МАГНІКУМ (MAGNICUM)

Київський вітамінний завод

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

таблетки, вкриті плівковою оболонкою, кишково-розчинні блістер, №  50

Магнію лактат дигідрат 470 мг
Піридоксину гідрохлорид 5 мг

№  UA/7038/01/01 від 13.05.2017Без рецептуC

ДІАГНОЗИ

Вегетосудинна дистонія (ВСД) вертеброгенного генезу

Викликані вагітністю набряки з протеїнурією

Генералізована ідіопатична епілепсія та епілептичні синдроми

Гідроцефалія

Гіпертензія вторинна по відношенню до ендокринних порушень

Дифузна кістозна мастопатія

Доброякісна внутрішньочерепна гіпертензія

Загроза переривання вагітності

Заїкання (заїкання)

Ідіопатична периферична вегетативна невропатія

Інші кардіоміопатії

Інші порушення системи кровообігу

Інші судинні синдроми головного мозку при цереброваскулярних хворобах (I60-I67 +)

Інші тики

Мігрень без аури [проста мігрень]

Наслідки внутрішньочерепної травми

Невротичний розвиток особистості

Пролапс мітрального клапану

Соматоформна дисфункція

Церебральний атеросклероз з гіпертензією

Черепно-мозкова травма

Ювенільна артеріальна гіпертензія

ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування препарату 

Склад лікарського засобу

діючі речовини:

1 таблетка містить магнію лактату дигідрату 470 мг, що еквівалентно магнію 48 мг і піридоксину гідрохлориду 5 мг;

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, спирт полівініловий, кремнію діоксид колоїдний безводний, тальк, магнію стеарат;

оболонка: суміш для плівкового кишковорозчинного покриття Acryl-EZE White (кополімер метакрилової кислоти, кремнію діоксид колоїдний безводний, натрію бікарбонат, натрію лаурилсульфат, тальк, титану діоксид (Е 171), триетил цитрат).

Лікарська форма

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою, кишковорозчинні.

Таблетки довгастої форми з двоопуклою поверхнею, вкриті плівковою оболонкою білого або майже білого кольору.

Назва і місцезнаходження виробника

ПАТ «Київський вітамінний завод».

04073, Україна, м. Київ, вул. Копилівська, 38.

Web-сайт: www.vitamin.com.ua

Фармакотерапевтична група

Комплекс вітамінів групи В з мінералами. Код АТС А11E C.

Терапевтичні ефекти препарату є результатом синергічної дії двох його активних інгредієнтів, широка участь яких у біохімічних реакціях організму людини та тварин добре відома.

Магній — незамінний складник усіх ферментативних, АТФ-залежних реакцій; він бере участь у метаболізмі вуглеводів, білків та жирів, а також в окисно-відновних реакціях.

Магній активує гліколітичні ферменти, ферменти клітинного окиснення, ферменти синтезу нуклеїнових кислот; він також відіграє важливу роль у процесах скорочення міокарда. Магній — стабілізатор тромбоцитів та фібриногену. Патогенетична роль дефіциту магнію при артеріальній гіпертензії, спазмі судин, неопластичних захворюваннях та сечокам’яній хворобі є загальновизнаною. Магнієві належить провідна роль у нервово-м’язовому збудженні — у цьому процесі він є антагоністом кальцію.

Піридоксин бере участь головним чином у метаболізмі амінокислот, у вигляді піридоксальфосфату входить до складу ферментів, що каталізують декарбоксилування і переамінування, а також вуглеводів та жирів. Сприяє транспорту амінокислот крізь мембрану, необхідний для активації фосфорилази, утворення нейромедіаторів, гамма-аміномасляної кислоти, гліцину, серотоніну. Бере участь в обміні вітаміну В12, фолієвої кислоти, синтезі порфіринів, ненасичених жирних кислот. Активує метаболічні процеси в міокарді, особливо при гіпоксії, може мати нейротропну, гемопоетичну, кардіотропну та гепатотропну властивість. Механізм взаємодії магнію та вітаміну В6 поки що точно не встановлений. Симптоми дефіциту, а також передозування обох компонентів подібні, однак явища дефіциту вітаміну В6 виразніші при одночасному дефіциті магнію, оскільки магній необхідний для активації піридоксин-залежних ферментативних систем.

Одночасне застосування магнію та піридоксину збільшує швидкість абсорбції магнію в кишечнику, покращує його трансмембранне проходження до клітин внаслідок утворення хелатного комплексу вітаміну В6-магній-амінокислоти, збільшує концентрацію магнію у плазмі та еритроцитах, а також зменшує його екскрецію із сечею.

Показання для застосування

Профілактика ускладнень, пов’язаних з дефіцитом магнію та/або вітаміну В6.

Препарат також застосовують з профілактичною метою при наступних станах:

хронічна фізична і розумова втома, дратівливість, підвищений ризик стресу, депресія, розлади сну, міалгії, для профілактики атеросклерозу та інфаркту міокарда.

Магнікум також застосовують при гіпомагніємії внаслідок тривалого паління та зловживання алкоголем, тривалого застосування проносних, контрацептивних засобів, деяких діуретиків або осмотичного діурезу у хворих на діабет з постійною гіперглікемією.

У комплексному лікуванні серцево-судинних захворювань, таких як артеріальна гіпертензія (АГ), застійна серцева недостатність, аритмії серця, у хворих, які одужують після перелому кісток, та у комплексному лікуванні остеопорозу.

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату, тяжка ниркова недостатність (кліренс креатиніну менше 30 мл/хв), гіпермагніємія, гіпервітаміноз вітаміну В6, AV-блокада, тяжка міастенія, хвороба Паркінсона (що лікується леводопою без супутнього застосування периферичних інгібіторів декарбоксилази леводопи), тяжка артеріальна гіпотензія, діарея.

Належні заходи безпеки при застосуванні

При помірній нирковій недостатності необхідно вживати заходи щодо попередження виникнення гіпермагніємії (регулярно контролювати вміст магнію у сироватці крові та уникати тривалого застосування препарату у високих дозах). Пацієнтам із серцевою та нирковою недостатністю слід перед початком лікування препаратом проконсультуватися з лікарем.

Якщо після одного місяця лікування не відзначається поліпшення стану, препарат слід відмінити.

У разі супутнього дефіциту кальцію дефіцит магнію слід усунути до початку введення додаткового прийому кальцію.

Зловживання піридоксином може зумовити розвиток сенсорної нейропатії за умови його прийому у високих дозах (> 200 мг/добу) протягом тривалого періоду часу (тобто протягом кількох місяців або років). Цей ефект зазвичай має оборотний характер, зникаючи після припинення прийому препарату.

У пацієнтів із тяжким дефіцитом магнію застосування препарату слід розпочинати з його введення внутрішньовенним шляхом. Це також показане пацієнтам з мальабсорбцією.

Особливі застереження

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Невідомо, чи становить застосування препарату будь-який ризик для плода, оскільки відповідних досліджень під час вагітності не проводилось. Тому питання про застосування препарату під час вагітності та годування груддю вирішує індивідуально щодо кожного пацієнта лише лікар, із урахуванням співвідношення користь для жінки/ризик для плода (дитини).

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Препарат не впливає на здатність керувати автотранспортними засобами і роботу з потенційно небезпечними механізмами.

Діти. Препарат застосовують дітям від 12 років.

Спосіб застосування та дози

Профілактика: дорослі та діти віком від 12 років — 2 таблетки 1 раз на добу або 1–2 таблетки 2 рази на добу.

Лікування: лише за призначенням лікаря.

Термін лікування визначає лікар.

Таблетку слід ковтати цілою та запивати склянкою води.

Передозування

Передозування магнію при його пероральному застосуванні зазвичай не призводить до розвитку токсичних реакцій у пацієнтів з нормальною функцією нирок. Однак у пацієнтів з нирковою недостатністю може розвинутися інтоксикація магнієм. Токсичні ефекти при цьому залежать від рівнів магнію у крові.

Симптоми: нудота, блювання, артеріальна гіпотензія, пригнічення центральної нервової системи, м’язова слабкість, пригнічення дихання, патологічні зміни на ЕКГ, кома, зупинка серця та параліч дихання, анурія, біль у кінцівках, порушення рефлекторних функцій.

Лікування: регідратація, форсований діурез. При нирковій недостатності необхідний гемодіаліз або перитонеальний діаліз. Симптоматична терапія.

Побічні ефекти

Дуже рідко — розлади з боку шлунково-кишкового тракту (біль у животі, запор, діарея, нудота, блювання); алергічні реакції, у тому числі свербіж, кропив’янка, шкірний висип.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Одночасне застосування препаратів, що містять фосфати і солі кальцію, надлишок ліпідів може значно зменшувати всмоктування магнію у шлунково-кишковому тракті. Діуретики, цисплатин, циклосерин, мінералокортикоїди збільшують виведення магнію з сечею. Аміноглікозидні антибіотики, релаксанти скелетної мускулатури та колістин при супутньому застосуванні з препаратом можуть спричиняти м’язовий параліч.

Магній зменшує абсорбцію теофіліну, тетрацикліну, препаратів заліза, фторидів та пероральних антикоагулянтів — похідних варфарину. При одночасному застосуванні препарату з пероральними тетрациклінами проміжок між застосуванням цих препаратів має бути не менше 3 годин, щоб попередити негативний вплив Магнікуму на абсорбцію тетрациклінів із травного каналу.

Застосування циклосерину, гідралізину, ізоніазиду, пеніциламіну та пероральних контрацептивів збільшує потребу у вітаміні В6.

Протипоказані комбінації: слід уникати одночасного застосування з леводопою, оскільки при цьому дія леводопи інгібується, коли її застосування не супроводжується прийомом інгібіторів периферичної допа-декарбоксилази. Застосування піридоксину у будь-яких кількостях не показане, якщо прийом леводопи не супроводжується прийомом інгібіторів допа-декарбоксилази.

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 10 таблеток у блістері; по 5 блістерів у пачці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Дата додавання: 22.05.2019 р. Версія для друку

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте першим

Додати свій

Ціни на МАГНІКУМ в містах України

Вінниця 151.81 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. киш-розч. блістер № 50, Киевский витаминный завод ..... 132.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Вінниця, вул. Київська, 51, тел.: +380432550303

Дніпро 151.57 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. киш-розч. блістер № 50, Киевский витаминный завод ..... 124.8 грн./уп.
«АННУШКА» Дніпропетровськ, вул. Калинова, 40/42, тел.: +380677417751

Житомир 140.33 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. киш-розч. блістер № 50, Киевский витаминный завод ..... 131.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Житомир, вул. Перемоги, 53, тел.: +380412557350

Запоріжжя 148.73 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. киш-розч. блістер № 50, Киевский витаминный завод ..... 134.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Запоріжжя, вул. Ентузіастів, 3, тел.: +380612772929

Івано-Франківск 145.64 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. киш-розч. блістер № 50, Киевский витаминный завод ..... 116.99 грн./уп.
«ПОДОРОЖНИК» Івано-Франківськ, вул. Миколайчука, 6, тел.: +380673123687

Київ 159.87 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. киш-розч. блістер № 50, Киевский витаминный завод ..... 116.99 грн./уп.
«ПОДОРОЖНИК» Київ, вул. Ахматової Анни, 16А, тел.: +380981858358

Кропивницький 145 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. киш-розч. блістер № 50, Киевский витаминный завод ..... 134.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кіровоград, вул. Попова Космонавта, 20В, тел.: +380522273425

Луцьк 148.59 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. киш-розч. блістер № 50, Киевский витаминный завод ..... 137.1 грн./уп.
«ЗДОРОВЕНЬКІ БУЛИ» Луцьк, просп. Соборності, 38, тел.: +380503994911

Львів 146.4 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. киш-розч. блістер № 50, Киевский витаминный завод ..... 116.99 грн./уп.
«ПОДОРОЖНИК» Львів, просп. Червоної Калини, 68, тел.: +380322539335

Миколаїв 151.48 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. киш-розч. блістер № 50, Киевский витаминный завод ..... 125 грн./уп.
«FARMACIA» Миколаїв, просп. Мира, 72/3, тел.: +380512532016

Одеса 144.69 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. киш-розч. блістер № 50, Киевский витаминный завод ..... 132.7 грн./уп.
«АННУШКА» Одеса, вул. Пастера, 12, тел.: +380487040781

Полтава 147.25 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. киш-розч. блістер № 50, Киевский витаминный завод ..... 133.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Полтава, вул. Чураївни, 3/2, тел.: +380631867589

Рівне 151.83 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. киш-розч. блістер № 50, Киевский витаминный завод ..... 136.53 грн./уп.
«ПЕРША СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Рівне, вул. Дубенська, 44

Суми 147.94 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. киш-розч. блістер № 50, Киевский витаминный завод ..... 135.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, вул. Харківська, 32

Тернопіль 153.52 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. киш-розч. блістер № 50, Киевский витаминный завод ..... 136.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Тернопіль, просп. Злуки, 45Б

Ужгород 158.2 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. киш-розч. блістер № 50, Киевский витаминный завод ..... 136.53 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Ужгород, вул. Минайська, 29А, тел.: +380633431752

Харків 140.19 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. киш-розч. блістер № 50, Киевский витаминный завод ..... 125.73 грн./уп.
«ДОСВІД ДОВІРА ДОПОМОГА» Харків, вул. Проскури Академіка, 3Ж, тел.: +380573152323

Херсон 146.98 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. киш-розч. блістер № 50, Киевский витаминный завод ..... 136.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Херсон, просп. Святих Кирила і Мефодія, 19, тел.: +380552380948

Хмельницький 154.8 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. киш-розч. блістер № 50, Киевский витаминный завод ..... 137.1 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Хмельницький, вул. Пілотська, 1, тел.: +380503433346

Черкаси 142.61 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. киш-розч. блістер № 50, Киевский витаминный завод ..... 116.99 грн./уп.
«ПОДОРОЖНИК» Черкаси, вул. Гоголя, 274, тел.: +380672408211

Чернігів 142.65 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. киш-розч. блістер № 50, Киевский витаминный завод ..... 116.99 грн./уп.
«ПОДОРОЖНИК» Чернігів, вул. Реміснича, 57, тел.: +380682961264

Чернівці 154.6 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. киш-розч. блістер № 50, Киевский витаминный завод ..... 136.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернівці, вул. Головна, 178, тел.: +380372513610

Developed by Maxim Levchenko