Все аптеки Украины

Цереброкурин® розчин для ін'єкцій 2 мг/мл ампула 2 мл, №10 Лікарський препарат

  • Інструкція
  • Про препарат
  • Ціни
  • Карта
  • Аналоги
Цереброкурин®

Цереброкурин інструкція із застосування

Склад

діюча речовина: Цереброкурин (активні нейропептиди, отримані з мозку ембріонів великої рогатої худоби);

1 мл розчину містить 2 мг Цереброкурину;

допоміжні речовини: натрію хлорид, вода для ін’єкцій, хінозол.

Лікарська форма

Розчин для ін’єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина від світло-жовтого до світло-коричневого кольору.

Фармакотерапевтична група

Психостимулюючі та ноотропні засоби. Код АТХ N06В Х.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Пептидний модулятор Цереброкурин® впливає на вищу нервову діяльність шляхом активації енергопродукуючої та білоксинтезуючої функції нервових клітин, підвищення активності синаптичного апарату нейронів.

Цереброкурин® сприяє збільшенню діаметра мітохондрій, збільшенню їх площі в одиниці об’єму та відновленню мієлінових оболонок у нейроцитах мозку, мозаїчне руйнування яких відбувається при гіпоксичному ураженні нейроцитів. Препарат чинить ноотропну та вазоактивну дію, виявляє регулюючий вплив на біоелектричну активність мозку.

Цереброкурин® покращує артеріальний та венозний церебральний кровообіг. Ноотропна, гіполіпідемічна, гепатопротекторна, анаболічна дія сприяє реституції порушених функцій центральної нервової системи, зумовлених як функціональним, так і органічним ураженням головного мозку, нормалізації емоційно-мнестичних функцій, розширює діапазон адаптаційних реакцій, що сприяє фізичній, психічній та соціальній реабілітації хворих із нервовими та психічними захворюваннями.

При спадководетермінованих і генетично зумовлених захворюваннях Цереброкурин® чинить стабілізуючий ноотропний ефект.

Фармакокінетика.

Вивчення фармакокінетики неможливе, оскільки активні нейропептиди, які входять до складу препарату, присутні в організмі у вигляді високомолекулярних білків-попередників, біосинтез яких відбувається у постнатальний період.

Показання

Захворювання, які характеризуються порушенням функції центральної нервової системи, зокрема різні форми нейроциркуляторної дистонії, хронічні ішемічні дисциркуляторні та посттравматичні енцефалопатії, залишкові явища гострого порушення мозкового кровообігу.

Як допоміжний засіб — після перенесених нейрохірургічних реконструктивних операцій на магістральних судинах голови; при хворобі Альцгеймера, синдромі Бінсвангера (ішемічний перивентрикулярний аріолізм), при синдромі хронічної втоми та віковому слабоумстві судинного генезу, деменції змішаних форм, інтелектуальних динамічних порушеннях, психоорганічному синдромі з інтелектуальною недостатністю; наслідках енцефаліту; хворобі Дауна, синдромах Ретта та Мартіна-Белла.

В офтальмологічній практиці — синільна макулодистрофія (суха та волога форми), висока ускладнена короткозорість, стани після відшарування сітківки, часткова атрофія зорового нерва, посттравматична макулодистрофія, центральна серозна хоріоретинопатія, непроліферативна діабетична ретинопатія без вираженого набряку макулярної ділянки, глаукома з компенсованим внутрішньоочним тиском.

У педіатричній практиці — при затримці психічного розвитку та мовлення, вродженій алалії та дислексії, наслідках інсульту з афазією, церебральному паралічі з психомовною затримкою (нетяжкого ступеня), апалічному (декортикаційному) синдромі — у підгострому періоді та при його наслідках без частих епілептичних нападів, наслідках енцефаліту або черепно-мозкової травми з розладами інтелектуальних функцій та стійких цефалгіях, млявих паралічах. У неонатальному періоді — при помірній та тяжкій асфіксії, наслідках тяжкої хронічної гіпоксії.

Протипоказання

Підвищена індивідуальна чутливість до компонентів препарату, вагітність, період годування груддю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Будь-якої взаємодії не спостерігалося.

Особливості застосування

Призначати з обережністю при схильності до алергії. Пацієнтам з епілептичним статусом та нападами слід застосовувати Цереброкурин® під наглядом лікаря.

Дітям не рекомендується застосовувати Цереброкурин® на ніч.

У період лікування препаратом не слід вживати алкоголь.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Цереброкурин® не рекомендується застосовувати жінкам у період вагітності або годування груддю.

Спосіб застосування та дози

Цереброкурин® вводити внутрішньом’язово.

Дорослим застосовувати по 2 мл щоденно. Мінімальний курс лікування — 10 ін’єкцій. Хворі з тяжкими органічними ураженнями головного мозку, хворобою Альцгеймера потребують більш тривалого лікування; курс може бути збільшений до 40 ін’єкцій, повторні курси рекомендується проводити 2–3 рази на рік.

У педіатричній практиці застосовувати з перших днів життя до 6-місячного віку — по 0,5 мл через день, на курс лікування — 3–5 ін’єкцій; віком від 6 місяців до 1 року — по 0,5 мл через день, на курс лікування 10 ін’єкцій; дітям віком 1–3 роки — по 1–2 мл через день, курс — 10 ін’єкцій; віком від 3 років — 2 мл через день, 10–20 ін’єкцій. Доцільні повторні курси (2–4) через 1–3 місяці.

Новонародженим та дітям віком до 3 років лікування препаратом слід проводити в умовах стаціонару.

В офтальмологічній практиці Цереброкурин® вводити внутрішньом’язово: по 2 мл щоденно або перші п’ять ін’єкцій внутрішньом’язово, потім 1 мл перибульбарно, 1 мл внутрішньом’язово. Ін’єкції здійснювати щоденно, без перерви. Мінімальний курс лікування — 10 ін’єкцій.

Діти

У педіатричній практиці застосовувати з перших днів життя.

Передозування

Випадки передозування препарату не спостерігались.

Побічні реакції

Можлива індивідуальна чутливість до компонентів препарату. При застосуванні лікарського засобу при лікуванні дитячого церебрального паралічу із симптоматичною епілепсією можуть очікуватися такі побічні реакції як почастішання нападів, головний біль, надмірна збудженість.

Термін придатності

2 роки.

Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці, при температурі від +2 °С до +8 °С, у недоступному для дітей місці. Не заморожувати!

Упаковка

По 0,5 мл в ампулах № 5; по 2 мл в ампулах № 10, у картонній упаковці з полімерною чарунковою вкладкою.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

ТОВ «НІР».

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності

Україна, 02160, м. Київ, Харківське шосе, 50.