НІФУРОКСАЗИД РІХТЕР (NIFUROXAZIDUM RICHTER)

Склад і форма випуску

таблетки, вкриті оболонкою 100 мг, № 24Ціни в аптеках
Ніфуроксазид
100 мг
Допоміжні речовини: кремнію діоксид колоїдний безводний, крохмаль картопляний, желатин, тальк, магнію стеарат, гіпромеллоза, поліетиленгліколь, хинолин желтый е 104, титану діоксид (е171).
№ UA/9060/01/01 від 02.10.2019
B За рецептом
суспензія оральна 220 мг/5 мл флакон 90 мл, № 1Ціни в аптеках
Ніфуроксазид
220 мг/5 мл
Допоміжні речовини: карбомер 934, цукроза, натрію гідроксид, кислоти лимонної моногідрат, симетикон, метилпарабен, есенція бананова, вода очищена.
№ UA/9060/02/01 від 29.12.2015 до 29.12.2020
B За рецептом

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Ніфуроксазид є протимікробним препаратом, похідним нітрофурану. Механізм дії не повністю з’ясований. Припускається, що ніфуроксазид пригнічує активність дегідрогеназ і порушує синтез білків у патогенних бактеріях. Антимікробні та протипаразитарні властивості ніфуроксазиду, можливо, зумовлені наявністю аміногрупи. Локальна активність та відсутність проникнення в органи та тканини організму зумовлює унікальність ніфуроксазиду порівняно з іншими похідними нітрофурану, оскільки відсутня системна дія цього антидіарейного препарату.

Ніфуроксазид ефективний щодо більшості збудників кишкових інфекцій (у тому числі штамів-мутантів, стійких до інших протимікробних засобів). Чинить локальну антибактеріальну дію у просвіті кишки щодо деяких видів грампозитивних бактерій сімейства Staphylococcus та деяких видів грамнегативних бактерій сімейства Enterobacteriaceae видів: Yersinia spp., Escherichia spp., Citrobacter spp., Enterobacter spp., Klebsiella spp., Salmonella spp.

У середньотерапевтичних дозах виявляє бактеріостатичну активність, а в більш високих — діє бактерицидно. У терапевтичних дозах майже не порушує рівноваги сапрофітної бактеріальної флори товстої кишки, не спричиняє розвитку резистентних штамів патогенних мікроорганізмів і перехресної стійкості бактерій до інших протимікробних засобів, що дозволяє, за необхідності, при генералізованих інфекціях призначати його у комплексній терапії із системними антибактеріальними препаратами. При кишкових інфекціях вірусного генезу запобігає розвитку бактеріальної суперінфекції. Ефективність препарату не залежить від рН у просвіті кишки. Лікувальний ефект досягається з перших годин лікування.

Фармакокінетика. Після перорального застосування майже не адсорбується у ШКТ та не потрапляє в органи та тканини, створюючи високу концентрацію діючої речовини в кишечнику (більше 99% прийнятого препарату залишається у кишечнику). Біотрансформація ніфуроксазиду відбувається в кишечнику, більше 20% виводиться у незміненому вигляді. Ніфуроксазид та його метаболіти виводяться з калом. Швидкість виведення залежить від кількості прийнятого лікарського засобу та від моторики ШКТ. Загалом виведення ніфуроксазиду повільне, він залишається у ШКТ впродовж тривалого часу.

Показання НІФУРОКСАЗИД РІХТЕР

гостра діарея інфекційної етіології.

Застосування НІФУРОКСАЗИД РІХТЕР

таблетки приймати внутрішньо, цілими, запиваючи достатньою кількістю води, незалежно від прийому їжі. Максимальна добова доза — 800 мг.

Дорослі та діти віком від 15 років: по 200 мг (2 таблетки по 100 мг) 4 рази на добу.

Діти віком від 6 років: по 200 мг (2 таблетки по 100 мг) 3–4 рази на добу.

Тривалість лікування — не більше 7 днів. Якщо симптоми не минули, слід звернутися до лікаря.

Суспензія. Приймати внутрішньо, незалежно від прийому їжі.

Максимальна добова доза ніфуроксазиду — 800 мг. Тривалість лікування — не більше 7 діб.

Діти віком від 2 років: по 5 мл суспензії 3 рази на добу.

Дорослі: по 5 мл суспензії 4 рази на добу.

Перед застосуванням суспензію слід ретельно збовтувати до отримання гомогенної суспензії. Відміряну дозу суспензії можна запити водою.

Протипоказання

гіперчутливість до ніфуроксазиду та інших похідних нітрофурану або будь-якої з допоміжних речовин препарату.

Побічна дія

з боку системи крові та лімфатичної системи: описаний один випадок гранулоцитопенії.

З боку імунної системи: алергічні реакції, включаючи анафілактичний шок, ангіоневротичний набряк, кропив’янку та шкірний свербіж.

З боку ШКТ: індивідуальні випадки гіперчутливості до ніфуроксазиду виявляються болем у животі, нудотою, блюванням і загостренням діареї. У разі появи таких симптомів незначної інтенсивності немає необхідності у застосуванні спеціальної терапії або у припиненні застосування ніфуроксазиду, оскільки вираженість симптомів швидко зменшується. Якщо загострення виражене, слід припинити прийом ніфуроксазиду. У подальшому хворому необхідно уникати прийому ніфуроксазиду та інших похідних нітрофурану.

З боку шкіри та підшкірної сполучної тканини: рідко з’являються шкірні реакції у вигляді шкірного висипу.

Повідомляли про один випадок пустульозу в осіб літнього віку і один випадок вузликового свербежу за наявності контактної алергії на ніфуроксазид.

Особливості застосування

ніфуроксазид не слід застосовувати більше 7 днів. Відсутні показання до проведення тривалої терапії. Якщо діарея не припиняється протягом 3 днів з початку лікування, необхідна поглиблена діагностика з метою визначення причини розвитку симптомів. Може виникнути необхідність у антибіотикотерапії.

У разі тяжкої інвазивної діареї з клінічними проявами загальної слабкості, підвищенням температури тіла та симптомами інтоксикації доцільно застосовувати антибіотик системної дії, оскільки ніфуроксазид не абсорбується зі ШКТ.

У разі появи реакції гіперчутливості (задишка, набряк обличчя, губ, язика, шкірний висип, свербіж) слід негайно припинити прийом ніфуроксазиду.

Під час лікування діареї для компенсації втрати рідини, спричиненої діареєю, потрібна постійна додаткова пероральна регідратація: необхідно вживати велику кількість напоїв, які містять сіль та цукор (із розрахунку середньої добової потреби у 2 л води для дорослої людини). У разі тяжкої та тривалої діареї, сильного блювання або анорексії необхідна в/в регідратація залежно від віку та стану пацієнта. При пероральній або в/в регідратації необхідно дотримуватися інструкцій з розведення та застосування призначених для цього р-нів.

Пацієнти не повинні вживати алкогольні напої під час лікування ніфуроксазидом у зв’язку з ризиком розвитку дисульфірамоподібної реакції, яка виявляється загостренням діареї, блюванням, болем у животі, відчуттям жару на обличчі та у верхній частині тулуба, гіперемією, шумом у вухах, утрудненням дихання, тахікардією.

Рекомендовано продовжувати прийом їжі, але під час діареї слід враховувати рекомендації з дієтичного режиму: уникати свіжих овочів та фруктів, гострої їжі, заморожених продуктів та холодних напоїв. Рекомендується запечене м’ясо та рис.

Ніфуроксазид Ріхтер, суспензія оральна, містить цукрозу, що слід враховувати при призначенні препарату хворим на цукровий діабет. Не рекомендовано призначати препарат пацієнтам зі спадковими порушеннями толерантності до цукрози, фруктози.

Ніфуроксазид Ріхтер, суспензія оральна, містить метилпарагідроксибензоат (Е218), який може спричинити алергічну реакцію (уповільненого типу).

Застосування у період вагітності або годування грудьми

Вагітність. Клінічні дані щодо застосування ніфуроксазиду у період вагітності відсутні. Тератогенні ефекти не виявлені у дослідженнях на тваринах. За відсутності таких ефектів у тварин мальформаційних ефектів у людей не очікується. На сьогодні було доведено тератогенність речовин, що викликають утворення мальформацій у двох видів тварин під час добре контрольованих досліджень. Під час клінічного застосування відповідні дані відсутні для оцінки будь-якого мальформаційного або фетотоксичного ефекту ніфуроксазиду при застосуванні його в період вагітності. Тому як застережний захід бажано уникати застосування ніфуроксазиду у період вагітності.

Період годування грудьми. Ніфуроксазид не всмоктується у ШКТ. Годування грудьми залишається можливим у разі короткотривалого лікування цим препаратом.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Ніфуроксазид не впливає на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами.

Діти. Ніфуроксазид Ріхтер у формі таблеток по 100 мг можна застосовувати у дітей віком від 6 років. Дітям віком 2–6 років рекомендовано застосовувати препарат Ніфуроксазид Ріхтер у формі суспензії. Суспензію не призначають дітям віком до 2 років.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

слід уникати одночасного прийому інших пероральних лікарських засобів через сильні адсорбційні властивості ніфуроксазиду.

Не рекомендується одночасне застосування ніфуроксазиду із сорбентами, продуктами, які містять алкоголь, препаратами, які можуть спричинити антабусні реакції, та з препаратами, що пригнічують ЦНС.

Вживання алкогольних напоїв під час лікування ніфуроксазидом суворо заборонено через можливість розвитку дисульфірамоподібної реакції, яка виявляється загостренням діареї, блюванням, болем у животі, відчуттям жару на обличчі та у верхній частині тулуба, гіперемією, шумом у вухах, утрудненням дихання, тахікардією.

Передозування

специфічна інформація щодо симптомів передозування ніфуроксазиду відсутня.

Зафіксовано один випадок передозування ніфуроксазиду у формі пероральної суспензії у 2-річної дитини, яка прийняла невідому кількість препарату. У цієї дитини виникали сонливість та діарея, в подальшому симптоми зникли. Якщо є підозра на передозування ніфуроксазиду, за станом пацієнта варто ретельно спостерігати та призначити йому симптоматичне і підтримувальне лікування.

Умови зберігання

для препарату у формі таблеток не потрібні спеціальні умови зберігання. Суспензія — при температурі не вище 25 °C.

Зберігати у недоступному і непомітному для дітей місці.

Діагнози, при яких застосовують НІФУРОКСАЗИД РІХТЕР

Бактеріальна кишкова інфекція МКХ A04.9
Бактеріальне харчове отруєння МКХ A05.9
Вірусна кишкова інфекція МКХ A08.4
Гастроентероколіт МКХ A09.9
Гострий гастроентероколіт МКХ A09.9
Диспепсія (порушення травлення) МКХ K30
Ентерит МКХ A09.9
Пієліт вагітних (гестаційний) МКХ O23.0
Функціональна диспепсія МКХ K30
Функціональне порушення кишечнику неуточнене МКХ K59.9
Хронічний гастрит МКХ K29.5
Дата додавання: 08.07.2020 р.
© Компендіум 2019

Інструкція

Рекомендовані аналоги НІФУРОКСАЗИД РІХТЕР:

ЕНТЕРОФУРИЛ
ЕНТЕРОФУРИЛ
капсули 100 мг, № 30
капсули 200 мг, № 8, 16
суспензія оральна 200 мг/5 мл флакон 90 мл, № 1
протимікробні засоби, що застосовуються у разі кишкових інфекцій
МІРОФУРИЛ
капсули 200 мг блістер, № 10
суспензія оральна 200 мг/5 мл флакон 90 мл з мірним стаканчиком, № 1
протимікробні засоби, що застосовуються у разі кишкових інфекцій
НІФУРОЗИД-ЗДОРОВ'Я
НІФУРОЗИД-ЗДОРОВ'Я
капсули 100 мг блістер у коробці, № 20
капсули 200 мг блістер у коробці, № 10, 20
суспензія оральна 200 мг/5 мл флакон полімерний 100 мл з мірною ложкою, № 1
протимікробні засоби, що застосовуються у разі кишкових інфекцій
НІФУРОКСАЗИД
НІФУРОКСАЗИД
таблетки, вкриті оболонкою 0,1 г блістер, № 30
суспензія оральна 200 мг/5 мл флакон 90 мл, № 1
протимікробні засоби, що застосовуються у разі кишкових інфекцій
НІФУРОКСАЗИД
НІФУРОКСАЗИД
суспензія оральна 220 мг/5 мл флакон полімерний 100 мл з дозуючою ложкою, у пачці, № 1
протимікробні засоби, що застосовуються у разі кишкових інфекцій
НІФУРОКСАЗИД АЛКАЛОЇД
НІФУРОКСАЗИД АЛКАЛОЇД
капсули тверді 100 мг блістер, № 30
капсули тверді 200 мг блістер, № 20
суспензія оральна 200 мг/5 мл флакон 90 мл з мірним стаканчиком, № 1
протимікробні засоби, що застосовуються у разі кишкових інфекцій
НІФУРОКСАЗИД-ВІШФА
НІФУРОКСАЗИД-ВІШФА
суспензія оральна 220 мг/5 мл флакон 90 мл з дозуючою скляночкою або мірною ложкою, № 1
протимікробні засоби, що застосовуються у разі кишкових інфекцій
НІФУРОКСАЗИД-СПЕРКО
НІФУРОКСАЗИД-СПЕРКО
суспензія оральна 200 мг/5 мл контейнер 100 мл, № 1
капсули 200 мг контейнер в пачці, № 12
протимікробні засоби, що застосовуються у разі кишкових інфекцій

Ціни на НІФУРОКСАЗИД РІХТЕР в містах України

Вінниця 87.38 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Вінниця, шосе Хмельницьке, 108А, тел.: +38098185836172.99 грн./уп.

Дніпро 80.22 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Дніпро, просп. Яворницького Дмитра, 123, тел.: +38067657494173.99 грн./уп.

Житомир 85 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Житомир, вул. Чуднівська, 96, тел.: +38093242156274.70 грн./уп.

Запоріжжя 80.75 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Запоріжжя, вул. Ентузіастів, 2, тел.: +38067742647172.99 грн./уп.

Івано-Франківск 84.98 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Івано-Франківськ, вул. Галицька, 80Б, тел.: +38067312474474.50 грн./уп.

Київ 89.73 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Київ, вул. Ревуцького, 12А, тел.: +38098169987873.50 грн./уп.

Кропивницький 82.29 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кропивницький, вул. Вокзальна, 37Б, тел.: +38052227342873.50 грн./уп.

Луцьк 83.37 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Луцьк, просп. Грушевського, 31, тел.: +38067707860273.99 грн./уп.

Львів 85.21 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Львів, вул. Стрийська, 51, тел.: +38067312478673.50 грн./уп.

Миколаїв 87.11 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Миколаїв, вул. Велика Морська, 21, тел.: +38051237740475.60 грн./уп.

Одеса 83.58 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Одеса, вул. Космонавтів, 38А, тел.: +38048234461472.50 грн./уп.

Полтава 81.95 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Полтава, вул. Алмазна, 6/11, тел.: +38067721037074.99 грн./уп.

Рівне 85.15 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Рівне, вул. Князя Романа, 9, тел.: +38067213319573.99 грн./уп.

Суми 83.25 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, вул. Горького Максима, 39, тел.: +38054263184074.50 грн./уп.

Тернопіль 84.35 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Тернопіль, вул. Шептицького, 15, тел.: +38063560804971.50 грн./уп.

Ужгород 84.73 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Ужгород, вул. Капушанська, 1977.99 грн./уп.

Харків 86.95 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Харків, вул. Дерев'янка, 5868.50 грн./уп.

Херсон 88.11 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Херсон, вул. Мира, 1078.99 грн./уп.

Хмельницький 84.88 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Хмельницький, шосе Старокостянтинівське, 17/1, тел.: +38098169793373.99 грн./уп.

Черкаси 85.77 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Черкаси, вул. Сумгаїтська, 39, тел.: +38067742610473.99 грн./уп.

Чернігів 81.95 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернігів, вул. Мстиславська, 20, тел.: +38046277870572.50 грн./уп.

Чернівці 84.63 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Чернівці, вул. Героїв Майдану, 27, тел.: +38067742563276.50 грн./уп.

geoapteka.ua
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko