0
UA | RU

ФОРТРАНС® (FORTRANS®)

Склад і форма випуску

РечовинаКількість
Макрогол 400064 г
Натрію сульфат безводний5,7 г
Натрію бікарбонат1,68 г
Натрію хлорид1,46 г
Калію хлорид0,75 г
Допоміжні речовини: натрію сахарин.
№ UA/6620/01/01 від 14.07.2017
За рецептом
Класифікація
Лікарські засоби

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. За рахунок утворення водневих зв’язків з молекулами води Фортранс утримує її в кишечнику. Вода оводнює і збільшує вміст кишечнику по всій його довжині. Після цього препарат повністю евакуюється з кишечнику разом з його вмістом.

Об’єм неабсорбованої рідини в кишечнику відповідає за проносну дію розчину лікарського засобу.

Фармакокінетика. Лікарський засіб не всмоктується і не метаболізується. Виводиться з організму в незмінному стані.

Показання ФОРТРАНС

очищення товстого кишечнику для підготовки пацієнтів до проведення:

– ендоскопічних або рентгенологічних досліджень на товстому кишечнику;

– хірургічних втручань на товстому кишечнику.

Фортранс показаний до застосування у дорослих.

Застосування ФОРТРАНС

Фортранс можна застосовувати лише дорослим пацієнтам.

Для перорального застосування.

Вміст одного пакетика розчинити в 1 л води до повного розчинення порошку.

Дозування встановлювати з розрахунку приблизно 1 л розчину на 15–20 кг маси тіла. Доза становить 3–4 л розчину залежно від маси тіла пацієнта.

Препарат можна застосовувати одноетапно або у 2 етапи за умови, що приготований розчин вживається повністю (у середньому 3–4 л розчину залежно від маси тіла пацієнта).

Схема підготовки

Одноетапна підготовка: 3–4 л ввечері перед процедурою, можлива перерва на 1 год після перших 2 л.

Двоетапна підготовка: 2 л ввечері перед процедурою і 1–2 л вранці в день процедури, останню склянку приймати за 3–4 год перед процедурою; або 3 л ввечері перед процедурою і 1 л вранці в день процедури, останню склянку приймати за 3–4 год перед процедурою.

Рекомендована норма застосування препарату становить 1–1,5 л/год (тобто 250 мл кожні 10–15 хв).

Лікар може коригувати рекомендовану норму застосування препарату відповідно до клінічного стану пацієнта і потенційних супутніх захворювань.

Пацієнти з порушенням функції нирок. Щодо цієї категорії немає достатніх даних (див. ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ).

Діти. Безпеку та ефективність препарату Фортранс для дітей (віком до 18 років) не встановлено. Не застосовують у дітей.

Протипоказання

– підвищена чутливість до діючих або допоміжних речовин лікарського засобу;

– тяжкі порушення загального стану пацієнта, наприклад зневоднення організму або тяжка серцева недостатність;

– поширена карцинома або будь-яке інше захворювання товстого кишечнику, що супроводжується поширеним ушкодженням слизової оболонки кишечнику;

– наявність або ризик виникнення кишкової непрохідності чи шлунково-кишкової непрохідності;

– перфорація або загроза перфорації ШКТ;

– біль у животі невизначеного походження;

– розлади випорожнення шлунка (наприклад гастропарез);

– токсичний коліт або токсичний мегаколон.

Побічна дія

діарея є очікуваним наслідком застосування лікарського засобу Фортранс.

На початку прийому відзначалися напади нудоти та блювання, що зазвичай зникали при подальшому застосуванні.

Нижче перераховано небажані реакції згідно з даними клінічних випробувань і небажані явища, про які повідомлялося в ході післяреєстраційних досліджень. Частота визначається таким чином: дуже часто (≥1/10), часто (≥1/100 до <1/10), нечасто (≥1/1000 до <1/100), рідко (≥1/10 000 >1/1000), дуже рідко (<1/10 000), невідомо (не може бути оцінено на підставі наявних даних).

З боку травної системи: дуже часто — нудота, біль у животі, здуття живота; часто — блювання.

З боку імунної системи: невідомо — реакції гіперчутливості, включаючи анафілактичний шок, ангіоневротичний набряк, кропивницю, висип, свербіж.

Особливості застосування

особам літнього віку із послабленим здоров’ям рекомендується застосовувати лікарський засіб тільки під наглядом лікаря.

Діарея, викликана застосуванням лікарського засобу Фортранс, може заважати всмоктуванню лікарських засобів, прийнятих одночасно з ним (див. ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ).

Цей лікарський засіб містить макрогол (поліетиленгліколь або ПЕГ).

Алергічні реакції, про які повідомлялося при застосуванні лікарських засобів на основі макроголу: анафілактичний шок, висип, кропивниця, ангіоневротичний набряк (див. ПОБІЧНА ДІЯ).

Лікарський засіб не повинен викликати порушення електролітного балансу з огляду на його ізотонічний склад; однак були зафіксовані виняткові випадки водно-електролітних порушень серед пацієнтів групи ризику. Пацієнтам із проявами зневоднення або з електролітним порушенням слід усунути їх перед застосуванням лікарського засобу для очищення кишечнику. Цей лікарський засіб слід застосовувати з обережністю пацієнтам з такими порушеннями, а також пацієнтам, що одночасно приймають лікарські засоби, які підвищують ризик водно-електролітних порушень, включаючи гіпонатріємію та гіпокаліємію, або ж можуть підвищувати ризик потенційних ускладнень (наприклад пацієнтам із порушенням функції нирок, серцевою недостатністю або при супутньому лікуванні сечогінними лікарськими засобами). У цьому разі пацієнти потребують належного спостереження.

Пацієнтам, схильним до аспірації, прикутим до ліжка, або пацієнтам із неврологічними порушеннями та/або моторними розладами, через ризик розвитку аспіраційної пневмонії рекомендується застосовувати лікарський засіб з обережністю та лише під наглядом лікаря. Таким пацієнтам слід вводити лікарський засіб у положенні сидячи і через назогастральний зонд.

У пацієнтів із серцевою або нирковою недостатністю може розвинутися гострий набряк легень у зв’язку з надмірним надходженням води.

Цей лікарський засіб містить натрій. Лікарський засіб містить 1,967 г натрію на 1 пакетик. Це слід враховувати пацієнтам, що дотримуються дієти з обмеженням вмісту солі.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Вагітність. Дані щодо застосування препарату Фортранс у вагітних відсутні або обмежені. Дані доклінічних досліджень щодо репродуктивної токсичності недостатні.

Фортранс можна застосовувати лише після ретельної оцінки співвідношення ризику для плода та користі для матері.

Годування груддю. Дані щодо застосування препарату Фортранс в період годування груддю відсутні або обмежені. Невідомо, чи виділяється макрогол 4000 в грудне молоко. Не можна виключити ризик для новонароджених/немовлят.

Фортранс можна застосовувати лише після ретельної оцінки співвідношення ризику для плода та користі для матері.

Фертильність. Дані щодо впливу препарату Фортранс на фертильність відсутні.

У період вагітності або годування груддю, або підозрі на вагітність, або при плануванні вагітності слід проконсультуватися зі своїм лікарем, перш ніж застосовувати препарат Фортранс.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Досліджень впливу на здатність керувати транспортними засобами і працювати з механізмами не проводилося.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

медичний працівник, що призначає лікування, має бути проінформований про будь-які інші лікарські засоби, що їх одночасно приймає пацієнт перорально. У зв’язку з випорожненням шлунка, яке викликає Фортранс, інші лікарські засоби для перорального застосування можуть не абсорбуватися, тому їх слід приймати не пізніше ніж за 2 год до прийняття розчину. Потрібно уникати прийому лікарських засобів для перорального застосування до та після прийому проносного засобу до завершення медичного огляду. Для лікарських засобів із вузьким терапевтичним діапазоном або з коротким Т½ можливий особливий вплив на ефективність.

Передозування

повідомлень про передозування не отримано.

Проте слід проводити спостереження за водно-електролітним балансом та рівнем гідратації в пацієнта у разі передозування з тяжкою діареєю.

Умови зберігання

не потребує спеціальних умов зберігання.

Інструкція МОЗ
Дата додавання: 09.09.2021 р.
© Компендіум 2020

Діагнози, при яких застосовують ФОРТРАНС

Поліп товстої кишки МКХ K63.5
Язвений коліт МКХ K51.9
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko