0
UA | RU

Календули мазь (Unguentum Calendulae)

різних виробників

Склад і форма випуску

Віола
РечовинаКількість
Настоянка календули (нагідок лікарських)10 г/100 г
Допоміжні речовини: емульсія консистентна вода/вазелин.
№ UA/7242/02/01 від 13.05.2017
Віола
РечовинаКількість
Настоянка календули (нагідок лікарських)10 г/100 г
Допоміжні речовини: емульсія консистентна вода/вазелин.
№ UA/7242/02/01 від 13.05.2017
Віола
РечовинаКількість
Настоянка календули (нагідок лікарських)10 г/100 г
Допоміжні речовини: емульсія консистентна вода/вазелин.
№ UA/7242/02/01 від 13.05.2017
ООО "ДКП "Фармацевтическая фабрика"
РечовинаКількість
Настоянка календули (1:10)100 мг/г
№ UA/3042/02/01 від 15.06.2018
Лубнифарм
РечовинаКількість
Настоянка календули (нагідок лікарських)10 г/100 г
Допоміжні речовини: емульсія консистентна вода/вазелин.
№ UA/6780/01/01 від 08.11.2017
Тернофарм
РечовинаКількість
Настоянка календули (нагідок лікарських)10 г/100 г
Допоміжні речовини: емульсія консистентна вода/вазелин.
№ UA/8418/01/01 від 13.03.2018
Фітофарм
РечовинаКількість
Настоянка календули (нагідок лікарських)10 г/100 г
Допоміжні речовини: емульсія консистентна вода/вазелин.
№ UA/8039/01/01 від 29.11.2017
Класифікація
Лікарські засоби
Активна речовина

Актуальна інформація

Увагу дослідників часто привертають препарати, виготовлені з лікарської рослинної сировини. Завдяки наявності в їх складі цілого комплексу біологічно активних речовин вони характеризуються широким спектром фармакологічної дії та низькою токсичністю, тому їх можна застосовувати протягом тривалого часу з профілактичною чи лікувальною метою при мінімальному ризику розвитку побічних ефектів (Воскресенская М.Л., 2017).

Лікувальні властивості календули

Календула лікарська або нагідки лікарські (Calendula officinalis) — це відома у всьому світі лікарська рослина, яка характеризується своєю здатністю до накопичення великої кількості біологічно активних речовин різних класів. Рослина накопичує каротиноїди — ліпофільні сполуки, які не екстрагуються технологією водного настою. І хоча каротиноїди не є основними діючими речовинами, їх значення велике. Вчені з Великобританії встановили, що серед каротиноїдів календули відмічають такі речовини, як фітофлуїн (0,4%), лікопін (59,1%), мутатохром (17,8%), ксантофіл — флавоксантин (24,5%), а також сполуки, подібні до рубіксантину та аурохрому (по 7,4%). Ці речовини характеризуються переважно антиоксидантними властивостями (Дейнека В.И., 2011), а також стимулюють епітелізацію та сповільнюють ріст деяких пухлин (Воскресенская М.Л., 2017).

Мазь календули — це лікарський засіб для зовнішнього застосування, діючою речовиною якого є настойка календули (інструкція МОЗ України). Терапевтична дія препарату зумовлена наявністю в ньому флавоноїдів, каротиноїдів (до 3%), сапонінів, дубильних речовин, органічних кислот та інших біологічно активних сполук (інструкція МОЗ України). Настойка календули характеризується антисептичними та протизапальними властивостями, так що застосовується не лише в якості монотерапії, а й у комбінації з іншими лікарськими засобами (Миронов С.Е., 2013).

Клінічне обґрунтування дії мазі календули

Флавоноїдам відводиться провідна роль у формуванні основних фармакотерапевтичних ефектів у препаратах рослинного походження: антимікробний, діуретичний, протизапальний, противірусний, спазмолітичний тощо. Флавоноїди нагідок лікарських характеризуються переважно антисептичною та протизапальною дією. У результаті досліджень встановлено, що діючі речовини, які містяться у нагідках лікарських (дослідження проводилося із застосуванням водного екстракту), характеризуються вираженою антибактеріальною активністю проти збудників ентеропатогенної групи (Shigella dysenteriae, S. flexneri, S. sonnei, Salmonella, Escherichia coli). Окрім того, доведена ефективність календули лікарської відносно Candida albicans та Asparagillus niger, причому протигрибкова активність, за деякими даними, зіставна з дією такого протигрибкового препарату, як флуконазол. Також екстракт календули активний відносно Streptococcus mutans, Streptococcus oralis, Streptococcus salivarius. У результаті досліджень також встановлено, що настойка нагідок лікарських активна відносно Pseudomonas aeruginosa (Афанасьева П.В., 2016), що дозволяє розглядати мазь календули (настойка календули є діючою речовиною) як перспективний допоміжний препарат для лікування інфекцій шкіри та м’яких тканин, викликаних госпітальною мікрофлорою. Антимікробну активність нагідок лікарських пояснюють фітонцидним ефектом ефірних олій, каротину та лікопіну (Воскресенская М.Л., 2017).

Встановлено, що зовнішнє застосування препаратів календули сприяє прискоренню процесів регенерації тканин та покращенню якості грануляцій, а також стимулює швидку епітелізацію ран та формування ніжного рубця у зв’язку з посиленням антиоксидантних захисних механізмів. Цікаво, що мазь на основі настойки календули чинить вдвічі вираженіший регенеруючий ефект, аніж мазь на основі водного екстракту (Воскресенская М.Л., 2017).

Флавоноїди календули (у дослідженні застосовувався екстракт) посилюють макрофагальну інфільтрацію ранової поверхні, що призводить до підвищення рівня глікогену. Антиексудативну активність календули пов’язують з інгібуванням синтезу простагландинів PGE2 у плазмі крові. А опосередковане інгібування цитокінів та ЦОГ-2 пояснює протизапальний ефект нагідок лікарських (Воскресенская М.Л., 2017).

Досвід клінічного застосування мазі календули

Згідно з інструкцією МОЗ України показаннями до застосування мазі календули є опіки, порізи, шкірні тріщини та гнійні рани. Окремі автори рекомендують застосовувати препарати нагідок лікарських також у таких клінічних ситуаціях (Воскресенская М.Л., 2017):

  • трофічні виразки на фоні хронічної венозної недостатності;
  • пародонтоз та стоматит;
  • у гінекологічній практиці — кольпіти, обробка епізіотомних ран;
  • в отоларингологічній практиці — при гінгівітах і тонзилітах;
  • у проктологічній практиці — анальні тріщини, комплексне лікування геморою.

Застосування мазі календули в дерматології

Деякі автори (McQuestion M., 2006) вказують на доцільність локального застосування препаратів на основі нагідок лікарських (у дослідженні застосовувався крем календули) для лікування локальних шкірних реакцій в онкологічній практиці. Радіаційний дерматит 2-го чи 3-го ступеня часто відмічають у жінок, які отримують комбіновану терапію раку молочної залози — частота помірних чи виражених реакцій досягає 95% (Rosental A., 2019). Гострий радіаційний дерматит — це одне з побічних явищ радіотерапії, яке виявляється найчастіше та може прогресувати з розвитком суперінфекції чи потребувати переривання лікування. Основними способами профілактики та лікування цього побічного ефекту є зниження дози опромінення, а також відповідний догляд за шкірою (Modesto A., 2012). Зокрема, у клінічному дослідженні була продемонстрована (Pommier P., 2004) ефективність топічного застосування мазі календули. Під час дослідження проводилося порівняння ефективності застосування мазі календули та емульсії триетаноламіну саліцилату за двома кінцевими точками: у якості первинної кінцевої точки було обрано прогресування гострого дерматиту до 2-го та вище ступеня, а в якості вторинної кінцевої точки — показники якості життя: оцінка частоти больового синдрому, кількість топічного лікарського засобу, що застосовується, та загальна задоволеність пацієнта. При цьому встановлена висока ефективність (така, що навіть перевищує ефективність емульсії триетаноламіну саліцилату) мазі календули у профілактиці прогресування гострого радіаційного дерматиту.

В експерименті на щурах встановлено, що пероральне введення екстракту нагідок лікарських сприяє прискоренню загоєння ранових вад при індукованому термічному опіку. При цьому прискорення дозрівання грануляційної тканини прямо пропорційне дозі препарату, що вводиться (Воскресенская М.Л., 2017).

Застосування мазі календули у стоматології та отоларингології

Описаний досвід застосування мазі календули у складі пародонтальної пов’язки для лікування генералізованого пародонтиту. Встановлено, що місцеве застосування мазі календули у поєднанні з екстрактом гінкго білоба та оксидом цинку у складі тверднучої пов’язки сприяє зменшенню вираженості патологічного процесу, покращує мікроциркуляцію, зменшує мікробну колонізацію пародонтальних карманів та в цілому усуває запальні зміни в тканинах пародонту. Терапевтичний ефект оцінюється як за об’єктивними критеріями (рухливість зубів, глибина пародонтальних карманів, індекс гігієни за Федоровим, папілярно-альвеолярно-маргінальний індекс та ступінь кровоточивості, так і за суб’єктивними (біль, неприємні відчуття в яснах) (Скрипніков П.М., 2011).

У результаті дослідження встановлено, що фітоплівки, які містять екстракт квітів нагідок, чинять стимулюючу дію на процеси репарації у слизовій оболонці порожнини рота: загоєння ранових вад будь-якого походження значно прискорюється, раніше з’являються ознаки початку епітелізації, реакція фібробластів та вогнища формування грануляційної тканини (Хайрзаманова К.А., 2020).

Рекомендовано включати топічне застосування мазі календули в комплексну терапію герпетичного стоматиту (Луцкая И.К., 2016). Це захворювання посідає одне з провідних місць серед захворювань слизової оболонки порожнини рота у дітей — його частота досягає 70–80%. Середньотяжка та тяжка форми захворювання характеризуються поширеним ураженням слизової оболонки порожнини рота, губ та періоральних ділянок шкіри з прогресуванням запалення від катарального до виразково-некротичного. Утворені в результаті патологічного процесу виразкові вади болісні та чинять значний вплив на здатність розмовляти, приймати їжу чи пити. Схема лікування в такій ситуації має бути комплексною, із застосуванням системних протигерпетичних препаратів та багаторазовою (3–4 р/добу) обробкою пошкоджених ділянок антисептичними р-нами та маззю календули.

Рекомендовано (Карпищенко С.А., 2018) застосовувати мазь календули для лікування хронічного атрофічного риніту. Під терміном «хронічний атрофічний риніт» зазвичай розглядають хронічний запальний процес, що характеризується атрофією слизової оболонки порожнини носа. У патологічний процес також залучаються залози, носові раковини та елементи периферичної іннервації носа. У класифікації виділяють первинний та вторинний хронічний атрофічний риніт, а також такі окремі клінічні форми, як озена та передній сухий риніт. Це захворювання є поліетіологічним: до основних причин належать спадкова схильність, гормональний дисбаланс, аутоімунні захворювання, вірусні інфекції, дефіцит певних вітамінів та/або мікроелементів, а також специфічні запальні захворювання (системний червоний вовчак, риносклерома, сифіліс), довготривалий вплив різних зовнішніх шкідливих факторів (наприклад вугільний пил). Окрім суб’єктивних скарг, для діагностики використовують такі об’єктивні критерії, як зниження температури слизової оболонки, зниження швидкості мукоциліарного транспорту (сахариновий тест), порушення секреторної функції. У цілому терапевтична тактика включає туалет порожнини носа, іригацію слизової оболонки ізотонічними р-нами та застосування фітотерапевтичних мазей. Результати окремих клінічних досліджень підтверджують ефективність мазі календули в комплексній терапії переднього сухого риніту (Карпищенко С., 2017).

Застосування календули в комплексній терапії ревматоїдного артриту

Цікаво, що антиоксидантний ефект календули лікарської може застосовуватися в комплексній терапії ревматоїдного артриту. Доведено, що топічне застосування екстракту календули у поєднанні з диклофенаком натрію та метилсаліцилатом — дослідники рекомендують багатокомпонентний гель — дозволяє покращити якість життя пацієнтів за рахунок знеболювальної та протизапальної дії. Причому у такого методу існує низка переваг перед системним застосуванням НПЗП — виключаються такі побічні ефекти, як виразкова хвороба шлунка, нефропатія, гіпертензія та тромботичні ускладнення. При цьому в результаті досліджень зафіксовано, що протизапальний ефект зумовлений наявністю флавоноїдів, основним з яких є кверцетин. Він чинить антиоксидантний ефект за рахунок зв’язування активного кисню та оксиду азоту, і в той же час впливає на такі прозапальні сигнальні шляхи, як STAT1, NFκβ, MAPK, у результаті чого знижується синтез простагландинів, ЦОГ-2 та інших прозапальних цитокінів (Jurca T., 2021).

Мазь календули: висновок

Мазь календули (настойка нагідок лікарських є діючою речовиною) ефективна при великій кількості різноманітних патологічних процесів: рослина застосовується в народній медицині, в офіційній медицині та гомеопатії (Воскресенская М.Л., 2017). Експериментально та клінічно підтверджена ефективність застосування мазі на основі настойки календули як у режимі монотерапії, так і в поєднанні з іншими лікарськими засобами.

Інструкція МОЗ

Календули мазь мазь, Віола ПрАТ (Україна, Запоріжжя)

Склад

діюча речовина: настойка календули;

1 г мазі містить 0,1 г настойки календули;

допоміжні речовини: парафін білий м’який, вода очищена, емульгатор Т-2.

Лікарська форма.

Мазь.

Мазь жовтуватого кольору.

Назва і місце знаходження виробника

ПрАТ Фармацевтична фабрика «Віола».

Україна, 69063, м. Запоріжжя, вул. Кірова, 75.

Фармакотерапевтична група

Препарати, що сприяють загоюванню ран. Код АТС D03A Х.

Календули мазь містить флавоноїди, каротиноїди, сапоніни, дубильні речовини, органічні кислоти та інші сполуки. Календули мазь має антисептичні, протизапальні та репаративні властивості.

Показання для застосування

Опіки, порізи, тріщини шкіри, гнійні рани.

Протипоказання

Підвищена індивідуальна чутливість до компонентів препарату.

Належні заходи безпеки при застосуванні

Не слід застосовувати особам, схильним до алергічних реакцій на препарати календули. Запобігати потраплянню мазі в очі У разі випадкового потрапляння мазі в очі необхідно промити їх водою і негайно звернутися до лікаря.

Особливі застереження

Застосування в період вагітності або годування груддю.

Безпека та клінічна ефективність препарату у період вагітності або годування груддю не вивчалися, тому призначати його не рекомендується даній категорії пацієнтів.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Не впливає.

Діти.

Безпека та ефективність застосування мазі дітям до 12 років не встановлені, тому застосовувати препарат ланій категорії пацієнтів можна тільки після ретельної оцінки співвідношення ризик/користь (за призначенням лікаря).

Спосіб застосування та дози

Мазь наносити тонким шаром на уражені ділянки (можна застосовувати під оклюзійну пов’язку). Тривалість курсу лікування визначається лікарем індивідуально та залежить від характеру і вираженості патологічного процесу, досягнутого ефекту.

Передозування

Не виявлено. Можливе посилення проявів побічних реакцій.

Побічні ефекти

При індивідуальній підвищеній чутливості можуть спостерігатися алергічні реакції, включаючи почервоніння шкіри, висипання, свербіж, ангіоневротичний набряк.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Не встановлена.

Термін придатності.

2 роки 6 місяців.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 градусів у захищеному від світла місці; не допускається заморожування. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

Мазь по 40 г у контейнерах; по 30 г у тубах у пачці або без пачки.

Категорія відпуску.

Без рецепта.

Календули мазь мазь, Житомирська ФФ ТОВ (Україна, Станишівка)

Склад

діюча речовина: календули настойка;

1 г мазі містить календули настойки (Сalendulae tinctura) (1:10) (екстрагент — етанол 70%) 100 мг;

допоміжні речовини: парафін білий м’який, емульгатор Т-2, вода очищена.

Лікарська форма

Мазь.

Основні фізико-хімічні властивості: мазь жовтуватого кольору.

Фармакотерапевтична група

Препарати, що сприяють загоюванню ран.

Код АТХ D03A X.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Лікарський засіб містить флавоноїди, каротиноїди, сапоніни, дубильні речовини, органічні кислоти та інші сполуки. Календули мазь чинить антисептичну, протизапальну та репаративну дію.

Фармакокінетика.

Не вивчалась.

Клінічні характеристики

Показання

Опіки, порізи, тріщини та інші ураження шкіри.

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів лікарського засобу.

Особливі заходи безпеки.

Запобігати потраплянню мазі в очі. У разі випадкового потрапляння мазі в очі необхідно промити їх водою і негайно звернутися до лікаря.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Не встановлена.

Особливості застосування

Не слід застосовувати особам, схильним до алергічних реакцій на лікарські засоби з календулою.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Безпека та ефективність препарату у період вагітності або годування груддю не вивчалися, тому призначати його даній категорії пацієнтів не рекомендується.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Не впливає.

Спосіб застосування та дози

Лікарський засіб застосовують зовнішньо.

Мазь наносити тонким шаром на уражені ділянки (можна застосувати під оклюзійну пов’язку). Тривалість застосування визначається лікарем індивідуально, залежить від характеру і вираженості патологічного процесу та досягнутого ефекту.

Пацієнт повинен проконсультуватися з лікарем, якщо симптоми захворювання не зникли під час застосування лікарського засобу або спостерігалися будь-які побічні реакції.

Діти. Безпека та ефективність застосування мазі дітям до 12 років не встановлені, тому застосування лікарського засобу даній категорії пацієнтів можливе тільки після ретельної оцінки співвідношення ризик/користь (за призначенням лікаря).

Передозування

Не виявлено. Можливе посилення проявів побічних реакцій.

Побічні реакції

При індивідуальній підвищеній чутливості можуть спостерігатися алергічні реакції, включаючи почервоніння шкіри, висипання, свербіж, ангіоневротичний набряк.

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ºС у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 25 г у тубі в пачці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

ТОВ «ДКП «Фармацевтична фабрика».

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності

Україна, 12430, Житомирська обл., Житомирський р-н, с. Станишівка, вул. Корольова, б. 4.

Календули мазь мазь, Лубнифарм АТ (Україна, Лубни)

Склад

діюча речовина: настойка календули (Сalendulae tinctura) (1:10) (екстрагент — етанол 70,0% (об/об)) 100 мг;

допоміжні речовини: емульсія консистентна: вода очищена, парафін білий м’який, емульгатор «Т-2», олія мінеральна.

Лікарська форма

Мазь.

Основні фізико-хімічні властивості: густа однорідна маса світло-жовтого кольору з сіруватим або зеленуватим відтінком.

Фармакотерапевтична група

Препарати, що сприяють загоюванню ран. Код АТХ D03A X.

Фармакологічні властивості

Препарат чинить протизапальну, репаративну та антисептичну дію. Ці ефекти зумовлені багатим вмістом речовин (каротиноїди, флавоноїди, сапоніни, дубильні речовини, тритерпенові глікозиди, органічні кислоти, аскорбінова кислота), які збільшують ріст грануляцій, поліпшують епітелізацію, посилюють місцеві захисні механізми.

Клінічні характеристики

Показання

Опіки, порізи, тріщини та інші ураження шкіри.

Протипоказання

Підвищена індивідуальна чутливість до компонентів препарату.

Особливі заходи безпеки.

Запобігати потраплянню мазі в очі. У разі випадкового потрапляння мазі в очі необхідно промити їх водою і негайно звернутися до лікаря.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Не встановлена.

Особливості застосування.

Не слід застосовувати особам, схильним до алергічних реакцій на препарати календули.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Не рекомендується застосовувати Календули мазь у період вагітності або годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Не впливає.

Спосіб застосування та дози

Препарат застосовують зовнішньо. Мазь наносити тонким шаром на уражені ділянки (можна застосовувати під оклюзійну пов’язку). Тривалість курсу лікування визначається лікарем індивідуально та залежить від характеру і вираженості патологічного процесу, досягнутого ефекту.

Діти.

Безпека та ефективність застосування мазі дітям віком до 12 років не встановлені, тому призначати препарат цій категорії пацієнтів можна тільки після ретельної оцінки співвідношення ризик/користь (за призначенням лікаря).

Передозування

Не виявлено. Можливе посилення проявів побічних реакцій.

Побічні реакції

При індивідуальній підвищеній чутливості можуть спостерігатися алергічні реакції, включаючи почервоніння шкіри, висипання, свербіж, ангіоневротичний набряк.

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 40 г у банках, по 30 г у тубах, по 30 г у тубах № 1.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

АТ «Лубнифарм».

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності

Україна, 37500, Полтавська обл., м. Лубни, вул. Барвінкова, 16.

Календули мазь мазь, Тернофарм ТОВ (Україна, Тернопіль)

Склад

діюча речовина: 1 г мазі містить календули настойки (tinctura Calendulae) (1:10) — 100 мг;

допоміжні речовини: парафін білий м’який, вода очищена, емульгатор Т-2.

Лікарська форма

Мазь.

Основні фізико-хімічні властивості: мазь жовтуватого кольору. За зовнішнім виглядом мазь повинна бути однорідною.

Фармакотерапевтична група

Препарати, що сприяють загоюванню ран. Код ATХ D03А Х.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Препарат чинить протизапальну, репаративну та антисептичну дію. Ці ефекти зумовлені багатим вмістом речовин (каротиноїди, флавоноїди, сапоніни, дубильні речовини, тритерпенові глікозиди, органічні кислоти, аскорбінова кислота).

Фармакокінетика. Не вивчалась.

Клінічні характеристики

Показання

Опіки, порізи, тріщини, рани.

Протипоказання

Підвищена індивідуальна чутливість до компонентів препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Не встановлена.

Особливості застосування.

Запобігати потраплянню мазі в очі. У разі випадкового потрапляння мазі в очі необхідно промити їх водою і негайно звернутися до лікаря.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Не рекомендується застосовувати «Календули мазь» у період вагітності або годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Не впливає.

Спосіб застосування та дози

Мазь наносити тонким шаром на уражені ділянки (можна застосовувати під оклюзійну пов’язку). Тривалість застосування залежить від характеру та перебігу і тяжкості патологічного процесу та досягнутого ефекту.

Діти.

Безпека та ефективність застосування мазі дітям віком до 12 років не встановлені, тому застосовувати препарат цій категорії пацієнтів можна тільки після ретельної оцінки співвідношення ризик/користь (за призначенням лікаря).

Передозування

Не виявлено. Можливе посилення проявів побічних реакцій.

Побічні реакції

При індивідуальній підвищеній чутливості можуть спостерігатися алергічні реакції, включаючи почервоніння шкіри, висипання, свербіж, ангіоневротичний набряк.

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати у захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 20 г у тубах у пачці або без пачки.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник/заявник

ТОВ «Тернофарм».

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності/місцезнаходження заявника

ТОВ «Тернофарм».

Україна, 46010, м. Тернопіль, вул. Фабрична, 4.

Тел./факс: (0352) 521–444, www.ternopharm.com.ua

Календули мазь мазь, Фітофарм ПрАТ (Україна, Бахмут)

Затверджено МОЗ Украiни від 2017-11-29 р. № 1495. Р.п. № UA/8039/01/01

Склад лікарського засобу

діюча речовина: 1 г мазі містить настойки квітків календули (Calendulae flores) (1:10)

(екстрагент — етанол 70%) 0,1 г;

допоміжні речовини: парафін жовтий м’який, емульгатор Т-2, вода очищена.

Лікарська форма

Мазь.

Мазь жовтуватого кольору однорідної консистенції.

Назва і місце знаходження виробника

ПАТ «Фітофарм».

Україна, 84500, Донецька обл., м. Артемівськ, вул. Сибірцева, 2.

Фармакотерапевтична група

Препарати, що сприяють загоюванню ран. Код АТС. D03A X.

Препарат чинить протизапальну, репаративну та антисептичну дію. Ці ефекти зумовлені багатим вмістом речовин (каротиноїди, флавоноїди, сапоніни, дубильні речовини, тритерпенові глікозиди, органічні кислоти, аскорбінова кислота), які призводять до посилення росту, грануляцій, поліпшення епітелізації, підвищення місцевих захисних механізмів.

При місцевому зовнішньому застосуванні препарат не надходить до кров’яного русла.

Показання для застосування

Опіки, порізи, тріщини та інші ураження шкіри.

Протипоказання

Підвищена індивідуальна чутливість до компонентів препарату.

Належні заходи безпеки при застосуванні

Не слід застосовувати особам, схильним до алергічних реакцій на препарати календули. Запобігати потраплянню мазі в очі. У разі випадкового потрапляння мазі в очі необхідно промити їх водою і негайно звернутися до лікаря.

Особливі застереження

Застосування в період вагітності або годування груддю.

Не рекомендується застосовувати Календули мазь у період вагітності і годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Не впливає.

Діти.

Безпека та ефективність застосування мазі дітям віком до 12 років не встановлені, тому застосовувати препарат даній категорії пацієнтів можна тільки після ретельної оцінки співвідношення ризик/користь (за призначенням лікаря).

Спосіб застосування та дози

Препарат застосовують зовнішньо. Мазь наносити тонким шаром на уражені ділянки (можна застосовувати під оклюзійну пов`язку). Тривалість курсу лікування визначається лікарем індивідуально та залежить від характеру і вираженості патологічного процесу, досягнутого ефекту.

Передозування

Можливе посилення проявів побічних реакцій.

Побічні ефекти

Алергічні реакції, включаючи почервоніння, висипання, свербіж, ангіоневротичний набряк.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Не встановлена.

Термін придатності

2 роки 6 місяців.

Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, вказаного на упаковці!

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці, при температурі не вище 25 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 30 г у тубах.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Дата додавання: 22.10.2021 р.
© Компендіум 2019

Діагнози, при яких застосовують Календули мазь

Кіста бартолінової залози МКХ N75.0
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko