КОЛЕДАН (KOLEDAN)

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

краплі оральні, розчин 15000 МО/мл флакон-крапельниця 10 мл, № 1Ціни в аптеках
Колекальциферол
15000 МО/мл
Допоміжні речовини: поліоксил 35 олія рицинова; сахароза; кислота лимонна, моногідрат; спирт бензиловий; ароматизатор «Тутті-Фрутті»; натрію гідрофосфат безводний; вода очищена..
№ UA/16448/01/01 від 29.11.2017 до 29.11.2022
C За рецептом

ДІАГНОЗИ

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

фармакодинаміка. Вітамін D3 — це активний антирахітичний фактор. Найважливішою функцією вітаміну D є регулювання метаболізму кальцію та фосфатів, що сприяє правильній мінералізації і росту скелета.

Вітамін D3 є природною формою вітаміну D, що утворюється у людини під дією сонячного світла. Порівняно з вітаміном D2 характеризується активністю, вищою на 25%.

Він необхідний для функціонування паращитовидних залоз, кишечнику, нирок та кісткової системи. Холекальциферол відіграє істотну роль в абсорбції кальцію та фосфатів з кишечнику, у транспорті мінеральних солей і в процесі кальцифікації кісток, регулює виведення кальцію та фосфатів нирками. Наявність у крові іонів кальцію в фізіологічних концентраціях забезпечує підтримку тонусу м’язів скелетної мускулатури, функцію міокарда, сприяє проведенню нервового збудження, регулює процес згортання крові. Вітамін D також бере участь у функціонуванні імунної системи, впливаючи на продукцію лімфокінів.

Нестача вітаміну D3 в їжі, послаблення його всмоктування, дефіцит кальцію, а також недостатнє перебування на сонці в період швидкого росту дитини призводять до рахіту, а у дорослих — до остеомаляції, у вагітних — до появи симптомів тетанії та неутворення зубної емалі у немовлят.

Жінкам у період менопаузи, які часто хворіють на остеопороз, у зв’язку з гормональними порушеннями необхідно підвищити дозу вітаміну D3.

Фармакокінетика

Всмоктування. Водний р-н вітаміну D3 краще всмоктується, ніж масляний. У недоношених дітей виникає недостатнє утворення та надходження жовчі до кишечнику, що порушує всмоктування вітамінів у вигляді масляних р-нів.

Після перорального застосування холекальциферол абсорбується в тонкому кишечнику.

Розподіл. Проникає крізь плацентарний бар’єр та в грудне молоко.

Метаболізм. Метаболізується в печінці й нирках, перетворюючись в активний метаболіт — кальцитріол, який з’єднується з білком-носієм та транспортується до органів-мішеней (кишечник, кістки, нирки). Період напіврозпаду в крові становить кілька діб і може продовжитися у разі хвороби нирок.

Виведення. Виводиться з сечею і калом.

Вітамін D3 бере участь у регуляції обміну фосфору та кальцію в організмі через 6 год після прийому препарату.

Після прийому вітаміну D3 вже через 48 год спостерігається значне підвищення рівня холекальциферолу в плазмі крові.

ПОКАЗАННЯ

 • профілактика рахіту, у тому числі в недоношених новонароджених;
 • профілактика дефіциту вітаміну D3 у пацієнтів з мальабсорбцією та пацієнтів груп високого ризику, які не мають розладів всмоктування;
 • підтримувальне лікування остеопорозу;
 • лікування рахіту та остеомаляції;
 • лікування гіпопаратиреозу.

ЗАСТОСУВАННЯ

препарат призначений для внутрішнього застосування. 1 крапля містить 500 МО вітаміну D3. Щоб точно відміряти дозу, слід під час накапування тримати пляшечку під кутом 45°. Дорослим та дітям старшого віку приймати препарат у ложці з рідиною. Дітям грудного віку краплі дають у ложці води, молока або каші. Препарат додавати у їжу одразу перед її вживанням.

Дорослі

Профілактика рахіту. Рекомендована доза препарату становить 1 краплю (близько 500 МО вітаміну D3) на добу.

Профілактика дефіциту вітаміну D3 у пацієнтів з мальабсорбцією та пацієнтів груп високого ризику, які не мають розладів всмоктування. Рекомендована доза препарату становить 1 краплю (близько 500 МО вітаміну D3) на добу.

Підтримувальне лікування остеопорозу. Рекомендована доза препарату становить 2 краплі (близько 1000 МО вітаміну D3) на добу.

Лікування рахіту та остеомаляції. Рекомендована доза препарату становить 2–10 крапель на добу (1000–5000 МО вітаміну D3) на добу). Тривалість лікування — протягом 1 року.

Лікування гіпопаратиреозу. Рекомендована доза препарату залежить від рівня кальцію плазми крові та становить 20–40 крапель (близько 10 000–20 000 МО вітаміну D3) на добу. Якщо необхідний прийом більш високих доз холекальциферолу, слід застосовувати лікарські засоби в більшому дозуванні.

Діти. Препарат застосовують у дітей з 2-го тижня життя. Загальна рекомендована доза для профілактики рахіту у недоношених новонароджених становить 2 краплі (близько 1000 МО вітаміну D3) на добу.

Загальна рекомендована доза для лікування дефіциту вітаміну D3 у дітей, у тому числі немовлят, становить 2–10 крапель (близько 1000–5000 МО вітаміну D3) на добу.

Тривалість лікування залежить від перебігу та тяжкості захворювання і визначається лікарем індивідуально. Лікування рахіту та остеомаляції, викликаних дефіцитом вітаміну D3, триває протягом 1 року.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

підвищена чутливість до діючої речовини або інших компонентів препарату; гіперкальціємія та/або гіперкальціурія; гіпервітаміноз D; саркоїдоз; ниркова недостатність; нефролітіаз; туберкульоз; псевдогіпопаратиреоз (потреба у вітаміні D може бути нижча, ніж у період нормальної чутливості до вітаміну). Рідкісна спадкова непереносимість фруктози, глюкозо-галактозна мальабсорбція, сахарозо-ізомальтазна недостатність.

ПОБІЧНА ДІЯ

побічні реакції, як правило, не спостерігаються при прийомі у рекомендованих дозах. У разі індивідуальної підвищеної чутливості до препарату, що відзначається рідко, або у результаті застосування надто високих доз протягом тривалого періоду може розвинутися гіпервітаміноз D.

З боку обміну речовин та харчування: гіперхолестеринемія, втрата маси тіла, полідипсія.

З боку психіки: депресія, зниження лібідо, порушення психіки.

З боку нервової системи: головний біль, сонливість.

З боку органа зору: кон’юнктивіт, фоточутливість.

З боку серцево-судинної системи: аритмія, гіпертензія.

З боку травного тракту: втрата апетиту, нудота, блювання, запор, сухість у ротовій порожнині, метеоризм, абдомінальний біль, діарея, диспепсія, панкреатит.

З боку печінки та жовчовивідних шляхів: підвищення активності амінотрансфераз.

З боку імунної системи, шкіри та підшкірної клітковини: реакції гіперчутливості, у тому числі кропив’янка, висипання, свербіж та анафілактоїдні реакції (у зв’язку з вмістом у складі препарату бензилового спирту).

З боку скелетно-м’язової та сполучної тканин: міалгія, артралгія, м’язова слабкість.

З боку нирок та сечовидільних шляхів: підвищення рівня кальцію в крові та/або в сечі, сечокам’яна хвороба та кальцифікація тканин, уремія, поліурія.

Загальні розлади: посилене потовиділення.

Також надходили повідомлення про виникнення ринореї, гіпертермії.

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ

індивідуальне забезпечення потреби у вітаміні D має враховувати всі можливі джерела надходження цього вітаміну.

Визначення добової потреби дитини у вітаміні D та способу його застосування слід встановлювати індивідуально й піддавати верифікації під час періодичних досліджень, особливо в перші місяці життя.

Комбіновану терапію із застосуванням вітаміну D або кальцію слід проводити лише під наглядом лікаря та з контролем рівня кальцію у плазмі крові та сечі. Не рекомендується застосовувати холекальциферол одночасно з високими дозами кальцію.

Надто високі дози препарату, що застосовуються довготривало, або ударні дози можуть бути причиною хронічного гіпервітамінозу D3.

Під час застосування препарату рекомендується контроль рівня кальцію, фосфатів і глюкози у плазмі крові та в сечі, а у разі довготривалого лікування — контроль рівня креатиніну в плазмі крові.

Препарат слід застосовувати з обережністю у іммобілізованих пацієнтів, пацієнтів з порушенням функції нирок, серцево-судинними захворюваннями та пацієнтів, що приймають одночасно тіазиди та серцеві глікозиди.

Препарат слід застосовувати з особливою обережністю у немовлят, що народилися з маленьким переднім тім’ячком.

Застосування у період вагітності та годування груддю. У період вагітності не слід застосовувати препарат у високих дозах через можливість прояву тератогенної дії у разі передозування.

Вітамін D проникає в грудне молоко, тому в період годування груддю препарат слід застосовувати лише за призначенням лікаря.

Діти. Препарат застосовують у дітей з 2-го тижня життя.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або роботі з іншими механізмами. На сьогодні повідомлень немає. Проте при керуванні транспортними засобами або роботі з іншими механізмами рекомендується дотримуватися особливої обережності, враховуючи можливість розвитку небажаних реакцій з боку нервової системи.

ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ

при одночасному застосуванні холекальциферолу з іншими лікарськими засобами можливі наступні взаємодії:

 • з алюмініє- та магнієвмісними антацидами — посилення токсичного впливу алюмінію на кістки та ризик розвитку гіпермагніємії у пацієнтів з нирковою недостатністю;
 • із засобами, що містять високі дози кальцію чи фосфору, — посилення ризику гіперфосфатемії;
 • з кетоконазолом — зниження біосинтезу та катаболізму метаболіту 1,25(OH)2-холекальциферолу;
 • з метаболітами та аналогами вітаміну D — посилення ризику токсичних ефектів; одночасне застосування цих засобів можливе лише як виняток і тільки під контролем рівня кальцію в плазмі крові;
 • з протиепілептичними засобами (фенітоїн, фенобарбітал), засобами для зменшення маси тіла (орлістат) та зниження рівня холестеролу, рифампіцином — зниження абсорбції холекальциферолу;
 • із серцевими глікозидами — посилення токсичної дії останніх (підвищується ризик розвитку серцевих аритмій); одночасне застосування цих засобів слід здійснювати з обережністю;
 • з тіазидами — посилення ризику гіперкальціємії; одночасне застосування цих засобів слід здійснювати з обережністю.

Можливий антагонізм між холекальциферолом та засобами, що призначаються при гіперкальціємії, з такими як кальцитонін, етидронат, памідронат.

ПЕРЕДОЗУВАННЯ

симптоми. При передозуванні холекальциферолу розивається гіперкальціємія (виникає після застосування 50 000–100 000 МО вітаміну D3), гіперкальціурія, ниркові кальцинати та пошкодження кісток, а також зміни з боку серцево-судинної системи.

Передозування супроводжується такими ефектами: м’язова слабкість, втрата апетиту, нудота, блювання, запор, полідипсія, поліурія, сонливість, фоточутливість, панкреатит, ринорея, гіпертермія, зниження лібідо, кон’юнктивіт, гіперхолестеринемія, підвищення активності трансаміназ, АГ, серцева аритмія та уремія. Частими симптомами є біль у м’язах і суглобах, головний біль, зменшення маси тіла. Розвивається порушення функцій нирок з альбумінурією, еритроцитурією та поліурією, підвищеною втратою калію, гіпостенурією, ніктурією та підвищенням тиску крові середнього ступеня. У тяжких випадках можливе помутніння рогівки, рідше — набряк сосочка зорового нерва, запалення райдужної оболонки аж до розвитку катаракти.

Можуть утворитися конкременти у нирках, вапнування у м’яких тканинах, таких як кровоносні судини, серце, легені та шкіра. Рідко розвивається холестатична жовтяниця.

Лікування. У разі передозування слід припинити застосування препарату. Залежно від ступеня гіперкальціємії рекомендується дієта з низьким вмістом кальцію або без кальцію, вживання великої кількості рідини, форсований діурез, індукований введенням фуросеміду, а також прийом ГКС та кальцитоніну.

У разі нормального функціонування нирок рівень кальцію достовірно знижується під час введення інфузійного р-ну натрію хлориду (3–6 л протягом 24 год) з додаванням фуросеміду, у деяких випадках також слід застосовувати 15 мг/кг маси тіла на годину натрію едетату, постійно контролюючи рівень кальцію та ЕКГ. При олігоанурії, навпаки, гемодіаліз є необхідним. Специфічного антидоту немає.

УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ

при температурі не вище 25 °С в оригінальній упаковці. Після відкриття флакона препарат можна використовувати протягом 6 міс.

ІНСТРУКЦІЯ МОЗ

Дата додавання: 09.01.2020 р.

© Компендиум 2019

Ціни на КОЛЕДАН в містах України

Вінниця 104.6 грн./уп.

КОЛЕДАН крап. орал., р-н 15000 МО/мл фл.-крапельн. 10 мл № 1, World Medicine ..... 96.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Вінниця, перехр. Коцюбинського Михайла / Замостянська, 37/28, тел.: +380432267144

Дніпро 109.19 грн./уп.

КОЛЕДАН крап. орал., р-н 15000 МО/мл фл.-крапельн. 10 мл № 1, World Medicine ..... 99.2 грн./уп.
«АПТЕКИ МЕДИЧНОЇ АКАДЕМІЇ» Дніпро, просп. Яворницького Дмитра, 100

Житомир 107.17 грн./уп.

КОЛЕДАН крап. орал., р-н 15000 МО/мл фл.-крапельн. 10 мл № 1, World Medicine ..... 97.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Житомир, вул. Київська, 102, тел.: +380634432527

Запоріжжя 107.49 грн./уп.

КОЛЕДАН крап. орал., р-н 15000 МО/мл фл.-крапельн. 10 мл № 1, World Medicine ..... 100.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Запоріжжя, просп. Моторобудівників, 28, тел.: +380630308031

Івано-Франківск 111.64 грн./уп.

КОЛЕДАН крап. орал., р-н 15000 МО/мл фл.-крапельн. 10 мл № 1, World Medicine ..... 102.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Івано-Франківськ, вул. Тичини Павла, 1, тел.: +380342730623

Київ 110.64 грн./уп.

КОЛЕДАН крап. орал., р-н 15000 МО/мл фл.-крапельн. 10 мл № 1, World Medicine ..... 98.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Київ, вул. Мукачівська, 5А, тел.: +380444851267

Кропивницький 109.45 грн./уп.

КОЛЕДАН крап. орал., р-н 15000 МО/мл фл.-крапельн. 10 мл № 1, World Medicine ..... 98.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кропивницький, вул. Попова Космонавта, 9, тел.: +380630346068

Львів 119.07 грн./уп.

КОЛЕДАН крап. орал., р-н 15000 МО/мл фл.-крапельн. 10 мл № 1, World Medicine ..... 101.5 грн./уп.
«АПТЕКА БАМ» Львів, вул. Городоцька, 82, тел.: +380981625305

Миколаїв 110.61 грн./уп.

КОЛЕДАН крап. орал., р-н 15000 МО/мл фл.-крапельн. 10 мл № 1, World Medicine ..... 101.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Миколаїв, вул. Курортна, 8, тел.: +380512404423

Одеса 108.32 грн./уп.

КОЛЕДАН крап. орал., р-н 15000 МО/мл фл.-крапельн. 10 мл № 1, World Medicine ..... 105.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Одеса, просп. Небесної Сотні, 10

Полтава 109.83 грн./уп.

КОЛЕДАН крап. орал., р-н 15000 МО/мл фл.-крапельн. 10 мл № 1, World Medicine ..... 95.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Полтава, вул. Чураївни, 3/2, тел.: +380631867589

Рівне 118.14 грн./уп.

КОЛЕДАН крап. орал., р-н 15000 МО/мл фл.-крапельн. 10 мл № 1, World Medicine ..... 109.6 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Рівне, вул. Соборна, 192Д, тел.: +380800505911

Суми 109.35 грн./уп.

КОЛЕДАН крап. орал., р-н 15000 МО/мл фл.-крапельн. 10 мл № 1, World Medicine ..... 98.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, вул. Харківська, 12, тел.: +380542635055

Тернопіль 115.13 грн./уп.

КОЛЕДАН крап. орал., р-н 15000 МО/мл фл.-крапельн. 10 мл № 1, World Medicine ..... 97.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Тернопіль, вул. Мира, 11, тел.: +380634851370

Ужгород 122 грн./уп.

КОЛЕДАН крап. орал., р-н 15000 МО/мл фл.-крапельн. 10 мл № 1, World Medicine ..... 121.5 грн./уп.
«ПОДОРОЖНИК» Ужгород, вул. Заньковецької, 77Б, тел.: +380676713785

Харків 110.43 грн./уп.

КОЛЕДАН крап. орал., р-н 15000 МО/мл фл.-крапельн. 10 мл № 1, World Medicine ..... 109.6 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Харків, вул. Китаєнка, 10, тел.: +380800505911

Херсон 111.08 грн./уп.

КОЛЕДАН крап. орал., р-н 15000 МО/мл фл.-крапельн. 10 мл № 1, World Medicine ..... 96.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Херсон, вул. Покришева, 18, тел.: +380552330005

Хмельницький 114.84 грн./уп.

КОЛЕДАН крап. орал., р-н 15000 МО/мл фл.-крапельн. 10 мл № 1, World Medicine ..... 101.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Хмельницький, вул. Панаса Мирного, 4/1

Черкаси 106.58 грн./уп.

КОЛЕДАН крап. орал., р-н 15000 МО/мл фл.-крапельн. 10 мл № 1, World Medicine ..... 98.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Черкаси, вул. Нижня Горова, 2, тел.: +380633493270

Чернігів 107.05 грн./уп.

КОЛЕДАН крап. орал., р-н 15000 МО/мл фл.-крапельн. 10 мл № 1, World Medicine ..... 97.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернігів, просп. Перемоги, 18, тел.: +380462641094

Чернівці 120.2 грн./уп.

КОЛЕДАН крап. орал., р-н 15000 МО/мл фл.-крапельн. 10 мл № 1, World Medicine ..... 109.6 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Чернівці, вул. Головна, 41, тел.: +380800505911

Developed by Maxim Levchenko