0
UA | RU

Нормагут (Normagut)

Склад і форма випуску

1 капсула містить 250 мг ліофілізованих сухих дріжджів Saccharomyces boulardii з мінімумом 1010 клітин/г, що включає 221,25 мг дріжджів і 28,75 мг лактози моногідрату..
№ UA/9221/01/01 від 04.04.2019
Класифікація
Лікарські засоби

Фармакологічні властивості

Нормагут сприяє відновленню нормальної мікрофлори кишечнику, чинить виражену етіопатогенетичну антидіарейну дію. При проходженні через травний тракт Saccharomyces boulardii зумовлюють біологічну захисну дію стосовно нормальної кишкової мікрофлори.

Головні механізми дії Saccharomyces boulardii:

– прямий антагонізм (антимікробна дія), пов’язаний зі здатністю Saccharomyces boulardii пригнічувати ріст патогенних та умовно-патогенних мікроорганізмів та грибів, які порушують мікробіоценоз кишечнику, таких як Clostridium difficile, Clostridium pneumoniae, Staphуlococcus aureus, Pseudomonas aeruginosa, Candida krusei, Candida pseudotropical, Candida albicans, Salmonella typhi, Salmonella enteritidis, Escherichia coli, Shigella dysenteriae, Shigella flexneri, Klebsiella, Proteus, Vibrio cholerae, а також Enthamoeba hystolitica, Lambliae; Enterovirus, Rotavirus;

– антитоксична дія, зумовлена виробленням протеаз, що розщеплюють токсин та діють на рецептор ентероцита, з яким зв’язується токсин (особливо щодо цитотоксину А Clostridium difficile);

– антисекреторна дія (зменшує секрецію води і солей у просвіт кишечнику) забезпечується шляхом зниження утворення цАМФ в ентероцитах;

– підсилення неспецифічного імунного захисту внаслідок підвищення продукції IgA та секреторних компонентів інших імуноглобулінів;

– ферментативна активність, зумовлена підвищенням активності дисахаридаз тонкої кишки (лактази, сахарази, мальтази);

– трофічний ефект щодо слизової оболонки тонкої кишки внаслідок вивільнення сперміну і спермідину.

Генетично зумовлена стійкість Saccharomyces boulardii до дії антибіотиків дозволяє застосовувати їх одночасно з антибіотиками для захисту нормального мікробіоценозу травного тракту.

Фармакокінетика. Після прийому препарату Нормагут швидко досягається висока концентрація Saccharomyces boulardii у товстій кишці, яка підтримується протягом доби. Saccharomyces boulardii не проникають у системний кровотік і мезентеріальні лімфатичні вузли. Після закінчення лікування Saccharomyces boulardii повністю виводяться з калом протягом 3–5 днів.

Показання Нормагут

– профілактика і лікування колітів та діареї, пов’язаних із прийомом антибіотиків.

– Дисбіоз кишечнику.

– Гостра та хронічна бактеріальна діарея.

– Гостра вірусна діарея.

– Діарея мандрівника.

– Синдром подразненого кишечнику.

– Псевдомембранозний коліт та захворювання, зумовлені Clostridium difficile.

– Діарея, пов’язана з довготривалим ентеральним харчуванням.

Застосування Нормагут

застосовують внутрішньо, запиваючи достатньою кількістю води.

Дорослим та дітям віком від 12 років застосовувати по 1–2 капсули 1–2 рази на добу.

Дітям віком від 2 до 12 років: по 1 капсулі 1–2 рази на добу.

Дітям віком до 6 років — слід відкрити капсулу і висипати її вміст у 50 мл води кімнатної температури (20–25 °С). Відкривати капсулу та змішувати її вміст із водою необхідно безпосередньо перед вживанням.

Дозу та термін лікування визначає лікар залежно від характеру і перебігу захворювання.

Рекомендовані терміни лікування

– Гостра діарея: 3–5 діб.

– Лікування дисбіозу, хронічного діарейного синдрому, синдрому подразненого кишечнику: 10–14 діб.

– Профілактика та лікування антибіотикоасоційованої діареї та псевдомембранозного коліту: Нормагут приймати у схемах разом з антибіотиком з першого дня застосування до кінця лікування антибіотиком.

– Діарея мандрівника: по 1 капсулі на добу. Застосування слід розпочати за 5 днів до прибуття в країну подорожі та застосовувати протягом усієї подорожі аж до дня прибуття з країни здійснення подорожі. Препарат слід застосовувати щоранку натще. Максимальний термін застосування — 30 днів.

Протипоказання

підвищена чутливість до дріжджів або до будь-якого з компонентів лікарського засобу.

Протипоказано застосовувати пацієнтам зі встановленим центральним венозним катетером.

Побічна дія

з боку ШКТ: короткочасний дискомфорт в епігастрії, що не потребує припинення застосування препарату, здуття живота.

При індивідуальній непереносимості препарату можливі реакції гіперчутливості, включаючи шкірні висипи, свербіж, місцеву та генералізовану екзантему, набряк Квінке, задишку, анафілактичний шок, кропив’янку, анафілактичні реакції. За наявності алергічних реакцій необхідно припинити прийом препарату.

Особливості застосування

якщо діарея триває довше 2 днів або у випорожненнях наявні домішки крові, або відзначається підвищення температури тіла, слід проконсультуватися з лікарем.

При шлунково-кишкових захворюваннях, особливо у дітей, необхідно застосовувати достатню кількість рідини і електролітів як найбільш важливі терапевтичні заходи.

Saccharomyces boulardii — живий мікроорганізм, який у несприятливих умовах, наприклад у пацієнтів з імунодефіцитом, може викликати системні грибкові інфекції, пов’язані з механічним перенесенням дріжджових грибів зі ШКТ у кров або через центральний венозний катетер. Окремі випадки таких грибкових інфекцій можуть відзначатись у пацієнтів, які мали центральний венозний катетер і водночас вони проходили лікування з приводу захворювання ШКТ.

У зв’язку з наявністю ризику системної колонізації Saccharomyces boulardii пацієнтам з ослабленою імунною системою (наприклад ВІЛ-інфекції, при трансплантації органів, лейкемії, злоякісних пухлинах, променевій терапії, хіміотерапії, при тривалому прийомі кортикостероїдів у високих дозах) Нормагут слід застосовувати тільки після консультації з лікарем.

Якщо мікробіологічні дослідження випорожнень проводяться під час або невдовзі після лікування Нормагутом, у лабораторії повинні бути проінформовані про те, що пацієнт приймає Нормагут і можливі хибнопозитивні результати.

Препарат містить лактозу, тому пацієнтам з рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, недостатності лактази, або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції не рекомендується застосування препарату.

Застосування у період вагітності чи годування грудьми. На сьогодні клінічно значущих мальформативних та фітотоксичних ефектів не виявлено. Моніторинг вагітності у жінок, які приймали цей лікарський засіб, не достатній, щоб виключити будь-який ризик. Таким чином, як запобіжний захід бажано уникати застосування препарату у період вагітності.

У період годування грудьми препарат можна застосовувати під медичним наглядом.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами чи роботі з іншими механізмами. Не впливає.

Діти. Нормагут застосовують у дітей віком від 2 років.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

не приймати одночасно з антигрибковими засобами при їх пероральному або поєднаному застосуванні.

При одночасному застосуванні з інгібіторами МАО можливе підвищення АТ.

Передозування

при незначному перевищенні терапевтичної дози не спричиняє негативної реакції. При значному передозуванні можуть виникнути метеоризм, нудота, блювання чи посилення проявів побічних реакцій.

Лікування: промивання шлунка, застосування активованого вугілля та/чи симптоматична терапія.

Умови зберігання

в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Інструкція МОЗ
Дата додавання: 19.10.2021 р.
© Компендіум 2019

Діагнози, при яких застосовують Нормагут

Бактеріальна пневмонія неуточнена МКХ J15.9
Бронхоектазія МКХ J47
Виразковий (хронічний) ентероколіт МКХ K51.0
Вторинний сифіліс шкіри та слизових оболонок МКХ A51.3
Гідроцеле осумковане МКХ N43.0
Гострий простатит МКХ N41.0
Гострий цистит МКХ N30.0
Інший себорейний дерматит МКХ L21.8
Обструктивний бронхіт МКХ J40
Синдром роздратованого кишечнику з діареєю МКХ K58.0
Уретральний абсцес МКХ N34.0
Функціональна діарея МКХ K59.1
Хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки МКХ K29.9

Рекомендовані аналоги Нормагут:

Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko