МІЛЬГАМА® (MILGAMMA®)

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

таблетки, вкриті оболонкою, № 30, 60
Бенфотіамін
100 мг
Піридоксину гідрохлорид
100 мг
Допоміжні речовини: кремнію діоксид колоїдний безводний, целюлоза мікрокристалічна, натрію кроскармеллоза, повідон, тальк, гліцериди парціальні високого ланцюга.
№ UA/8049/01/01 від 01.10.2018
C
розчин для ін'єкцій ампула 2 мл, № 5, 10
Тіаміну гідрохлорид
100 мг/2 мл
Піридоксину гідрохлорид
100 мг/2 мл
Ціанокобаламін
1000 мкг/2 мл
Допоміжні речовини: лідокаїну гідрохлорид, спирт бензіловий, натрію поліфосфат, калію гексацианоферат iii, натрію гідроксид, вода для ін'єкцій.
№ UA/8049/02/01 від 27.07.2018
C За рецептом

ДІАГНОЗИ

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

фармакодинамика. Вітаміни групи В сприятливо діють на запальні/дегенеративні захворювання нервів та опорно-рухового апарату. Вітаміни групи В застосовують для усунення дефіциту цих вітамінів, а у високих дозах виявляють аналгетичну дію, покращують кровообіг, процеси кровотворення, нормалізують роботу нервової системи.

Вітамін В1 в організмі людини фосфорилюється з утворенням біологічно активного тіаміндифосфату (кокарбоксилаза) та тіамінтрифосфату (ТТР).

Вітамін В6 діє на 4 різних ділянках метаболізму триптофану. У процесі синтезу гемоглобіну вітамін В6 каталізує утворення α-аміно-β-кетоадинінової кислоти.

Вітамін В12 приймає участь в процесах клітинного метаболізму. Він впливає на функцію кровотворення, бере участь у синтезі холіну, метіоніну, креатиніну, нуклеїнових кислот, має знеболюючу дію.

Фармакокінетика. Вітамін В6 та його похідні після перорального застосування швидко всмоктуються у верхньому відділі ШКТ шляхом пасивної дифузії та екскретується за 2-5 год. Після парентерального введення Вітамін В6 розподіляється в організмі. Метаболіти виводяться нирками. Т½ — 0,35 год. Накопичення В6 в організмі не відбувається.

Вітамін В6 фосфорилюється та окислюється до піридоксаль-5’-фосфату. У плазмі крові піридоксаль-5’-фосфат і піридоксаль зв’язуються з білками. Транспортується в формі піридоксалю. Для проходження через клітинну мембрану піридоксаль-5’-фосфат, зв’язаний з альбуміном, гідролізується за допомогою ЛФ в піридоксаль.

Вітамін В12 після парентерального введення утворює транспортні білкові комплекси, які швидко абсорбуються печінкою, кістковим мозком та іншими органами. Вітамін B12 надходить в жовч та бере участь у кишково-печінковій циркуляції, проникає через плацентарний бар’єр.

ПОКАЗАННЯ

таблетки. При неврологічних захворюваннях, зумовлених гіповітамінозом В1, В6.

Р-н для ін’єкцій. Неврологічні захворювання різної етиології: неврит, невралгія, полінейропатія (діабетична/алкогольна), корінцевий синдром, ретробульбарний неврит, ураження лицьового нерва.

ЗАСТОСУВАННЯ

таблетки. Рекомендована доза — 1 табл на добу. В деяких випадках дозу підвищують та застосовують по 1 табл 3 рази на добу.

Р-н для ін’єкцій вводиться в/м.

У гострих випадках терапію починають з 2 мл р–ну в/м 1 раз на добу до усунення гострих симптомів.

Надалі терапію продовжують введенням 2 мл р-н для ін’єкцій 2-3 рази на тиждень. Курс — не менше 1 міс.

Ін’єкцію виконують у верхній зовнішній квадрант сідничного м’яза.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

таблетки.

Підвищена чутливість до компонентів ЛЗ.

Вітамін В1 протипоказаний при алергічних реакціях.

Вітаміну В6 протипоказаний при виразці шлунка та дванадцятипалої кишки в стадії загострення.

Період вагітності та годування груддю

Р–н для ін’єкцій.

Підвищена чутливість до компонентів ЛЗ, гостре порушення провідної функції серця, гостра декомпенсована серцева недостатність.

Вітамін В1 протипоказаний при алергічних реакціях.

Вітамін В6 протипоказано застосовувати при виразці шлунка та дванадцятипалої кишки в стадії загострення.

Вітамін В12 протипоказано застосовувати при еритремі, еритроцитозі, тромбоемболії.

Лідокаїн (допоміжна речовина): підвищена чутливість до лідокаїну, епілептиформні судоми при застосуванні лідокаїну в анамнезі, важка брадикардія, важка артеріальна гіпотензія, кардіогенний шок, хронічна серцева недостатність II-III ступеня тяжкості, синдром слабкості синусового вузла, WPW с-м, синдром Адамса-Стокса, AV-блокада II–III ступеня, гіповолемія, тяжкі порушення функції печінки/нирок, порфірія, міастенія.

Період вагітності та годування груддю.

ПОБІЧНА ДІЯ

таблетки.

Нудота, блювання, діарея, біль в животі, тахікардія, реакції підвищеної чутливості, вкл. анафілактичний шок, анафілаксія, кропив’янка, висип на шкірі, свербіж, шоковий стан, зниження виділення пролактину.

Р–н для ін’єкцій. Тривале застосування щоденне може привести до периферичної сенсорної нейропатії, нервового збудження, нездужання, запаморочення, головного болю, шлунково-кишкові порушення, в т.ч. нудота, блювання, діарея, біль в животі, підвищення кислотності шлункового соку, реакції підвищеної чутливості, підвищене потовиділення, свербіж, кропив’янка, висип, генералізований ексфоліативний дерматит, ангіоневротичний набряк, тахікардія, аритмія, брадикардія, уповільнення провідності серця, поперечна блокада серця, зупинка серцевої діяльності, периферична вазодилатація, колапс, тахікардія, підвищення/зниження АТ, біль у серці, збудження ЦНС, неспокій, головний біль, запаморочення, порушення сну, сплутаність свідомості, сонливість, втрата свідомості, кома, ейфорія, тремор, тризм, рухове занепокоєння, парестезії, судоми, ністагм, оборотна сліпота, диплопія, світлобоязнь, кон’юнктивіт, слухові порушення, шум у вухах, гиперакузия, задишка, риніт, пригнічення або зупинка дихання, відчуття жару, холоду або оніміння кінцівок, набряки, слабкість, злоякісна гіпертермія, порушення чутливості, моторний блок, реакції в місці введення.

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ

таблетки.

При застосуванні вітаміну В12 лабораторні показники при фуникулярному мієлозі або перніціозній анемії можуть втрачати свою специфічність.

Вітамін В6 необхідно з обережністю призначати його хворим з виразкою шлунка та дванадцятипалої кишки, тяжкою печінковою та нирковою недостатністю в анамнезі.

При появі парестезії, потрібно переглянути дозування або призупинити застосування ЛЗ.

Р-н для ін’єкцій. Парентеральне введення вітаміну В12 може тимчасово впливати на діагностику фуникулярного миелоза або пернициозной анемії.

Тривале застосування вітаміну В6 може привести до оборотної периферичної сенсорної нейропатії.

Вітамін В6, слід з обережністю застосовувати препарат у пацієнтів з виразкою шлунка та дванадцятипалої кишки в анамнезі.

Препарат не застосовують при важкій формі декомпенсації серцевої діяльності та стенокардії.

З обережністю застосовувати пацієнтам з серцевою патологією (серцева недостатність середнього ступеню, артеріальна гіпотензія, неповна AV-блокада, порушення внутрішньошлуночкової провідності, порушення функції печінки та нирок середнього ступеня, порушення функції дихання, епілепсія.

Під час застосування ЛЗ, що містять лідокаїн, необхідно проводити контроль ЕКГ.

ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ

Тіамін повністю розкладається сульфітовмісними р–нами. Інші вітаміни можуть бути інактивовані при наявності продуктів розпаду вітаміну В1.

Тіамін інактивується 5-фторурацилом, оскільки 5-фторурацил конкурентно інгібує фосфорилювання тіаміну в тіамінпірофосфат.

Терапевтичні дози вітаміну В6 можуть зменшити вплив L-допи. Подальші взаємодії існують з INH, D-пеніциламіном та циклосерином. У разі парентерального введення лідокаїну додаткове застосування епінефрину або норепінефрину може посилити серцеві побічні ефекти.

У разі передозування місцевих анестетиків додатково не слід застосовувати епінефрин або норепінефрин.

Терапевтичні дози вітаміну В6 можуть зменшити вплив L-допи.

Одночасне застосування антагоністів піридоксину (напр, гідралазин, ізоніазид (INH), D-пеніциламін, циклосерин), алкоголь та тривале використання оральних контрацептивів, що містять естроген, можуть спричинити дефіцит вітаміну В6.

ПЕРЕДОЗУВАННЯ

симптоми.

При застосуванні перорального бенфотіаміну не слід очікувати симптомів передозування через широкий терапевтичний діапазон. Високі дози вітаміну В6 можуть викликати нейротоксичні ефекти, якщо приймати їх у найкоротші терміни (дози понад 1 г/добу).

Але навіть дози 100 мг на добу можуть викликати невропатію, якщо приймати всередину більше 6 міс.

Передозування в основному пов’язана з сенсорною полінейропатією, можливо, з атаксією. Надзвичайно високі дози можуть проявлятися судомами. У новонароджених та немовлят можлива сильна седація, гіпотонія та порушення дихання (задишка, апное).

Лікувальні заходи..

Коли гострі дози піридоксину гідрохлориду вище 150 мг/кг маси тіла, рекомендується викликати блювоту та введення активованого вугілля. Емезис найбільш ефективний у перші 30 хв після прийому, і може знадобитися інтенсивна терапія.

УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ

таблетки: при температурі не вище 25 °C.

Р–н для ін’єкцій: при температурі не вище 2-8 °C.

ІНСТРУКЦІЯ МОЗ

Дата додавання: 03.10.2019 р. Версія для друку

Ціни на МІЛЬГАМА® в містах України

Вінниця 136.84 грн./уп.

МІЛЬГАМА® р-н д/ін. амп. 2 мл № 5, Woerwag Pharma ..... 119 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Вінниця, вул. Київська, 45, тел.: +380800505911

Дніпро 140.65 грн./уп.

МІЛЬГАМА® р-н д/ін. амп. 2 мл № 5, Woerwag Pharma ..... 115.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Дніпропетровськ, просп. Калнишевського Петра, 36, тел.: +380567263143

Житомир 125.34 грн./уп.

МІЛЬГАМА® р-н д/ін. амп. 2 мл № 5, Woerwag Pharma ..... 119 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Житомир, вул. Покровська, 151, тел.: +380800505911

Запоріжжя 135.78 грн./уп.

МІЛЬГАМА® р-н д/ін. амп. 2 мл № 5, Woerwag Pharma ..... 117.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Запоріжжя, перехр. Космічна / Чумаченко, 124/1, тел.: +380630307817

Івано-Франківск 132.17 грн./уп.

МІЛЬГАМА® р-н д/ін. амп. 2 мл № 5, Woerwag Pharma ..... 119 грн./уп.
«АПТЕКА 03» Івано-Франківськ, вул. Чорновола В'ячеслава, 60/1, тел.: +380800505911

Київ 145.04 грн./уп.

МІЛЬГАМА® р-н д/ін. амп. 2 мл № 5, Woerwag Pharma ..... 119 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Київ, вул. Вишгородська, 56/2, тел.: +380800505911

Кропивницький 132.62 грн./уп.

МІЛЬГАМА® р-н д/ін. амп. 2 мл № 5, Woerwag Pharma ..... 119 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Кіровоград, вул. Преображенська, 4А, тел.: +380800505911

Луцьк 134.21 грн./уп.

МІЛЬГАМА® р-н д/ін. амп. 2 мл № 5, Woerwag Pharma ..... 119 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Луцьк, просп. Грушевського, 22Б, тел.: +380800505911

Львів 141.44 грн./уп.

МІЛЬГАМА® р-н д/ін. амп. 2 мл № 5, Woerwag Pharma ..... 119 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Львів, вул. Пасічна, 70, тел.: +380800505911

Миколаїв 138.63 грн./уп.

МІЛЬГАМА® р-н д/ін. амп. 2 мл № 5, Woerwag Pharma ..... 119 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Миколаїв, просп. Центральний, 171/15, тел.: +380800505911

Одеса 136.62 грн./уп.

МІЛЬГАМА® р-н д/ін. амп. 2 мл № 5, Woerwag Pharma ..... 119.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Одеса, просп. Глушка Академіка, 22, тел.: +380935043543

Полтава 130.55 грн./уп.

МІЛЬГАМА® р-н д/ін. амп. 2 мл № 5, Woerwag Pharma ..... 119 грн./уп.
«АПТЕКА ПРАНА» Полтава, вул. Мазепи Івана, 49, тел.: +380800505911

Рівне 131.82 грн./уп.

МІЛЬГАМА® р-н д/ін. амп. 2 мл № 5, Woerwag Pharma ..... 119 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Рівне, вул. Соборна, 336, тел.: +380800505911

Суми 132.38 грн./уп.

МІЛЬГАМА® р-н д/ін. амп. 2 мл № 5, Woerwag Pharma ..... 119 грн./уп.
«АПТЕКА ПРАНА» Суми, вул. Роменська, 90, тел.: +380800505911

Тернопіль 135.46 грн./уп.

МІЛЬГАМА® р-н д/ін. амп. 2 мл № 5, Woerwag Pharma ..... 119 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Тернопіль, вул. Купчинского, 14В, тел.: +380800505911

Ужгород 139.64 грн./уп.

МІЛЬГАМА® р-н д/ін. амп. 2 мл № 5, Woerwag Pharma ..... 122.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Ужгород, вул. Легоцького, 7

Харків 124.25 грн./уп.

МІЛЬГАМА® р-н д/ін. амп. 2 мл № 5, Woerwag Pharma ..... 119 грн./уп.
«АПТЕКА 9-1-1» Покотилівка, вул. Незалежності, 58, тел.: +380800505911

Херсон 130.33 грн./уп.

МІЛЬГАМА® р-н д/ін. амп. 2 мл № 5, Woerwag Pharma ..... 119 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Херсон, вул. Потьомкінська, 45А, тел.: +380800505911

Хмельницький 140.2 грн./уп.

МІЛЬГАМА® р-н д/ін. амп. 2 мл № 5, Woerwag Pharma ..... 119 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Хмельницький, вул. Кам'янецька, 80, тел.: +380800505911

Черкаси 130.31 грн./уп.

МІЛЬГАМА® р-н д/ін. амп. 2 мл № 5, Woerwag Pharma ..... 119 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Черкаси, вул. Чорновола В'ячеслава, 53, тел.: +380800505911

Чернігів 131.1 грн./уп.

МІЛЬГАМА® р-н д/ін. амп. 2 мл № 5, Woerwag Pharma ..... 119 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Чернігів, просп. Перемоги, 82, тел.: +380800505911

Чернівці 139.15 грн./уп.

МІЛЬГАМА® р-н д/ін. амп. 2 мл № 5, Woerwag Pharma ..... 116.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернівці, вул. Головна, 11

Developed by Maxim Levchenko