КРЕОН (KREON®)

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

КРЕОН® 10 000
капсули тверді з гастрорезистентними гранулами 150 мг блістер у коробці, № 20В аптеку
Панкреатин
150 мг
№ UA/9842/01/01 від 22.02.2019
A
КРЕОН® 25 000
капсули тверді з гастрорезистентними гранулами 300 мг блістер у коробці, № 20В аптеку
Панкреатин
300 мг
капсули тверді з гастрорезистентними гранулами 300 мг флакон, № 100В аптеку
Панкреатин
300 мг
№ UA/9842/01/02 від 22.02.2019
A
КРЕОН® 40 000
капсули тверді з гастрорезистентними гранулами 400 мг флакон, № 20В аптеку
Панкреатин
400 мг
№ UA/9842/01/03 від 22.02.2019
A

ДІАГНОЗИ

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

Фармакодинаміка. Креон містить панкреатин свинячого походження у формі вкритих кишково-розчинною оболонкою (стійкою до кислого середовища) мінімікросфер у желатинових капсулах. Капсули швидко розчиняються у шлунку, вивільняючи велику кількість мінімікросфер за мультидозовим принципом, що забезпечує добре перемішування з вмістом шлунка, транспорт зі шлунка разом з його вмістом та після вивільнення хороший розподіл ферментів у вмісті кишечнику. Коли мінімікросфери потрапляють до тонкої кишки, оболонка швидко розчиняється (при pH >5,5), вивільняючи ферменти з ліполітичною, амілолітичною та протеолітичною активністю, що забезпечує розщеплення жирів, вуглеводів та білків. Продукти панкреатичного травлення після цього всмоктуються або одразу, або після подальшого гідролізу кишковими ферментами.

Клінічна ефективність. Загалом проведено 30 досліджень ефективності препарату Креон за участю пацієнтів з екзокринною недостатністю підшлункової залози (ЕНПЗ). Десять з них були плацебо-контрольованими. У цих дослідженнях брали участь пацієнти з муковісцидозом, хронічним панкреатитом або післяопераційними станами.

В усіх рандомізованих плацебо-контрольованих дослідженнях ефективності заздалегідь визначена первинна мета — доведення вищої ефективності препарату Креон порівняно з плацебо за первинним показником ефективності — коефіцієнтом всмоктування жиру (КВЖ).

КВЖ визначає відсотковий вміст жиру, який всмоктався в організм, з урахуванням споживання жиру та виведення жиру з калом. У плацебо-контрольованих дослідженнях за участю пацієнтів з ЕНПЗ середнє значення КВЖ (%) було вищим у пацієнтів, які приймали Креон (83,0%), порівняно з групою плацебо (62,6%). У ході всіх досліджень незалежно від їх дизайну середнє значення КВЖ (%) у кінці періоду лікування препаратом Креон було подібним до середніх значень КВЖ для препарату Креон, що застосовувався в ході плацебо-контрольованих досліджень.

Лікування препаратом Креон значно зменшує вираженість симптомів, спричинених порушенням екзокринної функції підшлункової залози, включаючи консистенцію випорожнень, абдомінальний біль, метеоризм та частоту випорожнень, незалежно від первинного захворювання.

Діти. Ефективність препарату Креон продемонстрована у 288 дітей від новонародженого до підліткового віку, хворих на муковісцидоз. У ході всіх досліджень середні значення КВЖ на кінець періоду лікування препаратом Креон перевищували 80% у дітей всіх вікових груп.

Доклінічні дані з безпеки. Дані доклінічних досліджень не свідчать про відповідну гостру, субхронічну або хронічну токсичність. Досліджень генотоксичності, канцерогенності або токсичного впливу на репродуктивність не проводилося.

Фармакокінетика. Дослідження на тваринах не виявили ознак всмоктування ферментів у незміненому вигляді, і тому класичних фармакокінетичних досліджень не проводилося. Препарати ферментів підшлункової залози не потребують всмоктування для досягнення ефекту. Навпаки, їхня повна терапевтична дія проявляється в просвіті ШКТ. Більше того, як білки вони піддаються протеолітичному травленню, проходячи через ШКТ, перш ніж абсорбуватися у вигляді пептидів та амінокислот.

ПОКАЗАННЯ

лікування при ЕНПЗ у дорослих і дітей, спричиненої різними захворюваннями та станами, у тому числі нижчезазначеними, але не обмеженими цим переліком:

 • муковісцидоз;
 • хронічний панкреатит;
 • панкреатектомія;
 • гастректомія;
 • операції з накладенням шлунково-кишкового анастомозу (наприклад гастроентеростомія за Більротом II);
 • синдром Швахмана — Даймонда;
 • стан після атаки гострого панкреатиту та відновлення ентерального або перорального харчування.

ЗАСТОСУВАННЯ

дозування препарату базується на індивідуальних потребах пацієнта і залежить від ступеня тяжкості захворювання та складу їжі.

Препарат рекомендується приймати під час або одразу після вживання їжі.

Капсули і мінімікросферичні гранули слід ковтати цілими, не розламуючи та не розжовуючи, і запивати достатньою кількістю рідини під час або після прийому їжі, у тому числі легкої закуски. Якщо пацієнт не може проковтнути капсулу цілою (наприклад діти і пацієнти літнього віку), її можна обережно розкрити і додати мінімікросферичні гранули до м’якої їжі з кислим середовищем (рН <5,5), що не потребує розжовування, або до рідини з кислим середовищем (рН <5,5). Це може бути яблучне пюре або йогурт, або фруктовий сік з рН <5,5, наприклад яблучний, апельсиновий чи ананасовий сік. Таку суміш не слід зберігати. Розламування та розжовування мінімікросферичних гранул або додавання їх до їжі або рідини з рН >5,5 може руйнувати їх захисну кишково-розчинну оболонку. Це може призвести до передчасного вивільнення ферментів у ротовій порожнині, а також до зниження ефективності препарату та подразнення слизової оболонки.

Необхідно контролювати, щоб залишки препарату не залишилися в ротовій порожнині.

Під час лікування препаратами Креон 10 000, Креон 25 000, Креон 40 000 дуже важливим є вживання достатньої кількості рідини, особливо в період її підвищеної втрати. Дефіцит рідини може посилити запор. Будь-яку суміш мінімікросферичних гранул з їжею або рідинами слід прийняти негайно і не зберігати.

Дозування при муковісцидозі

Базуючись на рекомендаціях Погоджувальної конференції з муковісцидозу, дослідженні «випадок-контроль» Асоціації муковісцидозу США та дослідженні «випадок-контроль» у Великобританії, можна запропонувати такі загальні рекомендації дозування для замісної терапії ферментами підшлункової залози:

 • початкова доза для дітей віком до 4 років становить 1000 од. ЄФ ліпази на кілограм маси тіла під час кожного прийому їжі і для дітей віком від 4 років — 500 од. ЄФ ліпази на кілограм маси тіла під час кожного прийому їжі;
 • дозу слід підбирати індивідуально, залежно від тяжкості захворювання, контролю стеатореї та підтримки належного статусу харчування;
 • підтримувальна доза для більшості пацієнтів не повинна перевищувати 10 000 од. ЄФ ліпази на кілограм маси тіла на добу або 4000 од. ЄФ ліпази на грам спожитого жиру.

Дозування при інших видах ЕНПЗ:

 • дозу слід підбирати індивідуально, залежно від ступеня порушення травлення і жирового складу їжі. При прийомі їжі необхідними є дози від 25 000 до 80 000 од. ЄФ ліпази та половина індивідуальної дози при легкій закусці.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

гіперчутливість до діючої речовини або до будь-якого іншого компонента препарату.

ПОБІЧНА ДІЯ

у ході клінічних досліджень вплив препарату Креон вивчали у більше ніж 900 пацієнтів. Найчастіше повідомлялося про розлади ШКТ, переважно від легкого до помірного ступеня тяжкості.

Побічні реакції, що виникали протягом клінічних досліджень, та їх частота представлені далі.

З боку ШКТ: дуже часто (≥1/10) — біль у животі*; часто (≥1/100 до <1/10) — нудота, блювання, запор, здуття живота, діарея*; частота невідома — звуження ілеоцекального відділу кишечнику і товстої кишки (фіброзуюча колонопатія).

*Розлади ШКТ головним чином були пов’язані з існуючим захворюванням. Про діарею та біль у животі повідомлялося з частотою, подібною чи меншою, ніж при застосуванні плацебо.

З боку шкіри і підшкірної клітковини: нечасто (≥1/1000 до <1/100) — висипання; частота невідома — свербіж, кропив’янка.

З боку імунної системи: частота невідома — гіперчутливість (анафілактичні реакції).

Повідомлялося про звуження ілеоцекального відділу кишечнику і товстої кишки (фіброзуюча колонопатія) у хворих на муковісцидоз, які приймали препарати панкреатину у високих дозах (див. ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ).

Алергічні реакції, що в основному проявлялися з боку шкіри, але не тільки, виявлено як побічні реакції протягом післяреєстраційного застосування. Оскільки повідомлення про ці реакції були спонтанними та одержані від невизначеної кількості пацієнтів, точну частоту цих реакцій оцінити неможливо.

Діти. Специфічних побічних реакцій у дітей не встановлено. Частота, тип і тяжкість побічних реакцій у хворих на муковісцидоз дітей були подібними до таких у дорослих.

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ

у хворих на муковісцидоз, які приймали препарати панкреатину у високих дозах, спостерігалися звуження ілеоцекального відділу кишечнику і товстої кишки (фіброзуюча колонопатія). Як запобіжний захід рекомендовано у разі появи незвичних абдомінальних симптомів або зміни характеру абдомінальних симптомів звернутися за медичною консультацією, щоб виключити можливість фіброзуючої колонопатії, особливо якщо пацієнт приймає більше 10 000 од. ЄФ ліпази/кг/добу.

Застосування у період вагітності або годування грудьми. У зв’язку з тим, що відсутні дані клінічних досліджень щодо впливу ферментів підшлункової залози на перебіг вагітності, препарат слід з обережністю призначати вагітним. Дослідження на тваринах показали відсутність ознак всмоктування ферментів підшлункової залози. Таким чином, токсичного впливу на репродуктивну функцію та розвиток плода не очікується.

Оскільки дослідження на тваринах свідчать про відсутність системної експозиції ферментів підшлункової залози у жінок у період лактації, будь-якого впливу на дитину, яка перебуває на грудному вигодовуванні, не передбачається. Тому ферменти підшлункової залози можна застосовувати жінкам у період годування грудьми.

За необхідності вагітні або жінки, які годують грудьми, можуть приймати Креон у дозах, достатніх для забезпечення адекватного статусу харчування.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або роботі з іншими механізмами. Вплив препарату Креон на здатність керувати транспортними засобами або працювати з іншими механізмами відсутній або незначний.

Діти. Креон можна застосовувати у дітей.

ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ

досліджень взаємодії не проводили.

ПЕРЕДОЗУВАННЯ

повідомлялося про випадки гіперурикозурії та гіперурикемії, які були пов’язані з прийомом панкреатину в надзвичайно високих дозах.

УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ

при температурі не вище 25 °С у щільно закритій упаковці. Зберігати в недоступному для дітей місці.

UACRE190320

ІНСТРУКЦІЯ МОЗ

Дата додавання: 13.11.2019 р. Версія для друку

© Компендиум 2019

Ціни на КРЕОН в містах України

Вінниця 99.21 грн./уп.

КРЕОН® 10 000 капс. тв. с гастрорезист. гран 150 мг блістер у коробці № 20, Abbott Laboratories GmbH ..... 88 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Вінниця, шосе Хмельницьке, 96Б, тел.: +380800505911

Дніпро 97.61 грн./уп.

КРЕОН® 10 000 капс. тв. с гастрорезист. гран 150 мг блістер у коробці № 20, Abbott Laboratories GmbH ..... 88 грн./уп.
«АПТЕКА 9-1-1» Дніпропетровськ, бульв. Зоряний, 1А, тел.: +380800505911

Житомир 91.66 грн./уп.

КРЕОН® 10 000 капс. тв. с гастрорезист. гран 150 мг блістер у коробці № 20, Abbott Laboratories GmbH ..... 88 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Житомир, вул. Покровська, 151, тел.: +380800505911

Запоріжжя 94.63 грн./уп.

КРЕОН® 10 000 капс. тв. с гастрорезист. гран 150 мг блістер у коробці № 20, Abbott Laboratories GmbH ..... 88 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Запоріжжя, вул. Сєдова, 1, тел.: +380800505911

Івано-Франківск 93.68 грн./уп.

КРЕОН® 10 000 капс. тв. с гастрорезист. гран 150 мг блістер у коробці № 20, Abbott Laboratories GmbH ..... 88.9 грн./уп.
«D.S.» Івано-Франківськ, бульв. Північний, 2Б, тел.: +380800302060

Київ 100.54 грн./уп.

КРЕОН® 10 000 капс. тв. с гастрорезист. гран 150 мг блістер у коробці № 20, Abbott Laboratories GmbH ..... 88 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Київ, шосе Харківське, 166, тел.: +380800505911

Кропивницький 97.82 грн./уп.

КРЕОН® 10 000 капс. тв. с гастрорезист. гран 150 мг блістер у коробці № 20, Abbott Laboratories GmbH ..... 88 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Кіровоград, вул. Преображенська, 4А, тел.: +380800505911

Луцьк 98.84 грн./уп.

КРЕОН® 10 000 капс. тв. с гастрорезист. гран 150 мг блістер у коробці № 20, Abbott Laboratories GmbH ..... 88 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Луцьк, просп. Волі, 5/1, тел.: +380800505911

Львів 95.63 грн./уп.

КРЕОН® 10 000 капс. тв. с гастрорезист. гран 150 мг блістер у коробці № 20, Abbott Laboratories GmbH ..... 89.45 грн./уп.
«D.S.» Львів, вул. Франка Івана, 87, тел.: +380800302060

Миколаїв 96.68 грн./уп.

КРЕОН® 10 000 капс. тв. с гастрорезист. гран 150 мг блістер у коробці № 20, Abbott Laboratories GmbH ..... 88 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Миколаїв, вул. Космонавтів, 142/5, тел.: +380800505911

Одеса 99.54 грн./уп.

КРЕОН® 10 000 капс. тв. с гастрорезист. гран 150 мг блістер у коробці № 20, Abbott Laboratories GmbH ..... 88.2 грн./уп.
«АПТЕКА ВІД СКЛАДУ» Одеса, вул. Героїв Крут, 17А, тел.: +380487505044

Полтава 92.82 грн./уп.

КРЕОН® 10 000 капс. тв. с гастрорезист. гран 150 мг блістер у коробці № 20, Abbott Laboratories GmbH ..... 88 грн./уп.
«АПТЕКА ПРАНА» Полтава, вул. Мазепи Івана, 49, тел.: +380800505911

Рівне 94.61 грн./уп.

КРЕОН® 10 000 капс. тв. с гастрорезист. гран 150 мг блістер у коробці № 20, Abbott Laboratories GmbH ..... 88 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Рівне, вул. Соборна, 336, тел.: +380800505911

Суми 94.69 грн./уп.

КРЕОН® 10 000 капс. тв. с гастрорезист. гран 150 мг блістер у коробці № 20, Abbott Laboratories GmbH ..... 88 грн./уп.
«АПТЕКА ПРАНА» Суми, вул. Кондратьєва Герасима, 181, тел.: +380800505911

Тернопіль 94.96 грн./уп.

КРЕОН® 10 000 капс. тв. с гастрорезист. гран 150 мг блістер у коробці № 20, Abbott Laboratories GmbH ..... 89.45 грн./уп.
«D.S.» Тернопіль, вул. Текстильна, 28Ч, тел.: +380800302060

Ужгород 94.05 грн./уп.

КРЕОН® 10 000 капс. тв. с гастрорезист. гран 150 мг блістер у коробці № 20, Abbott Laboratories GmbH ..... 89.45 грн./уп.
«D.S.» Ужгород, вул. Другетів, 71, тел.: +380800302060

Харків 91.71 грн./уп.

КРЕОН® 10 000 капс. тв. с гастрорезист. гран 150 мг блістер у коробці № 20, Abbott Laboratories GmbH ..... 88 грн./уп.
«АПТЕКА 9-1-1» Покотилівка, вул. Незалежності, 58, тел.: +380800505911

Херсон 94.69 грн./уп.

КРЕОН® 10 000 капс. тв. с гастрорезист. гран 150 мг блістер у коробці № 20, Abbott Laboratories GmbH ..... 88 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Херсон, бульв. Мирний, 7, тел.: +380800505911

Хмельницький 94.09 грн./уп.

КРЕОН® 10 000 капс. тв. с гастрорезист. гран 150 мг блістер у коробці № 20, Abbott Laboratories GmbH ..... 88.8 грн./уп.
«D.S.» Хмельницький, шосе Львовське, 1, тел.: +380800302060

Черкаси 94.86 грн./уп.

КРЕОН® 10 000 капс. тв. с гастрорезист. гран 150 мг блістер у коробці № 20, Abbott Laboratories GmbH ..... 88 грн./уп.
«ДОСВІД ДОВІРА ДОПОМОГА» Черкаси, вул. Добровольского, 5, тел.: +380800505911

Чернігів 94.76 грн./уп.

КРЕОН® 10 000 капс. тв. с гастрорезист. гран 150 мг блістер у коробці № 20, Abbott Laboratories GmbH ..... 88 грн./уп.
«АПТЕКА НИЗЬКІ ЦІНИ №1» Чернігів, вул. 1-го Травня, 167, тел.: +380800505911

Чернівці 92.51 грн./уп.

КРЕОН® 10 000 капс. тв. с гастрорезист. гран 150 мг блістер у коробці № 20, Abbott Laboratories GmbH ..... 89.35 грн./уп.
«D.S.» Чернівці, вул. Головна, 75, тел.: +380800302060

Developed by Maxim Levchenko