КОЛЕДАН (KOLEDAN)

Склад і форма випуску

краплі оральні, розчин 15000 МО/мл флакон-крапельниця 10 мл, № 1Ціни в аптеках
Колекальциферол
15000 МО/мл
Допоміжні речовини: поліоксил 35 олія рицинова; сахароза; кислота лимонна, моногідрат; спирт бензиловий; ароматизатор «Тутті-Фрутті»; натрію гідрофосфат безводний; вода очищена..
№ UA/16448/01/01 від 29.11.2017 до 29.11.2022
C За рецептом

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Вітамін D3 — це активний антирахітичний фактор. Найважливішою функцією вітаміну D є регулювання метаболізму кальцію та фосфатів, що сприяє правильній мінералізації і росту скелета.

Вітамін D3 є природною формою вітаміну D, що утворюється у людини під дією сонячного світла. Порівняно з вітаміном D2 характеризується активністю, вищою на 25%.

Він необхідний для функціонування паращитовидних залоз, кишечнику, нирок та кісткової системи. Колекальциферол відіграє істотну роль в абсорбції кальцію та фосфатів з кишечнику, у транспорті мінеральних солей і в процесі кальцифікації кісток, регулює виведення кальцію та фосфатів нирками. Наявність у крові іонів кальцію в фізіологічних концентраціях забезпечує підтримку тонусу м’язів скелетної мускулатури, функцію міокарда, сприяє проведенню нервового збудження, регулює процес згортання крові. Вітамін D також бере участь у функціонуванні імунної системи, впливаючи на продукцію лімфокінів.

Нестача вітаміну D3 в їжі, послаблення його всмоктування, дефіцит кальцію, а також недостатнє перебування на сонці в період швидкого росту дитини призводять до рахіту, а у дорослих — до остеомаляції, у вагітних — до появи симптомів тетанії та неутворення зубної емалі у немовлят.

Жінкам у період менопаузи, які часто хворіють на остеопороз, у зв’язку з гормональними порушеннями необхідно підвищити дозу вітаміну D3.

Фармакокінетика

Всмоктування. Водний р-н вітаміну D3 краще всмоктується, ніж масляний. У недоношених дітей виникає недостатнє утворення та надходження жовчі до кишечнику, що порушує всмоктування вітамінів у вигляді масляних р-нів.

Після перорального застосування колекальциферол абсорбується в тонкій кишці.

Розподіл. Проникає крізь плацентарний бар’єр та в грудне молоко.

Метаболізм. Метаболізується в печінці й нирках, перетворюючись в активний метаболіт — кальцитріол, який з’єднується з білком-носієм та транспортується до органів-мішеней (кишечник, кістки, нирки). Період напіврозпаду в крові становить кілька діб і може продовжитися у разі хвороби нирок.

Виведення. Виводиться з сечею і калом.

Вітамін D3 бере участь у регуляції обміну фосфору та кальцію в організмі через 6 год після прийому препарату.

Після прийому вітаміну D3 вже через 48 год спостерігається значне підвищення рівня колекальциферолу в плазмі крові.

Показання КОЛЕДАН

 • профілактика рахіту, у тому числі в недоношених новонароджених;
 • профілактика дефіциту вітаміну D3 у пацієнтів з мальабсорбцією та пацієнтів груп високого ризику, які не мають розладів всмоктування;
 • підтримувальне лікування остеопорозу;
 • лікування рахіту та остеомаляції;
 • лікування гіпопаратиреозу.

Застосування КОЛЕДАН

препарат призначений для внутрішнього застосування. 1 крапля містить 500 МО вітаміну D3. Щоб точно відміряти дозу, слід під час накапування тримати пляшечку під кутом 45°. Дорослим та дітям старшого віку приймати препарат у ложці з рідиною. Дітям грудного віку краплі дають у ложці води, молока або каші. Препарат додавати у їжу одразу перед її вживанням.

Дорослі

Профілактика рахіту. Рекомендована доза препарату становить 1 краплю (близько 500 МО вітаміну D3) на добу.

Профілактика дефіциту вітаміну D3 у пацієнтів з мальабсорбцією та пацієнтів груп високого ризику, які не мають розладів всмоктування. Рекомендована доза препарату становить 1 краплю (близько 500 МО вітаміну D3) на добу.

Підтримувальне лікування остеопорозу. Рекомендована доза препарату становить 2 краплі (близько 1000 МО вітаміну D3) на добу.

Лікування рахіту та остеомаляції. Рекомендована доза препарату становить 2–10 крапель на добу (1000–5000 МО вітаміну D3) на добу). Тривалість лікування — протягом 1 року.

Лікування гіпопаратиреозу. Рекомендована доза препарату залежить від рівня кальцію плазми крові та становить 20–40 крапель (близько 10 000–20 000 МО вітаміну D3) на добу. Якщо необхідний прийом більш високих доз колекальциферолу, слід застосовувати лікарські засоби в більшому дозуванні.

Діти. Препарат застосовують у дітей з 2-го тижня життя. Загальна рекомендована доза для профілактики рахіту у недоношених новонароджених становить 2 краплі (близько 1000 МО вітаміну D3) на добу.

Загальна рекомендована доза для лікування дефіциту вітаміну D3 у дітей, у тому числі немовлят, становить 2–10 крапель (близько 1000–5000 МО вітаміну D3) на добу.

Тривалість лікування залежить від перебігу та тяжкості захворювання і визначається лікарем індивідуально. Лікування рахіту та остеомаляції, викликаних дефіцитом вітаміну D3, триває протягом 1 року.

Протипоказання

підвищена чутливість до діючої речовини або інших компонентів препарату; гіперкальціємія та/або гіперкальціурія; гіпервітаміноз D; саркоїдоз; ниркова недостатність; нефролітіаз; туберкульоз; псевдогіпопаратиреоз (потреба у вітаміні D може бути нижча, ніж у період нормальної чутливості до вітаміну). Рідкісна спадкова непереносимість фруктози, глюкозо-галактозна мальабсорбція, сахарозо-ізомальтазна недостатність.

Побічна дія

побічні реакції, як правило, не спостерігаються при прийомі у рекомендованих дозах. У разі індивідуальної підвищеної чутливості до препарату, що відзначається рідко, або у результаті застосування надто високих доз протягом тривалого періоду може розвинутися гіпервітаміноз D.

З боку обміну речовин та харчування: гіперхолестеринемія, втрата маси тіла, полідипсія.

З боку психіки: депресія, зниження лібідо, порушення психіки.

З боку нервової системи: головний біль, сонливість.

З боку органа зору: кон’юнктивіт, фоточутливість.

З боку серцево-судинної системи: аритмія, гіпертензія.

З боку травного тракту: втрата апетиту, нудота, блювання, запор, сухість у ротовій порожнині, метеоризм, абдомінальний біль, діарея, диспепсія, панкреатит.

З боку печінки та жовчовивідних шляхів: підвищення активності амінотрансфераз.

З боку імунної системи, шкіри та підшкірної клітковини: реакції гіперчутливості, у тому числі кропив’янка, висипання, свербіж та анафілактоїдні реакції (у зв’язку з вмістом у складі препарату бензилового спирту).

З боку скелетно-м’язової та сполучної тканин: міалгія, артралгія, м’язова слабкість.

З боку нирок та сечовидільних шляхів: підвищення рівня кальцію в крові та/або в сечі, сечокам’яна хвороба та кальцифікація тканин, уремія, поліурія.

Загальні розлади: посилене потовиділення.

Також надходили повідомлення про виникнення ринореї, гіпертермії.

Особливості застосування

індивідуальне забезпечення потреби у вітаміні D має враховувати всі можливі джерела надходження цього вітаміну.

Визначення добової потреби дитини у вітаміні D та способу його застосування слід встановлювати індивідуально й піддавати верифікації під час періодичних досліджень, особливо в перші місяці життя.

Комбіновану терапію із застосуванням вітаміну D або кальцію слід проводити лише під наглядом лікаря та з контролем рівня кальцію у плазмі крові та сечі. Не рекомендується застосовувати колекальциферол одночасно з високими дозами кальцію.

Надто високі дози препарату, що застосовуються довготривало, або ударні дози можуть бути причиною хронічного гіпервітамінозу D3.

Під час застосування препарату рекомендується контроль рівня кальцію, фосфатів і глюкози у плазмі крові та в сечі, а у разі довготривалого лікування — контроль рівня креатиніну в плазмі крові.

Препарат слід застосовувати з обережністю у іммобілізованих пацієнтів, пацієнтів з порушенням функції нирок, серцево-судинними захворюваннями та пацієнтів, що приймають одночасно тіазиди та серцеві глікозиди.

Препарат слід застосовувати з особливою обережністю у немовлят, що народилися з маленьким переднім тім’ячком.

Застосування у період вагітності та годування груддю. У період вагітності не слід застосовувати препарат у високих дозах через можливість прояву тератогенної дії у разі передозування.

Вітамін D проникає в грудне молоко, тому в період годування груддю препарат слід застосовувати лише за призначенням лікаря.

Діти. Препарат застосовують у дітей з 2-го тижня життя.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або роботі з іншими механізмами. На сьогодні повідомлень немає. Проте при керуванні транспортними засобами або роботі з іншими механізмами рекомендується дотримуватися особливої обережності, враховуючи можливість розвитку небажаних реакцій з боку нервової системи.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

при одночасному застосуванні колекальциферолу з іншими лікарськими засобами можливі наступні взаємодії:

 • з алюмініє- та магнієвмісними антацидами — посилення токсичного впливу алюмінію на кістки та ризик розвитку гіпермагніємії у пацієнтів з нирковою недостатністю;
 • із засобами, що містять високі дози кальцію чи фосфору, — посилення ризику гіперфосфатемії;
 • з кетоконазолом — зниження біосинтезу та катаболізму метаболіту 1,25(OH)2-холекальциферолу;
 • з метаболітами та аналогами вітаміну D — посилення ризику токсичних ефектів; одночасне застосування цих засобів можливе лише як виняток і тільки під контролем рівня кальцію в плазмі крові;
 • з протиепілептичними засобами (фенітоїн, фенобарбітал), засобами для зменшення маси тіла (орлістат) та зниження рівня холестеролу, рифампіцином — зниження абсорбції колекальциферолу;
 • із серцевими глікозидами — посилення токсичної дії останніх (підвищується ризик розвитку серцевих аритмій); одночасне застосування цих засобів слід здійснювати з обережністю;
 • з тіазидами — посилення ризику гіперкальціємії; одночасне застосування цих засобів слід здійснювати з обережністю.

Можливий антагонізм між колекальциферолом та засобами, що призначаються при гіперкальціємії, з такими як кальцитонін, етидронат, памідронат.

Передозування

симптоми. При передозуванні колекальциферолу розивається гіперкальціємія (виникає після застосування 50 000–100 000 МО вітаміну D3), гіперкальціурія, ниркові кальцинати та пошкодження кісток, а також зміни з боку серцево-судинної системи.

Передозування супроводжується такими ефектами: м’язова слабкість, втрата апетиту, нудота, блювання, запор, полідипсія, поліурія, сонливість, фоточутливість, панкреатит, ринорея, гіпертермія, зниження лібідо, кон’юнктивіт, гіперхолестеринемія, підвищення активності трансаміназ, АГ, серцева аритмія та уремія. Частими симптомами є біль у м’язах і суглобах, головний біль, зменшення маси тіла. Розвивається порушення функцій нирок з альбумінурією, еритроцитурією та поліурією, підвищеною втратою калію, гіпостенурією, ніктурією та підвищенням тиску крові середнього ступеня. У тяжких випадках можливе помутніння рогівки, рідше — набряк сосочка зорового нерва, запалення райдужної оболонки аж до розвитку катаракти.

Можуть утворитися конкременти у нирках, вапнування у м’яких тканинах, таких як кровоносні судини, серце, легені та шкіра. Рідко розвивається холестатична жовтяниця.

Лікування. У разі передозування слід припинити застосування препарату. Залежно від ступеня гіперкальціємії рекомендується дієта з низьким вмістом кальцію або без кальцію, вживання великої кількості рідини, форсований діурез, індукований введенням фуросеміду, а також прийом ГКС та кальцитоніну.

У разі нормального функціонування нирок рівень кальцію достовірно знижується під час введення інфузійного р-ну натрію хлориду (3–6 л протягом 24 год) з додаванням фуросеміду, у деяких випадках також слід застосовувати 15 мг/кг маси тіла на годину натрію едетату, постійно контролюючи рівень кальцію та ЕКГ. При олігоанурії, навпаки, гемодіаліз є необхідним. Специфічного антидоту немає.

Умови зберігання

при температурі не вище 25 °С в оригінальній упаковці. Після відкриття флакона препарат можна використовувати протягом 6 міс.

Діагнози, при яких застосовують КОЛЕДАН

Низькорослість (карликовість) МКХ E34.3
Рахіт МКХ E55.0
Спостереження за іншою здоровою дитиною грудного та раннього віку та догляд за нею МКХ Z76.2
Дата додавання: 06.10.2020 р.
© Компендіум 220

Інструкція

Рекомендовані аналоги КОЛЕДАН:

АКВАВІТ-Д3
АКВАВІТ-Д3
розчин оральний 375 мкг/мл флакон 10 мл, № 1
вітаміни а та d, у тому числі комбінація цих вітамінів
АКВАДЕТРИМ ВІТАМІН D3
АКВАДЕТРИМ ВІТАМІН D3
розчин для перорального застосування, водний 15000 МО/мл флакон 10 мл, № 1
вітаміни а та d, у тому числі комбінація цих вітамінів
ВІТАМІН D3
Здоров'я ФК
краплі оральні, розчин 15000 МО/мл флакон з пробкою-крапельницею і кришкою 8 мл, № 1
ВІТАМІН D3
Фармаком
капсули 0,7 г, № 30
ВІТАМІН D3 25 мкг
Гістомед
капсули, № 60
ВІТАМІН D3 600 МО
Solgar Vitamin and Herb
капсули флакон, № 60, 120
дієтичні добавки — джерело моновітамінів і вітаміноподібних речовин
Д3 КРАПЕЛЬКА
Д3 КРАПЕЛЬКА
краплі оральні 4000 МО/мл флакон-крапельниця 10 мл у коробці, № 1
вітаміни а та d, у тому числі комбінація цих вітамінів

Ціни на КОЛЕДАН в містах України

Вінниця 108.26 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Вінниця, вул. Грибоєдова, 3, тел.: +38067213298694.50 грн./уп.

Дніпро 105.71 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Дніпро, просп. Яворницького Дмитра, 123, тел.: +38067657494194.50 грн./уп.

Житомир 106.38 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Житомир, вул. Велика Бердичівська, 95, тел.: +38098185836293.13 грн./уп.

Запоріжжя 104.49 грн./уп.

«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Запоріжжя, вул. Новокузнецька, 40А, тел.: +380800505911104.00 грн./уп.

Івано-Франківск 111.03 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Івано-Франківськ, вул. Федьковича, 7Б, тел.: +38067213298797.00 грн./уп.

Київ 107.94 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Київ, просп. Перемоги, 100А, тел.: +38098188977594.99 грн./уп.

Кропивницький 104.35 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Кропивницький, вул. Пашутинська, 75, тел.: +38067719687497.35 грн./уп.

Луцьк 110.12 грн./уп.

«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Луцьк, просп. Волі, 5/1, тел.: +380800505911104.00 грн./уп.

Львів 111.09 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Львів, вул. Сихівська, 8, тел.: +38067439511290.99 грн./уп.

Миколаїв 111.1 грн./уп.

«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Миколаїв, вул. Космонавтів, 78, тел.: +380800505911104.00 грн./уп.

Одеса 107.79 грн./уп.

«АПТЕКА АКС СОЦІАЛЬНА» Одеса, вул. Пантелеймонівська, 70, тел.: +38048249674198.60 грн./уп.

Полтава 104.55 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Полтава, вул. Алмазна, 6/11, тел.: +38067721037096.99 грн./уп.

Рівне 105.97 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Рівне, вул. Бандери, 49, тел.: +38067771395393.99 грн./уп.

Суми 103.99 грн./уп.

«АПТЕКА ПРАНА» Суми, вул. Роменська, 90, тел.: +380800505911104.00 грн./уп.

Тернопіль 109.44 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Тернопіль, вул. Київська, 18, тел.: +38067429286594.50 грн./уп.

Ужгород 111.24 грн./уп.

«ПОДОРОЖНИК» Ужгород, вул. Корзо, 25, тел.: +380676713779106.99 грн./уп.

Харків 104.78 грн./уп.

«ПОДОРОЖНИК» Харків, вул. Холодногорська, 2, тел.: +380676945434102.50 грн./уп.

Херсон 109.44 грн./уп.

«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Херсон, вул. Потьомкінська, 45А, тел.: +380800505911104.00 грн./уп.

Хмельницький 108.4 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Хмельницький, вул. Свободи, 1А, тел.: +38068296125297.19 грн./уп.

Черкаси 101.86 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Черкаси, вул. Сумгаїтська, 39, тел.: +38067742610493.99 грн./уп.

Чернігів 106.86 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Чернігів, просп. Перемоги, 14, тел.: +38067721043093.99 грн./уп.

Чернівці 111.38 грн./уп.

«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Чернівці, вул. Головна, 41, тел.: +380800505911104.00 грн./уп.

geoapteka.ua
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko