0
UA | RU

Вермокс (Vermox)

Склад і форма випуску

Гедеон Ріхтер
РечовинаКількість
Мебендазол100 мг
Допоміжні речовини: натрію лаурилсульфат, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат, сахарин натрію, тальк, крохмаль кукурудзяний, лактози моногідрат..
№ UA/7363/01/01 від 08.12.2017
За рецептом
Класифікація
Лікарські засоби
Активна речовина

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Мебендазол − антигельмінтний засіб широкого спектра дії. Він активний щодо Enterobius vermicularis, Ascaris lumbricioides, Trichuris trichiura, Ancylоstoma duodenale, Necator americanus, Strongyloides stercoralis, Taenia spp. або змішаних інвазій. Немає доказів ефективності препарату Вермокс у лікуванні цистицеркозу.

Препарат спричиняє дегенерацію цитоплазматичних мікротрубочок глиста, тим самим перешкоджає утилізації глюкози, знижує енергообмін і спричиняє загибель паразита.

Фармакокінетика. Після прийому внутрішньо мебендазол у невеликій кількості всмоктується у ШКТ. Незначна його частина, потрапляючи в кров, на 90% зв’язується з білками плазми крові і метаболізується у печінці.

Одночасне застосування препарату з їжею з високим вмістом жиру призводить до незначного підвищення біодоступності мебендазолу.

Показання Вермокс

лікування інвазій, таких як ентеробіоз, аскаридоз, анкілостомоз, стронгілоїдоз, трихоцефальоз, теніоз, некатороз.

Застосування Вермокс

при ентеробіозі. Дорослим і дітям віком від 2 років незалежно від маси тіла та віку — 1 таблетка (100 мг) як одноразова доза. Для запобігання повторній інвазії слід повторити прийом 1 таблетки (100 мг) препарату через 2 або 4 тиж.

При аскаридозі, трихоцефальозі, анкілостомозі або змішаних гельмінтозах. Дорослим і дітям віком від 2 років незалежно від маси тіла і віку — 1 таблетка (100 мг) 2 рази на добу (1 таблетка вранці і 1 таблетка ввечері) протягом 3 діб поспіль.

При теніозі та стронгілоїдозі. Дорослим — по 2 таблетки вранці і ввечері (400 мг/добу) протягом 3 діб поспіль; дітям віком від 2 років — по 1 таблетці вранці і ввечері (200 мг/добу) протягом 3 діб поспіль.

При застосуванні препарату Вермокс не потрібно дотримуватися спеціальної дієти або приймати проносні засоби. Таблетки можна подрібнювати або ковтати цілими. Для дітей молодшого віку перед застосуванням можна розтовкти таблетку. Прийом лікарського засобу дитиною повинен проходити під наглядом дорослих.

Протипоказання

підвищена чутливість (алергія) до мебендазолу або будь-якого з компонентів препарату. Період вагітності, годування грудьми.

Побічна дія

перелік побічних реакцій, які спостерігалися, класифіковано за частотою появи: дуже часто (≥1/10); часто (≥1/100−<1/10); нечасто (≥1/1000−<1/100); поодинокі (≥1/10 000−<1/1000); рідко (<1/10 000); частота невідома (неможливо оцінити на основі наявних даних).

З боку крові та лімфатичної системи: поодинокі — нейтропенія.

З боку імунної системи: поодинокі — реакції підвищеної чутливості, включаючи анафілактичні та анафілактоїдні реакції.

З боку ЦНС: поодинокі — судоми, запаморочення.

З боку ШКТ: часто — біль у животі (при значному паразитарному навантаженні); нечасто — абдомінальний дискомфорт, діарея (при значному паразитарному навантаженні), метеоризм.

З боку шкіри і підшкірної клітковини: поодинокі — висип, токсичний епідермальний некроліз, синдром Стівенса — Джонсона, екзантема, ангіоневротичний набряк, кропив’янка, алопеція.

З боку печінки та жовчовивідних шляхів: поодинокі — гепатит, підвищення активності печінкових ферментів.

Особливості застосування

одна таблетка препарату містить 110 мг лактози моногідрату, тому пацієнтам із рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, недостатністю лактази або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції не слід застосовувати Вермокс.

Результати досліджень вказують на можливий зв’язок між застосуванням мебендазолу і метронідазолу та виникненням синдрому Стівенса — Джонсона/токсичного епідермального некролізу. Слід уникати одночасного застосування мебендазолу та метронідазолу.

Застосування у період вагітності або годування грудьми. Оскільки Вермокс протипоказаний при вагітності, вагітним або тим, які підозрюють вагітність, не слід застосовувати препарат.

Період годування грудьми. Невідомо, чи проникає мебендазол у грудне молоко, тому не рекомендовано годування грудьми при застосуванні препарату.

Фертильність. Відомо, що мебендазол не впливає на здатність до народжування при прийомі в дозах до 10 мг/кг маси тіла на добу.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Мебендазол не впливає на здатність керувати автомобілем і виконувати роботи, пов’язані з високим ризиком травматизму, але, враховуючи можливість розвитку небажаних побічних реакцій з боку нервової системи, слід дотримуватися особливої обережності.

Діти. Застосовують для лікування дітей віком від 2 років.

Через недостатній досвід застосування препарату у дітей віком до 2 років, а також через те, що є окремі повідомлення щодо виникнення судом під час застосування препарату у дітей цієї вікової групи, призначати Вермокс слід лише у разі, якщо наявна глистна інвазія серйозно позначається на їх харчовому статусі та фізичному розвитку.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

одночасне застосування з циметидином може призвести до посилення ефекту препарату Вермокс за рахунок пригнічення метаболізму мебендазолу у печінці з наступним підвищенням концентрації останнього у плазмі крові.

Необхідно уникати одночасного застосування мебендазолу та метронідазолу (див. ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ).

Передозування

у пацієнтів, які застосовували дози вищі, ніж рекомендовані, або лікувалися протягом тривалого часу, рідко відмічалися алопеція, зворотні порушення функції печінки, гепатит, агранулоцитоз, нейтропенія та гломерулонефрит. Такі побічні реакції, за винятком агранулоцитозу і гломерулонефриту, виявляли також у пацієнтів, які застосовували мебендазол у стандартному дозуванні (див. ПОБІЧНІ РЕАКЦІЇ).

Симптоми: при випадковому передозуванні можуть відмічатися спастичний біль у животі, нудота, блювання, діарея.

Лікування: специфічного антидоту не існує. Одразу після прийому мебендазолу внутрішньо можна провести промивання шлунка. Якщо це виправдано, можна призначити активоване вугілля.

Умови зберігання

при температурі не вище 30 °C. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Інструкція МОЗ
Дата додавання: 19.10.2021 р.
© Компендіум 2020

Діагнози, при яких застосовують Вермокс

Вульвовагініт МКХ N77.1
Ентеробіоз (нематодоз), (гострики) МКХ B80
Трихуроз (трихоцефальоз) МКХ B79
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko