• Кабинет
 • НЕУРОБЕКС-ТЕВА (NEUROBEX-TEVA)

  Склад і форма випуску

  таблетки, вкриті плівковою оболонкою банка, № 90, 150Ціни в аптеках
  Тіаміну нітрат
  15 мг
  Піридоксину гідрохлорид
  10 мг
  Ціанокобаламін
  0,02 мг
  № UA/7313/01/02 від 07.11.2018
  C

  Фармакологічні властивості

  дія препарату визначається вітамінами, які входять до його складу.

  Тіамін (вітамін B1) бере активну участь в обміні вуглеводів і жирів, необхідний для синтезу нуклеїнових кислот. Потенціює дію ацетилхоліну, що бере участь у передачі нервового імпульсу. Відіграє важливу роль у регулюванні функцій м’язової та вегетативної нервової системи. Посилює тканинне дихання, покращує надходження кисню до клітин шкіри.

  Піридоксин (вітамін В6) — компонент, необхідний для метаболізму амінокислот, жирів і вуглеводів, а також для синтезу фізіологічних регуляторів, таких як серотонін і гістамін. Бере участь у розщепленні ХС, синтезі і живленні мієлінової оболонки периферичного нерва та аксону. Недостатність вітаміну В6 призводить до розвитку нейром’язової дистрофії і судом.

  Ціанокобаламін (вітамін В12) бере участь у білковому, жировому і вуглеводному обмінах. Запобігає жировому переродженню печінки. Сприяє зниженню рівня ХС у крові та його виведенню з кровоносних судин. Стимулюючи синтез білка, нормалізує процеси росту і розвитку. Регулює процеси кровотворення. Підвищуючи фагоцитарну активність лейкоцитів та активізуючи діяльність ретикулоендотеліальної системи, посилює імунологічний захист організму.

  Компоненти комплексу Неуробекс-Тева абсорбуються в тонкій кишці, зв’язуються з білками плазми крові, розподіляються в усіх тканинах. В організмі піддаються біотрансформації, виводяться переважно із сечею (як у незміненому стані, так і у вигляді метаболітів).

  Показання НЕУРОБЕКС-ТЕВА

  у комплексному лікуванні невритів, поліневритів і невралгій, таких як:

  – невралгія трійчастого нерва;

  – міжреберна невралгія;

  – ішіас;

  – поперековий синдром (люмбаго);

  – плексит (шийного та плечового сплетінь);

  – корінцеві неврити внаслідок дегенеративних захворювань хребта;

  – прозоплегія (ураження лицьового нерва);

  – постінфекційні та токсичні ураження нервової тканини при алкоголізмі, діабетичній полінейропатії, інтоксикації лікарськими засобами.

  Застосування НЕУРОБЕКС-ТЕВА

  Неуробекс-Тева застосовувати внутрішньо, під час або після їжі, не розжовуючи, запиваючи водою.

  Дорослим призначати по 2–3 таблетки 3–4 рази на добу протягом 30 днів.

  Індивідуальну дозу та тривалість лікування визначає лікар.

  Протипоказання

  гіперчутливість до тіаміну нітрату, піридоксину гідрохлориду, ціанокобаламіну та до будь-яких інших компонентів препарату.

  Вітамін В1 протипоказано застосовувати при алергічних захворюваннях.

  Вітамін В6 протипоказано застосовувати при виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки у стадії загострення (оскільки можливе підвищення кислотності шлункового соку).

  Вітамін В12 протипоказано застосовувати при еритремії, еритроцитозі, тромбоемболії.

  Побічна дія

  при прийомі препарату побічні ефекти маловірогідні. В окремих випадках при прийомі препарату у цій лікарській формі можливі наступні побічні ефекти.

  З боку нервової системи: довготривале застосування (понад 6–12 міс) у дозах вище 50 мг вітаміну В6 щоденно може призвести до периферичної сенсорної нейропатії, нервового збудження, нездужання, запаморочення, головного болю.

  З боку ШКТ: шлунково-кишкові розлади, у тому числі нудота, блювання, діарея, біль у животі, підвищення кислотності шлункового соку.

  З боку імунної системи: реакції гіперчутливості; підвищене потовиділення, задишка, анафілактичний шок, анафілаксія.

  З боку ендокринної системи: високі концентрації вітаміну В6 можуть пригнічувати лактацію.

  З боку серцево-судинної системи: тахікардія, колапс.

  З боку шкіри: алергічні реакції, у тому числі свербіж, висипання, кропив’янка.

  Особливості застосування

  при застосуванні вітаміну В12 клінічна картина, а також лабораторні аналізи при фунікулярному мієлозі або перніціозній анемії можуть втрачати свою специфічність.

  Прийом алкоголю та чорного чаю знижує абсорбцію тіаміну.

  Вживання напоїв, що містять сульфіти (наприклад вино), підвищує деградацію тіаміну.

  Оскільки Неуробекс-Тева містить вітамін В6, який може спричинити підвищення кислотності шлункового соку, слід з обережністю застосовувати препарат у пацієнтів з пептичною виразкою шлунка і дванадцятипалої кишки в анамнезі, з вираженими порушеннями функції нирок і печінки.

  Пацієнтам з новоутвореннями, за винятком випадків, що супроводжуються мегалобластною анемією та дефіцитом вітаміну В12, не слід застосовувати препарат. Лікарський засіб не застосовувати при тяжкій або гострій формі декомпенсації серцевої діяльності та стенокардії.

  Оскільки Неуробекс-Тева містить лактозу в якості допоміжної речовини, його не можна застосовувати у хворих із лактазною недостатністю, галактоземією або глюкозно-галактозним синдромом мальабсорбції. До складу препарату входить крохмаль пшеничний, тому пацієнтам з алергією на пшеницю (відмінною від целіакії) не слід застосовувати цей лікарський засіб. Неуробекс-Тева можна застосовувати у хворих на целіакію.

  Барвник понсо 4R (Е124) може спричиняти алергічні реакції.

  Застосування у період вагітності або годування грудьми. Препарат слід призначати тільки після ретельної оцінки співвідношення користі для матері та ризику для плода, оскільки недостатньо даних щодо безпеки застосування препарату в період вагітності.

  Вітаміни В1, В6 та В12 екскретуються в грудне молоко. Високі концентрації вітаміну В6 можуть пригнічувати лактацію. Дослідження щодо ступеня секреції вітамінів у грудне молоко не проводили. Рішення щодо припинення годування грудьми або застосування препарату необхідно приймати з урахуванням необхідності застосування лікарського засобу для матері. У разі необхідності застосування препарату слід припинити годування грудьми на цей період.

  Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Препарат не впливає на здатність керувати транспортними засобами або працювати зі складними механізмами. Якщо під час лікування препаратом спостерігається запаморочення, слід утриматися від керування транспортними засобами та роботи з механізмами.

  Діти. Препарат не слід призначати дітям.

  Взаємодія з іншими лікарськими засобами

  етанол різко зменшує всмоктування тіаміну. Дія тіаміну інактивується 5-фторурацилом, оскільки останній конкурентно інгібує фосфорилювання тіаміну у тіамін-пірофосфат. Антациди знижують всмоктування тіаміну. Петльові діуретики, наприклад фуросемід, що гальмують канальцеву реабсорбцію, під час довготривалої терапії можуть спричинити підвищення екскреції тіаміну і, таким чином, знизити рівень тіаміну.

  Вітамін В1, впливаючи на процеси поляризації у ділянках нервово-м’язових синапсів, може послаблювати курареподібну дію міорелаксантів.

  Вітамін В6 є антагоністом ізоніазиду і тіосемікарбазонів, коригує сидеробластну анемію, спричинену цими протитуберкульозними засобами. Протипоказане одночасне застосування з леводопою, оскільки вітамін В6 може зменшувати протипаркінсонічну дію леводопи (при застосуванні без інгібітора допа-декарбоксилази) шляхом посилення периферичного декарбоксилювання леводопи. Піридоксин може знижувати концентрацію протисудомних препаратів у крові, наприклад фенітоїну, фенобарбіталу. Одночасний прийом з антагоністами піридоксину (наприклад ізоніазид, гідралазин, пеніциламін або циклосерин), пероральними контрацептивами може підвищувати потребу у вітаміні В6. Одночасне застосування вітаміну В6 з гідралазином і циклосерином зменшує спричинені цими лікарськими засобами побічні неврологічні реакції. Піридоксин може знизити ефективність алтретаміну.

  Сироваткова концентрація вітаміну В12 може знизитися при одночасному застосуванні з оральними контрацептивами. Клінічна значущість взаємодії незрозуміла.

  Колхіцин, етиловий спирт, аміноглікозиди (неоміцин), пероральні антидіабетичні засоби з групи бігуанідів, аміносаліцилова кислота, протиепілептичні засоби, хлорамфенікол, холестирамін, вітамін С, солі калію, метилдопа та антациди (наприклад омепразол та циметидин) знижують всмоктування вітаміну В12. Клінічна значущість більшості взаємодій, імовірно, невелика.

  Рівень вітаміну В12 у крові можуть також знижувати закис азоту та загальні анестетики.

  Передозування

  при передозуванні відбувається посилення побічних реакцій, пов’язаних із застосуванням препарату. Можлива поява нервового збудження, тахікардії, болю у ділянці серця.

  Вітамін В1: має широкий терапевтичний діапазон. Дуже високі дози (більше 10 г) проявляють курареподібний ефект, пригнічуючи провідність нервових імпульсів.

  Вітамін В6: володіє дуже низькою токсичністю. Довготривалий прийом (понад 6–12 міс) у дозах більше 50 мг вітаміну В6 щоденно може призвести до периферичної сенсорної нейропатії.

  Надмірне застосування вітаміну В6 у дозах більше 1 г на добу протягом кількох місяців може призвести до нейротоксичних ефектів.

  Невропатії з атаксією і розлади чутливості, церебральні судоми зі змінами на ЕЕГ, а також в окремих випадках гіпохромна анемія і себорейний дерматит були описані після введення вітаміну В6 у дозі більше 2 г/добу.

  Вітамін В12: після парентерального введення (у рідкісних випадках — після перорального застосування) більше рекомендованих доз препарату спостерігалися алергічні реакції, екзематозні шкірні порушення і доброякісна форма акне.

  При тривалому застосуванні вітаміну В12 у високих дозах можливе порушення активності ферментів печінки, біль у ділянці серця, гіперкоагуляція.

  Лікування. Промивання шлунка, застосування активованого вугілля та симптоматичних засобів. Ізоніазид застосовувати як антидот вітаміну В6.

  Умови зберігання

  у сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

  Діагнози, при яких застосовують НЕУРОБЕКС-ТЕВА

  Дата додавання: 08.07.2020 р.
  © Компендиум 2019

  Інструкція МОЗ

  Ціни на НЕУРОБЕКС-ТЕВА в містах України

  Вінниця 215.72 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Вінниця, вул. Грибоєдова, 3, тел.: +380672132986202.99 грн./уп.

  Дніпро 216.64 грн./уп.

  «АПТЕКИ МЕДИЧНОЇ АКАДЕМІЇ» Дніпро, вул. Калинова, 3, тел.: +380563775570200.10 грн./уп.

  Житомир 218.3 грн./уп.

  «ПОДОРОЖНИК» Житомир, вул. Лесі Українки, 14, тел.: +380981696139205.99 грн./уп.

  Запоріжжя 213.02 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Запоріжжя, вул. Ентузіастів, 3, тел.: +380612772929185.95 грн./уп.

  Івано-Франківск 229.91 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Івано-Франківськ, вул. Галицька, 80Б, тел.: +380673124744203.99 грн./уп.

  Київ 225.14 грн./уп.

  «АПТЕКА TAS» Київ, перехр. Перемоги / Гетьмана Вадима, 49/2, тел.: +380445945502195.57 грн./уп.

  Кропивницький 217.44 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Кропивницький, вул. Пашутинська, 75, тел.: +380677196874203.99 грн./уп.

  Луцьк 224.26 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Луцьк, просп. Відродження, 26А, тел.: +380676532022204.99 грн./уп.

  Львів 236.44 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Львів, вул. Мазепи, 10, тел.: +380677538543191.99 грн./уп.

  Миколаїв 224.92 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Миколаїв, вул. Миколаївська, 15, тел.: +380512214072214.95 грн./уп.

  Одеса 242.9 грн./уп.

  «ІНТЕРНЕТ АПТЕКА» Одеса, вул. Канатна, 79, тел.: +380487288119201.48 грн./уп.

  Полтава 220.64 грн./уп.

  «ПАНІ АПТЕКА» Полтава, просп. Мира, 30А, тел.: +380532629866209.17 грн./уп.

  Рівне 225.29 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Рівне, вул. Бандери, 49, тел.: +380677713953204.99 грн./уп.

  Суми 215.75 грн./уп.

  «ЛІНДА-ФАРМ» Суми, вул. Набережна Ріки Стрілки, 50, тел.: +380504730086204.60 грн./уп.

  Тернопіль 230.49 грн./уп.

  «ПОДОРОЖНИК» Тернопіль, вул. Руська, 23, тел.: +380672404019203.99 грн./уп.

  Ужгород 244.24 грн./уп.

  «МЕД-СЕРВІС» Ужгород, просп. Свободи, 3219.89 грн./уп.

  Харків 221.69 грн./уп.

  «МЕД-СЕРВІС» Харків, просп. Тракторобудівників, 59/56, тел.: +380577666091189.60 грн./уп.

  Херсон 221.15 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Херсон, вул. Комкова, 92, тел.: +380552453900213.95 грн./уп.

  Хмельницький 232 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Хмельницький, вул. Свободи, 1А, тел.: +380682961252207.99 грн./уп.

  Черкаси 219.41 грн./уп.

  «ПОДОРОЖНИК» Черкаси, вул. Вернигоры, 4, тел.: +380676570909213.99 грн./уп.

  Чернігів 218.24 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Чернігів, просп. Перемоги, 14, тел.: +380677210430203.99 грн./уп.

  Чернівці 230.82 грн./уп.

  «АПТЕКА TAS» Чернівці, перехр. Героїв Майдану / Загула Дмитра, 9/2, тел.: +380445205050195.57 грн./уп.

  На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
  Developed by Maxim Levchenko