ФТОРОКОРТ® мазь

Гедеон Ріхтер

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

мазь 1 мг/г туба 15 г, № 1

Затверджено МОЗ Украiни від 2017-07-04 р. № 761. Р.п. № UA/7093/01/01

ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування препарату

Склад

діюча речовина: тріамцинолон;

1 г мазі містить 1 мг тріамцинолону ацетоніду;

допоміжні речовини: метилпарагідроксибензоат (E 218), кислота стеаринова, полісорбат 60, спирт цетиловий, парафін рідкий, гліцерин (85%), вода очищена.

Лікарська форма

Мазь.

Фармакотерапевтична група

Кортикостероїди для застосування у дерматології.

Код АТС

D07A B09.

Клінічні характеристики

Показання 

Захворювання шкіри, чутливі до кортикостероїдів (екзема, вульгарний псоріаз, алергічний дерматит).

Протипоказання 

Підвищена чутливість до тріамцинолону ацетоніду або до будь-якої допоміжної речовини препарату.

Препарат не можна застосовувати в очі або ділянки шкіри біля очей.

Застосування в якості монотерапії без проведення специфічного лікування при грибкових і бактеріальних шкірних інфекціях; туберкульоз; вірусні ураження шкіри, особливо при простому герпесі та вітряній віспі; при паразитарних інфекціях (короста); шкірні прояви сифілісу; шкірні реакції після вакцинації; пері анальний і геніальний свербіж; виразка гомілки; варикозне розширення вен; поширений бляшковий псоріаз; ураження шкіри обличчя (рожеві вугри, вульгарні вугри, періоральний дерматит); попрілості шкіри, викликані мокрими пелюшками; лікування сухого лущення шкіри та нанесення мазі на груди безпосередньо перед годуванням груддю; діти віком до 1 року.

Спосіб застосування та дози 

Для зовнішнього застосування.

Дорослим: тонкий шар мазі наносити 2–3 рази на добу на уражену ділянку шкіри (максимальна доза для дорослих — не більше 15 г мазі на добу) або застосовувати препарат під оклюзійну пов'язку (максимальна доза для дорослих — не більше 10 г мазі на добу).

Дітям: віком старше 1 року тонкий шар мазі наносити максимум 2 рази на добу на уражену ділянку шкіри. Тривалість застосування препарату дітям не має перевищувати 5 днів. Застосування оклюзійної пов'язки дітям протипоказано.

Особам літнього віку препарат необхідно використовувати обережно і протягом короткого часу, оскільки варто мати на увазі, що у цієї категорії пацієнтів шкіра тонша.

Побічні реакції

Для глюкокортикостероїдних препаратів при місцевому застосуванні характерні побічні дії місцевого характеру, однак, залежно від кількості речовини, що надійшла в системний кровотік, можливі системні ефекти.

При тривалому застосуванні на великі поверхні можливе пригнічення функції кори надниркових залоз, особливо у дітей, а також при застосуванні оклюзійних пов'язок; можливий негативний азотистий баланс у наслідок посиленого розпаду білків.

З боку імунної системи: реакції підвищеної чутливості.

З боку водно-електролітного обміну: пригнічення функції кори надниркових залоз (вторинна недостатність кори надниркових залоз), гіпокаліємічний алкалоз, затримка в організмі води та натрію, гіпокаліємія, артеріальна гіпертензія.

З боку центральної нервової системи: психічні порушення, судоми, запаморочення, головний біль, підвищення внутрішньочерепного тиску, безсоння.

З боку органів зору: катаракта, задня субкапсулярна катаракта, екзофтальм, глаукома, набряк соска зорового нерва, виразка роговиці, екзофтальм. Імовірність розвитку катаракти вища у дітей.

З боку серцево-судинної системи: серцева недостатність, артеріальна гіпертензія.

З боку системи травлення: шлункова кровотеча, шлунково-кишкова кровотеча, шлунково-кишкова перфорація, езофагіт, панкреатит, пептична виразка.

З боку шкіри: дерматит, відчуття печіння, фолікуліт, акнеформні висипи, контактний дерматит, сухість та потоншання шкіри, еритема, гірсутизм, підвищене потовиділення, попрілості, свербіж, атрофія шкіри, гіпопігментація, подразнення, стриї, телеангіектазії, уповільнення загоєння ран.

З боку опорно-рухового апарату: затримка росту у дітей, стероїдна міопатія, остеопороз, остеонекроз, асептичний некроз.

Лабораторні відхилення: підвищення внутрішньоочного тиску, негативний азотистий баланс, уповільнення реакцій при шкірних тестах.

Інфекції та паразитарні захворювання: активізація латентних інфекцій, маскування перебігу інфекцій, опортуністичні інфекції.

Передозування 

Залежно від кількості стероїду, що надійшов в організм, можливий розвиток як місцевих, так і системних побічних реакцій. При передозуванні препарату не можна різко припиняти лікування — це роблять поступово, знижуючи дозу препарату. При розвитку симптомів недостатності кори надниркових залоз може знадобитися внутрішньовенне введення гідрокортизону.

Особливості застосування  

Застосування у період вагітності або годування груддю. Застосування мазі у І триместрі вагітності протипоказано. Даних, що підтверджують безпеку препарату у період вагітності у II та III триместрах, недостатньо. Питання щодо застосування препарату під час вагітності у II та III триместрі вагітності та в період годування груддю вирішує лікар в кожному випадку індивідуально, ретельно зважуючи співвідношення очікуваного ефекту від лікування і потенційного ризику при дії препарату на плід.

Всмоктування глюкокортикостероїдів у систему кровообігу супроводжується проникненням їх у грудне молоко та впливом на кору надниркових залоз та ріст немовляти.

Діти. Дітям до 1 року протипоказано застосовувати мазь.

При виникненні явищ подразнення шкіри варто припинити застосування мазі Фторокорт® і продовжити лікування іншим препаратом.

При застосуванні оклюзійних пов'язок і лікуванні великих поверхонь тіла можлива системна дія препарату — у таких випадках потрібна особлива обережність.

Під час застосування мазі мікроорганізми, що знаходяться на шкірі (насамперед піогенні мікроорганізми, іноді бластоміцети), можуть проникати через розпушений роговий шар і викликати різні піодермії, які лікуються дезінфікуючими засобами, що змиваються. Можливі грибкові захворювання, інколи під оклюзійною пов'язкою рідко можуть з'являтися синці. При тривалому застосуванні мазі на одній і тій же ділянці тіла, особливо у молодих хворих, може розвинутись атрофія цієї ділянки шкіри.

Деякі ділянки тіла, такі як пахвові западини, пахові складки (де є природна оклюзія та шкіра більш ніжна та тонка) більшою мірою схильні до розвитку стриїв та легко помітної атрофії цієї ділянки шкіри, яка має необоротний характер. Тому застосування мазі на цих ділянках шкіри має бути нетривалим.

У разі розвитку грибкової або бактеріальної інфекції шкіри необхідне додаткове застосування місцевої або системної терапії.

Не рекомендується застосування мазі на волосистій частині голови.

Тривале застосування препарату на шкіру обличчя не рекомендується через небезпеку атрофії шкіри. Не допускати потрапляння препарату в очі. У випадку потрапляння в очі слід промити їх великою кількістю проточної води і звернутися до лікаря.

При лікуванні псоріазу можливий синдром відміни, стероїдна залежність, розвиток генералізованого пустульозного псоріазу та розвиток місцевої або системної токсичності через порушення бар'єрної функції шкіри. Лікування пацієнтів з псоріазом місцевими кортикостероїдами можливе тільки під суворим наглядом лікаря.

Призначення мазі дітям старше 1 року можливе тільки у виняткових випадках. Тривалість застосування препарату дітям не має перевищувати 5 днів. Застосування оклюзійної пов'язки дітям протипоказано.

У разі застосування дітям необхідно враховувати можливість виникнення ознак пригнічення гіпоталамо-гіпофізарно-наднирковозалозної системи та синдрому Кушинга, які виникають у дітей частіше, ніж у дорослих пацієнтів, через більше співвідношення площі шкірних покровів до маси тіла і відповідно діти більш схильні до системної токсичності. У дітей, які отримували кортикостероїди для місцевого застосування відмічались гостра недостатність кори надниркових залоз, синдром Кушинга, підвищення внутрішньочерепного тиску.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. На даний момент повідомлень не має. Проте при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами рекомендується дотримуватися особливої обережності, враховуючи можливості розвитку небажаних реакцій з боку нервової системи.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій 

При локальному застосуванні стероїдів взаємодія з іншими лікарськими засобами невідома.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Активною речовиною мазі є тріамцинолону ацетонід — глюкокортикостероїд, який містить фтор і при місцевому застосуванні проявляє протизапальну, антиалергічну та протисвербіжну дію.

Фармакологічна дія глюкокортикоcтероїдів заснована на регуляції синтезу специфічних білків організму та забезпеченні пристосованості організму до стресових ситуацій за рахунок зниження утилізації глюкози та посилення глюконеогенезу (гіперглікемії). Вони сприяють відкладенню глікогену, насамперед у печінці, за рахунок посилення секреції інсуліну в умовах гіперглікемії. Зменшують синтез і підсилюють катаболізм білків м'язової, шкірної і кісткової тканин; сприяють ліполізу. Звужують судини, знижують їхню проникність і набряклість тканин.

Численні рецептори глюкокортикостероїдів знаходяться також у тканинах головного мозку та серця. Глюкокортикостероїди підсилюють β-адренергічні реакції в легенях, розширюють бронхи та знижують судинний опір у легенях.

У високих дозах гальмують секрецію кортикотропіну, при адренокортикостероїдній недостатності підсилюють гломерулярну фільтрацію і діурез; викликають виразкове ураження слизових оболонок. У більших дозах проявляють протиалергійні та протизапальні властивості.

Естерифікація молекули глюкокортикостероїдів жирними кислотами в 17 і 21 позиціях істотно підсилює її вплив на шкіру. Розташування циклічного ацетоніду в 16 і 17 позиціях підсилює місцеву протизапальну дію, не впливаючи на системний ефект глюкокортикостероїдів. Фтор сприяє подальшому підвищенню локальної активності препарату.

Фармакокінетика. Тріамцинолон добре проникає в глибокі шари шкіри, частково надходить у кров. При застосуванні окклюзійної пов'язки на уражені шкірні ділянки всмоктується в кількості, достатній для надання системного ефекту. Глюкокортикостероїди швидко розподіляються в тканинах організму. Головний метаболіт триамцинолону — 6-β-гідрокситріамцинолон, виводиться печінкою, нирками, з каловими масами та сечею в рівних співвідношеннях. Час напіввиведення із плазми — близько 5 годин, час напіврозпаду — 18–36 годин.

Фармацевтичні характеристики

Основні фізико-хімічні властивості: біла або майже біла однорідна мазь, практично без запаху.

Термін придатності 

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати при температурі 8–15 °С. Препарат зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 15 г мазі в закритій алюмінієвій тубі з поліетиленовим ковпачком, який має перфораційний наконечник. По 1 тубі в картонній коробці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

ВАТ „Гедеон Ріхтер”.

Місцезнаходження

Н-1103, Будапешт, вул. Демреї, 19–21, Угорщина.

Дата додавання: 17.07.2018 р.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте першим

Додати свій

Ціни на ФТОРОКОРТ® мазь в містах України

Вінниця 106.6 грн./уп.

ФТОРОКОРТ® мазь 1 мг/г туба 15 г № 1, Gedeon Richter ..... 96.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Вінниця, шосе Хмельницьке, 88, тел.: +380432511253

Дніпро 111.4 грн./уп.

ФТОРОКОРТ® мазь 1 мг/г туба 15 г № 1, Gedeon Richter ..... 88.11 грн./уп.
«АПТЕКИ МЕДИЧНОЇ АКАДЕМІЇ» Дніпропетровськ, вул. Калинова, 3, тел.: +380563775570

Житомир 102.54 грн./уп.

ФТОРОКОРТ® мазь 1 мг/г туба 15 г № 1, Gedeon Richter ..... 94.36 грн./уп.
«САНІТАС» Житомир, вул. Вітрука, 51, тел.: +380412463046

Запоріжжя 107.23 грн./уп.

ФТОРОКОРТ® мазь 1 мг/г туба 15 г № 1, Gedeon Richter ..... 99.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Запоріжжя, вул. Ентузіастів, 3, тел.: +380612772929

Івано-Франківск 108.13 грн./уп.

ФТОРОКОРТ® мазь 1 мг/г туба 15 г № 1, Gedeon Richter ..... 98.55 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Івано-Франківськ, вул. Галицька, 139А, тел.: +380634602064

Київ 113.05 грн./уп.

ФТОРОКОРТ® мазь 1 мг/г туба 15 г № 1, Gedeon Richter ..... 93.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Київ, вул. Ревуцького, 12/1, тел.: +380442905303

Кропивницький 105.54 грн./уп.

ФТОРОКОРТ® мазь 1 мг/г туба 15 г № 1, Gedeon Richter ..... 92.5 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Кіровоград, вул. Велика Перспективна, 50

Луцьк 108.12 грн./уп.

ФТОРОКОРТ® мазь 1 мг/г туба 15 г № 1, Gedeon Richter ..... 97.9 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Луцьк, вул. Львівська, 63, тел.: +380332767481

Львів 116.59 грн./уп.

ФТОРОКОРТ® мазь 1 мг/г туба 15 г № 1, Gedeon Richter ..... 97.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Львів, просп. Червоної Калини, 42, тел.: +380322210002

Миколаїв 109.12 грн./уп.

ФТОРОКОРТ® мазь 1 мг/г туба 15 г № 1, Gedeon Richter ..... 97 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Миколаїв, вул. Космонавтів, 142/5

Одеса 111.73 грн./уп.

ФТОРОКОРТ® мазь 1 мг/г туба 15 г № 1, Gedeon Richter ..... 84.14 грн./уп.
«FARMACIA» Одеса, вул. Малиновського Маршала, 57, тел.: +380482647676

Полтава 111.42 грн./уп.

ФТОРОКОРТ® мазь 1 мг/г туба 15 г № 1, Gedeon Richter ..... 93.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Полтава, вул. Великотирнівська, 39А, тел.: +380631867581

Рівне 111.72 грн./уп.

ФТОРОКОРТ® мазь 1 мг/г туба 15 г № 1, Gedeon Richter ..... 96.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Рівне, вул. Богоявлінська, 30, тел.: +380362460595

Суми 103.02 грн./уп.

ФТОРОКОРТ® мазь 1 мг/г туба 15 г № 1, Gedeon Richter ..... 84.71 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Суми, вул. Героїв Крут, 76/2

Тернопіль 114.65 грн./уп.

ФТОРОКОРТ® мазь 1 мг/г туба 15 г № 1, Gedeon Richter ..... 98.55 грн./уп.
«ПЕРША СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Тернопіль, вул. 15-го Квітня, 4, тел.: +380352405809

Ужгород 118.95 грн./уп.

ФТОРОКОРТ® мазь 1 мг/г туба 15 г № 1, Gedeon Richter ..... 106.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Ужгород, вул. 8-го Березня, 30, тел.: +380312662062

Харків 113.13 грн./уп.

ФТОРОКОРТ® мазь 1 мг/г туба 15 г № 1, Gedeon Richter ..... 88.04 грн./уп.
«АПТЕКА НИЗЬКІ ЦІНИ №1» Харків, вул. Малом'ясницька, 9/11

Херсон 107.34 грн./уп.

ФТОРОКОРТ® мазь 1 мг/г туба 15 г № 1, Gedeon Richter ..... 95.95 грн./уп.
«АПТЕКА НИЗЬКІ ЦІНИ №1» Херсон, вул. Мира, 17

Хмельницький 110.88 грн./уп.

ФТОРОКОРТ® мазь 1 мг/г туба 15 г № 1, Gedeon Richter ..... 97.5 грн./уп.
«СВК ФАРМ» Хмельницький, вул. Повстанська, 42/2, тел.: +380685465101

Черкаси 105.16 грн./уп.

ФТОРОКОРТ® мазь 1 мг/г туба 15 г № 1, Gedeon Richter ..... 90.49 грн./уп.
«АПТЕКА НИЗЬКІ ЦІНИ №1» Черкаси, вул. Сумгаїтська, 24/3

Чернігів 107 грн./уп.

ФТОРОКОРТ® мазь 1 мг/г туба 15 г № 1, Gedeon Richter ..... 93.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернігів, вул. Літня, 19, тел.: +380462256294

Чернівці 114.03 грн./уп.

ФТОРОКОРТ® мазь 1 мг/г туба 15 г № 1, Gedeon Richter ..... 98.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернівці, вул. Шевченка Тараса, 5, тел.: +380372523600