Глутамінова кислота таблетки, вкриті оболонкою 250 мг блістер №10
діюча речовина: 1 таблетка містить L-глутамiнової кислоти 250 мг;
допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, повідон, кальцію стеарат;
оболонка: суміш для плівкового покриття Opadry II Blue: гіпромелоза, лактози моногідрат, поліетиленгліколь, титану діоксид (Е 171), індигокармін (Е 132), хіноліновий жовтий (Е 104).
Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.
Основні фізико-хімічні властивості: таблетки круглої форми з двоопуклою поверхнею, вкриті плівковою оболонкою блакитного кольору.
Засоби, що діють на нервову систему. Код АТХ N07X X.
Фармакодинаміка.
Замінна амінокислота, що бере участь у процесах переамінування амінокислот в організмі, у білковому і вуглеводному обмінах, стимулює окиснювальні процеси, сприяє знешкодженню та виведенню з організму аміаку, підвищує стійкість організму до гіпоксії. Сприяє синтезу ацетилхоліну та аденозинтрифосфату (АТФ), перенесенню іонів калію, відіграє важливу роль у діяльності скелетних м’язів. Глутамінова кислота належить до нейромедiаторних амінокислот, що стимулюють передачу збудження у синапсах центральної нервової системи.
Фармакокінетика.
Глутамінова кислота добре всмоктується при прийомі всередину. Швидко елімінується з крові, накопичуючись переважно у м’язовій і нервовій тканинах, печінці та нирках, проникає через гематоенцефалічний бар’єр і мембрани клітин. Частково глутамінова кислота під час всмоктування переамінується до утворення аланіну. Під впливом ферменту глутамдекарбоксилази перетворюється у мозку на медіатор — гамма-аміномасляну кислоту. Близько 4–7% її виводиться з сечею у незміненому вигляді, решта утилізується у процесі метаболічних перетворень.
Лікування епілепсії, в основному малих нападів з еквівалентами, соматогенних, інволюційних, інтоксикаційних психозів, реактивних станів з явищами депресії, виснаження; при затримці психічного розвитку у дітей, хворобі Дауна, при дитячих церебральних паралічах, поліомієліті (гострий і відновний періоди), при прогресуючій міопатії, для усунення і попередження нейротоксичних явищ, що можуть виникнути при застосуванні ізоніазиду та інших препаратів групи гідразиду ізонікотинової кислоти.
Гарячкові стани, підвищена збудливість, різко виражені психотичні реакції, печінкова та/або ниркова недостатність, нефротичний синдром, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, захворювання органів кровотворення, анемія, лейкопенія.
Одночасно з тіаміном і піридоксином (препарати вітамінів групи В) «Глутамінову кислоту» можна застосовувати для профілактики і лікування нейротоксичних явищ, спричинених вживанням пацієнтом лікарських препаратів ГІНК-групи (гідразиду ізонікотинової кислоти, наприклад: фтивазид, ізоніазид).
При міопатії і м’язовій дистрофії «Глутамінова кислота» ефективніша у поєднанні з пахiкарпiном або глікоколом.
Під час лікування необхідно систематично робити дослідження сечі і крові. При виникненні побічних ефектів рекомендується зменшувати дози лікарського засобу. «Глутамінову кислоту» можна застосовувати також для зняття нейротоксичних явищ, пов’язаних з прийомом інших препаратів.
Після прийому «Глутамінової кислоти» слід прополоскати рот слабким розчином натрію гідрокарбонату.
Лікарський засіб містить лактозу, тому його не слід призначати пацієнтам з рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, дефіцитом лактази або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції.
Даний лікарський засіб не застосовувати у період вагітності або годування груддю.
Враховуючи можливий вплив лікарського засобу на нервову систему, його слід з обережністю застосовувати при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.
Дорослим призначати у разовій дозі 1 г 2–3 рази на добу.
Разові дози для дітей віком 3–6 років — 250 мг, 7–9 років — 0,5–1 г, віком від 10 років — по 1 г.
Кратність прийому — 2–3 рази на добу.
При олігофренії — по 100–200 мг на 1 кг маси тіла хворого протягом кількох місяців.
Приймати за 15–30 хвилин до їди, при розвитку диспептичних явищ — під час або після їди.
Курс лікування — від 1–2 до 6–12 місяців.
Лікарський засіб не застосовувати дітям віком до 3 років.
Можливе посилення побічних реакцій.
Лікування: терапія симптоматична, промивання шлунка, застосування ентеросорбентів.
З боку крові та лімфатичної системи: зниження вмісту гемоглобіну, лейкопенія.
З боку шлунково-кишкового тракту: блювання, діарея.
З боку нервової системи: головний біль, підвищена дратівливість, безсоння.
З боку імунної системи: алергічні реакції, включаючи висипання на шкірі, свербіж, гіперемію.
4 роки.
Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ºС.
Зберігати у недоступному для дітей місці.
По 10 таблеток у блістерах.
По 10 таблеток у блістері, по 3 блістери в пачці.
Без рецепта.
АТ «КИЇВСЬКИЙ ВІТАМІННИЙ ЗАВОД».
04073, Україна, м. Київ, вул. Копилівська, 38.
Web-сайт: www.vitamin.com.ua