АЛЬФОРТ ДЕКСА (ALFORT DEXA)

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

таблетки, вкриті плівковою оболонкою 25 мг блістер, № 10В аптеку
Декскетопрофен
25 мг
1 таблетка, вкрита оболонкою, містить декскетопрофену 25 мг у формі декскетопрофену трометамолу;
Допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна (pH 101), крохмаль кукурудзяний, натрію крохмальгліколят (тип A), гліцерин дистеарат; оболонка: Опадрай II 85F18422 білий (спирт полівініловий, титану діоксид (Е171), поліетиленгліколь, тальк)..
№ UA/13805/01/01 від 12.08.2019 до 12.08.2024
B За рецептом
розчин для ін'єкцій 50 мг/2 мл ампула 2 мл, № 5, 10В аптеку
Декскетопрофен
50 мг/2 мл
№ UA/15741/01/01 від 23.01.2017 до 23.01.2022
B За рецептом

ДІАГНОЗИ

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

фармакодинаміка. Декскетопрофену трометамол — пропіонової кислоти трометамінова сіль — чинить знеболювальну, протизапальну та жарознижувальну дію і належить до нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП).

Механізм його дії ґрунтується на зниженні синтезу простагландинів за рахунок пригнічення ЦОГ. Зокрема, гальмується перетворення арахідонової кислоти в циклічні ендопероксиди PGG2 і PGH2, з яких утворюються простагландини PGE1, PGE2, PGF, PGD2, а також простациклін PGI2 і тромбоксани TxA2 і TxB2. Крім цього, пригнічення синтезу простагландинів може діяти на інші медіатори запалення, такі як кініни, що може також опосередковано впливати на основну дію препарату.

Дослідження за участю добровольців показали, що декскетопрофен є інгібітором активності ЦОГ-1 і ЦОГ-2.

Аналгезивний ефект триває 4–6 год.

Розчин для ін’єкцій. Знеболювальну дію декскетопрофену трометамолу при в/м і в/в введенні пацієнтам з болем середньої і сильної інтенсивності вивчено при різних видах болю при хірургічних втручаннях (ортопедичні та гінекологічні операції, операції на черевній порожнині), а також при болю в опорно-руховому апараті (гострий біль у попереку) і нирковій коліці. У ході проведених досліджень аналгезивний ефект препарату виявлявся швидко і досягав максимуму протягом перших 45 хв. Тривалість знеболювальної дії після застосування 50 мг декскетопрофену трометамолу, як правило, становить 8 год. Проведені дослідження показали, що застосування препарату Альфорт Декса для ін’єкцій дозволяє значно знизити дозу опіатів при їх одночасному застосуванні з метою купірування післяопераційного болю. Якщо пацієнтам, у яких з метою купірування післяопераційного болю застосовували морфій за допомогою приладу для знеболювання, контрольованого пацієнтом, призначали і декскетопрофену трометамол, то їм потрібно значно менше морфію (на 30–45%), ніж пацієнтам, які отримували плацебо.

Фармакокінетика. Після перорального прийому декскетопрофену трометамолу Cmax в плазмі крові досягається в середньому через 30 хв (15–60 хв). Час розподілу декскетопрофену становить 0,35 год. Подібно до інших препаратів, які мають високий ступінь зв’язування з білками плазми крові (99%), середній об’єм розподілу становить менше 0,25 л/кг маси тіла. Після застосування декскетопрофену трометамолу в сечі визначається тільки S-(+)-енантіомер, що доводить відсутність його інверсії в R-(+)-енантіомер в організмі людини. При дослідженні фармакокінетики багаторазових доз встановлено, що після останнього застосування декскетопрофену трометамолу значення AUC біодоступності було не вище, ніж після його одноразового застосування, що доводить відсутність накопичення лікарського засобу.

Виведення декскетопрофену трометамолу відбувається в основному за рахунок глюкуронізації і подальшого виділення нирками. T½ декскетопрофену становить 1,65 год.

Декскетопрофен при пероральному введенні має лінійну залежність від дозозалежного ефекту при системному застосуванні.

Р-н для ін’єкцій. Після в/м введення декскетопрофену трометамолу людині Cmax досягається через 20 хв (10–45 хв). Доведено, що при одноразовому в/м або в/в введенні 25–50 мг AUC (концентрація/час) пропорційна дозі. Фармакокінетичні дослідження багатократного застосування препарату довели, що AUC та Cmax (середнє максимальне значення) після останнього в/м та в/в введення не відрізняються від показників після одноразового застосування, що свідчить про відсутність кумуляції лікарського засобу. Аналогічно до інших лікарських засобів з високим ступенем зв’язування з білками плазми крові (99%), обсяг розподілу декскетопрофену становить в середньому 0,25 л/кг. Період напіврозподілу становить близько 0,35 год, а T½ — 1–2,7 год. Метаболізм декскетопрофену в основному відбувається шляхом кон’югації з глюкуроновою кислотою з подальшим виділенням нирками. Після введення декскетопрофену трометамол в сечі визначається тільки оптичний ізомер S-(+), що свідчить про відсутність трансформації препарату в оптичний ізомер R-(-). Після введення однократних і багатократних доз ступінь впливу препарату на здорових добровольців літнього віку (від 65 років), які брали участь у дослідженні, був значно вищим (до 55%), ніж на молодих добровольців, однак статистично значущої різниці в Cmax і часі її досягнення не спостерігалося. Середній T½ підвищувався (до 48%), а визначений сумарний кліренс знижувався.

ПОКАЗАННЯ

таблетки. Симптоматична терапія при болю легкого та середнього ступеня, наприклад м’язово-скелетного болю, болю при менструації (дисменорея), зубного болю.

Р-н для ін’єкцій. Симптоматичне лікування при гострому болю середньої та високої інтенсивності в разі, коли пероральне застосування препарату недоцільно, наприклад при післяопераційному болю, нирковій коліці і болю в попереку (біль у спині).

ЗАСТОСУВАННЯ

таблетки. Залежно від виду та інтенсивності болю рекомендована доза становить 12,5 мг (½ таблетки) кожні 4–6 год або 25 мг кожні 8 год. Загальна добова доза не повинна перевищувати 75 мг.

Небажані дії препарату можна звести до мінімуму за умови застосування мінімальних ефективних доз протягом якомога більш короткого проміжку часу, необхідного для усунення симптомів. Препарат не передбачений для тривалої терапії; тривалість лікування повинна обмежуватися часом наявності симптомів.

Подібно до інших НПЗП, Альфорт Декса слід приймати переважно з їжею або після їди. Однак прийом разом з їжею затримує всмоктування; у разі гострого болю рекомендується приймати препарат мінімум за 30 хв до їди.

Пацієнти похилого віку. Рекомендується починати лікування з низьких доз. Добова доза становить 50 мг. За умови хорошої переносимості препарату дозу можна підвищити до звичайної. Також слід проводити регулярний контроль щодо наявності шлунково-кишкових кровотеч.

Порушення функції печінки легкого і середнього ступеня тяжкості. Лікування слід починати з мінімальної рекомендованої дози і під суворим наглядом лікаря. Добова доза становить 50 мг. Альфорт Декса не слід застосовувати у пацієнтів з тяжкою печінковою недостатністю.

Порушення функції нирок легкого ступеня тяжкості. Для пацієнтів зі слабкою нирковою недостатністю початкову дозу необхідно знизити до забезпечення добової дози 50 мг. Альфорт Декса не слід застосовувати у пацієнтів з помірною та тяжкою нирковою недостатністю.

Р-н для ін’єкцій. Дорослі. Рекомендована доза становить 50 мг з інтервалом 8–12 год. При необхідності повторну дозу вводять через 6 год. Максимальна добова доза не повинна перевищувати 150 мг. Препарат призначений для короткочасного застосування, тому його слід застосовувати тільки в період гострого болю (не більше 2 діб). Пацієнтів слід переводити на пероральне застосування анальгетиків за можливості. Побічні реакції можна скоротити за рахунок застосування найнижчої ефективної дози протягом якомога більш короткого часу, необхідного для покращання стану. При післяопераційному болю середнього або сильного ступеня тяжкості препарат можна застосовувати за показаннями в тих самих дозах, що рекомендуються в поєднанні з опіоїдними анальгетиками.

Пацієнти похилого віку. Корекція дози зазвичай не потрібна. Однак через фізіологічне зниження функції нирок рекомендується нижча доза, а саме: максимальна добова доза становить 50 мг при легкому порушенні функції нирок.

Порушення з боку печінки. Для пацієнтів з патологією печінки легкого або середнього ступеня (5–9 балів за шкалою Чайлда — П’ю) слід знижувати максимальну добову дозу до 50 мг і ретельно контролювати функцію печінки. При тяжких захворюваннях печінки препарат протипоказаний (10–15 балів за шкалою Чайлда — П’ю).

Порушення з боку нирок. Для пацієнтів з порушенням функції нирок легкого ступеня (кліренс креатиніну — 50–80 мл/хв) максимальну добову дозу слід знизити до 50 мг. При порушенні функції нирок середнього або тяжкого ступеня (кліренс креатиніну <50 мл/хв) препарат протипоказаний.

В/м введення. Розчин для ін’єкцій слід повільно вводити глибоко в м’яз.

В/в інфузія. Для проведення в/в інфузії вміст ампули 2 мл розвести в 30–100 мл 0,9% розчину натрію хлориду, розчині глюкози або розчині Рінгера-лактату. Р-н для інфузій слід готувати в асептичних умовах, не допускаючи впливу природного денного світла. Приготований розчин має бути прозорим. Інфузію необхідно проводити протягом 10–30 хв. Не допускати впливу природного денного світла на приготований розчин.

Альфорт Декса, розведений в 100 мл 0,9% розчину натрію хлориду або в розчині глюкози, можна змішувати з допаміном, гепарином, гідроксизином, лідокаїном, морфіном, петидином і теофіліном.

Альфорт Декса не можна змішувати в розчині для інфузій з прометазином і пентазоцином.

В/в ін’єкція (болюсне введення). При необхідності вміст однієї ампули (2 мл розчину для ін’єкцій) вводити протягом не менше 15 с.

Препарат можна змішувати в малих обсягах (наприклад в шприці) з розчинами для ін’єкцій гепарину, лідокаїну, морфіну і теофіліну.

Альфорт Декса не можна змішувати в малих обсягах (наприклад в шприці) з розчинами допаміну, прометазину, пентазоцину, петидину і гідрокортизону, оскільки утворюється білий осад.

Препарат можна змішувати тільки з вищевказаними лікарськими засобами.

При в/м або в/в ін’єкційному застосуванні препарат слід негайно ввести після того, як він був набраний з ампули. Р-н для інфузії необхідно застосовувати відразу після його приготування.

При зберіганні розбавлених розчинів препарату в поліетиленових пакетах або в пристосованих для введення виробах з етилвінілацетату, пропіонату целюлози, поліетилену низької щільності і полівінілхлориду змін діючої речовини внаслідок сорбції не спостерігалося.

Препарат Альфорт Декса призначений для однократного застосування, тому залишки готового розчину слід утилізувати. Перед введенням препарату необхідно переконатися, що розчин прозорий і безбарвний. Р-н, що містить тверді частки, застосовувати не можна.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

— підвищена чутливість до декскетопрофену або допоміжних речовин препарату;

— напади БА, бронхоспазм, гострий риніт або розвиток носових поліпів, кропив’янка або ангіоневротичний набряк в результаті застосування препаратів аналогічної дії, наприклад ацетилсаліцилова кислота або інші НПЗП;

— активна фаза виразкової хвороби або кровотеча, підозра на кровотечу або рецидивуюча виразкова хвороба або кровотеча в анамнезі (не менше 2 підтверджених фактів виразки або кровотечі) або хронічна диспепсія;

— шлунково-кишкова кровотеча, інша кровотеча в активній фазі або підвищена кровоточивість;

— шлунково-кишкова кровотеча або перфорація в анамнезі, пов’язані з попередньою терапією НПЗП;

— хвороба Крона або неспецифічний виразковий коліт;

— БА в анамнезі;

— тяжка серцева недостатність;

— порушення функції нирок середнього або тяжкого ступеня (кліренс креатиніну <50 мл/хв);

— тяжке порушення функції печінки (10–15 балів за шкалою Чайлда — П’ю);

— геморагічний діатез та інші порушення згортання крові;

— III триместр вагітності і період годування грудьми.

Р-н для ін’єкцій. Застосування з метою нейроаксіального (інтратекального або епідурального) введення (через вміст етанолу).

ПОБІЧНА ДІЯ

нижче вказані побічні реакції, зв’язок яких з декскетопрофеном трометамолом, за клінічними даними, визнаний як мінімально можливий, а також побічні реакції, повідомлення про які отримані в постмаркетинговий період.

Система органів Поширені (≥1/100 до <1/10) Непоширені (≥1/1000 до <1/100) Рідко поширені (≥1/10 000 до <1/100) Дуже рідко поширені, у тому числі окремі повідомлення (<1/10 000)
З боку крові та лімфатичної системи Нейтропенія, тромбоцитопенія
З боку імунної системи Набряк гортані Анафілактична реакція, у тому числі анафілактичний шок
З боку метаболізму та травлення Анорексія  –
З боку психіки Безсоння,

збудження, стан тривоги

З боку нервової системи Головний біль, запаморочення, сонливість Парестезія, синкопе (непритомність)
З боку органа зору Нечіткість зору
З боку органа слуху та вестибулярного апарату Запаморочення вестибулярного походження Шум у вухах
З боку серцево-судинної системи Відчуття серцебиття, припливи, гіперемія Артеріальна гіпертензія Тахікардія, артеріальна гіпотензія
З боку дихальної системи Брадипное Бронхоспазм, задишка
З боку травної системи Нудота та/або блювання, абдомінальний біль, діарея, диспепсія Гастрит, запор, сухість у роті, метеоризм Пептична виразка, виразкова кровотеча або перфорація Панкреатит
З боку печінки та жовчовивідних шляхів Гепатит Гепатоцелюлярне ураження
З боку шкіри та підшкірної тканини Висип на шкірі Кропив’янка, акне, підвищене потовиділення Синдром Стівенса — Джонсона, токсичний епідермальний некроліз (синдром Лайєлла), свербіж, ангіоневротичний набряк, набряк обличчя, фоточутливість
З боку опорно-рухового апарату Біль у спині  
З боку нирок та сечовивідних шляхів Гостра ниркова недостатність, поліурія Нефрит або нефротичний синдром
З боку репродуктивної системи Порушення менструального циклу, порушення функції передміхурової залози
Загальні порушення Втомлюваність, біль, астенія, ригідність м’язів, нездужання Периферичний набряк
Лабораторні дані Патологічні показники функціональних проб печінки

Найчастіше спостерігаються побічні реакції з боку травного тракту. Так, можливий розвиток виразки шлунка і дванадцятипалої кишки, перфорації або кровотечі в травному тракті, іноді з летальним наслідком, особливо у хворих похилого віку. За наявними даними, на тлі застосування препарату можуть з’являтися нудота, блювання, діарея, метеоризм, запор, диспепсія, біль у животі, мелена, блювання з домішками крові, виразковий стоматит, загострення коліту, хвороба Крона. Рідше спостерігається гастрит. Також на тлі застосування НПЗП можуть виникати набряки, АГ, серцева недостатність.

Як і в разі застосування інших НПЗП, можливий розвиток асептичного менінгіту, який головним чином розвивається у хворих на системний червоний вовчак або змішаний колагеноз, і реакції з боку крові (пурпура, гіпопластична і гемолітична анемія, рідко — агранулоцитоз і гіпоплазія кісткового мозку).

Можливі бульозні реакції, в тому числі синдром Стівенса — Джонсона і токсичний епідермальний некроліз (дуже рідко).

Відповідно до результатів клінічних досліджень та епідеміологічних даних застосування деяких НПЗП, особливо у високих дозах і протягом тривалого часу, може супроводжуватися деяким підвищенням ризику розвитку патології, викликаної тромбозом артерій (наприклад інфаркт міокарда або інсульт).

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ

Альфорт Декса слід застосовувати з обережністю у хворих з алергічними реакціями в анамнезі. Необхідно уникати одночасного застосування препарату з іншими НПЗП, у тому числі з інгібіторами ЦОГ-2. При застосуванні препаратів класу НПЗП в ШКТ можуть розвинутися пептичні виразки з/без перфорації і кровотечі. Ці небажані явища можуть виникнути в будь-який період лікування, вони не залежать від наявності в анамнезі тяжких порушень з боку ШКТ. Якщо при застосуванні декскетопрофену з’явилися шлунково-кишкова кровотеча або виразка, терапію препаратом слід негайно припинити. Ризик розвитку вищезазначених небажаних явищ підвищується пропорційно підвищенню дози НПЗП, а також у хворих з виразкою шлунка або дванадцятипалої кишки в анамнезі та у пацієнтів похилого віку. Для зниження ризику розвитку небажаних побічних реакцій з боку ШКТ лікар може призначити лікарські засоби, які чинять захисну дію на слизову оболонку травного тракту (мізопростол, інгібітори протонної помпи). Це також стосується хворих, яким потрібне супутнє призначення низьких доз ацетилсаліцилової кислоти або інших засобів, що підвищують ризик розвитку ускладнень з боку ШКТ. Хворих слід поінформувати, що в разі появи будь-якого дискомфорту в ділянці живота (в першу чергу — шлунково-кишкових кровотеч), особливо на початку лікування, вони повинні повідомляти лікаря. Декскетопрофен може підвищувати в крові рівень азоту сечовини, креатиніну, АсАТ і АлАТ. При значному підвищенні рівня АсАТ і АлАТ застосування препарату необхідно припинити. Пацієнтам з порушенням функції нирок та/або печінки, АГ, серцевою недостатністю препарат слід призначати з обережністю і під наглядом лікаря, оскільки цей лікарський засіб може призвести до появи набряків. Слід дотримуватися обережності при призначенні декскетопрофену хворим, які застосовують діуретики та схильні до гіповолемії, оскільки існує ризик нефротоксичної дії препарату. Особлива обережність потрібна при призначенні препарату пацієнтам із захворюваннями серця в анамнезі, особливо з епізодами серцевої недостатності, оскільки декскетопрофен може викликати загострення перебігу захворювання. Дуже рідко повідомлялося про тяжкі шкірні реакції (деякі з летальним наслідком), включаючи ексфоліативний дерматит, синдром Стівенса — Джонсона і токсичний епідермальний некроліз. Найчастіше побічні реакції розвиваються на початку лікування, в більшості випадків — в перший місяць лікування. При перших проявах шкірного висипу, ураженні слизових оболонок або інших проявах гіперчутливості препарат слід негайно відмінити.

Хворим із неконтрольованою артеріальною гіпертензією, маніфестуючою ІХС, облітеруючим ендартеріїтом, цереброваскулярними порушеннями декскетопрофен призначають тільки після ретельної оцінки співвідношення очікуваної користі та можливого ризику такої терапії. За таким самим принципом оцінюють доцільність призначення тривалої терапії декскетопрофеном пацієнтам з факторами ризику виникнення серцево-судинних захворювань, таких як гіперліпідемія, АГ, цукровий діабет, а також куріння.

Препарат слід з обережністю призначати пацієнтам з порушеннями гемопоезу, системним червоним вовчаком або захворюванням сполучної тканини.

Застосування в період вагітності та годування грудьми. Декскетопрофен протипоказаний в III триместр вагітності і в період годування грудьми.

Препарат можна застосовувати в I і II триместр вагітності лише в разі гострої необхідності, тільки якщо потенційна користь перевищує потенційний ризик для плода. Дозу і тривалість лікування слід скоротити до мінімально можливого рівня.

Пригнічення синтезу простагландинів може несприятливо вплинути на вагітність та/або розвиток зародка і плода. Згідно з епідеміологічними дослідженнями застосування препаратів, що пригнічують синтез простагландинів, на ранніх етапах вагітності підвищує ризик викидня, вад серця, гастрошизису. При необхідності застосування декскетопрофену трометамолу у жінок, які планують вагітність, слід призначати мінімальну можливу дозу при мінімальній тривалості терапії.

На тлі застосування інгібіторів синтезу простагландинів в III триместр вагітності у плода можливе виникнення таких відхилень: серцево-судинна токсичність, наприклад передчасне закриття артеріальної протоки і гіпертензія в системі легеневої артерії; дисфункція нирок, яка може прогресувати і перейти в ниркову недостатність з розвитком олігогідроамніону.

У матері наприкінці вагітності і у новонародженого можливі такі явища: збільшення часу кровотечі за рахунок пригнічення агрегації тромбоцитів, навіть при застосуванні препарату в низьких дозах; пригнічення скорочувальної активності матки, що призводить до запізнювання і затримки пологової діяльності.

Даних про проникнення в грудне молоко немає.

Діти. Досліджень за участю дітей не проводили. Препарат не слід застосовувати у пацієнтів віком до 18 років.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. При застосуванні декскетопрофену можливі запаморочення, сонливість, підвищена стомлюваність, астенія та візуальні порушення, що може вплинути на здатність керувати транспортними засобами та працювати з іншими механізмами.

ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ

нижче наведені типи взаємодії, характерні для всіх НПЗП.

Комбінації, які не рекомендуються

Одночасне застосування двох або більше НПЗП (в тому числі ацетилсаліцилової кислоти) може підвищити ризик розвитку побічних реакцій.

Антикоагулянти: НПЗП можуть посилювати ефекти антикоагулянтів типу варфарину через значне зв’язування декскетопрофену з білками плазми крові, пригнічення функції тромбоцитів і ураження слизової оболонки шлунка і кишечнику. Підвищується ризик кровотечі при одночасному застосуванні з гепарином. Якщо такої комбінації неможливо уникнути, необхідно ретельне клінічне спостереження з подальшим контролем лабораторних показників.

ГКС: підвищується ризик виникнення виразки або кровотечі у ШКТ.

Препарати літію: НПЗП підвищують рівень літію в крові і можуть сприяти досягненню його токсичного рівня.

Метотрексат в дозі 15 мг/тиж і вище: підвищується рівень метотрексату в крові за рахунок зменшення його виділення нирками, що призводить до токсичної дії на систему крові.

Гідантоїн і сульфаніламіди: токсичний ефект цих сполук може зростати.

Комбінації, що потребують уваги

Діуретики, інгібітори АПФ і антагоністи рецепторів ангіотензину II: послаблюється сечогінна й антигіпертензивна дія препаратів; подальше погіршення функції нирок аж до порушення їх функції (особливо у зневоднених хворих та осіб похилого віку).

Метотрексат в дозі нижче 15 мг/тиж: токсичність метотрексату зростає через зниження ренального кліренсу протизапальним агентом. При необхідності застосування такої комбінації слід щотижня контролювати картину крові, особливо за наявності навіть незначного зниження функції нирок, а також у хворих літнього віку.

Пентоксифілін: підвищений ризик кровотечі. Слід посилити клінічні спостереження.

Зидовудин: існує ризик підвищення токсичного впливу зидовудину на еритропоез (токсичний вплив на ретикулоцити) аж до розвитку тяжкої анемії через тиждень після застосування НПЗП, тому в перші 1–2 тиж після початку терапії НПЗП слід здійснювати контроль аналізу крові з підрахунком кількості ретикулоцитів.

Похідні сульфонілсечовини: НПЗП можуть посилювати гіпоглікемізуючу дію препаратів сульфонілсечовини за рахунок їх витіснення зі зв’язків з білками крові.

Комбінації, що потребують обережності

Блокатори β-адренорецепторів: лікування НПЗП може знижувати антигіпертензивні ефекти шляхом пригнічення синтезу простагландинів.

Циклоспорин і такролімус: посилення токсичної дії цих препаратів на нирки за рахунок впливу НПЗП на синтез простагландинів. У разі застосування комбінованої терапії слід визначати стан функції нирок.

Тромболітичні препарати: підвищення ризику кровотечі.

Інгібітори агрегації тромбоцитів і селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну: підвищений ризик розвитку пептичних виразок і кровотеч у ШКТ.

Пробенецид: підвищення концентрації декскетопрофену в плазмі крові за рахунок зниження рівня його ренальної канальцевої секреції і глюкуронізації. У такому разі слід регулювати дозу декскетопрофену.

Серцеві глікозиди: може підвищуватися їх концентрація в плазмі крові; можливе посилення серцевої недостатності і зниження швидкості клубочкової фільтрації.

Міфепристон: зниження його ефективності за рахунок зменшення синтезу простагландинів, тому НПЗП не слід застосовувати протягом 8–12 діб після застосування міфепристону.

Хіноліни: застосування в високих дозах в поєднанні з НПЗП підвищує ризик розвитку судом.

Несумісність. Альфорт Декса у формі розчину для ін’єкцій не можна змішувати в малих обсягах (наприклад в шприці) з розчинами допаміну, прометазину, пентазоцину, петидину і гідрокортизону, оскільки утворюється білий осад.

Розведені розчини для інфузій, отримані, як зазначено в розділі «інфузії», не можна змішувати з прометазином або пентазоцином.

ПЕРЕДОЗУВАННЯ

таблетки. Для декскетопрофену симптоми передозування невідомі. Однак в разі передозування слід негайно почати симптоматичну терапію, яка відповідає клінічному стану пацієнта. Якщо доза, що перевищує 5 мг/кг маси тіла, прийнята протягом 1 год, слід прийняти активоване вугілля або промити шлунок. Виведення декскетопрофену можна прискорити шляхом гемодіалізу. Також слід проводити ретельний контроль функції нирок і печінки. Необхідно забезпечити контроль стану пацієнта протягом 4 год після прийому потенційно токсичних доз.

Р-н для ін’єкцій. Симптоматика передозування невідома. Аналогічні лікарські засоби викликають порушення з боку травного тракту (блювання, анорексія, біль у животі) і нервової системи (сонливість, запаморочення, дезорієнтація, головний біль). При випадковому передозуванні слід негайно почати симптоматичне лікування відповідно до стану пацієнта. Декскетопрофену трометамол виводиться з організму за допомогою діалізу.

УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ

таблетки. При температурі не вище 25 °C.

Р-н для ін’єкцій. Не потребує спеціальних умов зберігання. Зберігати в оригінальній упаковці для захисту від світла.

Після розведення продемонстрована хімічна і фізична стабільність протягом 24 год при зберіганні розчину при температурі 2–8 °С. З мікробіологічної точки зору, розведений розчин слід використовувати негайно.

ІНСТРУКЦІЯ МОЗ

Дата додавання: 12.11.2019 р. Версія для друку

© Компендиум 2019

Ціни на АЛЬФОРТ ДЕКСА в містах України

Вінниця 81.91 грн./уп.

АЛЬФОРТ ДЕКСА табл. в/плівк. обол. 25 мг блістер № 10, Delta Medical Promotions AG ..... 73.2 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Вінниця, вул. Київська, 45, тел.: +380800505911

Дніпро 83.7 грн./уп.

АЛЬФОРТ ДЕКСА табл. в/плівк. обол. 25 мг блістер № 10, Delta Medical Promotions AG ..... 72.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Дніпропетровськ, вул. Тітова, 30, тел.: +380563721615

Житомир 77.95 грн./уп.

АЛЬФОРТ ДЕКСА табл. в/плівк. обол. 25 мг блістер № 10, Delta Medical Promotions AG ..... 72.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Житомир, вул. Велика Бердичівська, 95, тел.: +380412430045

Запоріжжя 76.95 грн./уп.

АЛЬФОРТ ДЕКСА табл. в/плівк. обол. 25 мг блістер № 10, Delta Medical Promotions AG ..... 66.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Запоріжжя, вул. Чарівна, 68

Київ 83.13 грн./уп.

АЛЬФОРТ ДЕКСА табл. в/плівк. обол. 25 мг блістер № 10, Delta Medical Promotions AG ..... 72.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Київ, вул. Ялтинська, 6, тел.: +380445660237

Кропивницький 71.39 грн./уп.

АЛЬФОРТ ДЕКСА табл. в/плівк. обол. 25 мг блістер № 10, Delta Medical Promotions AG ..... 67.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кіровоград, вул. Полтавська, 58, тел.: +380522374302

Луцьк 75.41 грн./уп.

АЛЬФОРТ ДЕКСА табл. в/плівк. обол. 25 мг блістер № 10, Delta Medical Promotions AG ..... 75.41 грн./уп.
«ЕКО АПТЕКА» Луцьк, просп. Грушевського, 19, тел.: +380504264006

Львів 84.42 грн./уп.

АЛЬФОРТ ДЕКСА табл. в/плівк. обол. 25 мг блістер № 10, Delta Medical Promotions AG ..... 66.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Львів, вул. Городоцька, 159, тел.: +380322378795

Миколаїв 80.45 грн./уп.

АЛЬФОРТ ДЕКСА табл. в/плівк. обол. 25 мг блістер № 10, Delta Medical Promotions AG ..... 73.2 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Миколаїв, просп. Центральний, 171/15, тел.: +380800505911

Одеса 80.45 грн./уп.

АЛЬФОРТ ДЕКСА табл. в/плівк. обол. 25 мг блістер № 10, Delta Medical Promotions AG ..... 68.55 грн./уп.
«БУДЕМО ЗДОРОВІ РАЗОМ» Одеса, вул. Ріхтера Святослава, 144, тел.: +380634963323

Полтава 84.53 грн./уп.

АЛЬФОРТ ДЕКСА табл. в/плівк. обол. 25 мг блістер № 10, Delta Medical Promotions AG ..... 67.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Полтава, вул. Соборності, 76, тел.: +380631867592

Рівне 81.88 грн./уп.

АЛЬФОРТ ДЕКСА табл. в/плівк. обол. 25 мг блістер № 10, Delta Medical Promotions AG ..... 75.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Рівне, вул. Ювілейна, 11, тел.: +380362622017

Суми 76.06 грн./уп.

АЛЬФОРТ ДЕКСА табл. в/плівк. обол. 25 мг блістер № 10, Delta Medical Promotions AG ..... 72.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, просп. Лушпи Михайла, 22, тел.: +380542604070

Тернопіль 90.4 грн./уп.

АЛЬФОРТ ДЕКСА табл. в/плівк. обол. 25 мг блістер № 10, Delta Medical Promotions AG ..... 90.4 грн./уп.
«МЕД-СЕРВІС» Тернопіль, вул. Чорновола В'ячеслава, 12, тел.: +380352523238

Ужгород 91.9 грн./уп.

АЛЬФОРТ ДЕКСА табл. в/плівк. обол. 25 мг блістер № 10, Delta Medical Promotions AG ..... 91.9 грн./уп.
«МЕД-СЕРВІС» Ужгород, просп. Свободи, 3

Харків 79.87 грн./уп.

АЛЬФОРТ ДЕКСА табл. в/плівк. обол. 25 мг блістер № 10, Delta Medical Promotions AG ..... 72.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Пісочин, вул. Квартальная, 14, тел.: +380577422380

Херсон 77.62 грн./уп.

АЛЬФОРТ ДЕКСА табл. в/плівк. обол. 25 мг блістер № 10, Delta Medical Promotions AG ..... 73.2 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Херсон, бульв. Мирний, 7, тел.: +380800505911

Черкаси 82.2 грн./уп.

АЛЬФОРТ ДЕКСА табл. в/плівк. обол. 25 мг блістер № 10, Delta Medical Promotions AG ..... 72.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Черкаси, вул. Сумгаїтська, 24, тел.: +380472663513

Чернігів 81.22 грн./уп.

АЛЬФОРТ ДЕКСА табл. в/плівк. обол. 25 мг блістер № 10, Delta Medical Promotions AG ..... 75.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернігів, просп. Перемоги, 18, тел.: +380462641094

Чернівці 80.97 грн./уп.

АЛЬФОРТ ДЕКСА табл. в/плівк. обол. 25 мг блістер № 10, Delta Medical Promotions AG ..... 70.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернівці, вул. Головна, 11

Developed by Maxim Levchenko