Все аптеки Украины

Магнікум-Антистрес® (Magnicum-Antistress) (326583) - інструкція із застосування ATC-класифікація

  • Інструкція
  • Ціни
  • Карта
  • Аналоги
  • Діагнози
Магнікум-Антистрес<sup>&reg;</sup> (Magnicum-Antistress)

Магнікум-Антистрес інструкція із застосування

Склад

Допоміжні речовини: лактоза безводна, поліетиленгліколь (макрогол), магнію стеарат; оболонка: суміш для плівкового покриття Opadry II White: гіпромелоза (гідроксипропілметилцелюлоза); лактоза, моногідрат; поліетиленгліколь (макрогол); титану діоксид (Е171); триацетин.

Магнію цитрат - 618,43 мг

Піридоксину гідрохлорид - 10 мг

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Магній є катіоном, який в основному знаходиться всередині клітин. Магній знижує збудливість нейронів і нейром’язову передачу, він бере участь у багатьох ферментативних процесах.
Магній є важливою складовою тканин організму: кістки скелету містять половину всієї кількості магнію, що знаходиться в організмі.
Концентрація магнію в сироватці крові 12–17 мг/л (1–1,4 мЕкв/л, або 0,5–0,7 ммоль/л) вказує на дефіцит магнію; <12 мг/л (1 мЕкв/л, або 0,5 ммоль/л) — на тяжкий дефіцит магнію.
Недостатність магнію може бути:
• первинною, у зв’язку із метаболічною патологією (хронічна вроджена гіпомагніємія);
• вторинною, у зв’язку із:
– недостатнім споживанням магнію з їжею (тяжка недостатність харчування, хронічне зловживання алкоголем, виключно парентеральне харчування);
– порушенням всмоктування магнію у ШКТ (хронічна діарея, фістули ШКТ, гіпопаратиреоїдизм);
– надмірними втратами магнію нирками (канальцеві порушення, тяжка поліурія, зловживання діуретиками, хронічний пієлонефрит, первинний гіперальдостеронізм, лікування цисплатином).
Піридоксин, коферментний фактор, бере участь у більшості метаболічних процесів.
Фармакокінетика. Частина магнієвих солей пасивно абсорбується в кишечнику. Ступінь абсорбції залежить від розчинності солі. Всмоктування солей магнію у травному тракті не перевищує 50%. Виводиться магній в основному із сечею.
В організмі піридоксин піддається окисненню до піридоксалю або амінуванню до піридоксаміну. Внаслідок подальшого фосфорилювання утворюється фосфат піридоксалю. Ця форма піридоксину є метаболічно активною.

Показання Магнікум-Антистрес

симптоматичне лікування дефіциту магнію в організмі.
Цей лікарський засіб містить магній.
Комбінація декількох нижчезазначених симптомів може свідчити про недостатність магнію в організмі:
• підвищена збудливість, дратівливість, тривожність, минуща слабкість, незначні порушення сну,
• ознаки тривожності, що виявляються шлунково-кишковими спазмами або підсиленим серцебиттям (за відсутності серцевих захворювань),
• м’язові судоми, відчуття поколювання у м’язах.
Призначення магнію може допомогти зменшити вираженість чи усунути ці симптоми.
Якщо через місяць застосування лікарського засобу вираженість симптомів не зменшується, продовження лікування є недоцільним.

Застосування Магнікум-Антистрес

таблетки необхідно ковтати цілими, запиваючи 1 склянкою води.
Для дорослих пацієнтів: 3–4 таблетки на добу за 2 або 3 прийоми під час їди.
Для дітей віком від 6 років (з масою тіла приблизно від 20 кг): 10–30 мг/кг маси тіла на добу (0,4–1,2 ммоль/кг маси тіла на добу), тобто 2–4 таблетки на добу за 2 або 3 прийоми під час їди. Звичайна тривалість лікування становить 1 міс.
Діти. Препарат застосовують у дітей віком від 6 років.

Протипоказання

підвищена чутливість до будь-якого компонента лікарського засобу. Тяжка ниркова недостатність (кліренс креатиніну <30 мл/хв). Дитячий вік до 6 років. Фенілкетонурія. Гіпермагніємія, гіпервітаміноз вітаміну В6, міастенія гравіс. AV-блокада, тяжка артеріальна гіпотензія. Одночасне застосування з леводопою (див. ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ). Діарея.

Побічна дія

порушення з боку імунної системи: алергічні реакції, гіперчутливість, ангіоневротичний набряк.
Порушення з боку ШКТ: діарея*, болі в животі*, пронос, нудота, блювання.
Порушення з боку шкіри та підшкірних тканин: шкірні реакції, у тому числі кропив’янка, свербіж, екзема, еритема.
*Побічні реакції, пов’язані з магнієм.

Особливості застосування

цей лікарський засіб містить лактозу. У зв’язку з цим не рекомендується застосовувати його пацієнтам з непереносимістю галактози, дефіцитом лактази Лаппа, а також із синдром мальабсорбції глюкози або галактози (рідкісні спадкові стани).
Зловживання піридоксином може зумовити розвиток сенсорної нейропатії за умови його прийому у високих дозах (>200 мг/добу) протягом тривалого періоду (тобто протягом кількох місяців або років). Цей ефект зазвичай має зворотний характер і зникає після припинення прийому препарату.
Пацієнтам з помірною нирковою недостатністю слід вжити запобіжних заходів, спрямованих на попередження будь-яких ризиків, пов’язаних з гіпермагніємією.
Якщо після 1 міс лікування не відмічено поліпшення стану, препарат слід відмінити.
У разі одночасного дефіциту кальцію необхідно спочатку коригувати дефіцит магнію, а потім дефіцит кальцію.
Запобіжні заходи при застосуванні. Цей лікарський засіб призначений для застосування лише дорослим та дітям віком від 6 років. Для застосовування дітям віком до 6 років існують відповідні лікарські форми.
Застосування у період вагітності або годування грудьми
Вагітність. Достатня кількість даних щодо клінічного застосування препарату у вагітних не виявила фетотоксичної або ембріотоксичної дії препарату, застосування магнію у період вагітності можливе лише у разі необхідності після консультації з лікарем. У разі потреби магній можна застосовувати на будь-якому етапі вагітності. Незважаючи на відсутність достатньої кількості даних щодо вивчення на тваринах, обмежені дані клінічних досліджень є задовільними.
Період годування грудьми. Кожна з діючих речовин препарату окремо (і магній, і вітамін В6) не протипоказана в даний період. З огляду на обмежені доказові дані, доступні на сьогодні, щодо застосування максимальної рекомендованої добової дози вітаміну В6 в період годування грудьми, рекомендується призначати не більше 20 мг/добу вітаміну В6.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Лікарський засіб не впливає або незначно впливає на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами/

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

протипоказані комбінації. Слід уникати одночасного застосування із леводопою, оскільки при цьому дія леводопи інгібується, коли її застосування не супроводжується прийомом інгібіторів периферичної допа-декарбоксилази. Застосування піридоксину у будь-якій кількості не показане, якщо прийом леводопи не супроводжується прийомом інгібіторів допа-декарбоксилази.
Комбінації, які не рекомендуються. Препарати, що містять фосфатні або кальцієві солі, оскільки вони перешкоджають всмоктуванню магнію із кишечнику.
Комбінації, які слід брати до уваги. Пероральні тетрацикліни та Магнікум-антистрес необхідно приймати з інтервалом не менше ніж 3 год, оскільки магній пригнічує абсорбцію тетрациклінів.
Препарати магнію послаблюють дію пероральних антикоагулянтів та зменшують засвоєння заліза.
Діуретики збільшують виведення магнію з сечею.
Застосування гідралізину, ізоніазиду, пеніциламіну та пероральних контрацептивів збільшує потребу у вітаміні В6.

Передозування

пов’язане з магнієм. Звичайно пероральне передозування магнію не спричинює токсичних реакцій при нормальній функції нирок. Однак у пацієнтів із нирковою недостатністю може розвинутися інтоксикація магнієм.
Симптоми. При застосуванні препарату у високих дозах та протягом тривалого періоду може виникнути сенсорна нейропатія, що може проявлятися такими симптомами: оніміння, порушення сприйняття положення, вібрації нижніх кінцівок, прогресування сенсорної атаксії (порушення координації).
Симптоми передозування залежать від рівня магнію в сироватці крові. При передозуванні можуть спостерігатися падіння АТ, нудота, блювання, пригнічення функцій ЦНС, уповільнення рефлексів, відхилення від норми показників ЕКГ, дихальна недостатність, кома, зупинка серця і параліч дихання, анурія.
Лікування. Регідрація, форсований діурез. При нирковій недостатності необхідний гемодіаліз або перитонеальний діаліз.
Пов’язане з піридоксином. Сенсорна аксональна нейропатія — це основний ефект, який може виникнути під час подовженого та/або тривалого застосування високих доз піридоксину (кілька місяців або років).
Симптоми. Зокрема повідомлялося про парестезію, дизестезію, гіпестезію, сенсорний дефіцит, біль у кінцівках, мимовільні скорочення м’язів, печіння, порушення рівноваги, порушення ходи, тремтіння рук і ніг і прогресуючу сенсорну атаксію (труднощі координації рухів).
Лікування. Неврологічні симптоми поступово зникають після припинення лікування.

Умови зберігання

в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °C.
Зберігати у недоступному для дітей місці.