0
UA | RU

Брильянтовий зелений (Brilliant green)

різних виробників

Склад і форма випуску

Борщагівський ХФЗ
РечовинаКількість
Бриліантовий зелений1 %
№ UA/3274/01/01 від 13.09.2019
Галичфарм
РечовинаКількість
Бриліантовий зелений1 %
№ UA/8011/01/01 від 09.08.2017
ДЕЗМП
№ UA/18711/01/01 від 23.04.2021 до 23.04.2026
ООО "ДКП "Фармацевтическая фабрика"
РечовинаКількість
Бриліантовий зелений1 %
№ UA/3180/01/01 від 09.04.2020
Лубнифарм
РечовинаКількість
Бриліантовий зелений1 %
№ UA/6963/01/01 від 09.08.2017
Тернофарм
РечовинаКількість
Бриліантовий зелений1 %
№ UA/8461/01/01 від 26.02.2018
Фітофарм
РечовинаКількість
Бриліантовий зелений1 %
№ UA/8012/01/01 від 25.10.2017
Фітофарм
РечовинаКількість
Бриліантовий зелений1 %
№ UA/8012/01/01 від 25.10.2017
Класифікація
Лікарські засоби
Активна речовина

Актуальна інформація

Брильянтовий зелений за своєю хімічною структурою є біс-(парадиетиламіно)-три-фенілангідрокарбінолу оксалатом (Большая медицинская энциклопедия) — синтетичним барвником з антисептичними властивостями, переважно щодо грампозитивних мікроорганізмів (інструкція МОЗ України), грибів (Фролова А.В., 2013). У результаті ретроспективного дослідження чутливості встановлено, що 100% штамів S.aureus у 1997–2009 рр. зберігали чутливість до спиртового р-ну брильянтового зеленого (Косинец А.Н., 2010). Також відмічається, що отримані на основі брильянтового зеленого спиртовмісні антисептики для обробки рук медперсоналу виявляють високу антимікробну активність щодо C. albicans, E. coli, P. aeruginosa (Фролова А.В., 2013).

Механізм дії брильянтового зеленого пов’язаний з утворенням важкорозчинних комплексів, що гальмують клітинні ферментативні процеси (Фармацевтична енциклопедія). Із того часу, як була синтезована низка акридинових барвників з антисептичними властивостями (Balabanova M., 2003), р-н брильянтового зеленого став популярним антисептичним препаратом. Хоча він більш популярний на території СНД, однак також входить до переліку антисептиків, рекомендованих ВООЗ (Guidelines for first-level facility health workers at health centre and district outpatient clinic, 2009).

Практичне застосування р-ну брильянтового зеленого

Класичним прикладом застосування р-ну брильянтового зеленого є тушування везикулярних елементів при вітряній віспі (Кузьмина С.В., 2006). При цьому використаний препарат, по-перше, забезпечує профілактику інфікування елементів висипів, а по-друге — за рахунок стійкого забарвлення дозволяє оцінювати інтенсивність появи нових елементів висипу в динаміці.

Спиртовий р-н брильянтового зеленого може виступати в ролі фотосенсибілізатора під час проведення процедур антибактеріальної фотодинамічної терапії (АФДТ). У результаті клінічного дослідження встановлено, що при доповненні АФДТ спиртовим р-ном брильянтового зеленого для лікування глибоких інфікованих термічних опіків (стадія 3Б) відмічаються виражений антибактеріальний ефект та активізація грануляційного процесу, що дозволяє скоротити терміни підготовки хворого до аутодермопластики (Жмайлик Р.Р., 2015).

Припустимо застосовувати р-н брильянтового зеленого для обробки вогнищ епідермолізу при синдромі Стівенса — Джонсона (Котов А.С., 2016).

Р-ни анілінових барвників (у тому числі брильянтового зеленого) рекомендовано застосовувати для лікування заїд стафілококової етіології. Оптимальний результат лікування досягається при поєднанні локальної терапії із застосуванням стафілококового бактеріофага (Питерская Н.В., 2019).

Дуже поширене застосування р-ну брильянтового зеленого для обробки пупкової ранки у новонароджених, особливо при її інфікуванні (Козлова Л.В., 2002). Рекомендовано також застосовувати аніліновий барвник при стрептодермії немовлят, зокрема обробляти шкірні ерозії у зоні прилягання підгузку (Горланов И.А., 2013).

Р-н брильянтового зеленого можна застосовувати для обробки післяопераційних ран навколоочної ділянки (Канюков В.Н., 2008), а також для припікання кон’юнктивальних ран (Жаров В.В., 2009). В офтальмології р-н брильянтового зеленого (1:2000) застосовується для обробки донорського ока при трансплантації рогівки (Фролов М.А., 2004).

Спиртовий р-н брильянтового зеленого у концентрації 0,1–2,0% застосовується для передопераційної підготовки шкірних покривів. Він є не тільки антисептиком, а й за рахунок своїх забарвлювальних властивостей (Морозов А.М., 2020) дозволяє маркувати операційне поле.

Рекомендовано застосовувати р-н брильянтового зеленого для обробки пролежнів у лежачих хворих, особливо якщо пролежень знаходиться на зворотній стадії з наявністю мокнучих поверхонь. Однак необхідно враховувати, що р-н брильянтового зеленого є дубильним засобом та може призводити до пошкодження сосочкового шару шкіри, що погіршує ураження (Турсынов Н.И., 2008). Слід звернути увагу, що обробка шкірних покривів забарвлювальним р-ном може ускладнювати візуальну оцінку стану тканин (складно диференціювати судинну реакцію, гіперемію чи ціаноз) (Петров Ю.Л., 2019).

Застосування забарвлювальних властивостей брильянтового зеленого у медичній практиці

Брильянтовий зелений застосовується в медицині та біології для забарвлення мікропрепаратів, наприклад при підрахунку нейтрофілів у мазку (Карпенко С.Ф., 2012).

Спиртовий р-н брильянтового зеленого застосовується для маркування тканин та утворень при хірургічних втручаннях та інвазивних процедурах:

 • хромотиреолімфографія — забарвлення внутрішньоорганної лімфатичної мережі та позаорганних лімфатичних вузлів при органозберігаючій операції з приводу раку щитоподібної залози (Романчишен А.Ф., 2014);
 • селективне виділення системи вивідних протоків підшлункової залози (в експерименті та на анатомічних препаратах) (Шерстюк О.А., 2013);
 • уточнення об’єму порожнини абсцесу при ішіоректальному та пельвіоректальному парапроктиті, особливо при складному, наприклад екстрасфінктерному розташуванні первинного гнійного ходу (Лаврешин Н.М., 2008);
 • забарвлення нориць при висіченні епітеліальних куприкових ходів (Магомедова З.К., 2016), іноді в поєднанні з 3% р-ном перекису водню (Корейба К.А., 2010);
 • у поєднанні з 3% р-ном перекису водню — для забарвлення вогнищ хронічного гідраденіту (Корейба К.А., 2010);
 • забарвлення капсули гігроми при висіченні гігром, що прилягають до порожнини великого суглоба (Убайдулло К., 2016);
 • забарвлення нориць, які розвиваються внаслідок глибокої парапротезної інфекції у пацієнтів після протезування кульшового суглоба (Гольник В.Н., 2012);
 • розмітка тканин при лікуванні гідроцеле із застосуванням плазменного скальпеля (Гринев А.В., 2003);
 • розмітка зони операції при реконструктивно-пластичних втручаннях на обличчі (наприклад при вродженій розщілині верхньої губи) (Гричанюк Д.А., 2018), у тому числі розмітка меж рубцево-змінених тканин (Нагорный Я.П., 2012);
 • забарвлення норицевого ходу при ускладненій емпіємі плеври (Салимов Д.Ш., 2019);
 • оцінка герметичності трахеї при її інтубації — у порожнину рота вводиться 5 мл р-ну, забарвленого брильянтовим зеленим, який можна спостерігати у трахеї протягом 2–3 хв при бронхоскопії (Винокуров Д.П., 2009);
 • оцінка герметичності бронха при колото-різаних ранах грудної клітини — забарвлений р-н вводиться через фібробронхоскоп та за наявності бронхіоплевральних нориць виділяється через дренажі у плевральній порожнині (Погодина А.Н., 2017).

Брильянтовий зелений: висновки

Спиртовий р-н брильянтового зеленого — класичний антисептичний препарат, який широко застосовується для топічної обробки місцевих уражень шкірних покривів. Завдяки його властивостям р-н також застосовують в якості засобу маркування різних вад м’яких тканин (наприклад норицевих ходів) при плануванні реконструктивних втручань.

Інструкція МОЗ

Брильянтовий зелений розчин спиртовий для зовнішнього застосування 1 %, Борщагівський ХФЗ ПАТ (Україна, Київ)

Склад

діюча речовина: брильянтовий зелений;

100 мл розчину містить брильянтового зеленого — 1 г;

допоміжна речовина: етанол 60%.

Лікарська форма

Розчин для зовнішнього застосування, спиртовий 1%.

Основні фізико-хімічні властивості: рідина інтенсивно зеленого кольору із запахом спирту.

Фармакотерапевтична група

Антисептичні та дезінфікуючі засоби. Код АТХ D08A X.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Антисептичний засіб для зовнішнього та місцевого застосування. Чинить антимікробну дію.

Препарат активний відносно грампозитивних бактерій.

Фармакокінетика.

Препарат місцевої дії. Даних про всмоктування у кров та включення у метаболічні процеси організму не виявлено.

Клінічні характеристики

Показання

Гнійно-запальні процеси шкіри (піодермія, фурункульоз, карбункульоз, блефарит) легкої форми, а також обробка операційного поля, шкірних покривів після операцій та травм.

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

При одночасному застосуванні з препаратами для зовнішнього застосування, які містять органічні сполуки, може денатурувати білки, утворювати нові сполуки.

Не сумісний з дезінфікуючими препаратами, які містять активний йод, хлор, луги (в тому числі розчин аміаку).

При одночасному застосуванні будь-яких інших лікарських засобів для місцевого застосування слід повідомити лікаря.

Особливості застосування

Не допускати потрапляння препарату в очі, на слизові оболонки, оскільки спирт, що міститься у препараті, може спричинити опіки, сильне подразнення. Активність препарату суттєво зменшується у присутності сироватки крові.

Не слід порушувати правила застосування лікарського засобу, це може зашкодити здоров’ю.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Застосовувати.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Не впливає.

Спосіб застосування та дози

Наносити на поверхню шкіри, при порушенні її цілісності охоплювати навколишні здорові тканини. При захворюваннях очей змащувати краї повік.

Діти.

Застосовувати.

Передозування

Не спостерігалося.

Побічні реакції

Алергічні реакції (включаючи свербіж, кропив’янку). При попаданні розчину на слизову оболонку ока виникає печіння, сльозотеча, можуть з’явитися опіки.

У разі появи будь-яких небажаних явищ необхідно звернутися до лікаря!

Термін придатності

2 роки.

Препарат не можна застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання

В оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 20 мл у флаконах-крапельницях.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

Публічне акціонерне товариство «Науково-виробничий центр «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод».

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження діяльності

Україна, 03134, м. Київ, вул. Миру, 17.

Брильянтовий зелений розчин спиртовий для зовнішнього застосування 1 %, Галичфарм АТВТ (Україна, Львів)

Склад

діюча речовина: брильянтовий зелений;

100 г розчину містять брильянтового зеленого — 1 г;

допоміжна речовина: етанол 60%.

Лікарська форма

Розчин для зовнішнього застосування, спиртовий 1%.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора, інтенсивно-зеленого кольору рідина, з запахом спирту.

Фармакотерапевтична група

Антисептичні та дезінфікуючі засоби. Код АТХ D08A X.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Антисептичний засіб для зовнішнього та місцевого застосування. Чинить антимікробну дію. Препарат активний відносно грампозитивних бактерій.

Фармакокінетика.

Препарат місцевої дії. Даних про всмоктування у кров та участь у метаболічних процесах організму не виявлено.

Клінічні характеристики

Показання

Гнійно-запальні процеси шкіри (піодермія, фурункульоз, карбункульоз, блефарит) легкої форми, а також обробка операційного поля, шкірних покривів після операцій та травм.

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату.

Особливі заходи безпеки.

Не допускати потрапляння препарату в очі.

Не слід порушувати правила застосування лікарського засобу, це може зашкодити здоров’ю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

При одночасному застосуванні з препаратами для зовнішнього застосування, які містять органічні сполуки, може денатурувати білки, утворювати нові сполуки.

Не сумісний з дезінфікуючими препаратами, які містять активний йод, хлор, луги (в тому числі розчин аміаку).

При одночасному застосуванні будь-яких інших лікарських засобів слід повідомити лікарю.

Особливості застосування.

Не слід допускати потрапляння розчину на слизові оболонки, оскільки спирт, що міститься в препараті, може спричинити опіки, сильне подразнення. Активність препарату суттєво зменшується у присутності сироватки крові.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Застосовувати.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Не впливає.

Спосіб застосування та дози

Наносити на поверхню шкіри, при порушенні її цілісності охоплювати навколишні здорові тканини. При захворюваннях очей змазувати краї повік.

Діти.

Застосовувати.

Передозування

Не спостерігалося.

Побічні реакції

Алергічні реакції (свербіж, кропив’янка). При попаданні розчину на слизову оболонку ока виникає печіння, сльозотеча, можуть з’явитися опіки.

У разі появи будь-яких небажаних явищ необхідно звернутися до лікаря!

Термін придатності

2 роки.

Препарат не можна застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 25 мл у флаконі-крапельниці; по 25 мл у флаконі-крапельниці, по 1 флакону-крапельниці в пачці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

ПАТ «Галичфарм».

Місцезнаходження виробника та адреса провадження його діяльності

Україна, 79024, м. Львів, вул. Опришківська, 6/8.

Брильянтовий зелений розчин спиртовий для зовнішнього застосування 1 %, ДЕЗМП ДП (Україна, Київ)

Склад

діюча речовина: брильянтовий зелений;

100 мл розчину містять брильянтового зеленого 1 г;

допоміжна речовина: етанол 60%.

Лікарська форма

Розчин для зовнішнього застосування, спиртовий 1%.

Основні фізико-хімічні властивості: рідина інтенсивно зеленого кольору із запахом спирту.

Фармакотерапевтична група

Антисептичні та дезінфекційні засоби.

Код АТХ D08A X.

Фармакологічні властивості

Фармакодинамика.

Антисептичний засіб для зовнішнього та місцевого застосування. Чинить антимікробну дію. Препарат активний відносно грампозитивних бактерій.

Фармакокінетика.

Препарат місцевої дії. Даних про всмоктування у кров та участь у метаболічних процесах організму не виявлено.

Клінічні характеристики

Показання

Гнійно-запальні процеси шкіри (піодермія, фурункульоз, карбункульоз, блефарит) легкої форми.

Для обробки операційного поля, шкірних покривів після операцій та травм.

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів лікарського засобу.

Особливі заходи безпеки

Не допускати потрапляння препарату в очі.

Не слід порушувати правила застосування лікарського засобу — це може зашкодити здоров’ю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

При одночасному застосуванні з препаратами для зовнішнього застосування, які містять органічні сполуки, брильянтовий зелений може денатурувати білки, утворювати нові сполуки.

Несумісний з дезінфекційними препаратами, які містять активний йод, хлор, луги (в тому числі розчин аміаку).

Про одночасне застосування будь-яких інших лікарських засобів слід повідомити лікаря.

Особливості застосування

Не слід допускати потрапляння розчину на слизові оболонки, оскільки спирт, що міститься в лікарському засобі, може спричинити опіки, сильне подразнення. Активність препарату суттєво зменшується у присутності сироватки крові.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Застосовувати.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або з іншими механізмами

Не впливає.

Спосіб застосування та дози

Наносити на поверхню шкіри, при порушенні її цілісності охоплювати навколишні здорові тканини. При захворюваннях очей змазувати краї повік.

Діти

Застосовувати.

Передозування

Не спостерігалося.

Побічні реакції

Алергічні реакції (свербіж, кропив’янка). При попаданні розчину на слизову оболонку ока виникає печія, сльозотеча, можуть з’явитися опіки.

У разі появи будь-яких небажаних явищ необхідно звернутися до лікаря!

Термін придатності

2 роки.

Лікарський засіб не можна застосовувати після завершення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці, при температурі не вище 25 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 10 мл або 20 мл, або 25 мл у флаконах.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

Державне підприємство «Експериментальний завод медичних препаратів Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії Національної академії наук України».

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності

Україна, 02099, м. Київ, вул. Зрошувальна, 15а.

Брильянтовий зелений розчин спиртовий для зовнішнього застосування 1 %, Житомирська ФФ ТОВ (Україна, Станишівка)

Склад

діюча речовина: брильянтовий зелений;

100 мл розчину містять брильянтового зеленого 1 г;

допоміжна речовина: етанол 60%.

Лікарська форма

Розчин для зовнішнього застосування, спиртовий.

Основні фізико-хімічні властивості: рідина інтенсивно зеленого кольору із запахом спирту.

Фармакотерапевтична група

Антисептичні та дезінфікуючі засоби. Код АТХ D08A X.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Антисептичний засіб для зовнішнього та місцевого застосування. Чинить антимікробну дію. Препарат активний відносно грампозитивних бактерій.

Фармакокінетика.

Препарат місцевої дії. Даних про всмоктування у кров та участь у метаболічних процесах організму не виявлено.

Клінічні характеристики

Показання

Гнійно-запальні процеси шкіри (піодермія, фурункульоз, карбункульоз, блефарит) легкої форми, а також обробка операційного поля, шкірних покривів після операцій та травм.

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату.

Особливі заходи безпеки.

Не допускати потрапляння препарату в очі.

Не слід порушувати правила застосування лікарського засобу, це може зашкодити здоров’ю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

При одночасному застосуванні з препаратами для зовнішнього застосування, які містять органічні сполуки, може денатурувати білки, утворювати нові сполуки.

Не сумісний з дезінфікуючими препаратами, які містять активний йод, хлор, луги (в тому числі розчин аміаку).

При одночасному застосуванні будь-яких інших лікарських засобів слід повідомити лікарю.

Особливості застосування.

Не слід допускати потрапляння розчину на слизові оболонки, оскільки етанол, що міститься у препараті, може спричинити опіки, сильне подразнення. Активність препарату суттєво зменшується у присутності сироватки крові.

Препарат не можна застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Застосовувати.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Не впливає.

Спосіб застосування та дози

Наносити на поверхню шкіри, при порушенні її цілісності охоплюють навколишні здорові тканини. При захворюваннях очей змазувати краї повік.

Діти.

Застосовувати.

Передозування

Не спостерігалося.

Побічні реакції

Алергічні реакції (свербіж, кропив’янка). При попаданні розчину на слизову оболонку ока виникає печіння, сльозотеча, можуть з’явитися опіки.

У разі появи будь-яких небажаних явищ необхідно звернутися до лікаря.

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 °С у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 20 мл або по 50 мл або по 100 мл у флаконах.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник/заявник

ТОВ «ДКП «Фармацевтична фабрика».

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності

Україна, 12430, Житомирська обл., Житомирський р-н, с. Станишівка, вул. Корольова, б. 4.

Брильянтовий зелений розчин спиртовий для зовнішнього застосування 1 %, Лубнифарм АТ (Україна, Лубни)

Склад

діюча речовина: брильянтовий зелений;

1 мл розчину містить брильянтового зеленого 10 мг;

допоміжна речовина: етанол 60%.

Лікарська форма

Розчин для зовнішнього застосування, спиртовий.

Основні фізико-хімічні властивості: рідина інтенсивного зеленого кольору із запахом спирту.

Фармакотерапевтична група

Антисептичні та дезінфікуючі засоби. Код АТХ D08А Х.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Антисептичний засіб для зовнішнього та місцевого застосування. Чинить антимікробну дію. Препарат активний відносно грампозитивних бактерій.

Фармакокінетика.

Препарат місцевої дії. Даних про всмоктування у кров та участь у метаболічних процесах організму не виявлено.

Клінічні характеристики

Показання

Гнійно-запальні процеси шкіри (піодермія, фурункульоз, карбункульоз, блефарит) легкої форми, а також обробка операційного поля, шкірних покривів після операцій та травм.

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату.

Особливі заходи безпеки

Не допускати потрапляння препарату в очі.

Не слід порушувати правила застосування лікарського засобу, це може зашкодити здоров’ю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

При одночасному застосуванні з препаратами для зовнішнього застосування, які містять органічні сполуки, може денатурувати білки, утворювати нові сполуки.

Не сумісний з дезінфікуючими препаратами, які містять активний йод, хлор, луги (в тому числі розчин аміаку).

При одночасному застосуванні будь-яких інших лікарських засобів слід повідомити лікарю.

Особливості застосування.

Не слід допускати потрапляння розчину на слизові оболонки, оскільки спирт, що міститься в препараті, може спричинити опіки, сильне подразнення.

Активність препарату суттєво зменшується у присутності сироватки крові.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Застосовують.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Не впливає.

Спосіб застосування та дози

Наносять на поверхню шкіри, при порушенні її цілісності охоплюють навколишні здорові тканини. При захворюваннях очей змазують краї повік.

Діти.

Застосовують.

Передозування

Не спостерігалося.

Побічні реакції

Алергічні реакції (свербіж, кропив’янка). При попаданні розчину на слизову оболонку ока виникає печіння, сльозотеча, можуть з’явитися опіки.

У разі появи будь-яких небажаних явищ необхідно звернутися до лікаря.

Термін придатності

3 роки.

Препарат не можна застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 15 мл у флаконах.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

АТ «Лубнифарм».

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності

Україна, 37500, Полтавська обл., м. Лубни, вул. Барвінкова, 16.

Брильянтовий зелений розчин спиртовий для зовнішнього застосування 1 %, Тернофарм ТОВ (Україна, Тернопіль)

Склад

діюча речовина: брильянтовий зелений;

100 мл розчину містять брильянтового зеленого 1 г;

допоміжна речовина: етанол 60%.

Лікарська форма

Розчин для зовнішнього застосування, спиртовий 1%.

Основні фізико-хімічні властивості: рідина інтенсивно зеленого кольору із запахом спирту.

Фармакотерапевтична група

Антисептичні та дезінфікуючі засоби.

Код АТХ D08А Х.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Антисептичний засіб для зовнішнього та місцевого застосування. Чинить антимікробну дію. Препарат активний відносно грампозитивних бактерій.

Фармакокінетика.

Препарат місцевої дії. Даних про всмоктування у кров та участь у метаболічних процесах організму не виявлено.

Клінічні характеристики

Показання

Гнійно-запальні процеси шкіри (піодермія, фурункульоз, карбункульоз, блефарит) легкої форми, а також обробка операційного поля, шкірних покривів після операцій та травм.

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату.

Особливі заходи безпеки.

Не допускати потрапляння препарату в очі.

Не слід порушувати правила застосування лікарського засобу, це може зашкодити здоров’ю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

При одночасному застосуванні з препаратами для зовнішнього застосування, які містять органічні сполуки, може денатурувати білки, утворювати нові сполуки.

Не сумісний з дезінфікуючими препаратами, які містять активний йод, хлор, луги (в тому числі розчин аміаку).

При одночасному застосуванні будь-яких інших лікарських засобів слід повідомити лікарю.

Особливості застосування.

Не слід допускати потрапляння розчину на слизові оболонки, оскільки спирт, що міститься в препараті, може спричинити опіки, сильне подразнення. Активність препарату суттєво зменшується у присутності сироватки крові.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Застосовують.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Не впливає.

Спосіб застосування та дози

Наносять на поверхню шкіри, при порушенні її цілісності охоплюють навколишні здорові тканини. При захворюваннях очей змазують краї повік.

Діти.

Застосовують.

Передозування

Не спостерігалося.

Побічні реакції

Алергічні реакції (свербіж, кропив’янка). При попаданні розчину на слизову оболонку ока виникає печіння, сльозотеча, можуть з’явитися опіки.

У разі появи будь-яких небажаних явищ необхідно звернутися до лікаря!

Термін придатності

2 роки.

Препарат не можна застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 °С, подалі від вогню.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 10 мл у флаконах, у пачці або без пачки; по 20 мл у флаконах-крапельницях, у пачці або без пачки.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник/заявник

ТОВ «Тернофарм».

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності

ТОВ «Тернофарм»

Україна, 46010, м. Тернопіль, вул. Фабрична, 4

Тел./факс: (0352) 521–444, http://www.ternopharm.com.ua.

Брильянтовий зелений розчин спиртовий для зовнішнього застосування 1 %, Фітофарм ПрАТ (Україна, Бахмут)

Склад

діюча речовина: брильянтовий зелений;

100 мл розчину містять брильянтового зеленого 1 г;

допоміжна речовина: етанол 60%.

Лікарська форма

Розчин для зовнішнього застосування, спиртовий 1%.

Основні фізико-хімічні властивості: рідина інтенсивно зеленого кольору із запахом спирту.

Фармакотерапевтична група

Антисептичні та дезінфікуючі засоби. Код АТХ D08A X.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Антисептичний засіб для зовнішнього та місцевого застосування. Чинить антимікробну дію. Препарат активний відносно грампозитивних бактерій.

Фармакокінетика.

Препарат місцевої дії. Даних про всмоктування у кров та участь у метаболічних процесах організму не виявлено.

Клінічні характеристики

Показання

Гнійно-запальні процеси шкіри (піодермія, фурункульоз, карбункульоз, блефарит) легкої форми, а також обробка операційного поля, шкірних покривів після операцій та травм.

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату.

Особливі заходи безпеки.

Не допускати потрапляння препарату в очі.

Не слід порушувати правила застосування лікарського засобу, це може зашкодити здоров’ю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

При одночасному застосуванні з препаратами для зовнішнього застосування, які містять органічні сполуки, може денатурувати білки, утворювати нові сполуки.

Не сумісний з дезінфікуючими препаратами, які містять активний йод, хлор, луги (в тому числі розчин аміаку).

При одночасному застосуванні будь-яких інших лікарських засобів слід повідомити лікарю.

Особливості застосування.

Не слід допускати потрапляння розчину на слизові оболонки, оскільки спирт, що міститься в препараті, може спричинити опіки, сильне подразнення. Активність препарату суттєво зменшується у присутності сироватки крові.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Застосовують.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Не впливає.

Спосіб застосування та дози

Наносять на поверхню шкіри, при порушенні її цілісності охоплюють навколишні здорові тканини. При захворюваннях очей змазують краї повік.

Діти.

Застосовують.

Передозування

Не спостерігалося.

Побічні реакції

Алергічні реакції (свербіж, кропив’янка). При попаданні розчину на слизову оболонку ока виникає печіння, сльозотеча, можуть з’явитися опіки.

У разі появи будь-яких небажаних явищ необхідно звернутися до лікаря!

Термін придатності

2 роки.

Препарат не можна застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 10 мл або 20 мл у флаконах; по 20 мл у флаконах-крапельницях.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробни

ПРАТ «ФІТОФАРМ».

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності

Україна, 84500, Донецька обл., м. Бахмут, вул. Сибірцева, 2.

Заявник

ПРАТ «ФІТОФАРМ».

Місцезнаходження заявника

Україна, 02152, м. Київ, проспект Павла Тичини, будинок 1В, офіс А 504.

Дата додавання: 22.10.2021 р.
© Компендіум 2021

Діагнози, при яких застосовують Брильянтовий зелений

Відкрита рана інших ділянок голови МКХ S01.8
Вітряна віспа без ускладнень МКХ B01.9
Імпетиго МКХ L01.0
Оперізуючий лишай без ускладнень МКХ B02.9
Піодермія МКХ L08.0
Поверхнева травма губи і порожнини рота МКХ S00.5
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko