• Кабинет
 • ДАЗОЛІК, табл. в / о 500 мг, №10, 50

  Склад і форма випуску

  таблетки, вкриті оболонкою 500 мг, № 50Ціни в аптеках
  Орнідазол
  500 мг
  B За рецептом

  Інструкція

  ДАЗОЛІК (DASOLIK)

  ІНСТРУКЦІЯ

  для медичного застосування препарату

  дазолІк

  (Dazolic)

  Склад

  діюча речовина: 1 таблетка містить орнідазолу 500 мг;

  допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, крохмаль кукурудзяний, магнію стеарат, тальк, кремнію діоксид колоїдний безводний, натрію лаурилсульфат, повідон К-90, натрію крохмальгліколят, еудрагит Е-100, поліетиленгліколь 6000, титану діоксид (Е 171).

  Лікарська форма

  Таблетки, вкриті оболонкою.

  Фармакотерапевтична група

  Антибактеріальні засоби. Орнідазол. Код АТС J01X D03.

  Клінічні характеристики

  Показання

  Трихомоніаз (сечостатеві інфекції у жінок і чоловіків, спричинені Trichomonas vaginalis); амебіаз (усі кишкові інфекції, спричинені Entamoeba histolytica, у тому числі амебна дизентерія, всі позакишкові форми амебіазу, особливо амебний абсцес печінки); лямбліоз. Профілактика інфекцій, спричинених анаеробними бактеріями під час хірургічних втручань.

  Протипоказання

  Підвищена чутливість до препарату або інших похідних нітроімідазолу. Епілепсія, ураження головного мозку, розсіяний склероз. Період вагітності і годування груддю. Дитячий вік до 12 років.

  Спосіб застосування та дози

  Дозу встановлюють індивідуально.

  Дазолік завжди приймають після їди.

  Застосовують внутрішньо. Залежно від показань, схеми лікування і маси тіла пацієнта, разова доза для дорослих — від 500 мг до 2 г протягом 5 днів.

  При трихомоніазі — по 1 таблетці на добу (вранці та ввечері) протягом 10 діб. Щоб запобігти можливості повторного зараження, статевий партнер в усіх випадках повинен одержати такий же курс лікування.

  При амебіазі можливі такі схеми лікування: 3-добовий курс лікування хворих на амебну дизентерію і 5 — 10-добовий курс лікування при всіх формах амебіазу.

  При амебіазі дорослим та дітям старше 12 років призначають по 1,5 г 1 раз на добу (ввечері) протягом 3 діб або по 500 мг уранці та ввечері протягом 5 — 10 діб.

  При лямбліозі дорослим і дітям старше 12 років з масою тіла більше 35 кг Дазолік призначають по 1,5 г 1 раз на добу (ввечері) протягом 1 — 2 діб.

  Для профілактики інфекцій, спричинених анаеробними бактеріями Bacteroides та Clostridium spp., Fusobacterium spp., дорослим призначають по 1 г за 1 — 2 години до операції та після операції по 500 мг 2 рази на добу протягом 3 — 5 діб.

  Побічні реакції

  З боку травного тракту: можуть з'явитися сухість у роті; в поодиноких випадках — диспепсія; при тривалому застосуванні у високих дозах рідко — гепатотоксична дія.

  З боку центральної нервової системи: можлива не різко виражена та швидко минаюча сонливість, головний біль, втомленість, запаморочення, ригідність, тимчасова втрата свідомості, ознаки сенсорної або змішаної периферичної нейропатії; у деяких випадках можливе збудження; дуже рідко — тремор кінцівок, порушення координації руху, судоми, сплутаність свідомості.

  Алергічні реакції: дуже рідко можливі ангіоневротичний набряк; висипи на шкірі, свербіж, кропив'янка.

  Спостерігалися випадки порушення реакцій і реакції гіперчутливості.

  Передозування

  Симптоми: епілептиформні судоми, депресія, периферичний неврит.

  Лікування: специфічний антидот невідомий; у разі виникнення судом застосовують діазепам. Терапія симптоматична.

  Застосування в період вагітності або годування груддю.

  При вагітності протипоказаний. У період лікування слід припинити годування груддю.

  Діти.

  Препарат протипоказаний дітям віком до 12 років.

  Особливості застосування

  Слід обережно призначати препарат пацієнтам із захворюваннями центральної нервової системи (епілепсія, розсіяний склероз). У разі перевищення рекомендованих доз підвищується ризик виникнення побічних ефектів у дітей, у хворих з ураженнями печінки, у пацієнтів, які зловживають алкоголем.

  Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

  На період лікування слід утриматися від керування автотранспортом та/або роботи зі складними механізмами.

  Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

  На відміну від інших похідних нітроімідазолу, орнідазол не інгібує альдегіддегідрогеназу і тому сумісний з алкоголем.

  Орнідазол потенціює дію пероральних антикоагулянтів кумаринового ряду, що потребує

  відповідної корекції їхньої дози. Орнідазол подовжує міорелаксуючу дію векуронію

  броміду.

  Фармакологічні властивості

  Фармакодинаміка. Орнідазол — протипротозойний та антибактеріальний засіб, похідне 5-нітроімідазолу. Активний щодо Trichomonas vaginalis, Entamoeba histolytica, Giardia lamblia (Giardia intestinalis), а також деяких анаеробних бактерій, таких як Bacteroides, Clostridium spp., Fusobacterium spp., та анаеробних коків. За механізмом дії орнідазол — ДНК-тропний препарат з вибірковою активністю щодо мікроорганізмів, які мають ферментні системи, здатні відновлювати нітрогрупу і каталізувати взаємодію білків групи феридоксинів з нітросполуками. Після проникнення препарату в мікробну клітину механізм його дії обумовлений відновленням нітрогрупи під впливом нітроредуктаз мікроорганізму та активністю уже відновленого нітроімідазолу. Продукти відновлення утворюють комплекси з ДНК, спричиняючи її деградацію, порушують процеси реплікації і транскрипції ДНК. Крім того, продукти метаболізму препарату мають цитотоксичні властивості і порушують процеси клітинного дихання.

  Фармакокінетика.

  Всмоктування. Після перорального прийому орнідазол швидко всмоктується. У середньому, всмоктування становить 90%. Максимальні концентрації в плазмі досягаються в межах 0,5 — 3 годин.

  Розподіл. Зв’язування орнідазолу з білками становить приблизно 13%. Активна речовина препарату дуже добре проникає в спинномозкову рідину, інші рідини організму і тканини.

  Концентрації орнідазолу в плазмі знаходяться в діапазоні, оптимальному для різних показань для застосування препарату (6 — 36 мг/л). Коефіцієнт кумуляції після багаторазового прийому доз 500 мг або 1000 мг здоровими добровольцями через кожні 12 годин дорівнював 1,5 — 2,5.

  Метаболізм. Орнідазол метаболізується у печінці з утворенням, в основному, 2-гідроксиметил- і α-гідроксиметилметаболітів. Обидва метаболіти менш активні відносно Trichomonas vaginalis і анаеробних бактерій, ніж незмінений орнідазол.

  Виведення. Період напіввиведення становить приблизно 13 годин. Після одноразового прийому 85% дози виводиться протягом перших 5 днів, головним чином, у вигляді метаболітів. Приблизно 4% прийнятої дози виводиться нирками у незміненому вигляді.

  Фармацевтичні характеристики

  Основні фізико-хімічні властивості: круглі, скошені, двоопуклі, вкриті оболонкою, таблетки білого кольору, з лінією розлому з одного боку і рівні — з іншого.

  Термін придатності

  3 роки.

  Умови зберігання

  Зберігати при температурі не вище 25 °С.

  Зберігати в недоступному для дітей місці.

  Упаковка

  По 10 таблеток у стрипі, кожний стрип у картонній упаковці, №10.

  По 10 таблеток у стрипі, кожний стрип у картонній упаковці, по 5 упаковок у картонній коробці, № 10 ‘ 5.

  Категорія відпуску

  За рецептом.

  Виробник

  Сан фармасьютикал індастріз лтд.

  Місцезнаходження

  Офіс. Acme Plaza, andheri East, Mumbai 400059, India.

  Завод: Сурвей № 214, Гавернмент Індастріал Еріа, Фаза ІІ, Сілвасса — 396 230, (У.Т. Дадра & Нагар Хавелі), Індія.

  Дата додавання: 17.04.2020 р.
  © Компендиум 2019
  На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
  Developed by Maxim Levchenko