0
UA | RU

Церегін (Cereginum)

Бєлмедпрепарати

Склад і форма випуску

Склад: 1 мл розчину містить гідролізат головного мозку великої рогатої худоби та свиней, що містить амінокислоти і пептиди (у перерахуванні на суху речовину), сумарно – 57-87 мг/мл. Сумарний вміст амінокислот – 27-42 мг/мл; у тому числі кожної амінокислоти (у мг/мл): L-Лізину – 0,4-5,5; L-Гістидину – 0,3-4,5; L-Аргініну – 0,8-5,4; L-Аспарагінової кислоти – 1,0-3,5; L-Треоніну – 0,7-4,2; L-Серіну – 0,4-3,5; L-Глутамінової кислоти – 3,0-6,5; L-Аланіну – 0,8-5,2; L-Проліну – 0,4-4,2; Гліцину – 0,7-2,1; L-Валіну – 1,3-4,1; L-Метіоніну – 0,4-2,0; L-Лейцину – 2,0-6,0; L-Фенілаланіну – 0,4-2,0; L-Ізолейцину – 0,8-3,6; L-Тирозину – 0,2-0,7..
№ UA/8854/01/01 від 20.07.2020
За рецептом
№ UA/8854/01/01 від 20.07.2020
За рецептом
Класифікація
Лікарські засоби

Актуальна інформація

Церегін належить до групи психостимуляторів, засобів, що застосовуються при синдромі порушення уваги та гіперактивності, а також до ноотропних лікарських засобів. Препарат містить гідролізат тканин головного мозку великих парнокопитних тварин і свиней.

Основні компоненти: гідролізовані тканини головного мозку тварин, які містять L-форми 16 амінокислот, серед яких лізин, гістидин, лейцин і т.д.

Комплекс цих амінокислот (нейропептидів) здатний запобігати апоптозу (спонтанна загибель) нейронів та прискорювати засвоєння кисню і глюкози (Литвиненко Н.В., Гладка В.М., 2010).

Попередниками Церегіну є препарати на основі депротеїнізованого діалізату крові телят, що містять тільки низькомолекулярні сполуки.

На даний момент препарати з тканин тварин із заявленими нейропротекторними властивостями постачаються тільки в деякі країни СНД (Україна, Росія, Білорусь), Китай, Південну Корею. Препарати на основі депротеїнізованого діалізату крові телят і мозкових тканин тварин на даний момент не відповідають критеріям доказової медицини (через обмежену кількість досліджень) і не рекомендовані для призначення в якості лікарського засобу для стандартної терапії (Ning Chen et al., 2013).

У більшості держав Європейського Союзу препарати з аналогічним складом на тепер не рекомендовані в якості основної терапії.

Виробляється Церегін тільки для парентерального введення.

Клінічні дослідження

Церегін виробляється не на основі крові рогатої худоби, як деякі його зарубіжні аналоги, а на основі мозкових тканин. Церегін схвалено до застосування в Україні. Серйозна доказова база ефективності цього препарату зараз відсутня. Було проведено кілька досліджень на місцевому рівні, які показали позитивні результати. Кількість цих досліджень і стандарти не відповідають міжнародним, тому результати беруться до уваги тільки місцевими фахівцями.

Усі дослідження, які стосуються препарату, можна розділити на ті, що безпосередньо пов’язані з препаратом, та дослідження, пов’язані з окремими амінокислотами, що входять до складу Церегіну. Серед вітчизняних досліджень можна згадати проведене в 2009 р. на базі клініки ангіоневрології Інституту невідкладної і відновної хірургії ім. В.К. Гусака НАМН України. Усього в цьому дослідженні взяли участь 20 хворих, у яких діагностували гострий ішемічний інсульт. Їх розділили на 2 групи. Вік пацієнтів в кожній групі коливався в межах 48–78 років, у кожну групу входила однакова кількість чоловіків і жінок. У 1-й групі до складу комплексної терапії ввели Церегін, а у 2-й — аналог препарату, який являє собою гідролізат головного мозку тільки свині австрійського виробника. Пацієнтам протягом 10 днів у складі комплексної терапії вводили 10 мл кожного препарату 1 раз на добу. Діагностику було проведено з використанням найсучасніших методів нейровізуалізації, ультразвукової сонографії судин. Після завершення лікування автори дослідження з’ясували наступне:

Церегін значно прискорює зниження неврологічного дефіциту у гострій стадії інсульту;

• при призначенні Церегіну в дозі 10 мл парентерально щодня відсутні побічні реакції;

Церегін можна призначати з метою лікування наслідків інсульту в комплексі із стандартними препаратами.

У порівнянні зі своїм аналогом австрійського виробника Церегін показав аналогічні результати (Євтушенко С.К. і співавт., 2009).

Також ще в 1992 р. було проведено дослідження щодо впливу внутрішньовенного введення L-аргініну в осіб з порушеним механізмом вазодилатації, гіперхолестеринемією. L-аргінін є одним з компонентів препарату Церегін. У дослідженні взяли участь 11 здорових дорослих та 114 пацієнтів з гіперхолестеринемією і порушенням механізмів вазодилатації. Введення L-аргініну здоровим людям не вплинуло на кровотік, у той час як введення цієї речовини пацієнтам з гіперхолестеринемією викликало різке поліпшення кровотоку. Автори дослідження припускають, що відновлення функції виникає за рахунок підвищення синтезу релаксуючого фактора судин (Creager M.A. et al., 1992).

У 2010 р. на базі ВДУЗУ «Українська медична стоматологічна академія» в м. Полтава був проведений ретроспективний аналіз 46 історій хвороб хворих на ішемічний інсульт. До контрольної групи було включено 18 пацієнтів, які отримували комплексне лікування без Церегіну. До 2-ї групи включили хворих з аналогічним діагнозом. Важливо відзначити, що в групу пацієнтів, що приймали Церегін, було включено більшу кількість хворих з пізньою госпіталізацією, а в контрольній групі велика частка хворих була з більш легким неврологічним дефіцитом. Результати терапії в обох групах були приблизно однаковими. При цьому зазначалося про невелику кількість побічних ефектів, пов’язаних з прийомом Церегіну, та його непогану переносимість (Литвиненко Н.В., Гладка В.М., 2010).

При яких захворюваннях слід призначати Церегін

Препарат призначають з метою відновлення розумових, інтелектуальних здібностей, пам’яті, які можуть бути частково втрачені внаслідок нижчеперелічених захворювань.

Ішемічний інсульт — це різке порушення циркуляції крові в головному мозку, супроводжується формуванням ділянки розм’якшення — інфаркту головного мозку. Внаслідок певних факторів (закупорка тромбом, емболом, тривалий спазм) судина припиняє постачати кров до певної частини головного мозку, у результаті в цій зоні розвиваються дегенеративні зміни, що ведуть до втрати функції, за яку відповідає уражена зона в головному мозку (параліч кінцівок, мімічних м’язів, слуху , зору, здатності говорити, писати й т.д.).

Симптоматика інсультів може розвиватися по-різному: від декількох годин до декількох днів. Спільними симптомами для інсультів більшості локалізацій є підвищення артеріального тиску, головний біль, порушення свідомості, загальмованість або збудженість, нудота, блювання, судоми. Інші симптоми відповідають локалізації вогнища. Це можуть бути парези кінцівок, порушення мови, зору, слуху і т.д.

Препарат Церегін виробник рекомендує призначати в гостру стадію захворювання. Діючі речовини препарату повинні перешкоджати руйнуванню нейронів, а також стимулювати відновлення мікроциркуляції.

Хвороба Альцгеймера — це одна з форм деменції, розвивається найчастіше в літньому віці. Остаточні причини ще не з’ясовані, але виявлено зв’язок із накопиченням у тканинах головного мозку бета-амілоїдних пептидів. Проявляється патологічний процес у вигляді поступового порушення пізнавальних здібностей головного мозку. Спочатку погіршується тільки короткочасна пам’ять, але з прогресуванням хвороби знижується і довготривала пам’ять. Призначення Церегіну потенційно може нормалізувати кровообіг і тим самим усунути додаткові чинники, що погіршують перебіг хвороби Альцгеймера.

Деменція судинного генезу найчастіше розвивається внаслідок інфаркту головного мозку, ураження окремих ділянок головного мозку. Захворювання супроводжується порушенням когнітивної функції. На відміну від хвороби Альцгеймера, пам’ять при деменції погіршується пізніше. Церегін у цьому випадку у складі комплексної терапії дозволяє стабілізувати стан пацієнтів.

Ендогенна депресія, що стійка до антидепресантів, є психічним розладом. Пацієнт постійно знаходиться у пригніченому стані, відзначається загальмованість. Причиною є порушення синтезу серотоніну, норадреналіну та біогенних амінів. Церегін, імовірно, покращує трофічні процеси і постачає амінокислоти, необхідні для синтезу біогенних амінів.

Синдром деменції різного генезу розвивається внаслідок різних порушень, які зачіпають головний мозок. Цей синдром може супроводжувати такі захворювання, як хвороба Паркінсона, алкоголізм, інтракраніальні пухлини та гематоми, бактеріальні й грибкові менінгіти і т.д. Мета призначення Церегіну в даному випадку — стабілізація стану хворого.

При травмах головного мозку (струс, черепно-мозкова травма), хірургічних операціях на головному мозку Церегін допомагає захистити нейрони від загибелі и підтримувати в них нормальні обмінні процеси.

Дисциркуляторна енцефалопатія розвивається внаслідок патологічних процесів у дрібних артеріях головного мозку. У пацієнта порушуються пам’ять, концентрація, рухові функції, можуть виникати безпричинний сміх і плач. На пізніх стадіях розвивається слабоумство, можливе нетримання сечі й калу. Передбачається, що комплекс амінокислот, які містить Церегін, здатний «загальмувати» прогресування захворювання.

Реакції організму, пов’язані з введенням препарату

Під час проведення досліджень даного препарату частина хворих відчували такі симптоми: головний біль, підвищення/зниження артеріального тиску, відчуття жару, озноб, тремтіння (Литвиненко Н.В., Гладка В.М., 2010).

Також під час інших досліджень при швидкому введенні препарату хворі відзначали незначне почервоніння шкіри, підвищення частоти серцебиття на 15–20 уд./хв (Євтушенко С.К. і співавт., 2009).

Механізм дії препарату

Амінокислоти, які містяться у препараті, здатні проходити через гематоенцефалічний бар’єр і впливати безпосередньо на нейрони. Ці речовини можуть втручатися в метаболізм клітин головного мозку та підвищувати ефективність аеробного гліколізу (процеси вироблення енергії в клітинах за участю кисню), поліпшити процес синтезу білків. Препарат на рівні обміну речовин захищає клітини від шкідливого впливу молочної кислоти (лактацидозу), вільних радикалів, глутамату (амінокислота, що має збудливий вплив, це нейропептид головного мозку), продуктів окиснення ліпідів. Препарат сприяє відновленню клітин глії (глія — допоміжні клітини, які оточують нейрони, що живлять, допомагають проводити нервовий імпульс і захищають їх). Цей факт дозволив зробити висновок, що препарат має також нейротрофічні властивості (Литвиненко Н.В., Гладка В.М., 2010).

Висновки

Захворювання, що призводять до розвитку ішемічного інсульту, дуже поширені, тому проблема захворювань судин надзвичайно актуальна.

У боротьбі з наслідками ішемічних інсультів і патологічних змін у судинах головного мозку на перше місце виходить нейропротекція. Нейропротекція — це індукований процес, що перешкоджає дії руйнівних чинників. Нейропротекцію можна розділити на первинну і вторинну. Первинна нейропротекція спрямована на блокування швидких хімічних реакцій, пов’язаних із дією глутамату, що викликають смерть нейронів. Вторинна нейропротекція ставить за мету мінімізацію віддалених наслідків кисневого голодування головного мозку — зупинку загибелі клітин, наслідків оксидативного стресу, відновлення когнітивних здібностей. Здійснити первинну нейропротекцію важко, оскільки необхідно визначити рецептор, безпосередньо пов’язаний із каскадом хімічних реакцій. Вторинна нейропротекція здійснюється легше. Однією з поширених груп препаратів, які застосовуються з цією метою, є ноотропи (Євтушенко І.С., 2013). До цієї групи належить препарат Церегін.

Препарат Церегін як лікарський засіб доступний головним чином у країнах СНД. Церегін та інші препарати з аналогічним складом не застосовуються в якості лікарського засобу на території США й Європейського Союзу, оскільки їх ефективність ще не підтверджена серйозними масштабними дослідженнями й поки що не відповідає міжнародним критеріям доказової медицини.

Ефективність Церегіну на даний момент підтверджена кількома невеликими дослідженнями й позитивними відгуками про застосування від практикуючих лікарів.

Препарат не є основним засобом лікування в протоколах вітчизняних лікарів, відзначається лише поліпшення результатів терапії за умови додаткового призначення препарату.

Препарат викликає (за твердженням виробника) невелику кількість побічних ефектів, тому його можна вважати відносно безпечним.

Лікарський засіб має потенціал для застосування, оскільки позитивні ефекти від його призначення все ж таки відзначені, але для відповідності вітчизняних проколів терапії інсультів європейським стандартам необхідний ряд додаткових досліджень, які б обґрунтували призначення цього препарату пацієнтам на міжнародному рівні.

Інструкція МОЗ

Склад

діюча речовина: 1 мл розчину містить гідролізат головного мозку великої рогатої худоби та свиней, що містить амінокислоти і пептиди (у перерахуванні на суху речовину), сумарно — 57–87 мг/мл. Сумарний вміст амінокислот — 27–42 мг/мл; у тому числі кожної амінокислоти (у мг/мл): L-Лізину — 0,4–5,5; L-Гістидину — 0,3–4,5; L-Аргініну — 0,8–5,4; L-Аспарагінової кислоти — 1,0–3,5; L-Треоніну — 0,7–4,2; L-Серіну — 0,4–3,5; L-Глутамінової кислоти — 3,0–6,5; L-Аланіну — 0,8–5,2; L-Проліну — 0,4–4,2; Гліцину — 0,7–2,1; L-Валіну — 1,3–4,1; L-Метіоніну — 0,4–2,0; L-Лейцину — 2,0–6,0; L-Фенілаланіну — 0,4–2,0; L-Ізолейцину — 0,8–3,6; L-Тирозину — 0,2–0,7;

допоміжна речовина: фенол.

Лікарська форма

Розчин для ін’єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора жовтувата рідина.

Фармакотерапевтична група

Психостимулювальні та ноотропні препарати.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Лікарський засіб містить низькомолекулярні біологічно активні нейропептиди, які проходять через гематоенцефалічний бар’єр і безпосередньо надходять до нервових клітин. Чинить органоспецифічну мультимодальну дію на головний мозок, що проявляється у метаболічній регуляції, функціональній нейромодуляції та нейротрофічній активності. Чинить нейропротекторну дію.

Метаболічна регуляція. Підвищує ефективність аеробного енергетичного метаболізму головного мозку, поліпшує внутрішньоклітинний синтез білка в головному мозку.

Нейропротекторна дія. Препарат захищає нейрони від шкідливої дії лактацидозу, запобігає утворенню вільних радикалів і знижує концентрацію продуктів перекисного окиснення ліпідів на моделі ішемії — реперфузії, підвищує виживаність і запобігає загибелі нейронів в умовах гіпоксії та ішемії, послаблює пошкоджувальну нейротоксичну дію збуджувальних амінокислот (глутамату).

Нейротрофічна активність. Завдяки нейротрофічній активності (подібній дії природного фактора росту нервів) препарат може значною мірою уповільнювати, а в деяких випадках і зупиняти прогресування нейродегенеративних процесів у головному мозку.

Функціональна нейромодуляція. Препарат позитивно впливає при порушеннях пізнавальної функції, поліпшує концентрацію уваги, процеси запам’ятовування і відновлення інформації, пов’язані з короткочасною пам’яттю, активізує процес розумової діяльності, поліпшує настрій, сприяє формуванню позитивних емоцій, проявляючи таким чином модулювальний вплив на поведінку.

Фармакокінетика.

Не вивчалась.

Клінічні характеристики

Показання

Застосовувати у комплексному лікуванні:

  • органічних, метаболічних порушень головного мозку, зокрема сенільної деменції типу Альцгеймера;
  • у постінсультний період (ішемічний інсульт);
  • при черепно-мозкових травмах (струс мозку, забиття мозку, оперативні втручання на головному мозку).

Протипоказання

  • Гіперчутливість до фенолу та його похідних;
  • гостра ниркова недостатність;
  • епілепсія;
  • дитячий вік (до 18 років) (спеціальних досліджень щодо безпеки для цієї категорії пацієнтів немає, не виявлено доказів відсутності підвищеної чутливості у дітей);
  • період вагітності та годування груддю (вроджені дефекти були виявлені у тварин, які зазнали впливу фенолу під час вагітності);
  • ішемічна хвороба серця (достеменно відомо про зв’язок фенолу і підвищеної смертності від ІХС; також фенол викликає зміни ритму серця);
  • порушення серцевого ритму.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Враховуючи фармакологічний профіль препарату, слід приділяти особливу увагу можливим адитивним ефектам у разі одночасного застосування Церегіну разом з антидепресантами або інгібіторами моноаміноксидази (МАО). У таких випадках рекомендується знижувати дози антидепресантів. Церегін не слід змішувати зі збалансованими розчинами амінокислот в одному інфузійному флаконі.

Допускається одночасне застосування Церегіну з вітамінами та серцево-судинними препаратами, однак їх не слід змішувати в одному шприці.

Особливості застосування.

Особливої обережності слід дотримуватися, призначаючи Церегін хворим з алергічним діатезом.

Хоча немає свідчень того, що Церегін може збільшувати навантаження на нирки, препарат не слід вводити хворим із тяжкою нирковою недостатністю.

Фенол може становити серйозну небезпеку для здоров’я: він може впливати на центральну нервову систему і викликати пошкодження печінки та нирок. Фенол має мутагенний ефект, і є докази того, що він має репродуктивну токсичність.

Повторна дія фенолу може викликати головний біль, нудоту, запаморочення, утруднене ковтання, діарею, блювання. Фенол може впливати на центральну нервову систему, печінку та нирки.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Дослідження на тваринах не виявили репродуктивної токсичності Церегіну. Однак на людях такі випробування не проводилися. Лікарський засіб протипоказаний під час вагітності та годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

При застосуванні препарату може виникати запаморочення — слід утримуватися від керування автотранспортом та роботи з іншими механізмами, яка потребує підвищеної уваги та швидких психічних і рухових реакцій.

Спосіб застосування та дози

Нерозведений Церегін можна вводити у дозах до 5 мл внутрішньом’язово і до 10 мл шляхом внутрішньовенних ін’єкцій. Лікарський засіб у дозах від 10 до 50 мл (максимальна доза) рекомендується вводити лише шляхом повільних внутрішньовенних інфузій після розведення до зазначеного нижче об’єму фізіологічним розчином. Доза і тривалість лікування залежать від характеру, тяжкості захворювання, а також від віку пацієнта.

Оптимальна рекомендована тривалість курсу лікування становить 10–20 днів при щоденному введенні лікарського засобу. Можливі одноразові введення у дозі до 50 мл, але ефективнішою є курсова терапія.

Рекомендовані добові дози:

Органічні, метаболічні порушення головного мозку, зокрема сенільна деменція типу Альцгеймера 5–30 мл (у 100–200 мл фізіологічного розчину)
Постінсультний період (ішемічний інсульт) 5–50 мл (у 100–250 мл фізіологічного розчину) або 5–10 мл внутрішньовенно
Черепно-мозкова травма (струс мозку, забиття мозку, оперативні втручання на мозку) 10–50 мл (у 100–250 мл фізіологічного розчину) протягом 60–90 хв

Ефективність терапії зазвичай зростає при проведенні повторних курсів. Лікування слід продовжувати доти, доки спостерігається поліпшення стану пацієнта внаслідок терапії. Після проведення початкового курсу періодичність введення препарату може бути зменшена до 2 або 3 разів на тиждень. Між курсами терапії необхідно робити перерви тривалістю не менше тривалості курсу лікування.

При введенні препарату за допомогою постійного внутрішньовенного катетера перед вливанням і після вливання препарату систему необхідно промивати розчином натрію хлориду.

Набирати препарат з ампули слід безпосередньо перед застосуванням.

Допускається лише одноразове набирання препарату з ампули.

Можна використовувати лише прозорий розчин жовтуватого кольору.

Діти.

Досвід застосування лікарського засобу дітям відсутній, тому його не рекомендується застосувати для пацієнтів цієї вікової категорії.

Передозування

Дотепер про випадки передозування Церегіну не повідомлялося.

Побічні реакції

Побічні ефекти, що можуть виникнути під час прийому Церегіну, класифіковані за частотою: дуже часто (≥ 1/10), часто (> 1/100 — < 1/10), нечасто (> 1/1 000 — < 1/100), рідко (> 1/10 000 — < 1/1 000), дуже рідко (< 1/10 000), частота невідома (не можна визначити за наявними даними).

З боку імунної системи:

дуже рідко — реакції гіперчутливості або алергічні реакції, що проявляються головним болем, больовими відчуттями в ділянці шиї, кінцівках, нижній частині спини, задишкою, ознобом, пропасницею, колаптоїдним станом, анафілактичним шоком, ангіоневротичним набряком.

Метаболічні розлади:

рідко — втрата апетиту.

Психічні розлади:

рідко — ажитація (з проявами агресії, сплутаністю свідомості, безсонням), депресія, апатія, слабкість.

З боку нервової системи:

рідко — при дуже швидкому введенні можливе запаморочення, тремор, головний біль, сонливість;

дуже рідко — великі епілептичні напади (grand mal), судоми.

З боку серцево-судинної системи:

рідко — артеріальна гіпертензія, артеріальна гіпотензія;

дуже рідко — при дуже швидкому введенні можливі відчуття серцебиття тахікардія і аритмія, біль у серці.

З боку дихальної системи:

рідко — гіпервентиляція, задишка, біль у грудях.

З боку шлунково-кишкового тракту:

дуже рідко — диспепсія, діарея, запор, нудота, блювання, втрата апетиту.

З боку шкіри і підшкірних тканин:

рідко — при дуже швидкому введенні можливе відчуття жару, посилене потовиділення, свербіж, висипи, включаючи макулопапульозні, кропив’янка, почервоніння шкіри.

Реакції загального характеру і місцеві реакції:

рідко — підвищена стомлюваність, грипоподібні симптоми (нежить, кашель), інфекції дихальних шляхів;

дуже рідко — реакції у місці введення, зокрема еритема і печіння у місці ін’єкції, свербіж у місці ін’єкції, місцеві запальні реакції.

Інші реакції:

дуже рідко — больові відчуття у шиї, кінцівках, нижній частині спини.

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Несумісність.

Церегін несумісний з розчинами, що змінюють рН препарату (5,0–8,0), а також з розчинами, що містять ліпіди.

Упаковка

По 1 мл в ампулі, по 5 ампул у блістері, по 2 блістери в пачці; по 5 мл в ампулі, по 5 ампул у блістері, по 1 або 2 блістери у пачці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

РУП «Бєлмедпрепарати».

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності

Республіка Білорусь, 220007, м. Мінськ, вул. Фабриціуса, 30.

Дата додавання: 19.10.2021 р.
© Компендіум 2019

Діагнози, при яких застосовують Церегін

Вплив вібрації МКХ T75.2
Геміплегія МКХ G81.9
Гіпертензивна енцефалопатія МКХ I67.4
Гостре порушення мозкового кровообігу МКХ I64
Інфаркт мозку, викликаний тромбозом мозкових артерій МКХ I63.3
Мітральна недостатність МКХ I34.0
Наслідки внутрішньочерепної травми МКХ T90.5
Наслідки інфаркту мозку МКХ I69.3
Наслідки інших уточнених травм голови МКХ T90.8

Рекомендовані аналоги Церегін:

Цереброкурин
розчин для ін'єкцій 2 мг/мл ампула 0.5 мл, № 5
ТОВ "НІР"
Цереброкурин
розчин для ін'єкцій 2 мг/мл ампула 2 мл, № 10
ТОВ "НІР"
Церебролізин
розчин для ін'єкцій 215,2 мг/мл ампула 2 мл, № 10
ЕВЕР Нейро Фарма
Церебролізин
розчин для ін'єкцій 215,2 мг/мл ампула 5 мл, № 5
ЕВЕР Нейро Фарма
Церебролізин
розчин для ін'єкцій 215,2 мг/мл ампула 10 мл, № 5
ЕВЕР Нейро Фарма
Церебролізин
розчин для ін'єкцій 215,2 мг/мл ампула 20 мл, № 5
ЕВЕР Нейро Фарма
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko