Все аптеки Украины
Киев (адрес не указан)

Гідазепам ІС® (Gidazepam IC) (273792) - інструкція із застосування ATC-класифікація

  • Форма випуску
  • Ціни
  • Карта
  • Аналоги
  • Діагнози
Сортування:
Знайдено: 4 препарати
Гідазепам ІС® таблетки, 0,02 г, блістер, № 20; ІнтерХім
Гідазепам ІС® таблетки, 0,05 г, блістер, № 10; ІнтерХім
Гідазепам ІС® таблетки сублінгвальні, 0,02 г, блістер, № 20; ІнтерХім
Гідазепам ІС® таблетки сублінгвальні, 0,05 г, блістер, № 10; ІнтерХім

Гідазепам ІС інструкція із застосування

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Гідазепам належить до групи похідних бензодіазепіну. Має оригінальний спектр фармакологічної активності, поєднуючи анксіолітичну та активуючу дії з антидепресантною дією за незначного прояву побічних ефектів та низької токсичності. Діє як денний транквілізатор та селективний анксіолітик. Відрізняється від інших бензодіазепінів наявністю вираженого активуючого ефекту, слабо вираженою міорелаксантною дією. У помірних терапевтичних дозах не чинить снодійної дії та не прискорює стомлювання в процесі оперантної діяльності.
У хворих на алкоголізм у період терапевтичної ремісії вже в перші дні застосування препарату спостерігалися м’який транквілізуючий та анксіолітичний ефекти, значною мірою знижувалися психомоторне збудження, тривога й роздратованість. Найбільший вплив препарат чинить на прояви абстинентного синдрому та в період ремісії у хворих на алкоголізм.
Фармакокінетика. При пероральному застосуванні гідазепам швидко абсорбується. Після прийому одноразових доз дія препарату проявляється через 30–60 хв, досягаючи максимуму протягом 1–4 год з подальшим поступовим послабленням.
При сублінгвальному застосуванні гідазепам швидко абсорбується. Після сублінгвального прийому одноразових доз дія препарату проявляється через 5–15 хв, досягаючи максимуму протягом 1–4 год з подальшим поступовим послабленням.
Гідазепам найбільше розподіляється в печінці, нирках та жировій тканині. Біологічна доступність достатньо висока. Показано, що в плазмі крові реєструється тільки дезалкілований метаболіт, незмінений препарат не визначається навіть у слідових кількостях.
Особливістю фармакокінетики гідазепаму є низька швидкість елімінації його основного метаболіту при одноразовому прийомі. Т½ з плазми крові становить 86,7 год, кліренс — 3,03 л/год, середній час утримання — 127,32 год.
Фармакокінетичні характеристики гідазепаму дають змогу застосовувати його як транквілізатор зі зниженим ризиком розвитку побічних явищ.

Показання Гідазепам ІС

застосовують як денний транквілізатор при невротичних, психопатичних астеніях, при станах, які супроводжуються тривогою, страхом (у тому числі перед хірургічними втручаннями та болісними діагностичними обстеженнями), підвищеною дратівливістю, порушенням сну, а також при емоційній лабільності. Застосовують також для купірування абстинентного синдрому при алкоголізмі та в якості підтримувальної терапії в період ремісії при хронічному алкоголізмі, при логоневрозах, мігрені.

Застосування Гідазепам ІС

препарат Гідазепам ІС застосовувати внутрішньо.
Приймати не розжовуючи по 20–50 мг до 3 разів на добу, у разі необхідності можна поступово підвищувати дозу до 200 мг/добу до отримання терапевтичного ефекту. Курсова доза 100 мг/добу є оптимальною. Застосування вищих добових доз (150–200 мг) може супроводжуватися підвищеною денною сонливістю, відчуттям м’язової слабкості.
Як денний транквілізатор Гідазепам ІС рекомендується для лікування станів з астенічними, депресивними, фобічними та іпохондричними розладами в дозах 60–120 мг/добу.
Середня добова доза препарату при лікуванні хворих на невротичний, неврозоподібний, психопатичний, психопатоподібний стани становить 60–200 мг; при мігрені — 40–60 мг.
Для купірування алкогольної абстиненції початкова доза становить 50 мг, середня добова доза — 150 мг. Найвища добова доза при алкогольній абстиненції становить 500 мг.
Тривалість курсу терапії становить від кількох днів до 1–4 міс і визначається лікарем індивідуально, залежно від стану хворого та перебігу захворювання.
Препарат можна застосовувати в амбулаторній практиці.
Діти. Застосування препарату у дітей протипоказане.

Протипоказання

гіперчутливість до будь-якого з компонентів препарату. Виражена тяжка міастенія, значні порушення функцій печінки (цироз, хвороба Боткіна) та нирок.

Побічна дія

при застосуванні гідазепаму у високих дозах або при підвищеній індивідуальній чутливості в окремих хворих можуть спостерігатися явища, характерні для інших транквілізаторів — похідних бензодіазепіну.
З боку нервової системи: головний біль, сонливість, млявість, зниження швидкості реакцій, зниження уваги та працездатності, загальна слабкість, запаморочення.
З боку ШКТ: нудота.
З боку серцево-судинної системи: артеріальна гіпотензія.
З боку кістково-м’язової системи: м’язова слабкість.
З боку шкіри: висипання, свербіж, гіперемія шкіри, кропив’янка.
З боку імунної системи: алергічні реакції, у тому числі ангіоневротичний набряк.
Інші: атаксія (повідомлялося про випадок атаксії, який за часом збігався із застосуванням гідазепаму).
У разі виникнення побічних реакцій дозу потрібно знизити або відмінити прийом препарату.

Особливості застосування

слід обмежити прийом гідазепаму особам з відкритокутовою глаукомою, хронічною нирковою та печінковою недостатністю, алкогольним ураженням печінки.
Препарат містить лактозу, тому його не слід призначати пацієнтам з рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, дефіцитом лактази Лаппа або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції.
Застосування у період вагітності або годування груддю. Не застосовувати препарат у період вагітності або годування груддю.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. У період лікування слід утриматися від діяльності, що потребує підвищеної уваги та швидкої реакції.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

лікарський засіб сумісний з іншими психотропними, снодійними та протисудомними препаратами. Гідазепам потенціює дію фенаміну, 5-окситриптофану, посилює ефект алкоголю, снодійних препаратів, нейролептиків, наркотичних анальгетиків.

Передозування

можливе виникнення побічних ефектів, властивих іншим транквілізаторам бензодіазепінового ряду, таких як сонливість, млявість, запаморочення, нудота, легка атаксія, алергічні реакції. У цих випадках слід знизити дозу або відмінити прийом гідазепаму.
Лікування: терапія симптоматична.

Умови зберігання

в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °C.

Класифікація
Міжнародна назва
GIDAZEPAMUM* (ГІДАЗЕПАМ*)
ATC-група
N05B A29** Гідазепам
Форми випуску за NFC
AAA Таблетки
AAF Сублінгвальні таблетки