КАЛЬЦІЮ ХЛОРИД-ДАРНИЦЯ

Дарниця ФФ

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

р-н д/ін. 100 мг/мл амп. 10 мл, №  10

р-н д/ін. 100 мг/мл амп. 5 мл, №  5, №  10

Кальцію хлорид 100 мг/мл

№  UA/6822/01/01 від 09.06.2017За рецептомC

ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування препарату

Затверджено МОЗ Украiни від 2017-06-09 р. № 627. Р.п. № UA/6822/01/01

Склад

діюча речовина: calcium chloride;

1 мл розчину містить кальцію хлориду (кальцію хлориду гексагідрату) 100 мг;

допоміжні речовини: кислота хлористоводнева розведена, вода для ін’єкцій.

Лікарська форма

Розчин для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група

Розчини для внутрішньовенного введення. Розчини електролітів.

Код АТС

В05Х А07.

Клінічні характеристики

Показання

Випадки гіпокальціємії, що потребують швидкого підвищення концентрації іонів кальцію у плазмі крові (тетанія при функціональній недостатності паращитовидної залози, тетанія при недостатності вітаміну D, гіпокальціємія при обмінному переливанні крові та вливанні цитратної крові, алкалозі).

У складі комплексної терапії при гострій свинцевій коліці.

Випадки магнієвої інтоксикації, що виникають при передозуванні магнію.

Гіперкаліємія, зареєстрована на ЕКГ порушенням серцевої функції.

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату, гіперкальціємія, виражена гіперкальціурія, нефроуролітіаз (кальцієвий), тяжка ниркова недостатність, саркоїдоз. гіперкоагуляція, схильність до тромбоутворення.

Виражений атеросклероз із явищами артеріальної оклюзії. Фібриляція шлуночків. Асистолія та електромеханічні дисоціації. Прийом препаратів наперстянки.

Одночасне застосування з цефтриаксоном.

Спосіб застосування та дози

Кальцію хлорид призначають внутрішньовенно струминно (дуже повільно) і внутрішньовенно краплинно (повільно).

Дорослим.

Внутрішньовенне ведення струминно: 5 мл 10% розчину вводити зі швидкістю 1 мл/хв.

Внутрішньовенне ведення краплинно: 5–10 мл 10% розчину препарату розводити в 100–200 мл 0,9% розчину натрію хлориду або 5% розчину глюкози; вводять зі швидкістю 6–8 крапель/хв.

Обмінне переливання крові та переливання цитратної крові: дорослим і дітям по 30 мг (0,3 мл) на кожні 100 мл крові.

Тетанія у дорослих: 10 мл 10% розчину (1 г) протягом 10–30 хв, у разі необхідності повторити через 6 годин.

Дітям.

Гіпокальціємія: вводять повільно, зі швидкістю до 0,5 мл/хв, у дозі 10–20 мг/кг маси тіла (0,1–0,2 мл/кг маси тіла), при необхідності повторюють кожні 4–6 годин.

Тетанія: 10 мг/кг маси тіла (0,1 мл/кг маси тіла) протягом 5–10 хвилин, у разі необхідності повторюють через 6 годин або продовжують у вигляді інфузій. Максимальна добова доза для дітей (незалежно від віку) — 10 мл (1000 мг).

Побічні реакції

З боку серцево-судинної системи: помірне та короткочасне зниження артеріального тиску, брадикардія, аритмія, відчуття жару, поколювання спочатку у порожнині рота, а потім по всьому тілу, гіперемія шкіри обличчя; артеріальна гіпертензія, венозний тромбоз. При надмірно швидкому введенні — фібриляція шлуночків серця.

Психічні порушення: депресія.

З боку органів чуття: смак крейди у роті.

З боку імунної системи: алергічні реакції, кропив’янка.

Метаболічні порушення: гіперкальціємія.

Реакції у місці введення: біль та гіперемія по ходу вени. При екстравазації можливі: печія, некроз тканин і виникнення струпу, целюліт і кальцифікація м’яких тканин.

Передозування

Симптоми гіперкальціємії: слабкість, анорексія, біль у животі, блювання, нудота, запор, полідипсія, поліурія, підвищена стомлюваність, дратівливість, погане самопочуття, депресія, дегідратація, можливі порушення серцевого ритму, міалгія, артралгія, артеріальна гіпертензія.

Лікування: при незначному передозуванні (концентрація кальція в сироватці крові — 2,6–2,9 ммоль/л) введення припиняють і відміняють інші кальційвмісні лікарські засоби. При важкому передозуванні (концентрація кальція в сироватці крові більше 2,9 ммоль/л) парентерально вводити кальцитонін у дозі 5–10 МО/кг маси тіла на добу (розводячи його у 500 мл 0,9% розчину натрію хлориду), внутрішньовенно краплинно протягом 6 годин. Можливе внутрішньовенне струминне повільне введення 2–4 рази на добу. Застосовують нетіазидні діуретики; проводять контроль концентрації калію і магнію у сироватці, при необхідності — вводити препарати калію і магнію; проводити контроль функції серцево-судинної системи, вводити бета-адреноблокатори для профілактики аритмій. У разі необхідності проводити гемодіаліз.

Особливості застосування

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Адекватні та суворо контрольовані дослідження у вагітних жінок з безпеки та ефективності препарату не проводилися. Застосування у період вагітності можливе тільки у випадку, якщо користь для матері перевищує потенційний ризик для плода.

Можливе застосування препарату у період годування груддю.

Діти.

Застосування дітям можливе з 1 року життя. 

При тривалому застосуванні у високих дозах можлива гіперкальціємія з відкладенням солей кальцію в організмі.

Ін’єкцію слід проводити через тонку голку у велику вену, щоб мінімізувати пошкоджуючу дію препарату на стінку судин. Розчин слід нагріти до температури тіла.

При внутрішньовенному веденні препарату з’являється звичайна реакція на нього — відчуття жару у порожнині рота, а потім у всьому тілі.

Кальцію хлорид-Дарниця не можна вводити під шкіру або у м’язи через його подразнювальну та некротизуючу дію. У випадку потрапляння розчину препарату під шкіру або у м’яз треба, по можливості, відсмоктати кальцію хлорид за допомогою шприца, і у місце ін’єкції ввести 10 мл натрію сульфату, розчин для ін’єкцій 25%, або 5–10 мл магнію сульфату, розчин для ін’єкцій 25%. Для усунення резорбтивного впливу призначають димедрол, при гіперкальціємії — ЕДТА.

З обережністю застосовувати пацієнтам при хронічній нирковій недостатності легкого та середнього ступеня тяжкості, дегідратації, порушеннях електролітного балансу (ризик гіперкальціємії), захворюваннях серця (ризик аритмії), захворюваннях нирок, нефролітіазом або захворюваннями, що супроводжуються гіперкальціємією (зокрема зі злоякісними новоутвореннями та саркоїдозом), «легеневому» серці, респіраторному ацидозі, дихальної недостатности (ризик токсичних реакцій внаслідок окислення кальцію хлориду). При застосуванні необхідно проводити ретельний моніторинг рівня кальцію у крові.

При швидкому внутрішньовенному введенні можливе помірне зниження артеріального тиску внаслідок вазодилатації.

Кальцій хлористий для ін’єкцій не слід призначати дітям внутрішньо через важке подразнення шлунково-кишкового тракту.

Ін’єкції дітям не слід проводити через шкіру голови.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

У період лікування препаратом протипоказані керування автотранспортом та робота з іншими механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

На сьогоднішній день відсутні достовірні наукові дані щодо виникнення внутрішньосудинних преципітатів у пацієнтів (крім новонароджених) при одночасному застосуванні цефтриаксону та кальційвмісних препаратів. Проте не варто застосовувати розчинники, що містять кальцій, змішувати або одночасно вводити цефтриаксон та кальційвмісні препарати всім категоріям пацієнтів. Кальційвмісні розчини не слід призначати протягом 48 годин після останнього введення цефтриаксону.

Кальційвмісні продукти можуть зменшити ефективність блокаторів кальцієвих каналів, знижувати ефект кальцитоніну при гіперкальціємії, біодоступність фенітоїну.

Солі кальцію зменшують всмоктування ряду препаратів, таких як бісфосфонати, фториди, деякі фторхінолони і тетрацикліни; введення слід розподілити не менше ніж на 3 години.

Кальція хлорид знижує кардіотонічні ефекти добутаміну.

При одночасному застосуванні з хінідіном можливе уповільнення внутрішньошлуночкової провідності та підвищення токсичності хінідину.

При сумісному застосуванні препарату з серцевими глікозидами підсилюються кардіотоксичні ефекти останніх.

Солі кальцію не можна змішувати з карбонатами, фосфатами, сульфатами або тартратами у парентеральних сумішах.

Тіазидні діуретики знижують екскрецію кальцію з сечею, що підвищує ризик розвитку гіперкальціємії.

При одночасному прийомі з вітаміном D або його похідними підвищується всмоктуваність кальцію.

Одночасний прийом з іншими кальцій- або магнійвмісними препаратами підвищує ризик гіперкаліємії або гіпермагніємії відповідно, особливо у пацієнтів з хронічною нирковою недостатністю.

Знижує ефективність недеполяризуючих міорелаксантів. Може збільшувати тривалість дії тубокурарину хлориду.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Препарат Кальцію хлорид-Дарниця усуває дефіцит іонів кальцію. Іони кальцію беруть участь у передачі нервових імпульсів, скороченні гладкої та скелетної мускулатури, у функціональній діяльності міокарда, згортанні крові; необхідні для формування кісткової тканини, функціонування інших систем і органів. Концентрація іонів кальцію у крові зменшується внаслідок багатьох патологічних процесів, виражена гіпокальціємія сприяє появі тетанії. Кальцію хлорид, крім усунення гіпокальціємії, зменшує проникність судин, проявляє кровоспинну дію.

Внутрішньовенне введення кальцію призводить до збудження симпатичної нервової системи, що приводить до посилення виділення норадреналіну.

Фармакокінетика.

У крові кальцій перебуває у сполуках і в іонізованому стані. Фізіологічна активність притаманна іонізованому кальцію. Депонується у кістковій тканині. Виводиться нирками (20%) і кишечником (80%). 95% кальцію, що виводиться шляхом гломерулярної фільтрації, піддається реабсорбції.

Фармацевтичні характеристики

Основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна рідина.

Несумісність. Фармацевтично несумісний з тетрациклінами, магнію сульфатом, цефтриаксоном, лікарськими засобами, що містять фосфати, карбонати або тартрати.

Термін придатності

5 років.

Умови зберігання

Зберігати у недоступному для дітей місці в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С. Не заморожувати.

Упаковка

По 5 мл в ампулі; по 10 ампул у коробці; по 5 ампул у контурній чарунковій упаковці, по 2 контурні чарункові упаковки у пачці; 10 мл в ампулі; по 5 ампул у контурній чарунковій упаковці, по 2 контурні чарункові упаковки у пачці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця».

Місцезнаходження

Україна, 02093, м. Київ, вул. Бориспільська, 13.

Дата додавання: 16.01.2019 р.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте першим

Додати свій

Ціни на КАЛЬЦІЮ ХЛОРИД-ДАРНИЦЯ в містах України

Вінниця 101.81 грн./уп.

р-н д/ін. 100 мг/мл амп. 10 мл № 10, Дарница ..... 27.6 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Вінниця, вул. Пирогова, 17, тел.: +380432562322

Дніпро 45.16 грн./уп.

р-н д/ін. 100 мг/мл амп. 10 мл № 10, Дарница ..... 24.6 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Дніпропетровськ, вул. Тітова, 30, тел.: +380563721615

Житомир 125.01 грн./уп.

р-н д/ін. 100 мг/мл амп. 10 мл № 10, Дарница ..... 24.3 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Житомир, просп. Мира, 8, тел.: +380412555102

Запоріжжя 42.24 грн./уп.

р-н д/ін. 100 мг/мл амп. 10 мл № 10, Дарница ..... 21.7 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Запоріжжя, просп. Соборний, 6, тел.: +380632276128

Івано-Франківск 67.4 грн./уп.

р-н д/ін. 100 мг/мл амп. 10 мл № 10, Дарница ..... 25.1 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Івано-Франківськ, вул. Тичини Павла, 1, тел.: +380342730623

Київ 47.76 грн./уп.

р-н д/ін. 100 мг/мл амп. 10 мл № 10, Дарница ..... 19.1 грн./уп.
«ЛАСКАВА» Київ, просп. Маяковського, 89Б, тел.: +380506690880

Кропивницький 129.49 грн./уп.

р-н д/ін. 100 мг/мл амп. 10 мл № 10, Дарница ..... 25.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кіровоград, вул. Полтавська, 58, тел.: +380522374302

Луцьк 117.28 грн./уп.

р-н д/ін. 100 мг/мл амп. 10 мл № 10, Дарница ..... 23.4 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Луцьк, вул. Конякіна, 12Б, тел.: +380332771013

Львів 34.22 грн./уп.

р-н д/ін. 100 мг/мл амп. 10 мл № 10, Дарница ..... 23.45 грн./уп.
«ФАРМАТОН» Львів, вул. Дністровська, 17, тел.: +380322405747

Миколаїв 42.62 грн./уп.

р-н д/ін. 100 мг/мл амп. 10 мл № 10, Дарница ..... 26.15 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Миколаїв, вул. Погранична, 246, тел.: +380634601950

Одеса 35.41 грн./уп.

р-н д/ін. 100 мг/мл амп. 10 мл № 10, Дарница ..... 25.15 грн./уп.
«АННУШКА» Одеса, просп. Шевченка Тараса, 13, тел.: +380487022990

Полтава 153.03 грн./уп.

р-н д/ін. 100 мг/мл амп. 10 мл № 10, Дарница ..... 22.6 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Полтава, вул. Чураївни, 3/2, тел.: +380631867589

Рівне 78.25 грн./уп.

р-н д/ін. 100 мг/мл амп. 10 мл № 10, Дарница ..... 27.6 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Рівне, вул. Богоявлінська, 2, тел.: +380733113254

Суми 76.14 грн./уп.

р-н д/ін. 100 мг/мл амп. 10 мл № 10, Дарница ..... 22.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, вул. Кондратьєва Герасима, 122, тел.: +380633625725

Тернопіль 80.43 грн./уп.

р-н д/ін. 100 мг/мл амп. 10 мл № 10, Дарница ..... 26.15 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Тернопіль, вул. 15-го Квітня, 4, тел.: +380352405809

Ужгород 30.53 грн./уп.

р-н д/ін. 100 мг/мл амп. 10 мл № 10, Дарница ..... 26.15 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Ужгород, вул. Минайська, 29А, тел.: +380633431752

Харків 202.52 грн./уп.

р-н д/ін. 100 мг/мл амп. 10 мл № 10, Дарница ..... 24.1 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Пісочин, вул. Квартальная, 14, тел.: +380577422380

Херсон 98.91 грн./уп.

р-н д/ін. 100 мг/мл амп. 10 мл № 10, Дарница ..... 24.2 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Херсон, просп. 200 років Херсона, 20, тел.: +380552334421

Хмельницький 55.98 грн./уп.

р-н д/ін. 100 мг/мл амп. 10 мл № 10, Дарница ..... 25.7 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Хмельницький, вул. Панаса Мирного, 4/1

Черкаси 60.77 грн./уп.

р-н д/ін. 100 мг/мл амп. 10 мл № 10, Дарница ..... 23.4 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Черкаси, вул. Гоголя, 290, тел.: +380472320035

Чернігів 59.58 грн./уп.

р-н д/ін. 100 мг/мл амп. 10 мл № 10, Дарница ..... 22.6 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернігів, вул. Літня, 19, тел.: +380462256294

Чернівці 30.75 грн./уп.

р-н д/ін. 100 мг/мл амп. 10 мл № 10, Дарница ..... 26.15 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Чернівці, вул. Ентузіастів, 2А, тел.: +380372907068