0
UA | RU

Стрепсілс® Плюс (Strepsils® Plus)

Склад і форма випуску

Лідокаїну гідрохлорид 10 мг
Амілметакрезол 0,6 мг
2,4-дихлорбензиловий спирт 1,2 мг
Допоміжні речовини: левоментол, олія м’яти перцевої, олія анісу зірчастого, кислота винна, сахарин натрію, сахарози розчин, глюкози розчин, хіноліновий жовтий (Е104), індигокармін (Е132)..
№ UA/3915/01/01 від 04.09.2020
Амілметакрезол 0,233 г/100 мл
2,4-дихлорбензиловий спирт 0,446 г/100 мл
Лідокаїн 0,6 г/100 мл
Допоміжні речовини: етанол 96%, кислота лимонна моногідрат, гліцерин, сорбіту розчин, що не кристалізується (Е420), сахарин, левоментол, ароматизатор м’яти перцевої, ароматизатор анісу, кармоїзин едикол (Е122), вода очищена, натрію гідроксид, кислота хлористоводнева концентрована..
№ UA/6372/01/01 від 30.09.2020
Класифікація
Лікарські засоби

Фармакологічні властивості

2,4-дихлорбензиловий спирт та амілметакрезол мають антисептичні властивості. Лідокаїн є місцевим анестетиком амідного типу, дія якого викликає зворотну втрату чутливості у результаті запобігання утворенню та передачі сенсорних нервових імпульсів в місці застосування або їх зменшення. Деполяризація нейронної мембрани та іонообмін зворотно гальмуються. Забезпечується знеболювальний ефект внаслідок блокування передачі нейронів.

Фармакокінетика. Лідокаїн легко та швидко абсорбується зі слизової оболонки. Т½ препарату з плазми крові становить близько 2 год. Метаболізм лідокаїну відбувається у печінці з утворенням активних метаболітів, включаючи гліцинксилідид. Менше 10% лідокаїну виділяється нирками у незміненому вигляді. Метаболіти також виводяться із сечею.

2,4-дихлорбензиловий спирт метаболізується печінкою з утворенням гіпурової кислоти, яка виводиться з сечею. Відсутні дані щодо метаболізму та елімінації амілметакрезолу.

Показання Стрепсілс Плюс

симптоматичне лікування інфекцій ротової порожнини і горла, в тому числі сильного болю в горлі.

Застосування Стрепсілс Плюс

Стрепсілс® Плюс, льодяники. Слід використовувати найнижчу дозу протягом найкоротшого часу, необхідного для полегшення симптомів. Рекомендовано дорослим і дітям віком від 12 років. Застосовувати по 1 льодянику кожні 2 год у разі потреби. Льодяник необхідно розсмоктувати до повного розчинення. Не приймати більше 8 льодяників упродовж 24 год. Для осіб літнього віку не потрібно знижувати дозу.

Стрепсілс® Плюс, спрей. Застосовувати найнижчу ефективну дозу протягом найкоротшого періоду, необхідного для лікування симптомів.

Призначають дорослим та дітям віком від 12 років.

Інтервал між прийомами повинен становити не менше 2 год.

Дорослі та діти віком від 15 років. Зрошувати ротову порожнину та/або горло, двічі натиснувши на розпилювач, 1–6 разів на добу.

Діти віком 12–15 років. Зрошувати ротову порожнину та/або горло, двічі натиснувши на розпилювач, 1–4 рази на добу.

Застосовувати спрей після прийому їжі.

Флакон містить 20 мл, що дорівнює 70 дозам та 140 розпиленням.

Діти. Не рекомендується для застосування у дітей віком до 12 років.

Протипоказання

підвищена чутливість до будь-якого компонента препарату або інших амідних місцевоанестезувальних лікарських засобів.

Стрепсілс® Плюс, спрей. БА та бронхоспазм. Метгемоглобінемія в анамнезі або підозра на наявність метгемоглобінемії.

Стрепсілс® Плюс, льодяники. Непереносимість фруктози, синдром мальабсорбції глюкози-галактози, сахарози-ізомальтози. Метгемоглобінемія в анамнезі або підозра на наявність метгемоглобінемії. БА або бронхоспазм.

Побічна дія

зазначені нижче побічні реакції відмічали під час короткотривалого застосування 2,4-дихлорбензилового спирту та амілметакрезолу в безрецептурних дозах. У разі довготривалого лікування хронічних станів можливий розвиток додаткових побічних ефектів.

Побічні реакції, що виникали при застосуванні 2,4-дихлорбензилового спирту та амілметакрезолу, наводяться за системами органів та частотою їх прояву. Частота побічних реакцій визначається таким чином: дуже часто (≥1/10), часто (від ≥1/100 до <1/10), нечасто (від ≥1/1000 до <1/100), рідко (від ≥1/10 000 до <1/1000), дуже рідко (<1/10 000) та частота невідома (неможливо оцінити з огляду на наявні дані). У межах кожної групи частоти побічні реакції наводяться у порядку зниження ступеня тяжкості.

Клас систем органів Частота Побічні явища
З боку системи крові та лімфатичної системи Невідомо Метгемоглобінемія
З боку імунної системи Невідомо Підвищена чутливість, анафілактичні реакції, алергічні реакції, включаючи висип, відчуття печіння у ротовій порожнині або горлі та набряк ротової порожнини та горла, кропив’янка, ангіоневротичний набряк
З боку шкіри та підшкірної клітковини Невідомо Висип, свербіж
З боку ШКТ Невідомо Нудота, дискомфорт у ротовій порожнині,

біль у животі, стоматит, диспепсія, печія

З боку нервової системи Невідомо Дисгевзія

Особливості застосування

якщо симптоми захворювання зберігаються більше 3 днів, супроводжуються високою температурою тіла, головним болем чи іншими явищами, необхідно звернутися до лікаря.

Препарат може спричинити оніміння язика, тому після прийняття препарату потрібно з обережністю вживати їжу та напої.

Стрепсілс® Плюс, спрей. Не перевищувати зазначену дозу.

Якщо симптоми захворювання зберігаються більше 3 днів, супроводжуються високою температурою тіла, головним болем чи іншими явищами, необхідна додаткова корекція схеми лікування.

Не слід застосовувати препарат безпосередньо перед та під час прийому їжі для запобігання потраплянню їжі в дихальні шляхи внаслідок локального анестезувального ефекту лідокаїну.

Місцевий знеболювальний ефект лідокаїну може спричинити тимчасове оніміння ротової порожнини та глотки, а також може впливати на процес ковтання.

Не вдихати спрей. Уникати потрапляння в очі.

Тривалість курсу лікування не має перевищувати 5 днів, оскільки це може призвести до дисбалансу нормальної мікрофлори ротової порожнини з ризиком бактеріального або грибкового розповсюдження.

Повторне або тривале лікування слизової оболонки може призвести до розвитку системних токсичних ефектів місцевих анестетиків (ураження ЦНС з судомами, серцево-судинна недостатність).

Спортсменам потрібно звернути увагу на те, що цей лікарський засіб містить діючу речовину, що може спричинити позитивний результат аналізів під час антидопінгового контролю.

Пацієнтам, які приймають будь-які інші лікарські засоби, перед застосуванням спрею необхідно проконсультуватися з лікарем.

З обережністю застосовувати хворим при ерозивних та десквамативних змінах слизової оболонки ротової порожнини, свіжих ранах великих розмірів у ротовій порожнині та глотці.

Лікарський засіб містить барвник кармоїзин едикол (Е 122). Може спричиняти алергічні реакції.

Цей лікарський засіб містить невелику кількість етанолу (алкоголю), менше 100 мг/дозу.

Цей лікарський засіб містить сорбіт. Якщо встановлена непереносимість деяких цукрів, слід проконсультуватися з лікарем, перш ніж приймати цей лікарський засіб.

Стрепсілс® Плюс, льодяники Якщо симптоми захворювання зберігаються більше 3 днів, супроводжуються високою температурою тіла, головним болем чи іншими явищами, необхідно звернутися до лікаря.

Препарат може спричинити оніміння язика, тому після прийому препарату потрібно з обережністю вживати їжу та напої.

Хворим на цукровий діабет слід враховувати, що 1 льодяник препарату Стрепсілс® Плюс містить близько 2,6 г цукру.

Не слід застосовувати препарат безпосередньо перед та під час прийому їжі для запобігання потраплянню їжі в дихальні шляхи внаслідок локального анестезуючого ефекту лідокаїну.

Препарат може спричинити легкі транзиторні порушення смакових відчуттів, тому необхідно дотримуватися обережності при вживанні гарячої їжі та води.

Місцевий знеболювальний ефект лідокаїну може спричинити тимчасове оніміння ротової порожнини та глотки, а також може впливати на процес ковтання.

З обережністю застосовувати хворим при ерозивних та десквамативних змінах слизової оболонки ротової порожнини, свіжих ранах великих розмірів у ротовій порожнині та глотці.

Не перевищувати рекомендованих доз.

Застосування у період вагітності або годування грудьми. Безпеку цього лікарського засобу для застосування у вагітних не встановлено.

Стрепсілс® Плюс, льодяники. Однак наявні дані про вагітних (300–1000 випадків вагітностей) вказують на відсутність мальформації або фето-/неонатальної токсичності лідокаїну. Немає або існує обмежена кількість даних про застосування вагітним амілметакрезолу та 2,4-дихлорбензилового спирту.

Тому не рекомендується застосовувати цей лікарський засіб у період вагітності, окрім випадків, коли пацієнтка знаходиться під медичним наглядом.

Період годування грудьми. Лідокаїн/метаболіти виводяться з грудним молоком, але при застосуванні препарату в терапевтичних дозах не очікується впливу на новонароджених/немовлят при годуванні грудьми. Невідомо, чи амілметакрезол та 2,4-дихлорбензиловий спирт або їхні метаболіти виділяються з грудним молоком. Ризик для новонароджених/немовлят не можна виключити. Тому не рекомендується застосовувати цей лікарський засіб у період годування грудьми, окрім випадків прийому під медичним наглядом.

Фертильність. Дані про вплив активних речовин на фертильність відсутні.

Стрепсілс® Плюс, спрей

Вагітність. Досліджень на тваринах недостатньо для заключного висновку щодо токсичності. Немає або існує обмежена кількість даних про застосування лікарського засобу у вагітних. Крім цього, препарат містить алкоголь. Не рекомендовано застосовувати Стрепсілс® Плюс, спрей оромукозний, під час вагітності.

Період годування грудьми. Лідокаїн, його метаболіти та алкоголь виділяються в грудне молоко. Невідомо, чи амілметакрезол та 2,4-дихлорбензиловий спирт або їхні метаболіти виділяються з грудним молоком. Ризик для новонароджених/немовлят не можна виключити. Тому не рекомендується застосовувати цей лікарський засіб у період годування грудьми.

Фертильність. Інформація про вплив на репродуктивну функцію людини відсутня.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Про вплив на здатність керувати транспортними засобами і роботі з іншими механізмами не повідомлялося.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

клінічно значущої взаємодії препарату з лікарськими засобами інших груп не виявлено.

Стрепсілс® Плюс, льодяники. Теоретично можливі взаємодії з лідокаїном, однак малоймовірно, що вони будуть клінічно значущими для безпеки пацієнтів при місцевому застосуванні препарату.

Токсичність перорального лідокаїну може бути збільшена, коли препарат приймають у поєднанні з такими препаратами:

• еритроміцин;

• ітраконазол;

• циметидин;

• флувоксамін;

• блокатори бета-адренорецепторів;

• інші антиаритмічні препарати (наприклад мексилетин).

Передозування

Стрепсілс® Плюс, льодяники. Зважаючи на форму випуску льодяників, випадкове або навмисне передозування дуже малоймовірне. Передозування у першу чергу спричиняє надмірну втрату чутливості верхньої ділянки травного тракту та може проявлятися симптомами дискомфорту з боку ШКТ. У такому випадку необхідно припинити застосування лікарського засобу. Лікування потенційно токсичного передозування має бути симптоматичним і підтримувальним та проводитися під наглядом лікаря.

Значне передозування лідокаїну впливає на нервову та серцево-судинну системи, може призвести до тяжкої гіпотонії, асистолії, брадикардії, апное, судом, коми, зупинки серця, зупинки дихання та смерті, а також може бути причиною метгемоглобінемії. Метгемоглобінемія усувається негайним введенням 1–4 мг/кг метиленового синього в/в.

Стрепсілс® Плюс, спрей Передозування може виявлятися симптомами дискомфорту з боку ШКТ у вигляді спотворення смакової чутливості, нудоти, блювання, а також може спричинити надмірну анестезію верхніх дихальних шляхів та травного тракту. У такому випадку необхідно припинити застосування препарату та проводити симптоматичне лікування.

Значне передозування лідокаїном впливає на нервову та серцево-судинну системи і також може бути причиною метгемоглобінемії. Метгемоглобінемія лікується негайним введенням 1–4 мг/кг метиленового синього в/в.

Умови зберігання

при температурі не вище 25 °С.

Для докладної інформації дивись інструкцію для медичного застосування.

Інструкція МОЗ
Дата додавання: 22.10.2021 р.
© Компендіум 2020

Діагнози, при яких застосовують Стрепсілс Плюс

Герпетична ангіна МКХ J03.8
Гостра респіраторна вірусна інфекція МКХ J06.9
Гострий фаринготонзиліт МКХ J03.9
Катаральний риніт МКХ J00
Стрептококовий фарингіт МКХ J03.0
Стрептококовий фарингіт МКХ J02.0
Фаринголарінгіт МКХ J02.9
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko