ПАНГРОЛ® (PANGROL®)

Склад і форма випуску

ПАНГРОЛ® 10000
капсулы тверді з кишковорозчинними міні-таблетками банка, № 20Ціни в аптеках
Ліпаза
10000 МО
Амілаза
9000 МО
Протеаза
500 МО
1 капсула тверда містить порошку з підшлункових залоз (свиней) 153,5 (98,3–178,6) мг, що має мінімальну ліполітичну активність 10 000 ОД ЄФ (одиниці Європейської фармакопеї), мінімальну амілолітичну активність 9000 ОД ЄФ, мінімальну протеолітичну активність 500 ОД ЄФ.
Допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, натрію кроскармелоза, рицинова олія гідратована, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат, сополімер метакрилової кислоти і етакрилату (1:1) дисперсія 30%, тальк, триетилцитрат, желатин, титану діоксид (Е 171), хіноліновий жовтий (Е 104), індигокармін (Е 132), заліза оксид жовтий (Е 172), заліза оксид червоний (Е 172), симетикону емульсія 30% суха маса (що складається із симетикону, поліетиленгліколю сорбітану тристеарату, метилцелюлози, поліетиленгліколю стеарату, диметилсилоксану з гідроксильованими кінцевими групами, моно- та дигліцеридів, поліетиленгліколю, ксантанової камеді, тригліцеридів, кислоти бензойної (E 210), гліцерину, натрію хлориду, октаметилциклотетрасилоксану, кислоти сорбінової, кислоти сірчаної, води очищеної)..
№ UA/6763/01/01 від 08.11.2017
C
ПАНГРОЛ® 25000
капсулы тверді з кишковорозчинними міні-таблетками банка, № 20Ціни в аптеках
Ліпаза
25000 МО
Амілаза
22500 МО
Протеаза
1250 МО
1 капсула тверда містить порошку з підшлункових залоз (свиней) 356,1 (245,6–446,6) мг, що має мінімальну ліполітичну активність 25 000 ОД ЄФ, мінімальну амілолітичну активність 22 500 ОД ЄФ, мінімальну протеолітичну активність 1250 ОД ЄФ.
Допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, натрію кроскармелоза, рицинова олія гідратована, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат, сополімер метакрилової кислоти і етакрилату (1:1) дисперсія 30%, тальк, триетилцитрат, желатин, титану діоксид (Е 171), хіноліновий жовтий (Е 104), індигокармін (Е 132), заліза оксид жовтий (Е 172), заліза оксид червоний (Е 172), симетикону емульсія 30% суха маса (що складається із симетикону, поліетиленгліколю сорбітану тристеарату, метилцелюлози, поліетиленгліколю стеарату, диметилсилоксану з гідроксильованими кінцевими групами, моно- та дигліцеридів, поліетиленгліколю, ксантанової камеді, тригліцеридів, кислоти бензойної (E 210), гліцерину, натрію хлориду, октаметилциклотетрасилоксану, кислоти сорбінової, кислоти сірчаної, води очищеної)..
№ UA/6763/01/02 від 08.11.2017
C

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Діючою речовиною лікарського засобу Пангрол є порошок з підшлункових залоз (свиней), що бере участь у процесі розщеплення жирів, білків і вуглеводів у травному тракті. Активність препарату головним чином визначається ферментною активністю ліпази, а також вмістом трипсину, тоді як амілолітична активність має значення тільки при терапії муковісцидозу.

Фармакокінетика. Мінітаблетки вивільняються з розчинних капсул ще у шлунку, де рівномірно перемішуються з харчовими масами. У шлунку оболонка міні-таблеток, стійка до дії шлункового соку, захищає чутливі до кислоти ферменти від інактивації хлористоводневою кислотою. Лише після досягнення нейтрального або слабколужного середовища у тонкій кишці ферменти вивільняються після розчинення оболонки. У зв’язку з тим, що порошок з підшлункових залоз не всмоктується у травному тракті, відомості щодо його фармакокінетики та біодоступності відсутні.

Ефектність порошку з підшлункових залоз визначається ступенем і швидкістю вивільнення ферментів з лікарської форми.

Показання ПАНГРОЛ

порушення екзокринної функції підшлункової залози, що супроводжуються порушенням травлення.

Застосування ПАНГРОЛ

спосіб застосування. Дозування препарату визначають індивідуально для кожного пацієнта залежно від ступеня порушення травлення та складу їжі. Для індивідуального підбору дози існує два види дозування препарату — Пангрол 10 000 та Пангрол 25 000.

Капсули слід ковтати цілими, запиваючи великою кількістю рідини, бажано під час вживання їжі, оскільки ефективність лікарського засобу Пангрол може знижуватися при розжовуванні, а ферменти, що містяться в препараті, при вивільненні в ротовій порожнині можуть пошкоджувати її слизову оболонку.

Для полегшення застосування (наприклад дітям, пацієнтам літнього віку) тверді капсули також можна розкрити і проковтнути лише їх вміст, запиваючи невеликою кількістю рідини.

Дозування. Дозу потрібно підбирати індивідуально, відповідно до тяжкості порушення травлення та кількості жирів, що входять до складу їжі. Рекомендована доза на прийом їжі: 2–4 капсули препарату Пангрол 10 000 (відповідає 20 000–40 000 ОД ЄФ ліпази) або 1 капсула препарату Пангрол 25 000 (відповідає 25 000 ОД ЄФ ліпази). Зазвичай рекомендована доза ліпази становить 20 000–50 000 ОД ЄФ на прийом їжі, але залежно від виду їжі, а також від ступеня тяжкості розладів травлення доза препарату може бути вищою.

Не слід перевищувати щоденну дозу ферментів, що становить 15 000–20 000 ОД ліпази на кілограм маси тіла.

Не слід перевищувати дозу ферментів, необхідну для достатнього всмоктування жирів, з урахуванням кількості та складу їжі, особливо у пацієнтів з муковісцидозом.

Підвищення дози потрібно проводити тільки під наглядом лікаря.

Тривалість застосування. Курс лікування лікарським засобом Пангрол визначає лікар залежно від характеру та перебігу захворювання.

Протипоказання

  • підвищена чутливість до діючої речовини, м’яса свиней (алергія на свинину) або до будь-якої з допоміжних речовин лікарського засобу;
  • гострий панкреатит або хронічний панкреатит у стадії загострення. Проте якщо розлади травлення зберігаються, епізодичний прийом препарату є доцільним у фазі затухаючого загострення при розширенні дієти.

Побічна дія

для оцінки частоти виникнення побічних реакцій використовують таку класифікацію: дуже часто: ≥1/10; часто: ≥1/100–<1/10; іноді: ≥1/1000–<1/100; рідко: ≥1/10 000–<1/1000; дуже рідко: <1/10 000, невідомо (не можна визначити за наявними даними).

Розлади з боку травного тракту: дуже рідко — біль у животі, нудота, діарея, дискомфорт у животі, блювання. У хворих на муковісцидоз при застосуванні високих доз порошку з підшлункових залоз можуть утворюватися звуження в ілеоцекальній ділянці та у висхідній частині ободової кишки.

Розлади з боку сечостатевої системи: невідомо — у хворих на муковісцидоз можливе, особливо при застосуванні високих доз порошку з підшлункових залоз, підвищене виділення сечової кислоти із сечею, тому для уникнення утворення сечокислих конкрементів у таких хворих слід контролювати її вміст у сечі.

Розлади з боку імунної системи: дуже рідко — алергічні реакції негайного типу (такі як шкірне висипання, кропив’янка, чхання, сльозотеча, бронхоспазм, диспное), реакції гіперчутливості з локалізацією у ШКТ.

Повідомлення про підозрювані побічні реакції. Повідомлення про підозрювані побічні реакції після реєстрації лікарського засобу відіграють важливу роль. Це дає змогу продовжувати спостереження за співвідношенням користі та ризику застосування цього лікарського засобу. Працівники галузі охорони здоров’я повинні повідомляти про будь-які підозрювані побічні реакції.

Особливості застосування

непрохідність кишечнику є відомим ускладненням у пацієнтів з муковісцидозом, тому в разі наявності симптомів, подібних до симптомів кишкової непрохідності, слід враховувати можливість утворення кишкових стриктур (див. також ПОБІЧНА ДІЯ). У разі появи незвичного абдомінального дискомфорту або змін симптоматики як запобіжний захід рекомендується пройти обстеження з метою виключення ураження кишечнику, особливо якщо пацієнт застосовує дозу >10 000 ОД ЄФ ліпази на 1 кг маси тіла на добу.

Пангрол містить активні ферменти, що при вивільненні в ротовій порожнині, наприклад при розжовуванні, можуть пошкоджувати її слизову оболонку з утворенням виразок, тому капсули слід ковтати цілими.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Достатніх даних про застосування лікарського засобу Пангрол у вагітних немає. Існує недостатня кількість даних щодо впливу на вагітність, розвиток ембріона/плода, пологи або постнатальний розвиток, які були отримані в експериментах на тваринах, тому потенційний ризик для людини невідомий. У зв’язку із цим препарат Пангрол не слід приймати під час вагітності та лактації, за винятком тих випадків, коли його застосування є абсолютно необхідним.

Діти. Лікарський засіб Пангрол застосовують для лікування дітей. Дозування та тривалість лікування визначає лікар.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Вплив препарату Пангрол на здатність керувати транспортними засобами або працювати з іншими механізмами відсутній або незначний.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

фолієва кислота. При застосуванні препаратів, що містять порошок з підшлункових залоз, може зменшуватися всмоктування фолієвої кислоти, що може потребувати додаткового її надходження в організм.

Акарбоза, міглітол. Цукрознижувальна дія пероральних протидіабетичних препаратів акарбози та міглітолу може зменшуватися при одночасному застосуванні препарату Пангрол.

Передозування

застосування дуже високих доз ферментів підшлункової залози, зокрема у пацієнтів з муковісцидозом, може супроводжуватися гіперурикозурією та гіперурикемією.

Умови зберігання

при температурі не вище 25 °С.

Діагнози, при яких застосовують ПАНГРОЛ

Виразкова хвороба кишечнику МКХ K28.9
Виразковий (хронічний) ректосигмоїдит МКХ K51.3
Гастрит МКХ K29.7
Гострий панкреатит МКХ K85.9
Дискінезія жовчовивідних шляхів МКХ K83.8
Диспепсія (порушення травлення) МКХ K30
Ерозивний гастрит МКХ K29.1
Інші уточнені хвороби кишечнику МКХ K63.8
Інші хронічні панкреатити МКХ K86.1
Камені жовчного міхура МКХ K80.2
Коліт МКХ K52.3
Панкреатит МКХ K86.1
Панкреатопатія МКХ K90.3
Синдром роздратованого кишечнику з діареєю МКХ K58.0
Функціональна диспепсія МКХ K30
Хвороба підшлункової залози МКХ K86.9
Хронічний гастродуоденіт МКХ K29.9
Хронічний панкреатит МКХ K86.1
Хронічний панкреатит алкогольної етіології МКХ K86.0
Хронічний холецистит МКХ K81.1
Дата додавання: 21.07.2020 р.
© Компендіум 2019

Інструкція

Рекомендовані аналоги ПАНГРОЛ:

КРЕОН
КРЕОН® 10 000
капсули тверді з гастрорезистентними гранулами 150 мг блістер у коробці, № 20
КРЕОН® 25 000
капсули тверді з гастрорезистентними гранулами 300 мг блістер у коробці, № 20
капсули тверді з гастрорезистентними гранулами 300 мг флакон, № 100
КРЕОН® 40 000
капсули тверді з гастрорезистентними гранулами 400 мг флакон, № 20
засоби, що покращують травлення, включаючи ферменти
МЕЗИМ КАПСУЛИ 10000/МЕЗИМ КАПСУЛИ 25000
МЕЗИМ® КАПСУЛИ 10000
капсулы тверді з кишковорозчинними міні-таблетками банка, № 20
МЕЗИМ® КАПСУЛИ 25000
капсулы тверді з кишковорозчинними міні-таблетками банка, № 20
засоби, що покращують травлення, включаючи ферменти

Ціни на ПАНГРОЛ в містах України

Дніпро 182.83 грн./уп.

«ПОДОРОЖНИК» Дніпро, пл. Старомостова, 1, тел.: +380676575039182.83 грн./уп.

Львів 197.83 грн./уп.

«ПОДОРОЖНИК» Львів, вул. Любінська, 89, тел.: +380676706087184.68 грн./уп.

Суми 180.54 грн./уп.

«ПОДОРОЖНИК» Суми, вул. Кондратьєва Герасима, 171, тел.: +380677402837180.54 грн./уп.

Ужгород 179.28 грн./уп.

«ПОДОРОЖНИК» Ужгород, вул. Капушанська, 27, тел.: +380673252224179.28 грн./уп.

geoapteka.ua
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko