлори кишечнику. Покращує функції печінки, сприяє інкреції інсуліну.

Вітамін В6 входить до складу ензимів, які беруть участь у процесах декарбоксилювання та переамінування амінокислот, ліпідному обміні. Необхідний для нормального функціонування ЦНС та периферичної нервової системи.

Вітамін В12 має високу біологічну активність та бере участь у вуглеводному, білковому, ліпідному обмінах. Підвищує регенерацію тканин, нормалізує кровотворення, функції печінки та нервової системи.

Фолієва кислота необхідна для нормального дозрівання мегабластів та утворення нормобластів. Стимулює еритропоез, бере участь у синтезі амінокислот, нуклеїнових кислот, пуринів та піримідинів, а також в обміні холіну.

Нікотинамід субстратно стимулює синтез нікотинаденіндинуклеотиду (НАД) та нікотинаденіндинуклеотидфосфату (НАДФ). У вигляді НАД та НАДФ акцептує та переносить протони у багатьох окисно-відновних реакціях, забезпечуючи нормальний перебіг багатьох видів обміну, у тому числі енергетичного.

Пантотенова кислота стимулює утворення ГКС. Є субстратом для синтезу коензимів ацетилювання. Бере участь у вуглеводному та жировому обмінах, синтезі ацетилхоліну, ГКС. Оптимізує енергетичне забезпечення скоротливої здатності міокарда, покращує процеси регенерації.

Біотин (вітамін Н) входить до складу ферментів, які регулюють білковий та ліпідний обміни. Є коферментом карбоксилювання, тому необхідний для синтезу вищих жирних кислот та щавлево-оцтової кислоти. Бере участь у синтезі пуринів, які входять до складу нуклеїнових кислот та нуклеотидів.

Вітамін К1 необхідний для синтезу білків, що забезпечують достатній рівень коагуляції. Відіграє важливу роль в обміні речовин у кістках та в сполучній тканині, а також у роботі нирок. У всіх цих випадках вітамін бере участь у засвоєнні кальцію та в забезпеченні взаємодії кальцію і вітаміну D.

Іони кальцію беруть участь у передачі нервових імпульсів, у скороченні скелетних та гладких м’язів, міокарда, у згортанні крові, в утворенні та збереженні цілісності кісткової тканини.

Фосфор входить до складу нуклеотидів, нуклеїнових кислот, фосфопротеїдів, фосфоліпідів, коферментів, ферментів, є важливим елементом складу кісток та зубної емалі.

Магній регулює обмінні процеси, нейрохімічну передачу та м’язову збудливість, знижує кількість ацетилхоліну у ЦНС та периферичній нервовій системі.

Залізо входить до складу гемоглобіну, міоглобіну, цитохромів, бере участь у низці окисно-відновних реакцій, відіграє важливу роль у процесах кровотворення.

Мідь відіграє важливу роль в окисно-відновних реакціях та захисті організму від дії вільних радикалів.

Цинк бере участь у синтезі ДНК, інсуліну, синтезі та розпаді РНК, у метаболізмі ліпідів та білків, сприяє нормальному функціонуванню Т-лімфоцитів, надаючи їм імуномоделюючих властивостей. Має антиоксидантні властивості.

Марганець відіграє важливу роль у ряді фізіологічних процесів як компонент та активатор ряду ферментів, у тому числі супероксиддисмутази (головного антиоксидантного ферменту мітохондрій).

Йод є складовою гормонів щитоподібної залози, які беруть участь у регуляції обмінних процесів в організмі, діяльності головного мозку, нервової та серцево-судинної систем, рості та розвитку дитини, формуванні його інтелектуальних здібностей.

Рекомендації по вживанню

дітям віком від 7 до 14 років — по 1 таблетці на добу під час вживання їжі. Тривалість споживання — 2–3 тиж. При необхідності можна повторити через 1 міс після узгодження з лікарем.

Вітамінно-мінеральний комплекс із 13 вітамінів та 7 мінералів у жувальних таблетках із приємним смаком фруктів може бути рекомендований для використання в раціонах харчування дітей, як додаткове джерело вітамінів: A, D3, Е, С, В1, В2, В6. В12, В3 (нікотинаміду), В5 (пантотенової кислоти), вітаміну К1, фолієвої кислоти, D-біотину, та мінеральних речовин: кальцію, магнію, заліза, цинку, марганцю, міді, йоду.

Поповнення нестачі вітамінів та мінеральних речовин у дітей віком 7–14 років.

Допомагає підтримувати оптимальний склад раціону харчування дитини, що сприяє:

– правильному фізичному та інтелектуальному розвитку дитини;

– зміцненню захисних сил організму дитини у сезон поширення застудних захворювань;

– підтримці оптимального функціонального стану нервової системи в період адаптації до школи.

Не слід вживати дітям, які мають індивідуальну непереносимість компонентів продукту, порушення вуглеводного обміну. Цей продукт не призначений для діагностики, лікування чи запобігання будь-яким хворобам, не повинен використовуватися як замінник різних дієт. Перед споживанням слід проконсультуватися з педіатром. Дітей із захворюваннями щитоподібної залози слід проконсультувати в ендокринолога. Не перевищувати рекомендовану добову дозу. Не вживати після строку придатності, зазначеного на упаковці.

Не є лікарським засобом.

Умови зберігання

у недоступному для дітей місці при температурі 15–25 °С та відносній вологості повітря не вище 60%.

Дата додавання: 01.04.2021 р.
© Компендіум 2020

Діагнози, при яких застосовують ВІТРУМ ЮНІОР ПЛЮС

Манія з психотичними симптомами МКХ F30.2
Недостатність інших уточнених вітамінів групи B МКХ E53.8
Урогенітальні інфекції МКХ N39.0
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko