МАГНІКУМ (MAGNICUM)

Київський вітамінний завод

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

таблетки, вкриті плівковою оболонкою, кишково-розчинні блістер, № 50В аптеку
Магнію лактат дигідрат
470 мг
Піридоксину гідрохлорид
5 мг
№ UA/7038/01/01 від 13.05.2017
C

ДІАГНОЗИ

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

фармакодинаміка. Терапевтичні ефекти препарату є результатом синергічної дії двох його активних компонентів, широка участь яких у біохімічних реакціях організму людини та тварин добре відома.

Магній — незамінний складник усіх ферментативних, АТФ-залежних реакцій; він бере участь у метаболізмі вуглеводів, білків та жирів, а також в окисно-відновних реакціях.

Магній активує гліколітичні ферменти, ферменти клітинного окиснення, ферменти синтезу нуклеїнових кислот; він також відіграє важливу роль у процесах скорочення міокарда. Магній — стабілізатор тромбоцитів та фібриногену. Патогенетична роль дефіциту магнію при АГ, спазмі судин, неопластичних захворюваннях та сечокам’яній хворобі є загальновизнаною. Магнієві належить провідна роль у нервово-м’язовому збудженні — у цьому процесі він є антагоністом кальцію.

Піридоксин бере участь головним чином у метаболізмі амінокислот, у вигляді піридоксальфосфату входить до складу ферментів, що каталізують декарбоксилювання і переамінування, а також вуглеводів та жирів. Сприяє транспортуванню амінокислот крізь мембрану, необхідний для активації фосфорилази, утворення нейромедіаторів, γ-аміномасляної кислоти, гліцину, серотоніну. Бере участь в обміні вітаміну В12, фолієвої кислоти, синтезі порфіринів, ненасичених жирних кислот. Активує метаболічні процеси в міокарді, особливо при гіпоксії, може мати нейротропні, гемопоетичні, кардіотропні та гепатотропні властивості. Механізм взаємодії магнію та вітаміну В6 поки що точно не встановлений. Симптоми дефіциту, а також передозування обох компонентів подібні, однак явища дефіциту вітаміну В6 вираженіші при одночасному дефіциті магнію, оскільки магній необхідний для активації піридоксинзалежних ферментативних систем.

Фармакокінетика. Одночасне застосування магнію та піридоксину збільшує швидкість абсорбції магнію в кишечнику, покращує його трансмембранне проходження до клітин внаслідок утворення хелатного комплексу вітаміну В6 — магній — амінокислоти, підвищує концентрацію магнію у плазмі крові та еритроцитах, а також зменшує його екскрецію із сечею.

ПОКАЗАННЯ

профілактика ускладнень, пов’язаних з дефіцитом магнію та/або вітаміну В6.

Лікарський засіб також можна застосовувати з профілактичною метою при наступних станах:

хронічна фізична і розумова втома, дратівливість, підвищений ризик стресу, депресія, розлади сну, міалгії, для профілактики атеросклерозу та інфаркту міокарда.

Магнікум також можна застосовувати при гіпомагніємії внаслідок тривалого паління та зловживання алкоголем, тривалого застосування проносних, контрацептивних засобів, деяких діуретиків або осмотичного діурезу у хворих на цукровий діабет з постійною гіперглікемією.

У комплексному лікуванні серцево-судинних захворювань, таких як АГ, застійна серцева недостатність, аритмії серця, у хворих, які одужують після перелому кісток, та в комплексному лікуванні остеопорозу.

ЗАСТОСУВАННЯ

профілактика: дорослі та діти віком від 12 років — 2 таблетки 1 раз на добу або 1–2 таблетки 2 рази на добу.

Лікування: лише за призначенням лікаря. Термін лікування визначає лікар.

Таблетку слід ковтати цілою та запивати склянкою води.

Діти. Лікарський засіб застосовувати дітям віком від 12 років.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

підвищена чутливість до компонентів лікарського засобу, тяжка ниркова недостатність (кліренс креатиніну менше 30 мл/хв), гіпермагніємія, гіпервітаміноз вітаміну В6, AV-блокада, тяжка міастенія, хвороба Паркінсона (що лікується леводопою без одночасного застосування периферичних інгібіторів декарбоксилази леводопи), тяжка артеріальна гіпотензія, діарея.

ПОБІЧНА ДІЯ

дуже рідко — розлади з боку ШКТ (біль у животі, запор, діарея, нудота, блювання); алергічні реакції, у тому числі свербіж, кропив’янка, шкірний висип.

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ

при помірній нирковій недостатності необхідно вживати заходів щодо попередження виникнення гіпермагніємії (регулярно контролювати вміст магнію в сироватці крові та уникати тривалого застосування лікарського засобу у високих дозах). Пацієнтам із серцевою та нирковою недостатністю слід перед початком лікування лікарським засобом проконсультуватися з лікарем.

Якщо після 1 міс лікування не відзначається поліпшення стану, лікарський засіб слід відмінити.

У разі супутнього дефіциту кальцію дефіцит магнію слід усунути до початку введення додаткового прийому кальцію.

Зловживання піридоксином може зумовити розвиток сенсорної нейропатії за умови його прийому у високих дозах (>200 мг/добу) протягом тривалого періоду (тобто протягом кількох місяців або років). Цей ефект зазвичай має зворотний характер, зникаючи після припинення прийому препарату.

У пацієнтів з тяжким дефіцитом магнію застосування лікарського засобу слід розпочинати з його введення в/в шляхом. Це також показано пацієнтам з мальабсорбцією.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Невідомо, чи становить застосування лікарського засобу будь-який ризик для плода, оскільки відповідних досліджень у період вагітності не проводилося. Тому питання щодо застосування лікарського засобу в період вагітності або годування груддю вирішує індивідуально щодо кожного пацієнта лише лікар з урахуванням співвідношення користь для жінки/ризик для плода (дитини).

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Лікарський засіб не впливає на здатність керувати транспортними засобами і роботу з потенційно небезпечними механізмами.

ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ

одночасне застосування препаратів, що містять фосфати і солі кальцію, надлишок ліпідів може значно зменшувати всмоктування магнію у ШКТ. Діуретики, цисплатин, циклосерин, мінералокортикоїди збільшують виведення магнію із сечею. Аміноглікозидні антибіотики, релаксанти скелетних м’язів та колістин при поєднаному застосуванні з препаратом можуть спричиняти м’язовий параліч.

Магній зменшує абсорбцію теофіліну, тетрацикліну, препаратів заліза, фторидів та пероральних антикоагулянтів — похідних варфарину. При одночасному застосуванні препарату з пероральними тетрациклінами проміжок між застосуванням цих препаратів має бути не менше 3 год, щоб попередити негативний вплив Магнікуму на абсорбцію тетрациклінів із травного каналу.

Застосування циклосерину, гідралізину, ізоніазиду, пеніциламіну та пероральних контрацептивів збільшує потребу у вітаміні В6.

Протипоказані комбінації: слід уникати одночасного застосування з леводопою, оскільки при цьому дія леводопи інгібується, коли її застосування не супроводжується прийомом інгібіторів периферичної допа-декарбоксилази. Застосування піридоксину в будь-якій кількості не показане, якщо прийом леводопи не супроводжується прийомом інгібіторів допа-декарбоксилази.

ПЕРЕДОЗУВАННЯ

передозування магнію при його пероральному застосуванні зазвичай не призводить до розвитку токсичних реакцій у пацієнтів з нормальною функцією нирок. Однак у пацієнтів з нирковою недостатністю може розвинутися інтоксикація магнієм. Токсичні ефекти при цьому залежать від рівня магнію у крові.

Симптоми: нудота, блювання, артеріальна гіпотензія, пригнічення ЦНС, м’язова слабкість, пригнічення дихання, патологічні зміни на ЕКГ, кома, зупинка серця та параліч дихання, анурія, біль у кінцівках, порушення рефлекторних функцій.

Лікування: регідратація, форсований діурез. При нирковій недостатності необхідний гемодіаліз або перитонеальний діаліз. Симптоматична терапія.

УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ

при температурі не вище 25 °C.

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

Магнікум — препарат, призначений для корекції різноманітних патологічних процесів, пов’язаних із дефіцитом магнію. У медичній практиці гіпомагніємія може мати різне походження: кишкове (мальабсорбція, багаторазова діарея, гостра кишкова непрохідність), панкреатичне (набрякова форма гострого панкреатиту), ендокринне (гіперпаратиреоз, гіперальдостеронізм, діабетичний кетоацидоз), а також розвиватися внаслідок цирозу печінки або тяжких форм ниркової недостатності. Останнє пов’язане з механізмом його екскреції — магній виводиться з крові у первинну сечу, після чого реабсорбується. Тому у разі порушення механізмів реабсорбції відмічається значна втрата магнію (Колесниченко Л.С., 2004).

Чому саме Магнікум?

Магнікум являє собою кишково-розчинні таблетки, дія яких реалізується за рахунок поєднання магнію лактату дигідрату із піридоксину гідрохлоридом. Таке поєднання обумовлене фармакологічними особливостями: магній краще всмоктується за наявності вітаміну В6, а в подальшому утворюються хелатні комплекси тіаміну з магнієм та амінокислотами, які характеризуються високою біодоступністю та меншою нирковою екскрецією. Синергічна дія магнію та піридоксину забезпечує терапевтичні ефекти Магнікуму.

Магній — один з чотирьох основних макроелементів поряд з калієм, кальцієм та натрієм. Він є другим за концентрацією внутрішньоклітинним катіоном та виступає в якості кофактора більше ніж 300 ензимів. Без магнію не обходяться процеси синтезу та стабілізації структури нуклеїнових кислот, а також рибосом та білків (Колесниченко Л.С., 2004). Магній — обов’язковий компонент усіх АТФ-залежних реакцій, оскільки є металічним коферментом та активує АТФ, дія якого може інгібуватися такими неглюкозними джерелами енергії, як лактат та вільні жирні кислоти. Окрім того, на додаток до Na- та Ca-каналів система транспорту магнію забезпечує підтримання електричного потенціалу клітини (Singh R.B., 1981) — магній є антагоністом кальцію (інструкція МОЗ України). Саме його роль в ефектах проведення імпульсу по нервових клітинах і зумовлює вже давно встановлений факт — гіпомагніємія супроводжує хронічний алкоголізм через аліментарний дефіцит, а також у результаті порушення реабсорбції магнію нирками (Sullivan J.F., 1969). У результаті розвиваються такі неврологічні розлади, як тремор, судоми та психічні розлади (Sullivan J.F., 1963).

Іони магнію важливі для забезпечення нормальної структурно-функціональної єдності міокарда. У дослідженнях виявлено, що у вогнищі інфаркту міокарда вміст іонів магнію значно менший, ніж в інтактних ділянках. Епідеміологічні дослідження продемонстрували, що міокардіальна гіпомагніємія може стати передумовою для раптової коронарної смерті. Дефіцит магнію підвищує чутливість міокарда до гіпоксії та токсичних ефектів різних препаратів (Singh R.B., 1981). Саме тому високі дози магнію можуть використовуватися для профілактики або лікування алкогольної кардіоміопатії. Високі дози двовалентного магнію сприяють покращанню коронарного кровотоку, а також стабілізації таких гемодинамічних показників, як серцевий викид, ударний об’єм та систолічний тиск, що було продемонстровано в експериментах на щурах (Zou L.Y., 1992).

Окрім того, нормалізація рівня магнію — необхідна умова лікування порушень серцевого ритму та провідності (McBride B.F., 2006). Лактат магнію рекомендований у тому числі й для підтримувальної терапії у пацієнтів з імплантованим апаратом для кардіоверсії/дефібриляції (Baker W.L., 2009).

Магній бере участь у метаболізмі в тканинах опорно-рухового апарату — стимулює вивільнення кальцію з метаболічно-активної кісткової тканини і таким чином регулює нормальну кісткову резорбцію (Macmanus J., 1970), а також активує лужну фосфатазу та ферменти циклу Кребса. Окрім того, доведена роль магнійзалежних білків у зв’язуванні факторів росту фібробластів (Хашукоева А.З., 2015). Завдяки цій властивості препарати, що містять лактат магнію, рекомендовані в якості допоміжного засобу в терапії остеопорозу. У результаті його тривалого використання (6 міс — 2 роки) спостерігається стабілізація стану за такими критеріями, як біль, обмеження рухів хребта, рентгенологічна оцінка щільності кісткової тканини (Steidl L., 1991).

У результаті подвійного сліпого дослідження було встановлено (Bocková E., 1992), що магнію лактат може використовуватися у психіатричній практиці завдяки його властивості потенціювати дію анксіолітичних препаратів. У разі використання такої комбінації відмічається більш швидкий регрес психопатологічних симптомів. В експерименті на щурах було доведено (Bac P., 1995), що препарати магнію зумовлюють антистресовий ефект та знижують агресивність.

Поєднання магнію лактату та піридоксину гідрохлориду рекомендоване для використання у дітей із розладами аутистичного спектру, оскільки така комбінація чинить позитивний вплив на деякі нейротрансмітерні процеси (Martineau J., 1986).

Окрім того, як антагоніст кальцію магній є стабілізатором тромбоцитів та фібриногену і таким чином впливає на згортальну систему крові.

Не менш важлива роль піридоксину гідрохлориду, більш відомого як вітамін В6, в обмінних процесах. До групи цього вітаміну входять 3 вітамери: піридоксин, піридоксаль та піридоксамін. Усі вони у процесі метаболізму в людському організмі шляхом фосфорилювання перетворюються на активну форму — підидоксаль-5-фосфат. Біологічна роль піридоксину дуже велика — він є компонентом великої кількості ферментів, які регулюють реакції синтезу та метаболізму амінокислот (дезамінування, переамінування, декарбоксилювання). Він — ключовий кофермент фосфорилази глікогену, медіатор процесів засвоєння глюкози нервовими клітинами, регулює енергетичні процеси у нервовій тканині. Піридоксаль-5-фосфат — кофермент декарбоксилаз, які регулюють процеси синтезу біогенних амінів (таких як дофамін, серотонін, гістамін, ГАМК, адреналін та норадреналін). Також вітамін В6 сприяє депонуванню магнію в клітинах та бере участь в обміні фолієвої кислоти (Морозова Т.Е., 2014).

Дефіцит піридоксину в організмі розвивається при великих фізичних навантаженнях, у період вагітності, при прийомі препаратів, що пригнічують метаболізм піридоксину (зокрема протитуберкульозних — фтивазид, ізоніазид, циклосерин), променевої хвороби (Костюк С.С., 2014) тощо (Громова О.А., 2013).

Магній чинить синергічну дію із піридоксином, оскільки до його функцій належать стимуляція всмоктування вітамінів групи В (Гурциева Д.А., 2014) та активація піридоксинзалежних ензимів.

Терапевтичне застосування Магнікуму

Магнікум застосовується у таких випадках (інструкція МОЗ України):

 • дефіцит магнію та/або піридоксину, пов’язаний з аліментарною недостатністю (переважання в раціоні рафінованих продуктів, фітину або жирів; голодування) або значними втратами цих компонентів (багаторазова діарея або зловживання проносними засобами, наприклад із метою швидкого схуднення; неадекватний підбір діуретиків; гостра хірургічна патологія — панкреатит або кишкова непрохідність);
 • хронічна перевтома, тривале перебування у стресовій ситуації, депресія, міалгії та судоми (зокрема литкових м’язів вночі), порушення сну;
 • у кардіологічній практиці: комплексна терапія застійної серцевої недостатності, артеріальної гіпертензії, порушень ритму та провідності серця, а також із метою профілактики інфаркту міокарда та інших форм атеросклерозу;
 • у комплексному лікування хронічного алкоголізму або гострого отруєння сурогатами алкоголю;
 • у терапевтичній практиці — корекція мінерального обміну при остеопорозі різного ґенезу, а також у період відновлення після переломів кісток.
 • Особливості застосування Магнікуму та протипоказання

  На сьогодні дискутабельним залишається запитання про профілактичне та терапевтичне застосування препаратів магнію у період вагітності або годування грудьми. Однак встановлено, що потреба у магнії під час вагітності зростає у 2–3 рази за рахунок росту матки, плаценти та функціональної активності молочних залоз (Хашукоева А.З., 2015). Ця потреба не завжди задовольняється за рахунок продуктів харчування, що призводить до різноманітних гіпомагніємічних розладів: артеріальна гіпертензія, підвищення тонусу матки, писальний спазм або судоми у литкових м’язах. Окрім того, можуть розвиватися такі тяжкі патологічні процеси, як прееклампсія та еклампсія, слабкість та дискоординація пологової діяльності, кальциноз плаценти. Тому питання застосування Магнікуму у період вагітності повинні вирішуватися лікуючим лікарем індивідуально, ґрунтуючись на поточній клінічній ситуації.

  Препарат протипоказаний при тяжкій міастенії, а також при хворобі Паркінсона у разі терапії леводопою (необхідне додаткове призначення інгібіторів допа-декарбоксилази). Також слід пам’ятати, що препарати магнію несумісні з міорелаксантами, аміноглікозидними антибіотиками та колістином — у результаті їх взаємодії може виникнути м’язовий параліч.

  Передозування Магнікуму рідко призводить до тяжких наслідків, однак у разі необхідності магнієва інтоксикація може бути усунена за допомогою форсованого діурезу, гемодіалізу або перитонеального діалізу.

  Висновки

  На сьогодні проведена велика кількість досліджень, які присвячені вивченню біологічних ефектів різних комбінацій солей магнію із вітаміном В6. Це означає, що препарат актуальний при багатьох захворюваннях. Магнікум не тільки займає своє місце у клінічній практиці. Завдяки активно виконуваним дослідженням розширюються та науково обґрунтовуються показання до його застосування у загальній практиці, акушерстві та гінекології, неврології, наркології та психіатрії. Досить простий препарат зі зручною формою випуску дозволяє індивідуально підбирати дозу для оптимальної корекції існуючого дефіциту вітамінів та мікроелементів. Розширюються показання до застосування комбінації магнію із піридоксином у гінекології (Трисветова Е.Л., 2017), медичній радіології (Костюк С.С., 2014) і навіть в якості допоміжного препарату у фтизіатрії (Усов К.И., 2009).

  Окрім терапевтичного застосування, Магнікум може застосовуватися із профілактичною метою. Необхідність його профілактичного застосування обґрунтована у сучасному світі багатьма факторами. Одні люди обирають дієту (з релігійних, культурних або етичних міркувань) із суворим обмеженням набору продуктів, яке, відповідно, потребує корекції харчування добавками. Інші захоплюються спортом (від марафонських забігів до бодібілдингу), внаслідок чого різко підвищується потреба організму в макроелементах та біогенних амінах. Треті захоплюються побудовою кар’єри, через що потрапляють в умови хронічного стресу та постійних психоемоційних перевантажень. Усім цим людям для досягнення своїх короткотермінових та довготермінових цілей потрібна підтримка, у тому числі й Магнікумом.

ІНСТРУКЦІЯ МОЗ

Дата додавання: 13.11.2019 р. Версія для друку

© Компендиум 2019

Ціни на МАГНІКУМ в містах України

Вінниця 152.61 грн./уп.

МАГНІКУМ табл. в/плівк. обол. киш-розч. блістер № 50, Киевский витаминный завод ..... 138.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Вінниця, шосе Хмельницьке, 88, тел.: +380432511253

Дніпро 149.98 грн./уп.

МАГНІКУМ табл. в/плівк. обол. киш-розч. блістер № 50, Киевский витаминный завод ..... 115.95 грн./уп.
«АПТЕКА ДОБРОГО ДНЯ» Дніпропетровськ, вул. Малиновського Маршала, 2

Житомир 144.81 грн./уп.

МАГНІКУМ табл. в/плівк. обол. киш-розч. блістер № 50, Киевский витаминный завод ..... 129.9 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Житомир, пл. Перемоги, 3, тел.: +380933810071

Запоріжжя 148.4 грн./уп.

МАГНІКУМ табл. в/плівк. обол. киш-розч. блістер № 50, Киевский витаминный завод ..... 129.9 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Запоріжжя, вул. Героїв 93-ї Бригади, 5

Івано-Франківск 154.79 грн./уп.

МАГНІКУМ табл. в/плівк. обол. киш-розч. блістер № 50, Киевский витаминный завод ..... 129.9 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Івано-Франківськ, вул. Галицька, 139А, тел.: +380634602064

Київ 166.54 грн./уп.

МАГНІКУМ табл. в/плівк. обол. киш-розч. блістер № 50, Киевский витаминный завод ..... 125 грн./уп.
«FARMACIA» Київ, просп. Перемоги, 24, тел.: +380442904314

Кропивницький 150.72 грн./уп.

МАГНІКУМ табл. в/плівк. обол. киш-розч. блістер № 50, Киевский витаминный завод ..... 144.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кіровоград, вул. Полтавська, 58, тел.: +380522374302

Луцьк 153.34 грн./уп.

МАГНІКУМ табл. в/плівк. обол. киш-розч. блістер № 50, Киевский витаминный завод ..... 139.7 грн./уп.
«ЕКО АПТЕКА» Луцьк, вул. Конякіна, 11А, тел.: +380503784007

Львів 164.99 грн./уп.

МАГНІКУМ табл. в/плівк. обол. киш-розч. блістер № 50, Киевский витаминный завод ..... 130 грн./уп.
«АПТЕКА ЗНАХАР» Львів, вул. Сихівська, 22, тел.: +380322975589

Миколаїв 155.53 грн./уп.

МАГНІКУМ табл. в/плівк. обол. киш-розч. блістер № 50, Киевский витаминный завод ..... 129.9 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Миколаїв, вул. Погранична, 246, тел.: +380634601950

Одеса 158.13 грн./уп.

МАГНІКУМ табл. в/плівк. обол. киш-розч. блістер № 50, Киевский витаминный завод ..... 125 грн./уп.
«FARMACIA» Одеса, дорога Фонтанська, 17/19, тел.: +380487530066

Полтава 150.85 грн./уп.

МАГНІКУМ табл. в/плівк. обол. киш-розч. блістер № 50, Киевский витаминный завод ..... 129.9 грн./уп.
«АПТЕКА ДОБРОГО ДНЯ» Полтава, вул. Зіньківська, 6/1А, тел.: +380630355065

Рівне 157.91 грн./уп.

МАГНІКУМ табл. в/плівк. обол. киш-розч. блістер № 50, Киевский витаминный завод ..... 139.84 грн./уп.
«ПЕРША СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Рівне, вул. Дубенська, 44

Суми 149.4 грн./уп.

МАГНІКУМ табл. в/плівк. обол. киш-розч. блістер № 50, Киевский витаминный завод ..... 138.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, вул. Горького Максима, 1, тел.: +380542620706

Тернопіль 157.59 грн./уп.

МАГНІКУМ табл. в/плівк. обол. киш-розч. блістер № 50, Киевский витаминный завод ..... 129.9 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Тернопіль, просп. Злуки, 8, тел.: +380352437167

Ужгород 170.88 грн./уп.

МАГНІКУМ табл. в/плівк. обол. киш-розч. блістер № 50, Киевский витаминный завод ..... 139.84 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Ужгород, вул. Минайська, 29А, тел.: +380633431752

Харків 146.29 грн./уп.

МАГНІКУМ табл. в/плівк. обол. киш-розч. блістер № 50, Киевский витаминный завод ..... 129.9 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Харків, просп. Московський, 214/2, тел.: +380573922787

Херсон 151.7 грн./уп.

МАГНІКУМ табл. в/плівк. обол. киш-розч. блістер № 50, Киевский витаминный завод ..... 137.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Херсон, вул. Шенгелія, 4, тел.: +380552471006

Хмельницький 163.46 грн./уп.

МАГНІКУМ табл. в/плівк. обол. киш-розч. блістер № 50, Киевский витаминный завод ..... 139.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Хмельницький, вул. Проскурівського Підпілля, 71, тел.: +380382650845

Черкаси 149.92 грн./уп.

МАГНІКУМ табл. в/плівк. обол. киш-розч. блістер № 50, Киевский витаминный завод ..... 137.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Черкаси, вул. Панченка Олексія, 7, тел.: +380472551570

Чернігів 150.18 грн./уп.

МАГНІКУМ табл. в/плівк. обол. киш-розч. блістер № 50, Киевский витаминный завод ..... 139.84 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Чернігів, вул. Рокоссовського, 10, тел.: +380634602083

Чернівці 164.01 грн./уп.

МАГНІКУМ табл. в/плівк. обол. киш-розч. блістер № 50, Киевский витаминный завод ..... 129.9 грн./уп.
«АПТЕКА ДОБРОГО ДНЯ» Чернівці, вул. Хотинська, 43, тел.: +380372587988

Developed by Maxim Levchenko