0
UA | RU

Глоду настоянка (Tinctura Crataegi)

різних виробників

Склад і форма випуску

Біолік
РечовинаКількість
Настоянка глоду100 мл
№ UA/7237/01/01 від 01.08.2017
Віола
РечовинаКількість
Настоянка глоду25 мл
№ UA/2121/02/01 від 12.06.2017
ДЕЗМП
РечовинаКількість
Настоянка глоду100 мл
ООО "ДКП "Фармацевтическая фабрика"
РечовинаКількість
Настоянка глоду25 мл
№ UA/8513/01/01 від 15.06.2018
РечовинаКількість
Настоянка глоду50 мл
№ UA/8513/01/01 від 15.06.2018
Здоров'я ФК
РечовинаКількість
Настоянка глоду100 мл
№ UA/10638/01/01 від 14.11.2019
Кілафф
РечовинаКількість
Настоянка глоду100 мл
№ UA/8311/01/01 від 26.02.2018
Лубнифарм
РечовинаКількість
Настоянка глоду25 мл
№ UA/7464/01/01 від 17.11.2017
РечовинаКількість
Настоянка глоду100 мл
№ UA/7464/01/01 від 17.11.2017
Тернофарм
РечовинаКількість
Настоянка глоду25 мл
№ UA/8243/01/01 від 29.11.2017
Фітофарм
РечовинаКількість
Настоянка глоду25 мл
№ UA/8144/01/01 від 21.11.2017
РечовинаКількість
Настоянка глоду100 мл
№ UA/8144/01/01 від 21.11.2017
Червона зірка
РечовинаКількість
Настоянка глоду25 мл
№ UA/8383/01/01 від 11.01.2019
РечовинаКількість
Настоянка глоду100 мл
№ UA/8383/01/01 від 11.01.2019
Класифікація
Лікарські засоби
Активна речовина

Актуальна інформація

Актуальність глоду в медицині різних країн

Серцево-судинні захворювання, особливо атеросклероз, є однією з головних причин захворюваності та смертності у всьому світі. Наприклад, за останні 20 років в Китаї ІХС та інсульт є двома головними причинами летального наслідку. При швидкому старінні населення абсолютне число випадків смерті від серцево-судинних захворювань в Китаї збільшилася на 46%, що в 3–4 рази більше, ніж в США і Західній Європі відповідно (Wu M. et al., 2020). Крім препаратів з хімічним складом сьогодні дуже популярно приймати препарати на основі лікарської рослинної сировини як для лікування, так і профілактики різного роду захворювань. Фітотерапія у вигляді ад’ювантної терапії також популярна у всьому світі. За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), в країнах, що розвиваються, майже 4 млрд осіб приймають лікарські трави в якості основного джерела біологічно активних речовин. Тому застосування лікарської рослинної сировини в різних лікарських формах в якості додаткової та альтернативної терапії поширене в усьому світі (Wu M. et al., 2020).

Наприклад така рослина, як глід (Crataegus spр.), належить до великого роду колючих чагарників і дерев, до родини розоцвітих (Rosaceae), яка включає близько 280 видів, що виростають в зонах з м’яким кліматом в Європі, Східній Азії та Північній Америці. Протягом тисячоліть глід застосовувався в народній медицині. Глід — одна з широко відомих лікарських рослин в європейській медицині. Вперше Педаній Діоскорид описав його серцево-судинні властивості. Так, у збірнику Materia Medica (Збірник лікарських трав) були описані сушені плоди Crataegus і їх застосування при торакалгії (біль у грудному відділі хребта), грижі, порушеннях в роботі ШКТ, застої крові і гематохезії (кров у стулі). А в даний час такі країни, як Китай, Німеччина і Франція, офіційно внесли/зареєстрували деякі види глоду в своїх фармакопеях (Wu M. et al., 2020).

Глід застосовувався в народній медицині для лікування діареї, захворювань жовчного міхура, безсоння, а також як спазмолітичний засіб при лікуванні бронхіальної астми. У Китаї глід також застосовувався при різних захворюваннях, включаючи захворювання ШКТ, гіперліпідемію, поганий кровообіг і задишку (Wang J. et al., 2013). У даний час докладаються значні зусилля для ідентифікації біоактивних компонентів з різних частин рослини і вивчення потенційних механізмів їх фармакологічної дії.

Глоду настоянка: біологічно активні речовини, що містяться в глоді

За останні 20 років понад 150 хімічних сполук, включаючи флавоноїди, тритерпеноїди, олігомерні проантоціанідини й органічні кислоти, були виділені з плодів, листя і квіток глоду і вивчені. Більш того, повідомлялося, що вміст пектину в свіжих плодах глоду досягає 20,5%. Пектинові олігосахариди, що містять 2–11 моносахаридних залишків, виявляють антиоксидантну, гіполіпідемічну, антиглікаційну і антибіотичну активність. Цікаво, що в одному з досліджень було продемонстровано здатність поліфенолів глоду, а не флавоноїдів або антоціанів чинити антиоксидантну дію.

В інших видах глоду були виявлені фенольні кислоти, включаючи гідроксикоричні кислоти і гідроксибензойну кислоту, флавоноїди, які є найбільш поширеними компонентами, включаючи флавони і глікозильовані форми флавоноїдів, антоціани, такі як глікозиди ціанідину, з яких ціанідин-3-O-глюкозид є найбільш поширеним. У результаті іншого дослідження виявили 7 неолігнанів в етанольному екстракті з насіння глоду, які виявляли антиоксидантні та протизапальні ефекти (Wu M. et al., 2020).

Результати цих досліджень демонструють, що плоди глоду є потенційним джерелом фенольних речовин, які чинять антиоксидантну та кардіотонічну дію (Wu M. et al., 2020).

Багато років плоди глоду вивчають на предмет їх кардіозахисних властивостей, які дуже добре відомі й описані. А також на додаток до них він виявляє інші види фармакологічної активності — анксіолітичну, гіпотензивну, гіполіпідемічну, антиоксидантну, гіпоглікемічну, імуномодулюючу й антимутагенну (Wu M. et al., 2020).

Гіполіпідемічна активність біологічно активних речовин глоду

Серцево-судинні захворювання протягом десятиліть були основною причиною летального наслідку і захворюваності в усьому світі. Первинним патогенезом серцево-судинних захворювань є атеросклероз, який може призвести до нестабільної стенокардії або інфаркту міокарда. Основними патофізіологічними механізмами атеросклерозу є пошкодження, викликані оксидативним стресом, відкладення ліпідів, запальні реакції і дисфункція ендотелію судин. Множинні фактори ризику, пов’язані з утворенням атеросклеротичної бляшки, включають цукровий діабет, дисліпідемію, АГ, ожиріння і куріння сигарет. Серед факторів ризику, виявлених в епідеміологічних дослідженнях, тільки аполіпопротеїн В (Апо-В), що міститься в ЛПНЩ і ЛПДНЩ, викликав атеросклероз як у людей, так і в експериментальних тварин (Wu M. et al., 2020).

У результаті дослідження екстрактів з ягід і листя глоду, виду, що росте в Північній Америці, було встановлено, що зниження рівня ХС ЛПНЩ в сироватці крові покращує роботу серця за рахунок підвищення рівня оксиду азоту (NO) (Wu M. et al., 2020).

Основні механізми, пов’язані зі зниженням вмісту ліпідів у сироватці крові, включають інгібування всмоктування ліпідів у кишечнику і синтезу ХС в печінці de novo; а також сприяють відтоку ХС, що згодом пригнічує утворення атеросклеротичних бляшок. Зменшення часу утримання ліпідів в організмі призводить до зменшення кількості пінистих клітин, які є основним джерелом активних форм кисню (АФК) і прозапальних цитокінів. Це також допомагає підтримувати нормальну функцію ендотеліальних клітин, включаючи їх проникність, що, в свою чергу, зупиняє інфільтрацію ліпідів і циркулюючих макрофагів/моноцитів.

Кардіозахисні властивості глоду спрямовані на різні патологічні стани, пов’язані з атеросклерозом. На додаток до цих експериментальних даних було отримано великий обсяг інформації про переваги глоду при інших серцево-судинних захворюваннях, включаючи серцеву недостатність, проте в клінічній практиці мало інформації про вплив діючих речовин глоду на коронарний атеросклероз (Wu M. et al., 2020).

Глоду настоянка і її вплив на оксидативний стрес

Оксидативний стрес відіграє велику роль в патогенезі ішемії міокарда. Як відомо, патогенез серцево-судинних захворювань пов’язаний із структурними та функціональними порушеннями в мітохондріях серця. Оскільки мітохондрії виробляють 95% енергії, необхідної для роботи серця, особливе значення мають лікарські засоби, які можуть впливати на мітохондріальну дисфункцію. В одному з досліджень попередньо індуковане ізопротеренолом серце щура обробляли спиртовою настоянкою глоду, в результаті були зафіксовані мітохондріальний антиоксидантний захист, запобігання перекисному окисненню ліпідів у мітохондріях і зниження порушень функціонування ферментів циклу Кребса (Wang J. et al., 2013).

Глоду настоянка: глід і артеріальна гіпертензія

Артеріальна гіпертензія (АГ) — одна з основних проблем охорони здоров’я в усьому світі, яка призводить до серцево-судинних і цереброваскулярних порушень. Кількість пацієнтів з АГ постійно збільшується і, за прогнозами, до 2025 р. становитиме до 1,5 млрд осіб. Терапія АГ базується на застосуванні різних синтетичних препаратів, включаючи інгібітори АПФ, блокатори рецепторів ангіотензину II, блокатори кальцієвих каналів і антагоністи блокаторів β-адренорецепторів. Проте сьогодні для контролю АТ у пацієнтів з АГ відмічають сплеск інтересу до застосування препаратів на основі лікарської рослинної сировини. У результаті численних досліджень встановлено, що лікарські форми, отримані з різних видів глоду (Crataegus spp.), знижують АТ.

Більш того, отримані дані демонструють, що застосування водно-спиртового екстракту/настоянки глоду зменшує вираженість симптомів АГ. Отримані дані також свідчать, що антигіпертензивний ефект екстракту глоду можна пояснити посиленням вивільнення NO і запобіганням/зниженням рівня оксидативного стресу (Haydari M.R. et al. 2017).

Цей багатоликий глід

Передбачається, що препарати на основі глоду можна застосовувати в якості альтернативної терапії різних серцево-судинних захворювань, таких як стенокардія, АГ, гіперліпідемія, аритмія і застійна серцева недостатність II функціонального класу Нью-Йоркської кардіологічної асоціації (New York Heart Association — NYHA). В даний час привертає увагу його потенційна дія в якості препаратів, що мають захисні властивості щодо серцево-судинної системи. Найбільш переконливим доказом клінічної ефективності препаратів глоду є їх застосування в терапії хронічної застійної серцевої недостатності (ХСН). У Кокрейнівському огляді 2008 р. була проведена оцінка всієї первинної літератури, що стосується впливу препаратів глоду на здоров’я людини, виявлена значна частина інформації про зменшення вираженості симптомів і позитивні терапевтичні результати при застосуванні екстракту глоду в якості допоміжної терапії при ХСН. Крім того, в різних експериментах in vivo та in vitro продемонстровано антиоксидантні, позитивні інотропні, протизапальні, а також інші серцево-судинні захисні ефекти активних компонентів глоду. Діючі речовини глоду виявляють цілий ряд фармакологічної активності, але конкретний механізм дії багатьох з них недостатньо вивчений (Wang J. et al., 2013).

Сьогодні широко застосовуються такі лікарські форми з глоду: настоянки, таблетки, чаї та водні/спиртові екстракти. Екстракти можуть бути отримані з використанням водно-спиртової (метанол або етанол) або водної екстракції з різних частин рослини, включаючи, як правило, плоди, листя, квіти. Вихідний матеріал містить ряд фармакологічно активних речовин, з яких найбільш поширеними сполуками є флавоноїди, тритерпенові кислоти і фенолкарбонові кислоти (Wang J. et al., 2013).

Глоду настоянка: висновок

Ягоди і квіти глоду традиційно застосовувалися при різних функціональних захворюваннях серцево-судинної системи. Результати досліджень показують, що екстракти Crataegus мають широкий спектр фармакотерапевтичної дії на роботу серця і серцево-судинної системи в цілому.

Основними складовими Crataegus є флавоноїди, тритерпенові сапоніни і деякі кардіоактивні речовини. Основна захисна дія на серцево-судинну систему зазвичай пояснюється вмістом у рослині флавоноїдів, особливо олігомерних проантоціанідинів (OПЦ). OПЦ у високій концентрації містяться в листі, плодах і квітах.

У зв’язку з тим, що глід містить флавоноїдні з’єднання, препарати на його основі характеризуються значно вираженим антиоксидантним ефектом.

Екстракти Crataegus також чинять позитивну інотропну дію на амплітуду скорочення кардіоміоцитів.

Завдяки вмісту флавоноїдів екстракти цієї рослини зумовлюють значний стабілізувальний вплив на колаген, що гарантує цілісність кровоносних судин.

Також лікарські форми з глоду запобігають підвищенню рівня ліпідів у плазмі крові, таких як загальний ХС, ТГ і фракції ЛПНЩ і ЛПДНЩ, також запобігають накопиченню ХС у печінці, підсилюючи утворення жовчних кислот з ХС, зв’язують і виводять жовчні кислоти з організму, при цьому концентрація ХС у плазмі крові знижується.

Crataegus чинить одночасно кардіотропну і судинорозширювальну дію. Завдяки цьому його можна безпечно й ефективно застосовувати при функціональних розладах діяльності серцево-судинної системи.

Інструкція МОЗ

Глоду настоянка настоянка 100 мл, Біолік (Україна, Ладижин)

Склад лікарського засобу

діюча речовина: 1 флакон (банка) препарату містить: настойку глоду плодів (Сrataegi fructus) (1:10) (екстрагент — етанол 70%) — 50 мл або 100 мл;

1 мл препарату містить 0,65 мл етанолу;

Лікарська форма

Настойка.

Прозора рідина жовтувато-буруватого кольору. Під час зберігання можливе випадання осад.

Назва і місце знаходження виробника

ПАТ «Біолік»

24321, Вінницька обл., м. Ладижин, вул. Леніна, 118.

Фармакотерапевтична група

Засоби, що застосовуються у кардіології. Код АТС С01Е В04.

Біологічно активні речовини, що містяться у плодах глоду, посилюють кровообіг у

коронарних судинах та судинах головного мозку, підвищують чутливість міокарда до

серцевих глікозидів і зменшують його збудливість, що призводить до певного посилення скорочень серцевого м’яза. Препарат добре всмоктується при прийомі внутрішньо. Ефект

настає через 30 хвилин — 1 годину.

Показання для застосування

Функціональні розлади діяльності серцево-судинної системи (у тому числі

нейроциркуляторна дистонія), а також як допоміжний лікарський засіб при легких формах порушень серцевого ритму (миготлива аритмія, пароксизмальна тахікардія).

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату. Виражена артеріальна гіпотензія і брадикардія.

Належні заходи безпеки при застосуванні

Препарат не рекомендується приймати під час їди, щоб уникнути взаємодії з компонентами

їжі.

Особливі застереження

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Протипоказане.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Препарат містить етиловий спирт та може спричинити сонливість, тому у період

застосування препарату слід утриматися від керування автотранспортними засобами

або роботи з потенційно небезпечними механізмами.

Діти.

Дітям віком до 12 років протипоказане застосування препарату.

Спосіб застосування та дози

Застосовувати внутрішньо до їди. Дорослим рекомендується приймати по 20 крапель настойки 3 рази на добу, дітям від 12 років — із розрахунку 1 крапля на 1 рік життя 3 рази на добу до досягнення стабільного лікувального ефекту.

Тривалість лікування визначається лікарем індивідуально.

Передозування

Передозування спричиняє зниження артеріального тиску, сонливість, брадикардію. Слід припинити прийом препарату, терапія симптоматична.

Побічні ефекти

Сонливість, значне уповільнення серцевого ритму, алергічні реакції (у т.ч. гіперемія, висипання, свербіж, набряк шкіри).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Глоду настойка має потенціювати дію серцевих глікозидів та антиаритмічних засобів. Застосування із солями алкалоїдів не рекомендується у зв’язку з можливістю утворення негативних комплексів. Не слід застосовувати препарат разом із цизапридом. Може посилювати дію снодійних, седативних, гіпотензивних засобів.

Термін придатності

3 роки.

Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 оС. Зберігати у недоступному

для дітей місці.

Упаковка

По 50 мл або по 100 мл у флаконах, або по 100 мл у банках.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Глоду настоянка настоянка 25 мл,настоянка 100 мл, Віола ПрАТ (Україна, Запоріжжя)

Склад

діюча речовина: настойка плодів глоду (Crataegi fructus) (1:10) (екстрагент — етанол 70%);

1 флакон містить настойки плодів глоду (Crataegi fructus) (1:10) (екстрагент — етанол 70%) — 25 мл або 80 мл, або 100 мл.

Лікарська форма

Настойка.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина червоно-фіолетового, або вишневого кольору. Допускається утворення осаду при зберіганні.

Фармакотерапевтична група

Засоби, що впливають на серцево-судинну систему. Код АТХ С01Е В04.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Біологічно активні речовини, що містяться у плодах глоду, посилюють кровообіг у коронарних судинах та судинах головного мозку, підвищують чутливість міокарда до серцевих глікозидів і зменшують його збудливість, що призводить до певного посилення скорочень серцевого м’яза. Препарат добре всмоктується при прийомі внутрішньо. Ефект настає через 30 хвилин — 1 годину.

Клінічні характеристики

Показання

Функціональні розлади серцево-судинної системи (нейроциркуляторна дистонія), як допоміжний лікарський засіб при легких формах порушень серцевого ритму (миготлива аритмія, пароксизмальна тахікардія).

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату. Виражені артеріальна гіпотензія і брадикардія.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Глоду настойка може потенціювати дію серцевих глікозидів та антиаритмічних засобів. Застосування із солями алкалоїдів не рекомендується у зв’язку з можливістю утворення негативних комплексів. Не слід застосовувати препарат із цизапридом. Може посилювати дію снодійних, седативних, гіпотензивних засобів.

Особливості застосування

Препарат не рекомендується приймати під час їди, щоб уникнути взаємодії з компонентами їжі. Хворим із тяжкою артеріальною гіпотензією та/або брадикардією не слід застосовувати препарат без попередньої консультації з лікарем.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Протипоказано.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Препарат містить етиловий спирт та може спричинити сонливість, тому у період застосування препарату слід утриматися від керування автотранспортними засобами або роботи з потенційно небезпечними механізмами.

Спосіб застосування та дози

Застосовувати внутрішньо до їди. Дорослим рекомендується приймати по 20 крапель настойки 3 рази на добу, дітям віком від 12 років — із розрахунку 1 крапля на 1 рік життя 3 рази на добу до досягнення стабільного лікувального ефекту. Тривалість лікування залежить від перебігу захворювання та індивідуальної чутливості до препарату і визначається лікарем індивідуально.

Діти

Препарат застосовувати дітям віком від 12 років.

Передозування

Передозування спричиняє зниження артеріального тиску, сонливість, брадикардію. Слід припинити прийом препарату, терапія симптоматична.

Побічні реакції

Сонливість, значне уповільнення серцевого ритму, алергічні реакції (у т.ч. гіперемія, висипання, свербіж, набряк шкіри).

Термін придатності

4 роки.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

При зберігання допускається випадання осаду.

Упаковка

По 25 мл у флаконі, укупореному пробкою та кришкою або пробкою-крапельницею та кришкою; по 80 мл або по 100 мл у флаконі, укупореному пробкою та кришкою. По 1 флакону у пачці або без пачки.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

ПрАТ Фармацевтична фабрика «Віола».

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності

69063, Україна, м. Запоріжжя, вул. Академіка Амосова, 75.

Заявник

ПрАТ Фармацевтична фабрика «Віола».

Місцезнаходження заявника

69063, Україна, м. Запоріжжя, вул. Академіка Амосова, 75.

Глоду настоянка настоянка 100 мл, ДЕЗМП ДП (Україна, Київ)

Склад

настойка плодів глоду (Crataegi fructus) (1:10) (екстрагент — етанол 70%).

Лікарська форма

Настойка.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина жовто-бурого кольору. Під час зберігання можливе випадіння осаду.

Фармакотерапевтична група

Кардіологічні препарати. Код АТХ C01E B04.

Біологічно активні речовини, що містяться в плодах глоду (флавоноїди, холін, ацетилхолін, дубильні речовини, фітостерини, тритерпенові кислоти), посилюють кровообіг у коронарних судинах та судинах головного мозку, підвищують чутливість міокарда до серцевих глікозидів і зменшують його збудливість, що призводить до певного посилення скорочень серцевого м’яза.

Препарат добре всмоктується при прийомі внутрішньо. Ефект настає через 30 хв — 1 год.

Клінічні характеристики

Показання

Настойку глоду призначають при функціональних розладах діяльності серцевосудинної системи (нейроциркуляторні дистонії та ін.), а також як допоміжний лікарський засіб при легких формах порушень серцевого ритму (миготлива аритмія, пароксизмальна тахікардія) та на початкових стадіях артеріальної гіпертензії.

Протипоказання

Препарат протипоказаний при вираженій артеріальній гіпотензії та брадикардії, а також при індивідуальній непереносимості біологічно активних речовин, що містяться в лікарській рослині.

Безпека та ефективність застосування глоду настойки дітям не встановлені, тому не рекомендується без призначення лікаря застосовувати препарат дітям віком до 12 років.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Препарат потенціює дію антиаритмічних засобів, посилює ефекти серцевих глікозидів, снодійних, седативних, гіпотензивних засобів. Прийом із солями алкалоїдів не рекомендується у зв’язку з можливістю утворення негативних комплексів. Не слід застосовувати препарат разом із цизапридом.

У разі необхідності одночасного застосування будь-яких лікарських засобів слід проконсультуватися з лікарем.

Особливості застосування

Препарат не рекомендується приймати під час їди, щоб уникнути взаємодії з компонентами їжі.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Не застосовувати у період вагітності або годування груддю, оскільки до складу препарату входить етанол.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

На період лікування пацієнтам, які вживають настойку глоду, слід утримуватися від керування транспортними засобами та роботи з потенційно небезпечними механізмами, тому що препарат містить етанол і може спричинити сонливість.

Спосіб застосування та дози

Настойку глоду приймають внутрішньо до їди.

Дози і тривалість курсу лікування визначає лікар індивідуально для кожного пацієнта з урахуванням характеру і ступеня тяжкості патологічного процесу, особливостей перебігу захворювання, досягнутого ефекту та переносимості препарату.

Як правило, дорослим рекомендують приймати по 20 крапель настойки 3 рази на день до досягнення стабільного лікувального ефекту (нормалізація артеріального тиску, зменшення серцебиття). Дітям віком від 12 років — у розрахунку 1 крапля на 1 рік життя 3 рази на день.

Діти.

Застосовувати дітям з 12 років.

Передозування

Можливе виникнення сонливості, зниження артеріального тиску, брадикардії, що не потребує відміни препарату.

Лікування симптоматичне.

Побічні реакції

При індивідуальній підвищеній чутливості до препарату можливий розвиток місцевих алергічних реакцій (гіперемія, висипи, свербіж та набряк шкіри).

Рідко спостерігались сонливість, зниження серцевого тиску.

У разі виникнення побічних реакцій слід припинити застосування препарату і звернутися до лікаря.

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 100 мл у флаконах.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

Державне підприємство «Експериментальний завод медичних препаратів Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії Національної академії наук України».

Місце знаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності

Україна, 02099, м. Київ, вул. Зрошувальна, 15 а.

Глоду настоянка настоянка 25 мл,настоянка 50 мл,настоянка 100 мл, Житомирська ФФ ТОВ (Україна, Станишівка)

Склад

діюча речовина: настойка глоду плодів;

1 мл препарату містить настойку глоду плодів (Crataegi fructus) (1:10) (екстрагент — етанол 70%).

Лікарська форма

Настойка.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина від жовто-червоного до червонувато-бурого кольору, гіркувата на смак, із слабким ароматним запахом; допускається утворення осаду при зберіганні.

Фармакотерапевтична група

Засоби, що застосовуються у кардіології.

Код АТХ C01E B04.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Біологічно активні речовини, що містяться у глоду плодах (флавоноїди, холін, ацетилхолін, дубильні речовини, фітостерини, тритерпенові кислоти) посилюють кровообіг у коронарних судинах та судинах головного мозку, підвищують чутливість міокарда до серцевих глікозидів і зменшують його збудливість, що призводить до певного посилення скорочень серцевого м’яза.

Фармакокінетика.

Препарат добре всмоктується при прийомі внутрішньо. Ефект настає через 30 хв — 1 год.

Клінічні характеристики

Показання

Функціональні розлади діяльності серцево-судинної системи (нейроциркуляторні дистонії); як допоміжний лікарський засіб при легких формах порушень серцевого ритму (миготлива аритмія, пароксизмальна тахікардія).

Протипоказання

Індивідуальна непереносимість компонентів препарату. Виражена артеріальна гіпотензія і брадикардія.

Особливі заходи безпеки

Препарат не рекомендується приймати під час їди, щоб уникнути взаємодії з компонентами їжі.

Лікарський засіб є звичайним лікарським засобом рослинного походження для застосування відповідно до показань, підтверджених тривалим застосуванням.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Препарат посилює дію серцевих глікозидів та антиаритмічних засобів. Застосування із солями алкалоїдів не рекомендується у зв’язку з можливістю утворення негативних комплексів. Не слід застосовувати препарат разом із цизапридом. Може посилювати дію снодійних, седативних і гіпотензивних засобів.

Особливості застосування

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Протипоказане.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Препарат може спричинити сонливість, тому під час застосування слід утримуватись від керування транспортними засобами та роботи з потенційно небезпечними механізмами.

Спосіб застосування та дози

Застосовувати внутрішньо до їди.

Дорослим рекомендується застосовувати по 20 крапель настойки 3 рази на добу;

дітям від 12 років — із розрахунку одна крапля на 1 рік життя 3 рази на добу до досягнення стабільного лікувального ефекту.

Тривалість лікування визначається лікарем індивідуально.

Пацієнт повинен проконсультуватися з лікарем, якщо симптоми захворювання не зникли під час застосування лікарського засобу або спостерігаються побічні реакції, не зазначені в інструкції для медичного застосування лікарського засобу.

Діти.

Препарат протипоказаний дітям віком до 12 років.

Передозування

Симптоми: зниження артеріального тиску, сонливість, брадикардія.

Лікування: припинення застосування препарату і проведення симптоматичної терапії.

Побічні реакції

Рідко спостерігаються сонливість, значне уповільнення серцевого ритму, алергічні реакції (у тому числі гіперемія, висипання, свербіж, набряк шкіри).

Термін придатності

4 роки.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 ºС у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 25 мл або 50 мл, або 100 мл у флаконі.

По 25 мл або 50 мл, або 100 мл у флаконі, по 1 флакону в пачці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

ТОВ «ДКП «Фармацевтична фабрика».

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності

Україна, 12430, Житомирська обл., Житомирський р-н, с. Станишівка, вул. Корольова, б. 4.

Глоду настоянка настоянка 100 мл, Здоров'я ФК ТОВ (Україна, Харків)

Склад

діюча речовина: 1 флакон містить глоду плодів настойки (1:10) (екстрагент: етанол 70%) 25 мл або 50 мл, або 100 мл;

допоміжні речовини: (крім екстрагенту) відсутні.

Лікарська форма

Настойка.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина від жовтого до коричневого з оранжувато-червонуватим відтінком кольору зі специфічним запахом. Допускається утворення невеликого осаду.

Фармакотерапевтична група

Засоби, що застосовуються у кардіології. Код АТХ С01Е В04.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Біологічно активні речовини, що містяться у плодах глоду (флавоноїди, холін, ацетилхолін, дубильні речовини, фітостерини, тритерпенові кислоти), посилюють кровообіг у коронарних судинах і судинах головного мозку, підвищують чутливість міокарда до серцевих глікозидів і зменшують його збудливість, що призводить до певного посилення скорочень серцевого м’яза.

Фармакокінетика.

Препарат добре всмоктується при прийомі внутрішньо. Ефект настає через 30 хвилин — 1 годину.

Клінічні характеристики

Показання

Функціональні розлади діяльності серцево-судинної системи (нейроциркуляторні дистонії), а також як допоміжний засіб при легких формах порушень серцевого ритму (миготлива аритмія, пароксизмальна тахікардія).

Протипоказання

Індивідуальна непереносимість компонентів препарату, виражена форма артеріальної гіпотензії, брадикардія.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Препарат потенціює дію антиаритмічних засобів, посилює ефекти серцевих глікозидів, снодійних, седативних, гіпотензивних засобів. Прийом із солями алкалоїдів не рекомендується у зв’язку з можливістю утворення негативних комплексів. Не слід застосовувати препарат разом із цизапридом. У разі необхідності одночасного застосування будь-яких лікарських засобів слід проконсультуватися з лікарем.

Особливості застосування.

Препарат не рекомендується приймати під час їди, щоб уникнути взаємодії з компонентами їжі.

Цей лікарський засіб містить 70 об.% етанолу (алкоголю), тобто 690,55 мг/дозу. Шкідливий для пацієнтів, хворих на алкоголізм. Слід бути обережним при застосуванні пацієнтам із захворюваннями печінки та хворим на епілепсію.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Не застосовувати у період вагітності або годування груддю, оскільки до складу препарату входить етанол.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Препарат містить етанол і може спричинити сонливість, тому у період його застосування слід утримуватися від керування автотранспортом та роботи з потенційно небезпечними механізмами.

Спосіб застосування і дози.

Приймати внутрішньо до їди. Дорослим рекомендується приймати по 20 крапель настойки, дітям віком від 12 років — із розрахунку 1 крапля на 1 рік життя 3 рази на день до досягнення стабільного лікувального ефекту (нормалізація артеріального тиску, зменшення серцебиття). Тривалість лікування визначає лікар індивідуально. Пацієнт повинен проконсультуватися з лікарем, якщо симптоми захворювання не зникли під час застосування лікарського засобу або спостерігаються побічні реакції, не зазначені в інструкції для медичного застосування лікарського засобу.

Діти.

Не застосовувати дітям віком до 12 років у зв’язку з тим, що препарат містить етанол.

Передозування

При значному перевищенні дози можливе виникнення сонливості, брадикардії, зниження артеріального тиску, що вимагає припинення прийому препарату і проведення симптоматичної терапії.

Побічні реакції

Рідко спостерігаються сонливість, значне зниження серцевого тиску, алергічні реакції (у т. ч. гіперемія, висипання, свербіж, набряк шкіри).

У разі виникнення будь-яких небажаних реакцій слід припинити застосування препарату і обов’язково звернутися до лікаря.

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Під час зберігання можливе випадання осаду.

Упаковка

По 25 мл, 50 мл або 100 мл у флаконі.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

Товариство з обмеженою відповідальністю «Фармацевтична компанія «Здоров’я».

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності

Україна, 61013, Харківська обл., місто Харків, вулиця Шевченка, будинок 22.

Глоду настоянка настоянка для перорального застосування 100 мл, Кілафф ПП (Україна)

Склад лікарського засобу

діюча речовина: 1 флакон містить настойки плодів глоду (Crataegi fructus) (1:10) (екстрагент — етанол 70%) 50 мл або 100 мл;

Лікарська форма

Настойка для перорального застосування.

Прозора рідина жовто-бурого кольору. Під час зберігання можливе випадання осаду.

Назва і місцезнаходження заявника

Приватне підприємство «Кілафф».

Україна, 83108, м. Донецьк, проспект Партизанський, буд. 1А.

Назва і місцезнаходження виробника

Приватне підприємство «Кілафф».

Україна, 85740, Донецька обл., м. Докучаєвськ, вул. Індустріальна, 7.

Фармакотерапевтична група

Засоби, що застосовуються у кардіології. Код АТС С01Е B04.

Біологічно активні речовини, що містяться у плодах глоду, посилюють кровообіг у коронарних судинах серця та судинах головного мозку, підвищують чутливість міокарда до серцевих глікозидів, певною мірою посилюють скорочення серцевого м’яза та зменшують його збудливість. Препарат добре всмоктується при прийомі внутрішньо. Ефект настає через 30 хвилин — 1 годину.

Показання для застосування

Функціональні розлади діяльності серцево-судинної системи (у тому числі нейроциркуляторна дистонія), а також як допоміжний лікарський засіб при легких формах порушень серцевого ритму (миготлива аритмія, пароксизмальна тахікардія).

Протипоказання

Виражена форма артеріальної гіпотензії, брадикардія, підвищена чутливість до біологічно активних речовин, що містяться у лікарській рослині.

Належні заходи безпеки при застосуванні

Препарат не рекомендується приймати під час вживання їжі, щоб уникнути взаємодії з її компонентами.

Особливі застереження

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Протипоказане.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Препарат містить етиловий спирт та може спричинити сонливість, тому у період застосування препарату слід утриматися від керування автотранспортними засобами або роботи з потенційно небезпечними механізмами.

Діти.

Дітям віком до 12 років протипоказане застосування препарату.

Спосіб застосування та дози

Застосовувати внутрішньо до їди. Дорослим рекомендується приймати по 20 крапель настойки 3 рази на добу, дітям віком від 12 років — із розрахунку 1 крапля на 1 рік життя 3 рази на добу до досягнення стабільного терапевтичного ефекту.

Тривалість лікування визначається лікарем індивідуально.

Передозування

Симптоми: зниження артеріального тиску, сонливість, брадикардія.

Лікування: припинення прийому препарату. Терапія симптоматична.

Побічні ефекти

Сонливість, значне уповільнення серцевого ритму, алергічні реакції (у тому числі гіперемія, висипання, свербіж, набряк шкіри).

У разі виникнення будь-яких небажаних реакцій слід припинити прийом препарату та звернутися до лікаря.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Глоду настойка має потенціювати дію серцевих глікозидів та антиаритмічних засобів. Застосування із солями алкалоїдів не рекомендується у зв’язку з можливістю утворення негативних комплексів. Не слід застосовувати препарат разом із цизапридом. Може посилювати дію снодійних, седативних, гіпотензивних засобів.

Термін придатності

2 роки.

Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, вказаного на упаковці.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці у недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С. Під час зберігання можливе випадання осаду.

Упаковка

По 50 мл або 100 мл у флаконах.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Глоду настоянка настоянка для перорального застосування 25 мл,настоянка для перорального застосування 100 мл, Лубнифарм АТ (Україна, Лубни)

Склад

діюча речовина: 1 флакон містить настойки плодів глоду (Crataegi fructus) (1:10) ((екстрагент — етанол 70% (об/об)) 25 мл або 100 мл.

Лікарська форма

Настойка для перорального застосування.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина від жовтого до коричневого кольору з оранжувато-червонуватим відтінком. При зберіганні допускається утворення осаду.

Фармакотерапевтична група

Засоби, що застосовуються у кардіології.

Код АТХ С01Е В04.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Біологічно активні речовини, що містяться у плодах глоду, посилюють кровообіг у коронарних судинах та судинах головного мозку, підвищують чутливість міокарда до серцевих глікозидів і зменшують його збудливість, що призводить до певного посилення скорочень серцевого м’яза.

Фармакокінетика.

Препарат добре всмоктується при прийомі внутрішньо. Ефект настає через 30 хвилин — 1 годину.

Клінічні характеристики

Показання

Функціональні розлади діяльності серцево-судинної системи (у тому числі нейроциркуляторна дистонія), а також як допоміжний лікарський засіб при легких формах порушень серцевого ритму (миготлива аритмія, пароксизмальна тахікардія).

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату. Виражена артеріальна гіпотензія і брадикардія.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Глоду настойка має потенціювати дію серцевих глікозидів та антиаритмічних засобів. Застосування із солями алкалоїдів не рекомендується у зв’язку з можливістю утворення негативних комплексів. Не слід застосовувати препарат разом із цизапридом. Може посилювати дію снодійних, седативних, гіпотензивних засобів.

Особливості застосування.

Препарат не рекомендується приймати під час прийому їжі, щоб уникнути взаємодії з її компонентами.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Протипоказане.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Препарат містить етиловий спирт та може спричинити сонливість, тому у період застосування препарату слід утриматися від керування автотранспортними засобами або роботи з потенційно небезпечними механізмами.

Спосіб застосування та дози

Застосовувати внутрішньо до їди. Дорослим рекомендується приймати по 20 крапель настойки 3 рази на добу, дітям від 12 років — із розрахунку 1 крапля на 1 рік життя 3 рази на добу до досягнення стабільного терапевтичного ефекту.

Тривалість лікування визначається лікарем індивідуально.

У разі відсутності пробки-крапельниці для застосування лікарського засобу, закупореного пробкою закупорювальною, використовувати скляну піпетку медичну, при цьому доза застосування не зміниться.

Діти

Дітям віком до 12 років застосування препарату протипоказане.

Передозування

Симптоми: зниження артеріального тиску, сонливість, брадикардія.

Лікування: припинення прийому препарату. Терапія симптоматична.

Побічні реакції

Сонливість, значне уповільнення серцевого ритму, алергічні реакції (у тому числі гіперемія, висипання, свербіж, набряк шкіри).

Термін придатності

4 роки.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 25 мл або 100 мл у флаконах.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

ПАТ «Лубнифарм».

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності

Україна, 37500, Полтавська обл., м. Лубни, вул. Барвінкова, 16.

Глоду настоянка настоянка 25 мл,настоянка 100 мл, Тернофарм ТОВ (Україна, Тернопіль)

Склад

діюча речовина: настойка плодів глоду (Crataegi fructus) (1:10) (екстрагент — етанол 70%);

1 флакон містить настойки плодів глоду (Сrataegi fructus) (1:10) (екстрагент — етанол 70%) 25 мл або 100 мл;

допоміжні речовини, крім екстрагенту, відсутні.

Лікарська форма

Настойка.

Основні фізико-хімічні властивості: рідина червонувато-коричневого кольору. У процесі зберігання можливе випадання осаду.

Фармакотерапевтична група

Засоби, що застосовуються у кардіології.

Код ATХ С01Е В04.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Біологічно активні речовини, що містяться у плодах глоду (флавоноїди, холін, ацетилхолін, дубильні речовини, фітостерини, тритерпенові кислоти) посилюють кровообіг у коронарних судинах та судинах головного мозку, підвищують чутливість міокарда до серцевих глікозидів і зменшують його збудливість, що призводить до певного посилення скорочень серцевого м’яза.

Фармакокінетика.

Препарат добре всмоктується при застосуванні внутрішньо. Ефект настає через 30 хв — 1 годину.

Клінічні характеристики

Показання

Функціональні розлади діяльності серцево-судинної системи (нейроциркуляторні дистонії), а також як допоміжний лікарський засіб при легких формах порушень серцевого ритму (миготлива аритмія, пароксизмальна тахікардія).

Протипоказання

Індивідуальна непереносимість компонентів препарату. Виражена артеріальна гіпотензія і брадикардія.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Препарат може посилювати дію серцевих глікозидів, снодійних, седативних, гіпотензивних засобів. Прийом із солями алкалоїдів не рекомендується у зв’язку з можливістю утворення негативних комплексів. Не слід застосовувати препарат разом із цизапридом.

Особливості застосування.

Препарат не рекомендується застосовувати під час їди, щоб уникнути взаємодії з компонентами їжі.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Оскільки до складу препарату входить етанол, настойку не рекомендується застосовувати жінкам у період вагітності або годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Слід утримуватись від керування автотранспортом або роботи з іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози

Приймати внутрішньо до їди.

Дорослим рекомендується приймати по 20 крапель настойки, дітям віком від 12 років — із розрахунку 1 крапля на 1 рік життя 3 рази на день до досягнення стабільного лікувального ефекту (нормалізація артеріального тиску, зменшення серцебиття).

Діти.

Оскільки до складу препарату входить етанол, настойку не рекомендується застосовувати дітям віком до 12 років.

Передозування

При значному перевищенні дози можливе виникнення сонливості, брадикардія, зниження артеріального тиску, які вимагають припинення прийому препарату і проведення симптоматичної терапії.

Побічні реакції

Рідко спостерігаються сонливість, значне уповільнення серцевого тиску, алергічні реакції (у т. ч. гіперемія, висипання, свербіж, набряк шкіри).

Термін придатності

4 роки.

Умови зберігання

Зберігати у захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 25 мл у флаконах-крапельницях без пачки або у пачках, по 100 мл у флаконах скляних без пачки або у пачках.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник/заявник

ТОВ «Тернофарм».

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності/місцезнаходження заявника.

ТОВ «Тернофарм»

Україна, 46010, м. Тернопіль, вул. Фабрична, 4.

Глоду настоянка настоянка 25 мл,настоянка 100 мл, Фітофарм ПрАТ (Україна, Бахмут)

Склад лікарського засобу

діюча речовина: 1 флакон містить: настойки плодів глоду подрібнених (Crataegi fructus) (1:10) (екстрагент — етанол 70%) — 25 мл або 100 мл.

Лікарська форма

Настойка.

Прозора рідина від червонувато-жовтовтого до темно-червоного кольору.

Під час зберігання можливе випадання осаду.

Назва і місцезнаходження виробника

ПАТ «Фітофарм».

Україна, 84500, Донецька обл., м. Артемівськ, вул. Сибірцева, 2.

Фармакотерапевтична група

Засоби, що застосовуються у кардіології. Код АТС С01Е В04.

Біологічно активні речовини, що містяться у плодах глоду (флавоноїди, холін, ацетилхолін, дубильні речовини, фітостерини, тритерпенові кислоти) посилюють кровообіг у коронарних судинах та судинах головного мозку, підвищують чутливість міокарда до серцевих глікозидів і зменшують його збудливість, що призводить до певного посилення скорочень серцевого м’яза.

Препарат добре всмоктується при прийомі внутрішньо. Ефект настає через 30 хвилин — 1 годину.

Показання для застосування

Функціональні розлади діяльності серцево-судинної системи (нейроциркуляторна дистонія), а також як допоміжний лікарський засіб при легких формах порушень серцевого ритму (миготлива аритмія, пароксизмальна тахікардія).

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату. Виражена артеріальна гіпотензія і брадикардія.

Незалежні заходи безпеки при застосуванні

Препарат не рекомендується застосовувати під час їжі, щоб уникнути взаємодії з компонентами їжі.

Особливі застереження

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Протипоказане.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

На період лікування препаратом слід утримуватися від керування автотранспортом або роботи з іншими механізмами.

Діти.

Дітям віком до 12 років протипоказане застосування препарату.

Спосіб застосування та дози

Приймати внутрішньо до їжї. Дорослим рекомендується приймати по 20 крапель настойки 3 рази на добу, дітям старше 12 років — із розрахунку 1 крапля на 1 рік життя 3 рази на добу до досягнення стабільного терапевтичного ефекту. Тривалість лікування визначається лікарем індивідуально.

Передозування

Симптоми: зниження артеріального тиску, сонливість, брадикардія.

Лікування: припинення прийому препарату. Терапія симптоматична.

Побічні ефекти

Нервова система: сонливість.

Серцево-судинна система: уповільнення серцевого ритму.

Імунна система: при індивідуальній підвищеній чутливості до компонентів препарату можливі алергічні реакції (у тому числі гіперемія, висипання, свербіж, набряк шкіри).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Препарат посилює дію серцевих глікозидів та антиаритмічних засобів. Застосування із солями алкалоїдів не рекомендується у зв’язку з можливістю утворення негативних комплексів. Не слід застосовувати препарат разом з цизапридом. Глоду настойка може посилювати дію снодійних, седативних, гіпотензивних засобів.

Термін придатності

4 роки

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 25 мл або по 100 мл у флаконах.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Глоду настоянка настоянка 25 мл,настоянка 100 мл, Червона зірка ВАТ (Україна, Харків)

Склад

діюча речовина: глоду плодів настойка (Tinctura crataegi fructus);

1 флакон (банка) містить: глоду плодів настойки (Tinctura crataegi fructus) (1:10) (екстрагент етанол 70% (об/об)) 25 мл або 100 мл;

допоміжні речовини: відсутні, крім екстрагенту.

Лікарська форма

Настойка.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина жовтувато-червоного кольору, солодкуватого смаку. При зберіганні допускається випадання осаду.

Фармакотерапевтична група

Засоби, що застосовуються в кардіології. Код АТХ С01Е В04.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Біологічно активні речовини, що містяться в плодах глоду (флавоноїди, холін, ацетилхолін, дубильні речовини, фітостерини, тритерпенові кислоти), посилюють кровообіг у коронарних судинах та судинах головного мозку, підвищують чутливість міокарда до серцевих глікозидів і зменшують його збудливість, що призводить до певного посилення скорочень серцевого м’яза.

Фармакокінетика.

Лікарський засіб добре всмоктується при прийомі внутрішньо. Ефект настає через 30 хв — 1 годину.

Клінічні характеристики

Показання

Функціональні розлади діяльності серцево-судинної системи (нейроциркуляторні дистонії), а також як допоміжний лікарський засіб при легких формах порушень серцевого ритму (миготлива аритмія, пароксизмальна тахікардія).

Протипоказання

Індивідуальна непереносимість компонентів лікарського засобу. Виражена форма артеріальної гіпотензії, брадикардія.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Глоду настойка потенціює дію антиаритмічних засобів. Лікарський засіб посилює ефекти серцевих глікозидів, снодійних, седативних, гіпотензивних засобів. Прийом із солями алкалоїдів не рекомендується у зв’язку з можливістю утворення негативних комплексів. Не слід застосовувати лікарський засіб разом із цизапридом. У разі необхідності одночасного застосування будь-яких лікарських засобів слід проконсультуватися з лікарем.

Особливості застосування

Лікарський засіб не рекомендується приймати під час їди, щоб уникнути взаємодії з компонентами їжі.

Лікарський засіб є звичайним лікарським засобом рослинного походження для застосування відповідно до показань, підтверджених тривалим застосуванням.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Не застосовувати у період вагітності або годування груддю, оскільки до складу лікарського засобу входить етанол.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Лікарський засіб містить етиловий спирт та може спричинити сонливість, тому в період застосування лікарського засобу слід утримуватися від керування автотранспортними засобами та роботи з потенційно небезпечними механізмами.

Спосіб застосування та дози

Приймати внутрішньо до їди. Дорослим рекомендується приймати по 20 крапель настойки, дітям віком від 12 років — із розрахунку 1 крапля на 1 рік життя 3 рази на добу до досягнення стабільного лікувального ефекту (нормалізація артеріального тиску, зменшення серцебиття).

Пацієнт повинен проконсультуватися з лікарем, якщо симптоми захворювання не зникли під час застосування лікарського засобу або спостерігаються побічні реакції, не зазначені в інструкції для медичного застосування лікарського засобу.

Діти.

Не застосовувати дітям віком до 12 років у зв’язку з тим, що лікарський засіб містить етанол.

Передозування

При значному перевищенні дози можливе виникнення сонливості, брадикардії, зниження артеріального тиску, що вимагає припинення прийому лікарського засобу і проведення симптоматичної терапії.

Побічні реакції

Рідко спостерігаються сонливість, значне зниження серцевого тиску, алергічні реакції (у т.ч. гіперемія, висипання, свербіж, набряк шкіри).

У разі виникнення будь-яких небажаних реакцій слід припинити застосування лікарського засобу та обов’язково звернутися до лікаря.

Термін придатності

4 роки.

Не слід застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 25 мл у флаконах; по 25 мл у флаконі в пачці з картону.

По 100 мл у флаконах; по 100 мл у флаконі в пачці з картону.

По 100 мл у банках.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

ПАТ «Хімфармзавод «Червона зірка».

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності

61010, Україна, м. Харків, вул. Гордієнківська, 1.

Дата додавання: 22.10.2021 р.
© Компендіум 2019

Рекомендовані аналоги Глоду настоянка:

Глод-Вішфа
настоянка флакон 100 мл, № 1
ООО "ДКП "Фармацевтическая фабрика"
Глоду листя і квітки
листя і квітки 2,5 г фільтр-пакет, № 20
ЗАТ "Ліктрави"
Глоду листя і квітки
листя і квітки 50 г пачка з внутрішн. пакетом, № 1
ЗАТ "Ліктрави"
Глід
таблетки, № 40
Кортес
Глід
капсули 0,4 г, № 30
Фармаком
Глід
таблетки 0,5 г, № 40, 80
Фармаком
Глоду Плоди
125 г, № 1
Ключі Здоров'я
ДОБАВКА ДІЄТИЧНА "ГЛІД"
таблетки 0,4 г банка, № 90
ДАНІКА
Фіточай "Ключі Здоров'я"
2 г фільтр-пакет "глід", № 20
Ключі Здоров'я
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko