ПРОКСІУМ® таблетки (PROXIUM® tablets)

Склад і форма випуску

Универсальное агентство "Про-фарма"
Ціни в аптеках
Пантопразол
40 мг
Допоміжні речовини: натрію карбонат безводний, маніт (е 421), натрію кроскармелоза, натрію крохмальгліколят (тип а), магнію стеарат, кремнію діоксид колоїдний безводний.
№ UA/13996/01/01 від 21.08.2019
За рецептом
Ціни в аптеках
Класифікація
Лікарські засоби
Активна речовина

Фармакологічні властивості

фармакодинамічні властивості.

Механізм дії. Пантопразол являє собою заміщений бензимідазол, який інгібує секрецію шлункової кислоти шляхом специфічної реакції з протонними насосами парієтальних клітин.

Пантопразол трансформується в активну форму в кислому середовищі парієтальної клітини та інгібує H+/K+–АТФазу, тобто. завершальну стадію виробництва соляної кислоти в шлунку. Інгібування залежить від дози та впливає як на базальну, так і на стимульовану секрецію шлункової кислоти. У більшості пацієнтів зникнення симптомів захворювання досягається протягом 2 тижнів. Як і інші інгібітори протонної помпи (ІПП) та блокатори Н2-рецепторів, лікування пантопразолом зменшує шлункову кислотність, що призводить до збільшення гастрину пропорційно до зниження кислотності. Збільшення гастрину є оборотним. Оскільки пантопразол зв’язується з ферментом дистально, він може інгібувати секрецію кислоти незалежно від стимуляції іншими речовинами (ацетилхолін, гістамін, гастрин). Пантопразол має однаковий ефект як після перорального так після в/в введення.

Фармакокінетичні властивості

Поглинання. Пантопразол швидко абсорбується. Cmax в плазмі крові досягаються в середньому близько через 2,5 год після введення та залишаються постійними навіть після багаторазового введення. Фармакокінетичні характеристики після однократного та багатократного дозування не відрізняються. Пантопразол має лінійну кінетику в діапазоні доз 10-80 мг після перорального та в/в введення.

Розподіл. Зв’язування пантопразолу з сироватковим білком становить близько 98%. Обсяг розподілу становить близько 0,15 л/кг.

Біотрансформації. Пантопразол біотрансформується майже виключно печінкою. Основна метаболізація включає деметилювання CYP 2C19 з наступним сульфатуванням, інший шлях метаболізму призводить до окислення CYP 3A4.

Виведення. Термінальний Т½ становить близько 1 год, кліренс становить близько 0,1 л/год/кг. Більшість метаболітів (близько 80%) виводиться нирками, решта — з калом. Т½ основного метаболіту (близько 1,5 год) є лиш незначно більшим, ніж у пантопразолу.

Показання ПРОКСІУМ таблетки

дорослі та діти у віці старше 12 років:

— рефлюкс-езофагіт

Дорослі:

— ерадикація Helicobacter pylori в комбінованій терапії з відповідними антибіотиками у пацієнтів з виразками, викликаними Helicobacter pylori;

— виразка шлунка та дванадцятипалої кишки

— синдром Золлінгера-Еллісона та інші порушення, пов’язані з патологічною гіперсекрецією шлункової кислоти.

Застосування ПРОКСІУМ таблетки

гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

1 таблетка 40 мг на добу. У окремих випадках дозу можна подвоювати до 40 мг на добу. Зазвичай для лікування рефлюкс-езофагіт необхідний 4-тижневий період терапії.

Дорослі.

Ерадикація H. pylori у поєднанні з двома відповідними антибіотиками.

У H. pylori-позитивних пацієнтів з виразкою шлунка та дванадцятипалої кишки, ерадикація H. pylori повинна проводитися комбінованою терапією. Залежно від картини резистентності для ерадикації H. pylori рекомендуються наступні комбінації:

а) 2 рази на добу 1 таблетка пантопразолу 40 мг + 2 рази на добу 1000 мг амоксициліну + 2 рази на добу кларитроміцин 500 мг;

б) 2 рази на добу 1 таблетка пантопразолу 40 мг + 2 рази на добу 400-500 мг метронідазол (або 500 мг тинідазол) + 250-500 мг кларитроміцин 2 рази на добу;

c) 2 рази на добу 1 таблетка пантопразолу 40 мг + 2 рази на добу 1000 мг амоксицилін + 2 рази на добу 400-500 мг метронідазол (або тинідазол 500 мг).

У випадку комбінованої терапії для ерадикація інфекції H. pylori, другу таблетку пантопразолу 40 мг слід приймати за 1 год до вечері. Комбінована терапія зазвичай проводиться протягом 7 днів і може бути продовжена ще на 7 днів до загальної тривалості 2 тижні.

Лікування виразки дванадцятипалої кишки.

1 таблетка пантопразолу 40 мг на добу. В окремих випадках можна ввести подвійну дозу (збільшити до 2 таблеток пантопразолу 40 мг на добу). Зазвичай дуоденальна виразка загоюється протягом 2 тижнів.

Синдром Золлінгера-Еллісона та інші порушення, пов’язані з патологічною гіперсекрецією шлункової кислоти.

Для тривалої терапії синдрому Золлінгера-Еллісона та інших станів, пов’язаних з патологічною гіперсекрецією шлункової кислоти, рекомендована початкова доза становить 80 мг (2 таблетки пантопразолу 40 мг) щодня. Згодом дозу можна регулювати індивідуально відповідно до значень секреції шлункової кислоти. Дозу, яка перевищує 80 мг на добу, слід розділити на 2.

Протипоказання

підвищена чутливість до активної речовини, до заміщених бензимідазолів або будь-яких допоміжних речовин ЛЗ.

Побічна дія

агранулоцитоз, тромбоцитопенія, лейкопенія, панцитопенія, гіперліпідемія, підвищені рівні ліпідів (ТГ, ХС), гіпонатріємія, гіпомагніємія, гіпокальціємія, депресія, дезорієнтація, галюцинація, головний біль, запаморочення, втрата смаку, парестезії, нечіткість зору, поліпи очного дна (доброякісні), діарея, блювання, метеоризм, запор, сухість у роті, болі та дискомфорт в животі,підвищення активності печінкових ферментів (трансаміназ, γ-GT), гіпербілірубінемія, пошкодження печінки, жовтяниця, печінкова недостатність, висип, свербіж, кропив’янка, ангіоневротичний набряк, синдром Стівенса-Джонсона/Лайєлла, еритема, світлочутливість, підгостра еритема, переломи стегна, зап’ястя, хребта, артралгія, міалгія, м’язові спазми, електролітні порушення, інтерстиціальний нефрит (який може привести до ниркової недостатності), гінекомастія, тромбофлебіт в місці введення, астенія, гіпертермія, периферичні набряки.

Особливості застосування

злоякісні захворювання шлунка. Введення пантопразолу може маскувати симптоми злоякісного шлункового захворювання, та не вірної інтерпретації діагнозу. Якщо виникають будь-які симптоми (наприклад, значне зниження ваги, повторна блювота, дисфагія, гематема, анемія або мелена), і якщо є в наявності або є підозра на виразку шлунка, слід виключити злоякісність.

Якщо симптоми зберігаються, незважаючи на адекватне лікування, слід розглянути додаткові обстеження.

Порушення функції печінки. У пацієнтів з важким ураженням печінки слід регулярно контролювати показники печінкових ферментів під час лікування пантопразолом, особливо під час тривалої терапії. Якщо кількість печінкових ферментів збільшуються, лікування слід припинити.

Одночасне використання інгібіторів протеази ВІЛ. Супутнє застосування пантопразолу з інгібіторами ВІЛ-протеази, поглинання яких залежить від кислого рН шлунка, наприклад, атазанавіру, не рекомендується через значно знижену їх біодоступність.

Бактеріальні шлунково-кишкові інфекції. Лікування пантопразолом може призвести до дещо підвищеного ризику бактеріальних шлунково-кишкових інфекцій, викликаних Salmonella та Campylobacter або C. difficile.

Пантопразол, як і всі ІПП, може збільшити кількість бактерій, які зазвичай знаходяться у верхніх відділах ШКТ.

Гіпомагніємія. Повідомлялося про важку гіпомагнезію у пацієнтів, які отримували ІПП, такі як пантопразол, принаймні протягом 3 міс, але в більшості випадків протягом 1 року.

Підгострий шкірний червоний вовчак (SCLE). ІПП були пов’язані з виникненням випадками SCLE. Якщо виникають пошкодження, особливо на ділянках шкіри, що знаходяться на сонці, а також при залученні артралгії, пацієнт повинен негайно звернутися до лікаря, який повинен розглянути питання про припинення прийому пантопразолу.

Переломи. ІПП, особливо при застосуванні у високих дозах і протягом тривалого періоду часу (>1 рік), можуть помірно збільшити ризик переломів стегна, зап’ястя і хребта, особливо у людей похилого віку або інших відомих факторів ризику.

Пацієнтів з ризиком остеопорозу слід лікувати відповідно до сучасних клінічних рекомендацій, вони повинні отримувати адекватні рівні вітаміну D і кальцію.

Вплив на лабораторні дослідження. Підвищені рівні хромограніну A (CgA) можуть впливати на діагностику нейроендокринних пухлин. Щоб уникнути цього ефекту, лікування пантопразолом слід припинити принаймні за 5 днів до вимірювання CgA.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

препарати з рН-залежною абсорбцією.. Пантопразол може вплинути на всмоктування лікарських засобів, у яких рН шлунка є важливим фактором для пероральної доступності (наприклад, імідазоли, такі як кетоконазол, ітраконазол, позаконазол, та інші ЛЗ, таких як ерлотиніб).

Інгібітори протеази ВІЛ. При одночасному введенні пантопразолу з інгібіторами протеази ВІЛ, всмоктування останніх залежить відзначення рН.

Антикоагулянти (варфарин/фенпрокумон). Супутнє введення пантопразолу з варфарином або фенпрокумоном не впливає на фармакокінетику варфарину, фенпрокумону.

Метотрексат. При одночасному лікуванні високими дозами метотрексату (наприклад 300 мг) разом з ІПП, можливе збільшення рівнів метотрексату в крові.

Інші дослідження взаємодії. Пантопразол метаболізується ферментами системи цитохрому Р450 в печінці. Основний шлях метаболізму є деметилювання за допомогою CYP 2C19, або через окислення CYP 3A4. Не виявлено клінічних взаємодій з препаратами, які метаболізуються тією ж ферментною системою (карбамазепін, діазепам, глібенкламід, ніфедипін та оральні контрацептиви, що містить левоноргестрел та етинілестрадіол).

Лікарські засоби, які пригнічують або індукують CYP 2C19. Інгібітори CYP 2C19, такі як флувоксамін можуть збільшити системну концентрацію пантопразолу. Ферментні індуктори, що впливають на CYP 2C19 та CYP 3A4, такі як рифампіцин і звіробій (Hypericum звичайного) може привести до зниження плазмової концентрації ІПП.

Передозування

симптоми передозування у людини невідомі. Оскільки пантопразол в значній мірі зв’язується з білками плазми крові, він важко піддається діалізу.

У разі передозування з клінічними ознаками інтоксикації рекомендується симптоматичне та підтримуюче лікування.

Умови зберігання

не потребує особливих умов зберігання.

Дата додавання: 12.06.2021 р.
© Компендіум 2019

Інструкція МОЗ

Діагнози, при яких застосовують ПРОКСІУМ таблетки

Алкогольний гастрит МКХ K29.2
Аппендицит МКХ K37
Болезни желудка и двенадцатиперстной кишки МКХ K29.9
Варикозное расширение вен нижних конечностей без язвы или воспаления МКХ I83.9
Гастрит МКХ K29.7
Гастроэзофагеальный рефлюкс без эзофагита МКХ K21.9
Гостра виразка шлунка з кровотечею МКХ K25.0
Гострий субендокардіальний інфаркт міокарда МКХ I21.4
Другая вирусная пневмония МКХ J12.8
Другие хронические панкреатиты МКХ K86.1
Другой острый панкреатит МКХ K85.8
Інші виразкові коліти МКХ K51.8
Нестабильная стенокардия МКХ I20.0
Острая язва двенадцатиперстной кишки МКХ K26.3
Сахарный диабет 1 типа (ИЗСД) с осложнениями периферического кровообращения МКХ E10.5
Флебит и тромбофлебит поверхностных сосудов нижних конечностей МКХ I80.0
Хроническая язвенная болезнь двенадцатиперстной кишки МКХ K26.7
Хронический гастрит МКХ K29.5
Хронічна виразкова хвороба шлунка МКХ K25.7
Язвенная болезнь двенадцатиперстной кишки МКХ K26.9

Рекомендовані аналоги ПРОКСІУМ таблетки:

ЕСПА-ПРАЗОЛ
esparma
ЕСПА-ПРАЗОЛ
таблетки гастрорезистентні 20 мг блістер, № 28
таблетки гастрорезистентні 40 мг блістер, № 28
средства для лечения пептической язвы и гастроэзофагеальной рефлюксной болезни
ЗОЛОПЕНТ
Кусум
ЗОЛОПЕНТ
таблетки, вкриті кишково-розчинною оболонкою 20 мг блістер, № 14
таблетки, вкриті кишково-розчинною оболонкою 40 мг блістер, № 14, 30
средства для лечения пептической язвы и гастроэзофагеальной рефлюксной болезни
КОНТРОЛОК таблетки гастрорезистентні
Такеда
КОНТРОЛОК таблетки гастрорезистентні
таблетки гастрорезистентні 20 мг, № 14
таблетки гастрорезистентні 40 мг, № 14
средства для лечения пептической язвы и гастроэзофагеальной рефлюксной болезни
ПАНГАСТРО
Sandoz
ПАНГАСТРО
таблетки гастрорезистентні 20 мг блістер, № 14, 28
таблетки гастрорезистентні 40 мг блістер, № 14, 28
порошок для розчину для ін'єкцій 40 мг флакон, № 1, 5, 10
средства для лечения пептической язвы и гастроэзофагеальной рефлюксной болезни
ПАНОЦИД 40
Ананта Медікеар Лімітед
ПАНОЦИД 40
таблетки, вкриті кишково-розчинною оболонкою 40 мг, № 10, 30
средства для лечения пептической язвы и гастроэзофагеальной рефлюксной болезни
Пантамак
Macleods Pharmaceuticals Ltd
Пантамак
таблетки, вкриті кишково-розчинною оболонкою 40 мг блістер, № 30
средства для лечения пептической язвы и гастроэзофагеальной рефлюксной болезни
ПАНТОПРАЗОЛ-ГЕТЕРО
Hetero Labs
ПАНТОПРАЗОЛ-ГЕТЕРО
таблетки гастрорезистентні 40 мг блістер, № 30
средства для лечения пептической язвы и гастроэзофагеальной рефлюксной болезни
ПАНТОПРАЗОЛ-ТЕВА
Тева Україна
ПАНТОПРАЗОЛ-ТЕВА
таблетки гастрорезистентні 40 мг блістер, № 28
средства для лечения пептической язвы и гастроэзофагеальной рефлюксной болезни
ПАНТОР
Торрент
ПАНТОР
таблетки, вкриті кишково-розчинною оболонкою 40 мг, № 30
средства для лечения пептической язвы и гастроэзофагеальной рефлюксной болезни
ПУЛЬЦЕТ
Nobel
ПУЛЬЦЕТ
таблетки, вкриті кишково-розчинною оболонкою 40 мг, № 4, 14, 28
средства для лечения пептической язвы и гастроэзофагеальной рефлюксной болезни
УЛСЕПАН
Уорлд Медицин
УЛСЕПАН
ліофілізат для розчину для ін'єкцій 40 мг флакон, № 1
таблетки кишково-розчинні 40 мг, № 14, 28
средства для лечения пептической язвы и гастроэзофагеальной рефлюксной болезни
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko