СУПРАСТИН® (SUPRASTIN®)

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

таблетки 25 мг блістер, № 20
Хлоропіраміну гідрохлорид
25 мг
Допоміжні речовини: кислота стеаринова, желатин, натрію крохмаль гліколят (тип а), тальк, крохмаль картопляний, лактози моногідрат.
№ UA/9251/01/01 від 20.11.2018
B
розчин для ін'єкцій 20 мг ампула 1 мл, № 5
Хлоропіраміну гідрохлорид
20 мг
Допоміжні речовини: вода для ін'єкцій.
№ UA/0322/01/01 від 24.01.2019
B За рецептом

ДІАГНОЗИ

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

хлоропірамін — класичний антигістамінний препарат («першого покоління»), затверджений у деяких країнах Східної Європи для лікування алергічного кон’юнктивіту, алергічного риніту, БА та інших атопічних (алергічних) станів. Супутні показання для клінічного застосування включають ангіоневротичний набряк (набряк Квінке), алергічні реакції на укуси комах, алергію на їжу та ліки, також анафілактичний шок.

Хлоропірамін відомий як конкурентний оборотний антагоніст Н1-рецепторів, це означає, що він здійснює свою фармакологічну дію, конкуруючи з гістаміном за рецептор гістаміну H-підтипу. Блокуючи ефекти гістаміну, препарат пригнічує вазодилатацию, збільшення проникності судин та набряк тканин, пов’язанних з вивільненням гістаміну в тканини. Крім того, хлоропірамін має деякі антихолінергічні властивості.

Про антихолінергічні властивості хлоропіраміну говорить те, що він може проникати через ГЕБ, та пов’язані з цим клінічні побічні ефекти: сонливість, слабкість, вертиго, втома, сухість у роті, запор, рідше — порушенням зору та підвищенням внутрішньоочного тиску.

ПОКАЗАННЯ

— алергічні захворювання (сезонний алергічний риніт, кон’юнктивіт, кропив’янка, дермографізм, контактний дерматит, аліментарна алергія);

— алергічні реакції, які були спричинені ЛЗ;

— алергія, викликана укусом комах;

— свербіж;

— в якості допоміжної терапії при системних анафілактичних реакціях та ангіоневротичному набряку.

ЗАСТОСУВАННЯ

таблетки приймати внутрішньо під час вживання їжі.

Добова доза для дорослих — 75-100 мг (3-4 рази на добу). Для дітей у віці 3-6 років — ½ табл. 2 рази на добу; 6-14 років — ½ табл. 2-3 рази на добу.

Добова доза для дітей не повинна перевищувати 2 мг/кг маси тіла. Максимальна добова доза — 100 мг (4 табл.).

Р-н для ін’єкцій. Вводять в/м. Дорослі. Добова доза — 1-2 мл.

Діти.

Початкова доза:

діти у віці 1-12 міс: ¼ ампули (0,25 мл);

діти у віці 1-6 років: ½ ампули (0,5 мл);

діти у віці 6-14 років: ½-1 ампула (0,5-1 мл).

Добова доза для дитини не повинна перевищувати 2 мг/кг маси тіла.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

доброякісна гіперплазія передміхурової залози, виразка шлунка, стеноз пілоричної та дванадцятипалої кишок, неконтрольована глаукома, вагітність та годування груддю, приступ БА.

ПОБІЧНА ДІЯ

седативний ефект, підвищена стомлюваність, запаморочення, атаксія, нервозність, тремтіння, судоми, головний біль, ейфорія, енцефалопатія, нечіткість зору, сонливість, погіршення психомоторних функцій, артеріальна гіпотензія, тахікардія, аритмія, біль та дискомфорт в епігастральній ділянці, сухість у роті, нудота, блювота, діарея, запор, анорексія, підвищення і зниження апетиту, посилення симптомів рефлюксу, лейкопенія, агранулоцитоз, тромбоцитопенія, гемолітична анемія, інші патологічні зміни крові, підвищення внутрішньоочного тиску, глаукома, дизурія, затримка сечі, світлочутливість, алергічні реакції, міопатія, алергічні реакції, включаючи гіперемію шкіри, висип, свербіж, кропив’янку, ангіоневротичний набряк.

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ

через антихолінергічний та седативний ефект препарату слід дотримуватися особливої обережності при його застосуванні у пацієнтів похилого віку, з порушенням функції печінки або серцево-судинними захворюваннями.

Алкоголь посилює заспокійливу дію хлоропіраміну на ЦНС, отже, під час лікування необхідно уникати вживання алкогольних напоїв.

ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ

інгібітори МАО посилюють та пролонгують антихолінергічний ефект Супрастин.

Дотримуватися особливої обережності при застосуванні Супрастину одночасно з седативними засобами, барбітуратами, снодійними, транквілізаторами, опіоїдними анальгетиками, трициклічними антидепресантами, атропіном, мускариновими парасимпатолітиками через можливість взаємного потенціювання ефектів.

ПЕРЕДОЗУВАННЯ

умисне або випадкове передозування може викликати летальний випадок, особливо у дітей. Симптоми передозування подібні інтоксикації атропіном: галюцинації, неспокій, атаксія, порушення координації рухів, атетоз, судоми, сухість у роті, розширення зіниць, синусова тахікардія, затримка сечі, лихоманка. Період збудження супроводжується судомами та постіктальною депресією. Можуть розвиватися кома та серцево-легеневий колапс. Це може призвести до летального результату в період 2-18 год.

Через антихолінергічну дію препарату моторика шлунку сповільнюється, тому в межах 12 год. після передозування необхідне промивання шлунка та прийом активованого вугілля.

Рекомендується моніторинг серцево-легеневої функції. Лікування симптоматичне. Специфічний антидот не відомий.

УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ

при температурі не вище 25 °C.

ІНСТРУКЦІЯ МОЗ

Дата додавання: 10.09.2019 р. Версія для друку